Stany Zjednoczone przenoszą do Wielkiej Brytanii kolejne bombowce strategiczne B-2

Kategorie: 

Bombowiec strategiczny B-2 - źródło: 123rf.com

Kolejne amerykańskie bombowce strategiczne B-2 Stealth, zdolne do przenoszenia broni jądrowej, po transatlantyckim locie wylądowały w bazie lotniczej "Fairford" w Wielkiej Brytanii, poinformowało Strategic Command z USA.

 

Z komunikatu prasowego US Army wynika, że przeniesienie bombowców B-2 do Europy manifestuje możliwość wysłania samolotów zdolnych do dostarczania broni konwencjonalnej i jądrowej w dowolnym czasie i w dowolnym miejscu. Źródła brytyjskie potwierdziły, że wizyty amerykańskich bombowców strategicznych odbywają się w ramach ćwiczeń wojskowych z udziałem krajów członkowskich NATO Sabre Strike 2015, rozciągających się od Wielkiej Brytanii aż do zachodnich granic Rosji.

 

Baza lotnicza "Fairford," jest jedynym miejscem w Europie, gdzie mogą operować samoloty typu B-2. Po zatankowaniu i konserwacji, która trwała około dwóch godzin, bombowce odleciały z powrotem do amerykańskiej bazy "Whiteman" w Missouri. Według źródeł brytyjskich, w poniedziałek, przyleciały kolejne dwa bombowce strategiczne B-2.

W zeszły piątek do tej samej bazy lotniczej, "Fairford" przybyły również trzy bombowce strategiczne starszego typu B-52. Dowództwo US Army poinformowało, że celem operacji jest wykazanie zdolności USA do przerzucania środków walki i elastyczności globalnych ataków dalekiego zasięgu.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Komentarze

Portret użytkownika excar

Rano po imprezie wracają do

Rano po imprezie wracają do domu Rosja I USA. Rosja tak chwilę sie przygląda Ameryce i mówi
-ale ty jesteś brzydka,taka spasiona i głupia
-a ty Rosjo jesteś pijana, mówi ameryka
- tak ale mnie to do jutra przejdzie.....

Portret użytkownika pilip

zawsze sie zastanawiam jakby

zawsze sie zastanawiam jakby sie potoczyła historia ludzkosci gdyby nie wynaleziono pierwszej włóczni lub maczugi, lub stosowano je tylko do polowania na zwierzyne.

Portret użytkownika excar

Wybuchają wcześniej aby nie

Wybuchają wcześniej aby nie przynosić wstydu tym losowo latajacym rakietkom amerykańskim: Amerykański system obrony przeciwrakietowej został stworzony w celu przechwytywania rakiet potencjalnych przeciwników, takich jak Iran i Korea Północna. Na jego wyprodukowanie wydano 40 mld dolarów, lecz wady techniczne i awarie kwestionują efektywność systemu.

Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20150601/457355.html#ixzz3cmczeqSf
 
 

"Tam gdzie pojawi się żyd, tam jest odwieczny konflikt interesów"

Portret użytkownika seti757

Na s300 s400 s500 sluga

Na s300 s400 s500 sluga krzywego pejsa -us ma wyprodukowane rozwiazanie.
Wysle setki albo tysiace imitatorow samolotow o zasiegu 1200km. Takrze nie starczy rakiet zeby to wszystko zestrzelic. Us drukuje dolary na produkcje sprzetu, rosja specjalnie niema jak...

Portret użytkownika pilip

daj pan spokoj z takim

daj pan spokoj z takim gadaniem, specjalisto od systemów obronnych, pewnie jest to system tak dobry jak ich nowe nowoczesne czołgi ktore nie miały ochoty na jazde po asfalcie po lini prostej.

Portret użytkownika włądek

owiedziało dziecko co

owiedziało dziecko co wiedziało. Mamusia bajeczki na tvn wyłączyła ? Co ty dzieciaczku wiesz ? Do piaskownicy idź 

Skomentuj