Sztuczna inteligencja może przejąć nawet 80% stanowisk informatycznych

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Od lat jesteśmy ostrzegani przed wielką falą zmian, spowodowaną powszechną automatyzacją zawodów. Z wielu dotychczasowych szacunków wynika, że spora część ludzi straci swoją pracę na rzecz zaawansowanych robotów i sztucznej inteligencji. Niestety, dotyczy to nie tylko pracy w fabrykach czy zawodów, w których wykonywane są proste, powtarzające się czynności.

 

Oczywiście w przypadku tych najprostszych czynności, człowiek nie ma zbyt wielkich szans w rywalizacji z maszyną. Pracodawcy dostrzegają w tym ogromne korzyści - automatyzacja zawodów pozwoli przede wszystkim zmniejszyć wydatki i zwiększyć wydajność pracy.

 

Miliarder Vinod Khosla, inwestor oraz współzałożyciel Sun Microsystems uważa, że nawet 80% zawodów informatycznych przejmie sztuczna inteligencja. Dotyczy to także lekarzy, prawników czy księgowych. W związku z tym, mogą pojawić się również zupełnie nowe zawody, przeznaczone wyłącznie dla człowieka, lecz to nie zmienia faktu, że już dziś ludzie muszą poważnie zastanowić się nad swoją przyszłością. Khosla podsumował, że taka perspektywa, mimo wszystko, jest "ekscytująca".

 

Zagrożenie związane z robotyzacją zawodów w poszczególnych państwach jest na dość wysokim poziomie. Wyniki badań, przeprowadzonych przez ekspertów z Instytutu Nomura wskazują, że nawet 50% pracowników w Japonii straci pracę na rzecz robotyzacji. Jak wynika z analizy, przeprowadzonej na zlecenie ING-Diba, nawet 60% Niemców może czuć się zagrożonych. Również naukowcy z Uniwersytetu w Oksfordzie ostrzegają, że niemal połowa Amerykanów może stracić swoją pracę w wyniku automatyzacji.

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)


Komentarze

Portret użytkownika Zenek ;)

Na ziemi już jest co najmniej

Na ziemi już jest co najmniej JEDNA SZTUCZNA INTELIGENCJA jaką są zafascynowani naukowcy.... Nazywa się Back Goo... Inni mówią na nią matka boska... jeszcze inni nierządnica maryja, aryman..... wielka macierz (cyfrowa) etc..... Wirus ten pasożytuje na zwojach mózgowych... zakłócając ich prawidłowe działanie i ogląd sytuacji wpędzając przy okazji nosiciela w bezsensowne dla niego sytuacje jak walenie głowem w mur czy posadzkę (aż do końca zdebileje)... rzucanie się z "siekierą" na "czołgi"..... mordowanie innych jej w ofierzej itd....... czyli to wszystko co opisano w bibli jako bycie "pobożnym żydem"......

 

1
0
Portret użytkownika Polakk

Tylko sie cieszyć, więcej

Tylko sie cieszyć, więcej dóbr mniejszym nakładem pracy bedzie, ludzie mogą mało pracować a dużo zarobić i dużo za to kupić. No chyba, że jakaś złodziejska finasjera zechce zawłąszczyć zyski, ale z tym trzeba walczyć.

0
0
Portret użytkownika Ractaros96

Zupełnie nie rozumiem

Zupełnie nie rozumiem ekscytacji futurologów i innych naukowców Sztuczną Inteligencją. Nie przyszło im na myśl, że możemy nigdy nie stworzyć Sztucznej Inteligencji? Być może ten pierwiastek świadomości, który posiada człowiek nie będzie możliwy do odtworzenia w przypadku komputerów. Jednak nawet jeśli powstanie SI, której woli zaczną się poddawać ludzie (no bo przecież to jest wszechmocna Sztuczna Inteligencja, która wie najlepiej, co jest dobre dla człowieka), to szybko mogą się zbuntować przeciwko niej. Właśnie tak! To nie SI się zbuntuje przeciwko nam, ale my przeciwko SI. Polecam serial animowany "Był sobie kosmos" z 1981 roku, dokładnie odcinek pod tytułem "Ziemia". Tutaj macie linka: http://www.cda.pl/video/1968469b

W punkcie 15:25 jest mowa o Sztucznej Inteligencji kontrolującej życie ludzi.

Komputery powinny ułatwiać życie ludzi, a nie przejmować nad nim kontrolę. Tyle w temacie.

1
-1

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Portret użytkownika Dawid156

Mylisz dwie sprawy:Dusza,

Mylisz dwie sprawy:Dusza, Świadomość.Sztuczną świdomość jest stworzyć stosunkowo łatwo , natomiast bardzo trudno stworzyć duszę jeśli nie wie się co to takiego jest.

