Stany Zjednoczone przenoszą do Wielkiej Brytanii kolejne bombowce strategiczne B-2

Kategorie: 

Bombowiec strategiczny B-2 - źródło: 123rf.com

Kolejne amerykańskie bombowce strategiczne B-2 Stealth, zdolne do przenoszenia broni jądrowej, po transatlantyckim locie wylądowały w bazie lotniczej "Fairford" w Wielkiej Brytanii, poinformowało Strategic Command z USA.

 

Z komunikatu prasowego US Army wynika, że przeniesienie bombowców B-2 do Europy manifestuje możliwość wysłania samolotów zdolnych do dostarczania broni konwencjonalnej i jądrowej w dowolnym czasie i w dowolnym miejscu. Źródła brytyjskie potwierdziły, że wizyty amerykańskich bombowców strategicznych odbywają się w ramach ćwiczeń wojskowych z udziałem krajów członkowskich NATO Sabre Strike 2015, rozciągających się od Wielkiej Brytanii aż do zachodnich granic Rosji.

 

Baza lotnicza "Fairford," jest jedynym miejscem w Europie, gdzie mogą operować samoloty typu B-2. Po zatankowaniu i konserwacji, która trwała około dwóch godzin, bombowce odleciały z powrotem do amerykańskiej bazy "Whiteman" w Missouri. Według źródeł brytyjskich, w poniedziałek, przyleciały kolejne dwa bombowce strategiczne B-2.

W zeszły piątek do tej samej bazy lotniczej, "Fairford" przybyły również trzy bombowce strategiczne starszego typu B-52. Dowództwo US Army poinformowało, że celem operacji jest wykazanie zdolności USA do przerzucania środków walki i elastyczności globalnych ataków dalekiego zasięgu.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika excar

Rano po imprezie wracają do

Rano po imprezie wracają do domu Rosja I USA. Rosja tak chwilę sie przygląda Ameryce i mówi
-ale ty jesteś brzydka,taka spasiona i głupia
-a ty Rosjo jesteś pijana, mówi ameryka
- tak ale mnie to do jutra przejdzie.....

0
0
Portret użytkownika pilip

zawsze sie zastanawiam jakby

zawsze sie zastanawiam jakby sie potoczyła historia ludzkosci gdyby nie wynaleziono pierwszej włóczni lub maczugi, lub stosowano je tylko do polowania na zwierzyne.

0
0
Portret użytkownika excar

Wybuchają wcześniej aby nie

Wybuchają wcześniej aby nie przynosić wstydu tym losowo latajacym rakietkom amerykańskim: Amerykański system obrony przeciwrakietowej został stworzony w celu przechwytywania rakiet potencjalnych przeciwników, takich jak Iran i Korea Północna. Na jego wyprodukowanie wydano 40 mld dolarów, lecz wady techniczne i awarie kwestionują efektywność systemu.

Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20150601/457355.html#ixzz3cmczeqSf
 
 

0
0

"Tam gdzie pojawi się żyd, tam jest odwieczny konflikt interesów"

Portret użytkownika seti757

Na s300 s400 s500 sluga

Na s300 s400 s500 sluga krzywego pejsa -us ma wyprodukowane rozwiazanie.
Wysle setki albo tysiace imitatorow samolotow o zasiegu 1200km. Takrze nie starczy rakiet zeby to wszystko zestrzelic. Us drukuje dolary na produkcje sprzetu, rosja specjalnie niema jak...

0
0
Portret użytkownika pilip

daj pan spokoj z takim

daj pan spokoj z takim gadaniem, specjalisto od systemów obronnych, pewnie jest to system tak dobry jak ich nowe nowoczesne czołgi ktore nie miały ochoty na jazde po asfalcie po lini prostej.

0
0
Portret użytkownika włądek

owiedziało dziecko co

owiedziało dziecko co wiedziało. Mamusia bajeczki na tvn wyłączyła ? Co ty dzieciaczku wiesz ? Do piaskownicy idź 

0
0
Portret użytkownika pilip

po twojej wypowiedzi

po twojej wypowiedzi wnioskuje ze dziecka z piaskownicy to ty masz iq

0
0

Skomentuj