Strony internetowe Korei Północnej i Południowej zaatakowane przez hackerów

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com
Media informują, że władze Korei Południowej ogłosiły alarm w związku z atakiem hackerskim, do którego doszło we wtorek rano. W wyniku ataku nie działają strony internetowe kilku instytucji rządowych, kancelarii prezydenta Park Geun Hie i południowokoreańskich mediów.

 

Ministerstwo nauki powiedziało w oświadczeniu, że rząd potwierdza atak cybernetyczny dokonany przez niezidentyfikowanych hackerów, w wyniku którego zamknięto kilka stron, w tym również należące do prezydenckiego Blue House. Z czasem informowano również o kolejnych stronach, które przestawały działać. W przeszłości dochodziło do różnych cyberataków w tym kraju, jak na przykład w 2009 i 2011 roku. Głównym podejrzanym była wtedy Korea Północna.

 

The Guardian donosi jednak, że media Korei Północnej, w tym należące do Air Koryo i gazety Rodong Sinmun, również zostały zamknięte w wyniku ataku hackerów. Z informacji podawanych przez BBC wynika, że na zaatakowanych stronach Korei Południowej zostawiono wiadomość, w której wychwalano przywódcę Kim Dzong Una oraz informację, że za atakami stoi ruch Anonymous. Ruch ten jednak napisał na swoim oficjalnym profilu na Twitterze, że nie angażował się w te ataki.

 

Jeszcze w kwietniu Anonymous zaatakował północnokoreańskie komputery, kradnąc 15 tysięcy haseł w ramach operacji Wolna Korea (Operation Free Korea). W tym czasie grupa włamała się do intranetu, serwerów pocztowych i serwerów internetowych. Co ciekawe, obecny cyberatak na obie Koree miał miejsce we wtorek, w dzień 63. rocznicy rozpoczęcia wojny koreańskiej (lata 1950-1953).

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika Dudek

Przecież to BBC powiedziało

Przecież to BBC powiedziało że za atakami stoi Annonymus i wychwalają
Kim Dzong Una. BBC nie należy do tkz. "wolnych mediów"

0
0
Portret użytkownika Zenek

teraz tylko czekać

teraz tylko czekać rozpatrzliwych "informacji" o "rakietach Kima wymierzonych w israel" i związanej z tą panika nawoływania w mediach by obalić jego syryjskiego sprzymierzeńca.
 
Normalnie deja vu.

0
0
Portret użytkownika Zenek

Tak to jest jak się "rządowo"

Tak to jest jak się "rządowo" przyzwala by na rynku informatycznym kilku monopolistów wypuszczało nafaszerwoane trojanami buble. Już się nawt w sterowniki czy biosy urządzeń wszywa trojany by tylko ześwirowani mogli sie bezproblemowo oddawać swojemu paranoidalnemu natręctwu zniszczenia całego świata.

0
0

Skomentuj