0
0
Portret użytkownika Eva11

sztuczna swiadomosc to

sztuczna swiadomosc to jedynie nadany termin ....

nie latwo stworzyc sztuczna swiadomosc ,bo to nie mozliwe ...to zadna swiadomosc to co tworza programisci ....

stworzyc dusze ? nawet jak sie dowiesz nie zmozesz jej stworzyc ...

dusza to Ty ,anie cos co jest w tobie ....

1
0

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej?

Portret użytkownika Ractaros96

Wybacz, ale dla mnie dusza i

Wybacz, ale dla mnie dusza i świadomość, to jedna i ta sama rzecz. Duchowość istoty wynika bezpośrednio ze świadomości i jest jej częścią (częścią świadomości). To nie są dwie osobne rzeczy. Duchowość nie może istnieć bez świadomości, ani niezależnie obok świadomości. Świadomość - przyczyna, duchowość - skutek.

0
-2

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Portret użytkownika Ractaros96

Jeśli dusza i duchowość to

Jeśli dusza i duchowość to dwie różne rzeczy, to w takim razie dusza jako taka dla mnie nie istnieje. Jest tylko świadomość i wynikająca z niej duchowość. Dla mnie esencją życia ludzkiego jest świadomość i wygląda na to, że to co inni nazywają duszą, dla mnie jest po prostu świadomością. W końcu w poprzednim komentarzu napisałem, że dla mnie świadomość i dusza, to jedna i ta sama rzecz, więc wszystko się zgadza Smile

0
-2

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Portret użytkownika drako_tr

Nie zamierzam Ciebie ani

Nie zamierzam Ciebie ani uświadamiać, ani też z Ciebie szydzić z powodu Twojego ateizmu, sam jestem "ateistą religijnym" (co w żadnym stopniu nie przeszkadza mi wierzyć w mojego Stwórcę, wręcz przeciwnie)...ale powiedz mi jedno, czemu Indianie, zanim zostali wytępieni przez USmAńską dzicz, wierzyli, że wszystko ma duszę, kamień czy drzewo...?...czy nie dlatego, że wszystko ma w sobie, czy wręcz jest, jakąś formą energii..tzw. siłą napędową...ha..?...

Mam jeszcze zagadkę: jakie były ostatnie słowa ateisty na łożu śmierci ...? Smile

1
0

Portret użytkownika Ractaros96

Powiedzmy, że cała materia ma

Powiedzmy, że cała materia ma duszę, bo jest jakąś formą energii i co z tego? Nic z tego nie wynika. To tylko pewne kulturowe wierzenia. Nie wierzę w istnienie duszy, tak samo jak Boga, Nieba i Piekła. Ludzie nie są żadnymi wyjątkowymi istotami stworzonymi przy pomocy boskiej ingerencji, tylko najbardziej rozwiniętymi w procesie ewolucji zwierzętami na tej planecie. Wierzę, że istnieje jedynie świadomość i wynikająca z niej duchowość, nic więcej.

Co do zagadki, nie mam pojęcia jaka jest odpowiedź i nie obchodzi mnie to.

0
-2

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Portret użytkownika drako_tr

Przerażająca jest ta Twoja

Przerażająca jest ta Twoja "nicość"...

Teoria ewolucji jest taką samą bzdurą jak teoria wielkiego wybuchu...jedno i drugie wymyślono po to, by zniszczyć w ludziach ŚWIADOMOŚĆ wyjątkowości, i jak widać po niektórych bardzo skutecznie...niestety. Jak dotąd nie znaleziono ogniwa łączącego nas z małpami, jakiegoś pół-człowieka, pół-małpę, i nigdy nikt takiego nie znajdzie, bo zwyczajnie go niema.

Co do zagadki, znasz doskonale odpowiedź, tylko ja wypierasz, bo tak w głębi DUSZY wiesz, że w ostatnich minutach swojego tu jestestwa też to powiesz...odpowiedź brzmi - "O BOŻE".

ŚWIADOMOŚĆ, DUSZA, BÓG(Stwórca) - brak któregoś składnika wyklucza możliwość istnienia, czy tego chcesz, czy nie Smile

"Szukajcie a znajdziecie"

Pozdrówka.

0
0

Portret użytkownika Ractaros96

Nie jestem żadnym nihilistą.

Nie jestem żadnym nihilistą. Poza tym mam taką zasadę, że kończę dyskusje, gdy ktoś próbuje mnie nawrócić. Ten moment nadszedł. Żegnam.

0
0

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Portret użytkownika drako_tr

Ojej, przecież ja wyraziłem

Ojej, przecież ja wyraziłem tylko swoje zdanie...w żaden sposób Ciebie nie skrytykowałem ani nie nawracam...no tak, typowe, ty masz prawo do swojego zdania, ale inni już nie mają...

Znalezione obrazy dla zapytania foch

 

0
0

Portret użytkownika Ractaros96

...ty masz prawo do swojego

...ty masz prawo do swojego zdania, ale inni już nie mają...

Tego nie powiedziałem, nie lubię rozmawiać o religii i tyle. Za dużo konfliktów z tego wynika. 

