Stowarzyszenie Otwarta Rzeczpospolita walczy z Nonsensopedią - słowo "murzyn" uznane za mowę nienawiści

Kategorie: 

Źródło: http://www.otwarta.org/

Otwarta Rzeczpospolita znalazła sobie nowy cel. Walcząca z rasizmem i ogólną nietolerancją w naszym kraju organizacja postanowiła przyczepić się do znanej satyrycznej wersji encyklopedii - Nonsensopedii! Powód jest prosty - hasło "murzyn" godzi w godność osób czarnoskórych.

 

Organizacja powstała już w 1999 roku, myliłby się więc człowiek krzyczący o kolejnym klonie hejtstopu, czy innej grupy. Od początku zajmowała się przeciwdziałaniem rasizmowi, antysemityzmowi, a także ksenofobii w polskim społeczeństwie. Główny sposób działania w dzisiejszych czasach to zgłaszanie do służb różnorakich stron internetowych lub komentarzy na portalach społecznościowych. Tym razem przyszedł widać czas właśnie na nonsensopedię, stronę, która śmieje się w zasadzie ze wszystkiego.

 

Hasło "murzyn", oznaczone jako "mowa nienawiści" oraz "dyskryminacja ze względu na przynależnośc rasową" został zgłoszony przez anonimową osobę 19 lipca. Solą w oku dla osoby zgłaszającej okazały się klasyczne żarty wstawione w początkowej części witryny, jak choćby "Co murzyn ma białego? Murzyn ma białego słuchać!" lub inne, podobne rasistowskie dowcipy. Sprawa jest w tym momencie w toku.

 

Zabawny jest fakt, iż takowe zgłoszenia nie pojawiają się, jeśli to osoby uznawanie tradycyjnie za konserwatywne zostają obrażane, z powodu ich religii lub przekonań. Niestety, tolerancja bywa wybiórcza i niewiele możemy z tym zrobić.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (5 votes)


Komentarze

Portret użytkownika BigStan

Jest takie powiedzenie -

Jest takie powiedzenie - głupich nie należy siać, tylko się z nich śmiać bo oni sami rosną - jednak wracając do tematu takich idiotów jakich są w tej lewcko-żydowskiej organizacji należy traktować tylko jako zdrajców w całym tego rozumieniu - za zdradę jest tylko jedna kara - kara śmierci.

Mam nadzieję że doczekam czasów gdy ICH jak też HGW i resztę śmierdzącej wiadomym warzywem hołoty należycie się osądzi i wyda jedynie słuszny wyrok.

0
0
Portret użytkownika mijo

To lewackie INTERNETOWE ZOMO

To lewackie INTERNETOWE ZOMO założyła i nadol finansuje Hanna Gronkiewicz Waltz. w stolicy już samo wymówienie słów Hanna Gronkiewicz Waltz zostanie uznane za mowę nienawiści i antysemityzm razem wzięte.

5
0
Portret użytkownika Waldorfus

Miłość lewicy i uległość

Miłość lewicy i uległość prawicy

To znaczy że o  Indianinie niedługo nie będę mógł mówić „Indianin”. Większy problem będzie tylko z wyrazem „Żyd”: zakazać, czy nie?... Chyba kiedyś już tak było, że nie było wolno mówić „ten Żyd”.

Prawica daję się owijać w oku palca lewakom... Jak tresowany pies. Wyraz „Rzeczpospolita” w ich nazwie, to też manipulacja (socjotechnika). No bo jak ludzie tego pokroju, mogą mięć w nazwie swojego stowarzyszenia, wyraz patriotyzmu; co brzmi patriotycznie i zaprzecza ideologi tych ludzi. Ideologi globalnej władzy; jednego państwa, wprowadzonego podstępem i siłą, na cały świat... Grzebiąc żywcem kultury których lewacy i tak nie rozumieją.

Pytanie ile jeszcze hipermarketów w Niemczech musi wylecieć w powietrze, zanim lewicowa myśl polityczna do reszty upadnie; a rząd PiS-u przestanie się ich bać: bać się lewicy.
 

4
0

Egzystencja Minerwa: Ziemio! – tyle razy do ciebie wracałam... Kiedyś, na pewno znowu się spotkamy – powiedziała gdy odchodziło Spełnienie Ziemia.

Portret użytkownika Kolovrat

"czarny" ŹLE, "murzyn" ŹLE,

"czarny" ŹLE, "murzyn" ŹLE, "czarnuch" LEPIEJ NIE MÓWIĆ.. to do cholery jak mam nazwać czarnego? "czarnoskóry"? W takim razie białego mam nazywać "białoskóry" a żółtego "żółtoskóry"? (oczywiście to pytania retoryczne, bo tylko takie można zadać na te kretynizmy ogólnoświatowego lewactwa). 

0
0
Portret użytkownika livid

Co to za bzdurna organizacja.

Co to za bzdurna organizacja... rozumiem jak by to miało działać w dwie strony ale co się dzieje gdy wszyscy oprócz nas białych są uprzywilejowani ? szczególnie "murzyny" bo my biali jesteśmy najgorsi i mamy się płaszczyć innym dla pseudo idei. Jakoś dziwnym trafem wszyscy zawsze zapominają o swoich z kraju.

4
0

Świat nie istnieje bez dobrych ludzi!
https://youtu.be/xQGwg92Wmg0

Portret użytkownika keri

Na jednym z polskich

Na jednym z polskich uniwersytetów wykładowca Afroamerykanin nosił białe skarpetki i wpajał studentom, że tam jest miejsce białych.

No, ale taki rasizm i mowa nienawiści żadnej organizacji nie razi, bo to jest rasizm nie w tę stronę?

1
0
Portret użytkownika Kimbur

Co to znaczy "Afroamerykanin"

Co to znaczy "Afroamerykanin"? Czy to, że ten ktoś jest Arabem z Afryki i mieszka w Ameryce? Czy jest białym z Republiki Południowej Afryki i dostał amerykański tytuł doktora honoris cause? Czy jeszcze coś innego?

2
0
Portret użytkownika keri

He,he, to bardzo mocno

He,he, to bardzo mocno opalony-dziedzicznie, bez wpływu słońca, który przylatuje z USA, aby mu czapkowano w Polsce.

1
0
Portret użytkownika keri

"Murzynek Bambo w Afryce

"Murzynek Bambo w Afryce mieszka,

czarną ma skórę ten nasz koleżka ..."

Pamiętacie, ten wierszyk ze szkoły? To zapomnijcie , he, he.

2
0
Portret użytkownika An Ty

Murzynek Bambo w Afryce

Murzynek Bambo w Afryce mieszka,skoro tam mieszka to niech tam mieszka ten nasz kolezka...:) czy ta wersja nie jest smieszniejsza?? Wink

2
0

“Ere many generations pass; our machinery will be driven by a power obtainable at any point in the universe.” – Nikola Tesla

Portret użytkownika keri

W końcówce wierszyka było:

W końcówce wierszyka było:

"Szkoda, ze Bambo czarny wesoły,

nie chodzi razem z nami do szkoły"

Ten poeta to był prorok jakiś chyba Smile

3
0

Strony

Skomentuj