Stowarzyszenie Otwarta Rzeczpospolita walczy z Nonsensopedią - słowo "murzyn" uznane za mowę nienawiści

Kategorie: 

Źródło: http://www.otwarta.org/

Otwarta Rzeczpospolita znalazła sobie nowy cel. Walcząca z rasizmem i ogólną nietolerancją w naszym kraju organizacja postanowiła przyczepić się do znanej satyrycznej wersji encyklopedii - Nonsensopedii! Powód jest prosty - hasło "murzyn" godzi w godność osób czarnoskórych.

 

Organizacja powstała już w 1999 roku, myliłby się więc człowiek krzyczący o kolejnym klonie hejtstopu, czy innej grupy. Od początku zajmowała się przeciwdziałaniem rasizmowi, antysemityzmowi, a także ksenofobii w polskim społeczeństwie. Główny sposób działania w dzisiejszych czasach to zgłaszanie do służb różnorakich stron internetowych lub komentarzy na portalach społecznościowych. Tym razem przyszedł widać czas właśnie na nonsensopedię, stronę, która śmieje się w zasadzie ze wszystkiego.

 

Hasło "murzyn", oznaczone jako "mowa nienawiści" oraz "dyskryminacja ze względu na przynależnośc rasową" został zgłoszony przez anonimową osobę 19 lipca. Solą w oku dla osoby zgłaszającej okazały się klasyczne żarty wstawione w początkowej części witryny, jak choćby "Co murzyn ma białego? Murzyn ma białego słuchać!" lub inne, podobne rasistowskie dowcipy. Sprawa jest w tym momencie w toku.

 

Zabawny jest fakt, iż takowe zgłoszenia nie pojawiają się, jeśli to osoby uznawanie tradycyjnie za konserwatywne zostają obrażane, z powodu ich religii lub przekonań. Niestety, tolerancja bywa wybiórcza i niewiele możemy z tym zrobić.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (5 votes)
Komentarze

Portret użytkownika BigStan

Jest takie powiedzenie -

Jest takie powiedzenie - głupich nie należy siać, tylko się z nich śmiać bo oni sami rosną - jednak wracając do tematu takich idiotów jakich są w tej lewcko-żydowskiej organizacji należy traktować tylko jako zdrajców w całym tego rozumieniu - za zdradę jest tylko jedna kara - kara śmierci.

Mam nadzieję że doczekam czasów gdy ICH jak też HGW i resztę śmierdzącej wiadomym warzywem hołoty należycie się osądzi i wyda jedynie słuszny wyrok.

Portret użytkownika mijo

To lewackie INTERNETOWE ZOMO

To lewackie INTERNETOWE ZOMO założyła i nadol finansuje Hanna Gronkiewicz Waltz. w stolicy już samo wymówienie słów Hanna Gronkiewicz Waltz zostanie uznane za mowę nienawiści i antysemityzm razem wzięte.

Portret użytkownika Waldorfus

Miłość lewicy i uległość

Miłość lewicy i uległość prawicy

To znaczy że o  Indianinie niedługo nie będę mógł mówić „Indianin”. Większy problem będzie tylko z wyrazem „Żyd”: zakazać, czy nie?... Chyba kiedyś już tak było, że nie było wolno mówić „ten Żyd”.

Prawica daję się owijać w oku palca lewakom... Jak tresowany pies. Wyraz „Rzeczpospolita” w ich nazwie, to też manipulacja (socjotechnika). No bo jak ludzie tego pokroju, mogą mięć w nazwie swojego stowarzyszenia, wyraz patriotyzmu; co brzmi patriotycznie i zaprzecza ideologi tych ludzi. Ideologi globalnej władzy; jednego państwa, wprowadzonego podstępem i siłą, na cały świat... Grzebiąc żywcem kultury których lewacy i tak nie rozumieją.

Pytanie ile jeszcze hipermarketów w Niemczech musi wylecieć w powietrze, zanim lewicowa myśl polityczna do reszty upadnie; a rząd PiS-u przestanie się ich bać: bać się lewicy.
 

Egzystencja Minerwa: Ziemio! – tyle razy do ciebie wracałam... Kiedyś, na pewno znowu się spotkamy – powiedziała gdy odchodziło Spełnienie Ziemia.

Portret użytkownika Kolovrat

"czarny" ŹLE, "murzyn" ŹLE,

"czarny" ŹLE, "murzyn" ŹLE, "czarnuch" LEPIEJ NIE MÓWIĆ.. to do cholery jak mam nazwać czarnego? "czarnoskóry"? W takim razie białego mam nazywać "białoskóry" a żółtego "żółtoskóry"? (oczywiście to pytania retoryczne, bo tylko takie można zadać na te kretynizmy ogólnoświatowego lewactwa). 

Portret użytkownika livid

Co to za bzdurna organizacja.

Co to za bzdurna organizacja... rozumiem jak by to miało działać w dwie strony ale co się dzieje gdy wszyscy oprócz nas białych są uprzywilejowani ? szczególnie "murzyny" bo my biali jesteśmy najgorsi i mamy się płaszczyć innym dla pseudo idei. Jakoś dziwnym trafem wszyscy zawsze zapominają o swoich z kraju.

Świat nie istnieje bez dobrych ludzi!
https://youtu.be/xQGwg92Wmg0

Portret użytkownika keri

Na jednym z polskich

Na jednym z polskich uniwersytetów wykładowca Afroamerykanin nosił białe skarpetki i wpajał studentom, że tam jest miejsce białych.

No, ale taki rasizm i mowa nienawiści żadnej organizacji nie razi, bo to jest rasizm nie w tę stronę?

Portret użytkownika Kimbur

Co to znaczy "Afroamerykanin"

Co to znaczy "Afroamerykanin"? Czy to, że ten ktoś jest Arabem z Afryki i mieszka w Ameryce? Czy jest białym z Republiki Południowej Afryki i dostał amerykański tytuł doktora honoris cause? Czy jeszcze coś innego?

Portret użytkownika keri

He,he, to bardzo mocno

He,he, to bardzo mocno opalony-dziedzicznie, bez wpływu słońca, który przylatuje z USA, aby mu czapkowano w Polsce.

Portret użytkownika keri

"Murzynek Bambo w Afryce

"Murzynek Bambo w Afryce mieszka,

czarną ma skórę ten nasz koleżka ..."

Pamiętacie, ten wierszyk ze szkoły? To zapomnijcie , he, he.

Portret użytkownika An Ty

Murzynek Bambo w Afryce

Murzynek Bambo w Afryce mieszka,skoro tam mieszka to niech tam mieszka ten nasz kolezka...:) czy ta wersja nie jest smieszniejsza?? Wink

“Ere many generations pass; our machinery will be driven by a power obtainable at any point in the universe.” – Nikola Tesla

Portret użytkownika keri

W końcówce wierszyka było:

W końcówce wierszyka było:

"Szkoda, ze Bambo czarny wesoły,

nie chodzi razem z nami do szkoły"

Ten poeta to był prorok jakiś chyba Smile

Strony

Skomentuj