0
0

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Portret użytkownika maha

mogloby to postępować

mogloby to postępować szybciej. W koncu na swiecie beda sie rodzili ludzie wolni, ktorzy nie beda musieli tyrac jak głupi. Jestem jak najbardziej za bezwarunkowym dochodem gwarantowanym!!! A pracusie niech ida przekladac kamienie z kupki na kupke jak im sie bedzie nudzilo, bo ja na 100 procent bez pracy nie bede sie nudzil tyylko w koncu bede wolny

0
0
Portret użytkownika MiamiVibe

Myślisz, że będą chcieli

Myślisz, że będą chcieli utrzymywać całą masę zbędnych ludzi ? Raczej w to wątpię... Co najwyżej dadzą jakiejś grupie ten niby dochód, aby utrzymywać nad nimi kontrolę, a reszta pójdzie do piachu.

0
0
Portret użytkownika ChcialbymPospac

Wydaje sie nieuchronne. Teraz

Wydaje sie nieuchronne. Teraz jest jeszcze w miare ok bo elity potrzebuja ludzi do pracy, im wiecej pracownikow fizycznych tym lepiej bo kto wyprodukuje i rozprowadzi te wszystkie przedmnioty btw.  na ktorych oni zarabiaja krocie a my tracimy zdrowie, poglebiamy konsumpcjonizm i chodzimy Sad bo ciagle malo  ? Gorzej bedzie jak maszyny zaczna wykonywac wiekszac prac. Bezrobotni ludzie zaczna sie buntowac -> stlumia krawo te zamieszki i wladza dojdzie do wniosku ze ci ludzie sa po prostu zbedni. Mysle ze depopulacja jest mozliwa i nie zdziwilbym sie gdzyby ta maszyna powoli zaczynala ruszac. Jest to bardzo logiczny zabieg. Bo powiedzcie mi co bedzie robic i jak zarabiac na zycie te (60% bezrobotnych) widzac ze korporacyjne grupy maja pod soba tysiace w pelni niezaleznych i zautomatyzowanych fabryk ( samowystarczalnosc). Zwykli ludzie stana sie zbedni. Oczywiscie mozna powiedziec ze establishment zacznie wyplacac jakies socialo podoben '' wyplaty'' ale uwazam ze z chciwosci elit jest to niemozliwe. Pozdrawiam. ps. poprawcie jak cos zle rozumiem

0
0
Portret użytkownika inzynier magister

Ciekawe czy już osiągnęli

Ciekawe czy już osiągnęli wysoki poziom tej inteligencji zrobionej w kwantowych komputerach ? Na razie oficjalnie jeszcze sztuczna inteligencja jest słaba ale kto wie co mająw podziemiach ?! W polsce sztuczna inteligencja komucho sorosowcó od NWO nakradła kupe kasy, aż szok, bo przecież oni co chwila sięspotykają potajemnice i oficjalnie i kombinują jak nas zniszczyć ! Nawet asfaltową drogę przez pola do rezydencji im zrobili ! Za nasze wycharowane pieniądze, które nam zabierali od 25 lat ! "W marcu 2007 r. opinia publiczna poznała szczegóły rozmowy Józefa Oleksego, byłego premiera i ministra spraw wewnętrznych w rządach SLD oraz byłego marszałka Sejmu, z biznesmenem Aleksandrem Gudzowatym. Pogawędkę nagrano we wrześniu 2006 r. Oleksy opowiadał Gudzowatemu o niewyjaśnionym pochodzeniu majątku „małego krętacza” – jak go nazywał – „Olusia Kwaśniewskiego”.

 
– Kupili przecież w Kazimierzu całe wzgórze od Jaśka Wołka. To jest ten artysta. Byłem tam. Piękne. Też nie wiem na kogo, bo nie na siebie, ale sam Jasio wybierał, przyjaciel mojej żony. Ale ich sprawa, ja nikomu nie zazdroszczę. Tylko że gdyby ktoś się zawziął, to apartament u Krauzego to jest minimum 4,5 mln zł – przecież to jest 400 m, tam chodzi po 11 tys. metr, to policz sobie, ile to kosztuje, ten 400-metrowy apartament. Dom w Kazimierzu – nie umiem tego wycenić, ale na pewno jest to droga sprawa. Jazgarzew – 6 ha działki z asfaltową drogą zrobioną do samego domu przez pola. I to nie jest wszystko! Ma tego majątku trochę. Jak zderzysz jego wynagrodzenia prezydenckie, a nawet Joli dochody... Żeby nie wiem jak się naharował, to nie uzbiera tyle, ile potrzebuje na wylegitymizowanie tego.

http://niezalezna.pl/89565-kwasniewscy-i-cba-wraca-sprawa-ich-tajemniczej-willi-w-kazimierzu

http://popotopie.blogspot.com/2015/10/co-takiego-dzieje-sie-w-polsce-ze-jako.html

1
-1

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj