Szwajcaria będzie wypłacać swoim obywatelom 2500 franków miesięcznie

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Kirsi L-M/CC BY-NC-ND 2.0)

Szwajcarzy opracowują projekt, dotyczący wypłaty każdemu obywatelowi 2500 franków miesięcznie. Ponadto, rodzic na każde dziecko otrzyma 625 franków. Rząd federalny podał, że powszechne głosowanie w tej sprawie przeprowadzone zostanie w czerwcu.

 


Jeśli inicjatywa zostanie zatwierdzona, Szwajcaria stanie się pierwszym krajem, w którym obywatele mają zagwarantowany minimalny miesięczny dochód. Badanie firmy Demoscope wykazało, że większość Szwajcarów ma zamiar kontynuować pracę, nawet jeśli wejdzie nowe prawo. Tylko 2% respondentów stwierdziło, że się zwolni, jeśli zagwarantowana zostanie miesięczna wypłata 2500 franków.


Jedna trzecia badanych na 1076 uważa, że duża część obywateli zrezygnuje z aktywności zawodowej po wdrożeniu nowego prawa. 56% Szwajcarów jest przekonana, że projekt nie zostanie jednak zatwierdzony. Przedsięwzięcie ma kosztować 208 mld franków szwajcarskich rocznie. 150 mld będzie pochodzić z dochodów państwa, głównie z podatków. 55 mld Szwajcarzy wezmą z funduszu ubezpieczeń społecznych.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika ksmamona

Flustraci żyjący w

Flustraci żyjący w "perdzikowie dolnym" wypowiadają się o tym co powinna zrobić Szwajcaria", tochę szmieszne i naiwne ponieważ ten kraj na to stać!. Rozumiem, że żal dupe ściska ale życie w Polsce to PORAŻKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! .  lUDZIE ZYJECIE JUŻ 200 LAT ZA MUŻYNAMI !!!. nie dajcie sobie wmówić,że tak jest bo można inaczej, godniej.

0
0
Portret użytkownika Waldorfus

Po szwajcarsku – bogata prawa

Po szwajcarsku – bogata prawa sprawiedliwość

Chociaż Szwajcaria to bogaty kraj. I nie bezmyślne naśladownictwo Wiktora Orbana – 500 + PiS i propagandowe rozdawnictwo, dla dobrze sytuowanych rodzin.

A p. minister powiedział dziś: „Na tyle nas będzie stać na ile skalkulowaliśmy” – minister rządu p. Beaty Szydło – p. Henryk Kowalczyk – w programie „Minęła Dwudziesta”, w TVP Info.

Cała sprawiedliwość PiS-u kończy się (chociaż i tak, nie do końca) na pierwszym dziecku – bo tylko ubogie rodziny dostaną 500 złotych nowego „becikowego” – na pierwsze dziecko i na kolejne. Następne pieniążki – z tej puli p.  ministra – „ Na tyle nas będzie stać na ile skalkulowaliśmy” – wylądują już..., – w tej przecież tak „bogatej” PO rządach PO Polsce – u nawet dobrze sytuowanych rodzin. Tak „rozsądnie” skalkulował „sprawiedliwy” PiS, argumentując swoją decyzję potrzebą podniesienia obecnego niżu demograficznego; sądząc że bogate rodziny, które czasami 500 zł na kolejne dziecko wydają w każdą sobotę na zabawę z tym dzieckiem, uznają te 500 zł jako zachętę do spłodzenia kolejnych. I tak, w nawet bogatych rodzinach, aż do 18 roku życia, będą dostawać od polskiego rządu „prawie i sprawiedliwe” skalkulowane pieniądze; pieniądze których – jak znam życie – w tych ubogich, zwanych przez elity „pijacka tłuszcza”, i tak zabraknie. Niestety PiS wolał je wydać na... – jak to zresztą materialistycznie nazywa – „inwestycję”.  

PiS dobrze wie że postępuje nie etycznie – przed wyborami, odpierając zarzuty, p. poseł Beata Szydło – jeszcze wtedy szefowej propagandy przed wyborczej – zastrzegała: – Te pieniądze to nie dla wszystkich, weźmiemy pod uwagę kryterium dochodowe!... Chociaż czułem że po prostu..., kłamała: bo trudno jej to przez gardło przeszło.
I tak wzięli pod uwagę kryterium dochodowe – dzieci z zamożnych rodzin, otrzymają niezłe dofinansowanie swojej już dobrej zabawy na karuzeli życia – z której i tak potem za 500 zł kogoś oplują. A na ubogie rodziny, z których często perełki wychodzą – najbardziej wartościowi ludzie, potrafiący kochać i szanować innych – uczeni doświadczeniem życiowym, dla nich pieniędzy już zabraknie. Tak dobrze PiS skalkulował swoje wydatki. 500 zł. na każde kolejne dziecko z zamożnej rodziny, ma według PiS-u ułatwić życie w Polsce, dać mieszkania dla przyszłych rodzin i zachęcić do niewyjeżdżania z kraju. Z tej krainki w której teraz nawet domu sobie nie można zbudować – tak obwarowanej opresyjnym wobec obywatela  „prawo sprawiedliwym państwem”.

Wielce szanowny Panie prezesie Kaczyński: W tym kraju po prostu się nie da żyć... Czy Pan prezes chce pozostałych polaków zmusić siłą do patriotyzmu? Tej waszej nudnej propagandy sączącej się z TV Trwam, waszej „Gazety Polskiej” zarządzanej przez waszego usłużnego p. red. Sakiewicza, teraz już całej telewizji publicznej i tak nikt nie będzie słuchał. Będziecie – PiS-ie znowu rozmawiać sami do siebie – jak przez te całe minione 25 lat.  A za niecałe 4 lata wybory. Wątpię czy po raz kolejny – psim swędem, PO wielkim strachu Polaków przed najazdem islamistów których teraz i tak już po wyborach chcecie do Polski wpuścić – PiS-owi uda się znowu wygrać kolejne wybory.

Tu nie w dzieci należało by inwestować, tylko w Polskę. A dzieci – nie tylko te nienarodzone, o które tak się troszczycie – to nie przedmioty żeby w nie inwestować. One by się rodziły gdyby miały tylko gdzie. W takiej złej, niesprawiedliwej Polsce, i tak, nikt nie będzie chciał... nawet żyć.
 

0
0

Egzystencja Minerwa: Ziemio! – tyle razy do ciebie wracałam... Kiedyś, na pewno znowu się spotkamy – powiedziała gdy odchodziło Spełnienie Ziemia.

Portret użytkownika Sly

Postaram się nie przelklinać,

Postaram się nie przelklinać, ale będzie trudno. Po pierwsze wszycy jak sądze są za tym żeby w polsce standard życia był na poziomie przynajmniej niemieckim, ok. 200€ ( nie znam dokładnej aktualnej kwoty ) na dziecko dostają pracujący ale nawet nie zameldowani polacy w niemczech, bez sprawdzania na co je wydają i czy słusznie im się należą, BO TEGO NIE DA SIĘ SPRAWDZIĆ ZAKŁADAJĄC ŻE CHOCIAŻBY 70-80% PÓJDZIE FAKTYCZNIE NA DZIECI TO JUŻ JEST DUŻY SUKCES, PATOLOGI NIE ZLIKWIDUJĄ ŻADNE BONY KTÓRE MOŻNA ODSPRZEDAĆ LUB ZAMIENIĆ KUPIONY NIMI TOWAR NA ALKOCHOL. Po drugie jeśli komuś kto wygląda w oczach biednych na zamożnego 500 i więcej złotych przyspieszy lub umożliwy budowę czy kupno własnego domu wyciągając w ten sposób dzieciaki z blokowego środowiska to też świetnie. Po trzecie nawet gdyby rodzice pojechali za te pieniądze na pierwsze wspólne wakacje we dwoje po np.10 latach małżeństwa, to czy ktoś widzi w tym coś złego. Śmieszy mnie to coraz bardziej jak delikwenci nie mający żadnej wiedzy o ekonomi wynikającej chociażby z prowadzenia własnej działalności, próbują wyjaśniać dlaczego nie powinno się dawać pieniędzy na dzieci no chyba że dałoby 500 PO.

0
0
Portret użytkownika Waldorfus

Prawo dżungli "Postaram

Prawo dżungli

"Postaram się nie przelklinać, ale będzie trudno.(...)" -- napisal Sly

Tak Wasz – pracodawców – sposób odnoszenia się do ludzi – Panie Sly – znam z autopsji.

Po pierwsze „zwykłym” ludziom nie zależy na tym aby standard życia był przynajmniej na poziomie niemieckim. Dla istoty ludzkiej najważniejsza jest sprawiedliwość i perspektywa przeżycia; i to właśnie gdy jej brakuje, ten człowiek, zamienia się w t. zw. „szczura”. I oto właśnie wam, pracodawcom/cwaniakom chodzi – żeby ludzie zabijali się za robotą, wtedy są najtańszymi; najlepiej się o tą waszą robotę zabijają. Tak dalej być nie może, i nie będzie.

Na sprawiedliwym podziale dóbr nigdy Wam nie zależało. A pisząc to dobrze Pan wie – Panie Sly – rozdając pieniądze na prawo i lewo, np. ludziom którzy na te wakacje i tak zarobią, zabierze Pan tym ubogim; a sam jeszcze lepiej się dochłapie.

Taka ekonomia skończyła się Rewolucją Francuską: Panie Sly.
 

0
0

Egzystencja Minerwa: Ziemio! – tyle razy do ciebie wracałam... Kiedyś, na pewno znowu się spotkamy – powiedziała gdy odchodziło Spełnienie Ziemia.

Portret użytkownika Sly

Jak myślisz geniuszu, czy

Jak myślisz geniuszu, czy twórcami portalu "zmiany na ziemi" są bezrobotni albo pracownicy etatowi marnie opłacani przez tych, których jak mniemam chętnie posłał byś na rewolucyjną szubienicę a po tem razem z innymi podzielił się ich majątkiem. Jak myślisz flustracie, kto płaci i komu za reklamy, dzięki którym możesz wypisywać te głupoty. Ps. Przerobiłem takich jak ty dziesiątki, przez ostatnie 3 lata w Berlinie 21, pseudofachowców, pijaków, nygusów, złodzieji, narkomanów, tych paru dobrych fachowców którzy przetrwali zarabia między 1600 a 2000€ miesięcznie, w polsce za dobrą pracę płacę fachowcowi 200 dniówki. Jesteś fachowcem budowlanym załatwię ci pracę nie ma problemu, chy że jest w tym że ja zarabiam więcej.

0
0
Portret użytkownika Waldorfus

Frustrata do nowej

Frustrata do nowej kultury

Jak myślisz geniuszu, czy twórcami portalu "zmiany na ziemi" są bezrobotni
albo pracownicy etatowi marnie opłacani przez tych, których jak mniemam
chętnie posłał byś na rewolucyjną szubienicę
(...)” – napisał Sly

Nie interesuje mnie kim są twórcy portalu ZnZ; interesują mnie ich treści. A piszę, nie do takich jak Pan – biznesmenów od siedmiu boleści – tych co jak wysiądą z tych swoich drogich samochodów – które jak te „buraki” ze wsi – wręcz czczą; i gdy rozmawiają ze swoimi kolegami, trzymają  ręce w kieszeniach, plują na chodnik i budują: piękne wielokrotnie podrzędnie złożone zdania: co drugie słowo – „ku.....”. Teraz ci biznesmeni jeżdżą na zachód i ze swoimi dziećmi promują tam naszą nową kulturę. Wie pan co o nas mówią Europejczycy? Gdy spytamy np. Irlandczyka kim jest Polak, ten odpowie najpierw: – Hmmm... Polak? Hm... A! K....a!  

Piszę tu dla biednych „zwykłych” Polaków – których na szczęście trochę tu spotykam; piszę żeby podzielić się z nimi swoimi spostrzeżeniami; spostrzeżeniami na temat, np. takich ludzi jak Pan – Panie Sly – Których doskonale znam; znam to środowisko – proszę Pana, i wiem z jakiego wywodzi się nurtu: PRL i cinkciarze, prywaciarze, sutenerzy. Jako jeszcze bardzo młody chłopak pracowałem u jednego z nich jako malarz pokojowy; nie jedno widziałem.

Teraz w tej Polsce za bardzo rządzicie – wy podwykonawcy podwykonawców „u Niemca”. Wychowujecie sobie na swój sposób – teraz nawet sponsorowane przez państwo polskie – dzieci, posyłacie je do drogich szkół i w ten sposób kształtujecie tu w tym zacnym starym kraju nowe elity nową kulturę. Jaką kulturę? O tym na końcu.

„(...)Jesteś fachowcem budowlanym załatwię ci pracę nie ma problemu, chy że
jest w tym że ja zarabiam więcej.
(...) – napisał Sly

Potrafię o wiele więcej i gdyby w tym kraju – Polsce – panowała sprawiedliwość i praworządność, to nie było by Pana stać na moją pracę. A poza tym, najpierw musiał by się Pan nauczyć mojej kultury; żeby w ogóle... zaproponować mnie tą pracę: ze stylu z jakim odnosi się Pan do mnie, wnioskuję że jest Pan po prosu zwyczajnym chamem. U kogoś takiego pracować nie będę za żadne pieniądze. Z taką nie wyparzoną gębą, w praworządnym kraju, znalazł by Pan pracę... ale jako pastuch na polu.

Mam nadzieję że to koniec – Panie cwaniaku – bezkarnego rozjeżdżania ludzi na ulicach.

P.S. Szkoda że Pan wczoraj mnie nie odpowiedział – Bohaterze. Przeczytało by Pana więcej ludzi. Ale jak zwykle – wiedział Pan co Pan robi. Nie przechodziliśmy na ty – Panie Sly. Nie wolno wykorzystywać stosunku zależności, do poniżania ludzi. Najpierw nauczy się Pan - czym jest godność osoby ludzkiej.
 
 
– z poważaniem Frustrata
 

0
0

Egzystencja Minerwa: Ziemio! – tyle razy do ciebie wracałam... Kiedyś, na pewno znowu się spotkamy – powiedziała gdy odchodziło Spełnienie Ziemia.

Portret użytkownika Sly

Odpisuję natychmiast, twoja

Odpisuję natychmiast, twoja ocena jaką mi zafundowałeś niestety nietrafiła nawet obok tarczy, pomagam ludziom wyjść często z poważnych kłopotów i biedy, tobie nie dam rady bo jesteś chłopie obłąkany. Piszesz w imieniu biednych ludzi a co oprócz tego dla nich zrobiłeś, oni potrzebują wsparcia przede wszystkim finansowego, czyli dobrze płatnej pracy, doraźnej porzyczki bez procentu, ale też i optymizmu, tego ty im nie dasz mogą najwyżej razem z tobą w imie twojej chorej wyobraźni popełnić zbiorowe samobujstwo.

0
0

Egzystencja Minerwa: Ziemio! – tyle razy do ciebie wracałam... Kiedyś, na pewno znowu się spotkamy – powiedziała gdy odchodziło Spełnienie Ziemia.

Portret użytkownika debaucher

Bo to w ogóle nie powinno tak

Bo to w ogóle nie powinno tak być!
Żadnej gotówki do łapy,tylko coś w rodzaju bonów sodexo o wartości 500 pln.Tak,żeby można za te bony kupić jedzenie (broń Boże alkohol czy szlugi),artykuły dla małych dzieci,wyprawki szkolne itp.
Wtedy patologia przekalkuluje,czy warto mieć kolejne dziecko.

0
0

Każdy ma z tego życia dokładnie tyle,ile SAM sobie weźmie.

Portret użytkownika Waldorfus

Nie obchodzą mnie machlojki

Nie obchodzą mnie machlojki wykształconych ekonomistów

– tytułem nie do Pana – Panie  Debaucher

Trochę się z Panem zgadzam – Panie Debaucher – i dziękuje za uzupełnienie mojej wypowiedzi. Na pewno przynajmniej w znacznym stopniu ograniczyło by to, marnotrawstwo tych funduszy. Powinniśmy jednak wziąć pod uwagę możliwy handel tymi bonami. Można jeszcze wprowadzić obowiązek wykazywania się rachunkami zakupu w urzędach, ale wprowadziło by to zamęt związany z biurokracją i w konsekwencji paraliż tego przedsięwzięcia.

Moim zdaniem jest inne pewne rozwiązanie: W Polsce, obecnie fatalnie funkcjonuje opieka społeczna; patologie w niej, sięgają dna. Ludzi w opiekach społecznych traktuje się jak przedmioty, żeby nie powiedzieć – jak pastuchy traktują zwierzęta hodowlane. Taka jest kultura w tym kraju. A tymi patologicznymi rodzinami, w których np. ojciec nadużywa alkoholu po powrocie z tej „roboty” – jak mi tu jeden uprzejmy robotnik odpowiedział, nazywając mnie przy okazji „gamoniem” – mogłaby zająć się właśnie opieka społeczna. Wiadomo że pracownicy opieki społecznej spotykają się niekiedy z agresją ze strony podopiecznych, właśnie nadużywających alkoholu, ale tu system mógłby zadziałać automatycznie: opieka społeczna wzywa policję, policja przyjeżdża, zabiera pijanego ojca lub wyrodną matkę do aresztu, dziecko na czas penalizacji i leczenia rodziców zabierane jest do domu dziecka, i sprawa załatwiona. Pozostałe ubogie rodziny pozostają pod ścisłą kontrolą opieki społecznej: – Co kupiła pani w ostatnio dla dziecka, czy wykupiła pani dla niego dodatkowe lekcję języka obcego, czy dziecku niczego nie brakuje, czy ma komputer, tablet (na którym teraz powinny znajdować się podręczniki)... itd. Jednym słowem niektóre rodziny – i to nie tylko te biedne – potrzebują żeby zajęło się nimi państwo. Niestety jeżeli tkanka społeczna jest patologiczna to należy ją leczyć, a nie jeszcze bardziej ją pogrążać.

Tyle odnośnie dofinansowania rodzin, ale tzw fundusz gwarantowany – proszę Pana – w zasadzie funkcjonuje już od dawna w całej europie – we wszystkich cywilizowanych krajach. Tam się z biednych ludzi pijaków nie robi i cywilizowana władza np. Dani, Irlandii, wie o tym że jak nie da człowiekowi minimalnej kwoty na godne przeżycie, to ta osoba albo umrze, albo będzie po prostu kradła, żebrała na ulicy. To się człowiekowi należy jak przysłowiowa „psu buda” – o ile wobec człowieka w ogóle można zastosować takie porównanie.

Jednym słowem uzdrawianie patologi społecznych, należało by raczej zacząć od uzdrowienia samej opieki społecznej, która w cywilizowanych krajach nie zajmowała się dotąd rozdawnictwem pieniędzy, a przekazywaniem ich, np. – ludziom którzy teraz w tej Polsce nie poradzili by sobie w tej „robocie” pracując w niej po 14 godz. na dobę (to są fakty), w towarzystwie, pastuchów, żuli i – po prostu – ludzi z mentalnością parobków, którzy jak „niewolnicy” służąc swojemu panu pracodawcy, znęcają się niekiedy nad słabszymi w pracy, a pozostałym – przez to że tak grzecznie robią nadgodziny za darmo – zabierają tę pracę innym.
 

0
0

Egzystencja Minerwa: Ziemio! – tyle razy do ciebie wracałam... Kiedyś, na pewno znowu się spotkamy – powiedziała gdy odchodziło Spełnienie Ziemia.

Portret użytkownika Sly

Skąd tak dużo wiesz o opiece

Skąd tak dużo wiesz o opiece społecznej, rozumiem że jeśli jeszcze z niej nie korzystasz, to planujesz w przyszłości. Niech sobie inni pracują po 14h ja zostaję w domu, to by ci się podobało. Bywało że pracowałem po 16h, nieraz pracowaliśmy ze wspólnikami po 2-3 dni bez snu, ale teraz przynajmniej nie interesują nas szczegóły działania socjalu.

0
0
Portret użytkownika Waldorfus

Jest Pan leniem Tacy jak

Jest Pan leniem

Tacy jak Pan pracują nawet 24 godz. na dobę. Od nie jednego z nich to słyszałem.

„Skąd tak dużo wiesz o opiece społecznej, rozumiem że jeśli jeszcze z niej nie korzystasz, to planujesz w przyszłości.(...)” – chyba spytał Sly: bo nie postawił znaku zapytania.

Już miałem okazję korzystać. Taki jeden podobny do Pana przejechał mnie na ulicy. Zmuszony byłem skorzystać z tej opieki społecznej, w której – nota bene – potraktowano mnie w zasadzie gorzej jak psa. I robiono problemy w zakresie udzielenia mnie zgody na bezpłatne leczenie. Przy okazji zobaczyłem tam jeszcze staruszkę jak po kolanach wspinała się po oblodzonych schodach.

A teraz koniec już wypytywania...
 

0
0

Egzystencja Minerwa: Ziemio! – tyle razy do ciebie wracałam... Kiedyś, na pewno znowu się spotkamy – powiedziała gdy odchodziło Spełnienie Ziemia.

Portret użytkownika ziom1

Ale pieprzysz gamoniu zrob

Ale pieprzysz gamoniu zrob trójkę dzieci dostaniesz 1500 idz do roboty zarob 2000 a żona moze posiedziec w chalupie i wychowywacdzieci i jest łatwiej,uwierz,ze jest duzo takich rodzin nie wazne czy zamoznych czy nie a nalezy sie im bo są polakami a zdziwisz sie jak na twoja emeryture nie bedzie miał kto robić.Wazne,ze coś dają dla ludzi to idioci hejtują.

0
0
Portret użytkownika Ogar

Ogarnij sie koles jedno

Ogarnij sie koles jedno zdanie mowi o Tobie wiele:" nalezy sie im bo sa polakami" chyba z ksiezyca spadles

0
0
Portret użytkownika Akamai

Na Boga. Ależ wy jesteście

Na Boga. Ależ wy jesteście naiwni. Ta dywidenda będzie wypłacana, i owszem. Ale do chipa wszytego pod skórę. Prędzej czy później tak będzie wyglądać dystrybucja tej dywidendy. Nie ma nic za darmo. I nie ma nic na zawsze. Bankierzy będą rozdawać pieniądze ? Ha ! Ha ! Niezły ubaw. A wy jesteście skłonni w to uwierzyć. "Szwajcarzy mają pieniądze bo zarobili na franku". Jacy Szwajcarzy ? Szwajcarzy to naród pasterski. To zwykłe pastuchy. Otwórzcie szerzej oczy. A przede wszystkim swoje umysły, bo mnie zaraz szlag trafi. Na tym właśnie polega ich ""genialny" plan. Chcą zlikwidować prywatną własność - czytaj: zabrać wszystkim ich prywatne dobra. Uwłaszczyć na "zasobach ziemskich" całą populację. Tą, która zostanie po depopulacji. I będą wypłacać dywidendę do chipa wszytego pod skórą. Do chipa , który was kompletnie zniewoli. I będą wypłacać tylko do pewnego momentu. I tylko tym, którzy będą im jak psy służyć. Spójrzcie na korporacje. To jest tego skromna namiastka tego co was czeka. Żal mi was.

0
0

Prawda jest jak poezja.

Większość ludzi nienawidzi poezji.

 

Portret użytkownika dawdad

hahah zobacz sobie srednie

hahah zobacz sobie srednie zarobki tych ''pastuchow'' hahahahahah POLACY TO PRZY NICH KARALUCHY

0
0
Portret użytkownika Akamai

Jeśli dla ciebie miarą

Jeśli dla ciebie miarą wartości człowieka jest jego średni dochód, to szczerze ci współczuję. Jesteś dopiero na początku drogi. Dalekiej drogi.

0
0

Prawda jest jak poezja.

Większość ludzi nienawidzi poezji.

 

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Balcerowicz Petru i kilku

Balcerowicz Petru i kilku innych właśnie z Szwajcarii przyjechali na zbójecką wyprawę do Polski. Flaga Szwajcarii to odwrotność flagi ... Templariuszy. Już w 25 lat po kasacji zakonu Templariuszy, powstaje jakieś ''nowe państwo'' później nazwane Szwajcaria, które wcześniej nie istniało i od tego samego roku właśnie to państwo jako pierwsze w Europie zaczyna udzielać lichwiarskich pożyczek dosłownie identycznych jak te z skasowanego zakonu bankowego dla niepoznaki nazywanego zakon templariuszy. Czy już rozumiecie z kim macie do-czynienia? Do zakonu Templariuszy przyjmowano tylko pedofilii pederastów świrów i morderców czyli takich wyrodnych członków rodzin bogatych arystokratów, których nie chciano widzieć na oczy w rodzinnych dworach i pałacach. Dawali im kasę i kopa z domciu do zakonu poszła von diabelska zaraza ...

0
0
Portret użytkownika 777

Rząd Szydło może być

Rząd Szydło może być zaatakowany bo robi zmiany by ludziom ulżyć a to jest nie na rękę Niemcom i innym nacjom którzy chcą zaorać Polskę ! "Brak kontroli banków. Dlaczego wciąż toleruje się niezgodne z prawem stosowanie przez część zagranicznych banków kosztem klientów zakazanych klauzul mimo sadowych nakazów ich usunięcia? Andrzej Olszewski jakże słusznie zapytywał niedawno: „Gdzie jest (...) państwowy nadzór nad sektorem? Czy Związek Banków Polskich dba o standardy działania banków, czy jest tylko instytucją lobbingową zagranicznych właścicieli? Czy Komisja Nadzoru Finansowego naprawdę nadzoruje banki i dba o zaufanie do rynku finansowego (...)". (Por. A. Olszewski: Gdzie są instytucje nadzoru finansowego? „Gazeta Polska codziennie" 29 stycznia 2016) Zbyt późno zareagowano na niczym nie uzasadnioną podwyżkę kosztów obciążających klientów przez należący do państwa Bank PKO BP Dobrze, że 29 stycznia br. ogłoszono wreszcie decyzje ministra M. Morawiec kiego zapowiadającego rychłe zmiany w zarządzie Banku PKO BP.
R. Petru i jemu podobni „politycy z bożej łaski", związani z interesami lobby bankowego, wciąż rozsiewają przerażające wieści o ewentualnych skutkach podatku bankowego dla klientów banków. Straszą, że obciążone tym podatkiem banki „odbiją" sobie z nawiązką straty na klientach banków, podwyższając godzące w nich koszty. Jest skrajne zafałszowanie rzeczywistości, ponieważ państwo może bardzo szybko doprowadzić do porządku tego typu pazerne banki. Istnieje pod tym względem znakomity przykład węgierski, o którym „dziwnym trafem" nie pisano w popularnych polskich gazetach i tygodnikach. Otóż na Węgrzech uderzono w tego typu tricki wprowadzając 24 września 2014 ustawę o rozliczeniu banków. Miały one być rozliczane przez Węgierski Bank Narodowy. Na podstawie ustawy ukarano już dotąd około 60 banków, zawyżających nieuczciwie koszty klientów. Musiały też zwrócić zagrabione od nich pieniądze,. Dodatkowe uzupełnienie tej ustawy przyniosła uchwalona w 25 listopada 2014 r. ustawa o „fair bankach". Ustawa ta podawała jak maja być oprocentowywane kredyty dla ludności i w jakich przypadkach mogą być one zmieniane w rzetelny sposób. (Por. szerzej: J.R.Nowak: Węgierska droga do zwycięstwa". Warszawa 2015. ss.33-36).
Za szczególnie cenne uważam konsekwentne działania dla ukrócenia prób zdominowania Trybunału Konstytucyjnego przez PO i zapewnienia dużo większej równorzędności w reprezentowaniu różnych stron w jego działalności. Za wielki plus uważam nie cofnięcie się w tej sprawie pomimo ogromnego tumultu ze strony opozycji, lewaków i lemingów i pomimo trwożliwych pojękiwań niektórych lękliwych publicystów na prawicy.

  • Dzięki małej ustawie medialnej przeprowadzone zostały przełomowe zmiany na czele Radia i Telewizji. Dobrze, że usunięto największych szkodników, choć zmiany ciągle wydają się zbyt powolne. Zdumienie budzą niektóre pominięcia przy nominacjach na ważne stanowiska w Radiu i Telewizji. Szczególnie rażącym faktem wydaje się pominięcie przy obsadzie nowych stanowisk tak świetnego i doświadczonego dziennikarza jak Wojciech Reszczyński. który ma za sobą 13 lat jakże owocnej pracy na czele założonego przez niego dynamicznego Radia Wawa, a przedtem sporo lat w tak ciekawym dzięki niemu Teleexpresie.

-Prezydencki projekt obniżenia wieku emerytalnego przywraca poprzedni wiek emerytalny z sprzed czasu tzw. reformy PO z 2012 r. w tej sprawie.
-Konsultacje na temat ostatecznego kształtu ustawy w sprawie przyznania 500 zł na 1 dziecko.

  • Przywrócenie dobrowolności pójścia dzieci do szkoły w wieku 6 lat.
  • Rząd pracuje intensywnie nad tzw. projektem mieszkań dla rodzin, który pilotażowo ma zostać uruchomiony jeszcze w 2016 r. W myśl projektu państwo ma gwarantować wybudowanie mieszkania przez dewelopera na gruncie przekazanym przez państwo oraz spłatę kredytów, które maja być uwzględniane w miesięcznym czynszu. (Por. A. Gajcy: Pracowite półrocze PiS, „Rzeczpospolita" 4 stycznia 2016 r.)
  • W lutym br. ma być skierowany do Sejmu projekt ustawy o płacy minimalnej, która ma wynosić 12 zł dla umów-zleceń. Ma to utrudnić zatrudnianie ludzi na umowach śmieciowych. Nowa stawka minimalna ma obowiązywać od 1 lipca br.
  • Prawie w całości jest już przygotowany projekt ustawy zmierzającej do podwyższenia do 8 tys. zł kwoty wolnej od podatku.
0
0
Portret użytkownika debaucher

777 za bardzo się

777 za bardzo się podniecasz!
Tu nie będzie żadnej rewolucji!Ten rząd będzie grał pod publikę i robił "wielkie ruchy" w starych ramach.Wszystko mają skalkulowane.Musieli by ruszyć system emisji pieniądza,ale na to mają za małe "pisiorki"!
Pozdrawiam!

0
0

Każdy ma z tego życia dokładnie tyle,ile SAM sobie weźmie.

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Pieniądze a i owszem

Pieniądze a i owszem dostaniesz - ale elektroniczne czyli takie z d. wzięte nie istniejące wirtualne cyferki z komputera. Możesz pomarzyć o gotówce. Taką niewymienialną kasą zapłacisz rachunki może coś tam jeszcze kupisz z GMO do jedzenia w lokalnym punkcie MOPS-a. 

0
0
Portret użytkownika Mojeimię44

Wy tego nigdy nie

Wy tego nigdy nie zrozumiecie, że archekracja dałaby Polsce takiego kopa jakiego świat nie widział. Patrzycie na Szwajcarie, Niemcy itd. i się nimi zachwycacie. 
Cudze chwalicie a swego nie znacie. Powiedzcie mi szczerze kto z was przeczytał mój projekt archekracji od deski do deski? Większość z góry ustrój ten przekreśla bo myśli sobie, że taki wieśniak jak ja g.....o wie. Może i tak jest ale rozdysponowanie pieniędzmi w archekracji jest dużo bardziej rozwijające niż chociażby to co proponują w Szwajcarii. Dlaczego? Ponieważ każdy obywatel musi się starać żeby wypracować zysk narodowy. "Jeden odpowiada za drugiego" uczy to pokory, zrozumienia i braterstwa ale ludzie w swojej zachłanności tego nie rozumieją. Co więcej ja ten projekt (dzięki pomocy innych forumowiczów) przedstawiłem miesiąc temu. Gdyby już od wtedy była archekracja w Polsce dziś wyprzedzalibyśmy Szwajcarów. Pisano by w gazetach nie o Szwajcarach a o Polakach. Nie, to nie. Czekajcie dalej a na naszym słowiańskim garbie z pracy wyrośnie rasa tłustych panów nic nie robiąca tylko za darmo dostająca pieniądze. Wy się nazywacie patriotami? Patriota to człowiek, który dla ojczyzny zrobi wszystko. A wy co robicie? Każecie mi to co tworze spuścić jak gó....o w klozecie chociaż jest 100 razy bardziej uniwersalene i przemyślane niż te Szwajcarskie wypociny rozdane z pieniędzy wyrobionych ciężką pracą naszych rodaków. Ja tworzę to sam a tam nad takim bublem pracuje z setka osób.  
 https://www.youtube.com/watch?v=I_2Qhnj2PWo
Nigdy mnie nie zrozumiecie
Archekracja a dochód wypracowany
Tak jak opisałem zarówno spółki skarbu państwa jak i spółki spółdzielcze mogą grać na giełdzie przeznaczonej dla tego sektora giełdowego. Nie posiadają one centralnego zarządzania, więc są niezależne pod wieloma czynnikami od rady archekratów i poszczególnych ministerstw. Spółki skarbu państwa mają niezależny zarząd a firmy spółdzielcze mają swojego prezesa, który ma 51% udziału. Spółki te generują zarówno dochody jak i straty. Jeżeli weźmiemy i zsumujemy wszystkie zyski z tych spółek i pieniądze z zysków przeznaczymy na kolejne inwestycje, emerytury, renty i zasiłki spółdzielcze to, jeśli zostanie jeszcze jakaś pula pieniędzy można ją rozdysponować na obywateli. Ludzie w ten sposób zyskają dochód wypracowany przez spółki, których właścicielami będzie cały naród. Dochód ten powinien być równy dla wszystkich niezależnie od stanowiska, jaki dany obywatel zajmuje. Jeżeli takiego zysku nie będzie niestety obywatele pieniędzy z zysków wypracowanych nie otrzymają. Żeby zrozumieć ten proces przekazywania pieniędzy z kasy SIPAR i spółek skarbu państwa trzeba zapoznać się z tym, czym są spółki skarbu państwa oraz SIPAR w ustroju archekratycznym. Chciałbym zauważyć, że ustrój archekratyczny coraz bardziej się rozwija a struktury tego ustroju coraz bardziej przypominają program wyborczy. Można śmiało przyznać, że nie trzeba żadnych rewolucji czy wojny domowej żeby ustrój ten w sposób wolny i powszechny stał się ustrojem narodowym. Wystarczy tylko powołać partię opartą o struktury tego ustroju, która w wyborach powszechnych zdobędzie większość parlamentarną potrzebną do zmiany konstytucji. Zadanie te na dzień dzisiejszy wydaje się mało realne i osiągalne ale zbieg wydarzeń, które nastąpią w przyszłości doprowadzi do tego, że zmiany ustroju demokratycznego na inny będzie nie unikniony. Ustrojem, który zapewni ludzkości ciągłość wolności oraz bogactwo narodu jest właśnie archekracja.

0
0
Portret użytkownika TeO

  "zysku" I tu tkwi cały

 

"zysku"

I tu tkwi cały problem, to nigdy nie będzie działac jeśli będzie chodziło o zysk, bo jeśli tak to będzie ciągła potrzeba zwiększania konsumpcji, oraz ciągła potrzeba BEZSENSOWNEGO produkowania pary w celu wyprodukowania energi, oraz ciągle jest potrzeba zaciemniania nauki, bo jak by to wyszło dla "zysku" gdyby można by było wszystko z drukarki otrzymać, a wszystko znaczy każdą materie, co by sprawiło braku potrzeby utrzymywania kanałów dystrybucyjnych.

Może jednak nie chodzi o ustruj oparty na "zyskach", może gdyby jedynym zyskiem, była harmonizacja energetyczna kazdego obywatela, co by dało automatycznie dobrobyt w manifestacji, przez idee, kreatywność, wtedy danie kazdemu człowiekowi pensji ma sens, gdyż liczył by sie potęcjał który ma każdy człowiek i jaki wkłada w rozwój swiata, a co najważniejsze przestały by miec miejsce operacje kupna woli/wyboru działania.

Jak?

Zresetować System i wprowadzić coś na bazie bitcoinów, a dostęp będzie miał do nich każdy z swego Mobilnego użądzenia zarządzającego wszystkimi rzeczami (smartfon). Każdy będzie otrzymywał miesięcznie określoną (1000) ilość monet.  Za swą kreatywność (naturalną potrzebe ekspresji) będzie możliwość otrzymania dodatkowej ilości monet. Użytkownik będzie płacił użytkownikowi monetami okresloną ich wartość przez sprzedajacego/urzytkownika.

Wydrukowanie obiadu będzie kosztować 5 monet, samochodu 2000 - 50.000 (w zależnosci od projektu, stąd też prace kreatywne będą miały sens),itp. Druk będzie możliwy z materiałów pochodzących z Replikatorów, czyli urządzeń które replikują już powstały materiał. Każdy materiał można wytworzyć z plasmy, ma on czas rosnięcia (do wielkości piłki futbolowej), ok 5 lat, jednak już tą wielkośc można zreplikować w jeden dzień. Stąd brak kosztów i zysków z pozyskania/produkcji/wydobycia minerałów. Komputery qwantowe, nanotechnologia i roboty, służące człowiekowi, większosć zawodów mechanicznych będzie zaumatyzowana, jedynie kreatywne zawody będą wymagać człowieka. Prowadzenie auta nie będzie wymagane, wszystko będzie automatyczne na sensorach (telematyka) Czipów nie będzie, zostały dezaktywowane (a propos już mieliście wszyscy chipy, tylko zostały one dezaktywowane). Ubezwłasnowolnić człowiek będzie mógł wyłacznie za posrednictwe własnego wyboru, czyli braku chęci w odkryciu KIM JEST, co sprawi wzrost narkotyzacji z nudy i życia w VR (virtualnej rzeczywistości).

Więc jak tu pozyskać zysk, z tymi zdobyczami technologi ?

A te rzeczy co opisałem już nadchodzą.....

 

0
0
Portret użytkownika Sly

Ten znowu to samo, próbujemy

Ten znowu to samo, próbujemy czytać twoje dzieła, no i wynika z nich jedna rzecz, że dobry z Ciebie człowiek tylko bardzo naiwny. Jeśli jest jakiś kraj na świecie który dał by radę przyjąć archekracje ( tą nazwę chyba warto by było zmienić przy wymawianiu jakoś dziwnie brzmi ) to może Nowa Zelandia, ale jak za wcześnie zdradzisz się ze swoimi planami to odmówią ci prawa wjazdu, możesz też udawać turystę ale jak długo, w końcu i tak cię deportują, niestety z powrotem do polski.
Ps. Podobnie myśleli marksiści i co z tego wyszło Stalin, Mao, Castro. Obecna europejska demokracja nie jest zła potrzebuje tylko ostrej terapi.

0
0
Portret użytkownika inzynier magister

Zrobią co chcą bo ich stać,

Zrobią co chcą bo ich stać, nawet jeśli ten szmal to zdzierstwo z innych państw ! Jak pisałem wielokrotnie szykuje się jakaś akcja na rząd pani Szydło ! Dawne mafijne służby podobno planują jakąś akcję żeby obalić rząd PiSu ! Muszą uważać bo mogą ich otóć albo i coś innego zrobić żeby ich załatwić za te banki i supermarkiety, nie wspominająć o praniu pieniędzy do rajów podatkowych co to mieli do tej pory raj ! Muszą się pilnować żeby znowu ich ktoś nie wysadził w powietrze !
„Są świetnie zorganizowani i mają sporą wiedzę, która pozwala im planować ataki oraz przygotowywać się do ewentualnego powrotu do służb specjalnych oraz policji” – twierdzi jedno ze źródeł tygodnika „ABC”. Dawni funkcjonariusze CBA i ABW mają przygotowywać antyrządowe prowokacje, które – dzięki zaangażowaniu mediów – mają osłabić rząd Beaty Szydło. Warszawskim redakcjom przekazano informacje dotyczące nagrania mającego kompromitować jednego z ważnych członków gabinetu Beaty Szydło. – Chodzi o stwarzanie atmosfery nieufności i podejrzeń, media dostają taką informację i zaczynają grzebać – mówi w rozmowie z „ABC” jeden z oficerów Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. I podkreśla, że to element „większej operacji”. Wokół kilku ministerstw toczyć ma się gra operacyjna. Mają w niej brać udział (często nieświadomie) przedstawiciele opozycji i dziennikarze – czytamy na łamach wpolityce.pl. Według informatora tygodnika, doszło do spotkania byłego kierownictwa Centralnego Biura Antykorupcyjnego i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, ludzi głęboko niezadowolonych z powodu zmian zachodzących w służbach specjalnych. http://www.pch24.pl/abc-ostrzega-przed-antyrzadowa-prowokacja-ludzi-dawnych-sluzb---chca-kompromitowac-ministrow-,40929,i.html#ixzz3ywQD5ByM
 
Gdyb znowu zaatakowano i zniszczono rząd PiSu to byśmy kolejny raz zostali zaatakowani w następstwie złodziejstwem banksterki, dodatkowo by wprowadzili katastralny i zniszczono by nas gospodarczo ostatecznie a potem by sprzedano lasy i ziemię !

0
0

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika get

Moj pierwszy post.   Myslalem

Moj pierwszy post.
 
Myslalem o takim czyms od dawna, ale dopiero teraz dowiedziałem sie ze to ma swoją nazwe, i nawet były juz przeprowadzane eksperymenty w tym obszarze. Jestem w 100 procentach za tym projektem, ale jest jeszcze za wczesnie, zeby to wprowadzic. Przede wszystkim, bardzo duzo sie mowi o braku miejsc pracy i stwarzaniu nowych, wszelkimi sposobami. Ja jestem innego zdania. Ludzie, kraje powinny dążyć do tego zeby tych miejsc pracy było coraz mniej. Każdą dziecine powinnismy robotyzować. Myśle, ze jestesmy juz na takim poziomie technologicznym, ze całkowite zautomatyzowanie hipermarketów oraz sklepów nie powinno stanowic zadnego problemu. To samo z fabrykami oraz transportem, na ktorym z tego co czytałem juz przeprowadzane sa testy aby go zautomatyzowac calkowicie. Tak jak napisałem wczesniej, to jeszcze za wczesnie, zeby myslec o BDP. Na pierwszym miejscu nalezałoby zautomatyzowac całkowicie rolnictwo.  Jednak troche sie obawiam, ze gdy to wprowadzą staniemy przed wieloma problemami, ktore rozwiązałbym następująco. 
Pieniądze dostawałby kazdy obywatel, ktory ma ukonczone przynajmniej szkołe średnią,  a im wyzsze wykształcenie tym wieksze pieniadze gwarantowane. Na pewno beda musieli sie znalesc ludzie, ktorzy pomimo zapewnionej egzystencji, beda chcieli sie podjac trudnych medycznych, prawniczych czy innych specjalistycznych studiow. Gdy myslalem o takim ustroju panstwa gdy jeszcze nie wiedziałem, ze istnieje juz taka koncepcja, to najwiekszym problemem wydawało mi sie, ze mogłoby brakowac ludzi ktorzy chcieliby pracowac w sluzbach porzadkowych typu policja czy wojsko lub jako lekarz, pielegniarka. Na pewno dobrym pomysłem byłoby odbieranie na ładych pare latek tych pieniedzy ludzia ktorzy popełnialiby jakies przestępstwa ( chciałem napisac dozywotnio, ale to chyba nie bylby dobry pomysl, bo obawiam sie sytuacji w ktorej ktos mogłby specjalnie kogos wkrecic w jakas afere zeby go pozbawic pieniedzy) Dobra rozpisałem sie, mam nadzieje ze ktos przeczyta, moze dopisze swoje trzy grosze. A na koniec, to zdecydowanie jest za wczesnie zeby takie cos wprowadzic. Najpierw to niech rozwiaza problem muslimow w eu i na swiecie. Pozdro

0
0

Strony

Skomentuj