Stany Zjednoczone mogą strzelać do północnokoreańskich rakiet

Kategorie: 

Źródło: U.S. Department of Defense/Missile Defense Agency

Z ostatnich wypowiedzi amerykańskiego rządu wynika, że Stany Zjednoczone mogą ostro zareagować w przypadku przeprowadzenia kolejnej próby nuklearnej przez Koreę Północną. USA roważają również działania jakie należałoby podjąć w przypadku kolejnych testów rakietowych. Jedna z propozycji zakłada strzelanie do północnokoreańskich pocisków.

 

W kierunku Półwyspu Koreańskiego płynie lotniskowiec USS Carl Vinson, a wraz z nim niszczyciele wyposażone w system przeciwrakietowy Aegis. Grupa okrętów osiągnie swój cel w przyszłym tygodniu. Źródła powiązane z amerykańskim rządem podają, że armia Stanów Zjednoczonych rozważa różne opcje, w tym nawet zestrzeliwanie rakiet odpalanych z terytorium Korei Północnej.

 

Oczywiście takie działanie nie pozostanie bez konsekwencji, dlatego niektórzy amerykańscy urzędnicy twierdzą, że tego typu zagrywka miałaby charakter prowokacyjny. Nie wiadomo przecież jak zareagowałaby Korea Północna. Z drugiej strony Robert Kelly, adiunkt z południowokoreańskiej uczelni Pusan National University uważa, że ONZ zabrania temu państwu rozwijać program rakietowy, dlatego strzelanie do tych pocisków byłoby w pełni usprawiedliwione.

 

Administracja USA wciąż rozważa wszystkie opcje i nie podjęto jeszcze żadnej decyzji. Rząd póki co naciska na Chiny i domaga się aby kraj wykorzystał swoje wpływy i przemówił Kimowi do rozsądku.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)


Komentarze

Portret użytkownika mieszczuch skazany na zaglade

Poczekaliby z tą III WS

Poczekaliby z tą III WS jeszcze tak ze 30 lat, wtedy mialabym 66 lat, bd tak schorowana, że nie bd miala juz siły żyć. Młodzi, to młodzi, dadzą sobie rade, a my? Czy nam jest to potrzebne?

0
0
Portret użytkownika komentator

Drodzy koledzy. Ja bym się

Drodzy koledzy. Ja bym się tak nie jarał dalekim wschodem.

Bo tam usrańcy machają szabelką i jak dobry magik odwracają uwagę. A w Europie robią swoje. Ostatnio General Motors (którego głównym udziałowcem jest państwo usrańskie) sprzedał wszystkie swoje zakłady w Europie.

Przypadek?

Nie sądzę. Po prostu przygotowania, po co mają tracić na zniszczonych fabrykach, skoro mogą je sprzedać, puki te jeszcze stoją.

5
0
Portret użytkownika pegaz

Usa odwraca się od Europy,na

Usa odwraca się od Europy,na tą chwilę pieniądze i interesy są na bliskim wszchodzie a nie w Europie..GM został sprzedany Francuzom,zwykły biznes panownie...

2
0
Portret użytkownika Jaaa

Usrael schowa się za.jakąś

Usrael schowa się za.jakąś wysepką pod Koreą południową albo przy lini brzegowej kontynentu i... jeśli oni i Kim odpala cokolwiek to spadnie to to na ludność cywilną poludniowcòw bo wzajemnym Z strzelenia systemów obronnych i w świat pójdzie info że to północ i jebut, jak w Syrii broń chemiczna,dziękuję,dobranoc,cześć;)

2
-2
Portret użytkownika Medium

Wydaje się, że sprawa z

Wydaje się, że sprawa z artykułu już nieaktualna. Ktoś tu gdzieś napisał, że w TVP INFO podali, że okręty ussmańskie odpłynęły. Na stronie TVP nie widzę tej informacji, może poszło coś we wiadomościach?

 

2
-2
Portret użytkownika John Moll

To było tak - Trump

To było tak - Trump powiedział, że do Korei płynie potężna "armada" - lotniskowiec i inne okręty. Niedawno okazało się, że zamiast płynąć na północ, to płynęły na południe - konkretnie w kierunku Australii. No ale USA utrzymuje, że okręty zmieniły już kurs i płyną do Korei.

Ta informacja nie spodobała się Korei Południowej. W chwili obecnej nie wiadomo co jest prawdą - czy USA faktycznie kierują tam swoją "armadę", czy to była tylko ściema. W przyszłym tygodniu wszystko stanie się jasne.

5
0
Portret użytkownika sceptyyk

Witka Na Morzu Filipińskim,

Witka Smile Na Morzu Filipińskim, formują grupę uderzeniową z trzech lotniskowców. W skład grupy wejdą: w/w USS Carl Vinson ze swoją eskortą, orazz USS Ronald Reagan i USS Nimitz, ze swoimi zespołami okrętów. w okolicy 25 kwietnia mają "odwiedzić"  grubaska             https://youtu.be/HY5n9AVwNiU

5
-1
Portret użytkownika internauta1981

25.04 krld obchodzi święto

25.04 krld obchodzi święto utworzenia armii ludowej. Pewnie wtedy Kim przeprowadzi kolejną próbę a Trump wyda rozkaz zestrzelenia celem sprowokowania wojny. Ale pożyjemy zobaczymy

4
-1
Portret użytkownika stasiu kolasa

-dorzucę,czekają na rozwój

-dorzucę,czekają na rozwój sytuacji i "instrukcje ze sztabu".W jednym miejscu cumować też nie będą aby nie być celem,wogóle to cała gierka wojenna,niby zawracają ale czekają na jeden oczekiwany ruch Kima.

2
-1
Portret użytkownika stasiu kolasa

Będą krążyć jak pies koło

Będą krążyć jak pies koło jeża i czekać na odkrycie się.Na tvn24 czytałem,że jakis 30 dniowy patrol mają prowadzić w tym akwenie.Czekają na sprowokowanie Kima i na następną próbę rakietową i pewnie będzie niebawem po tej ostatniej nieudanej.Dostali zgodę na strzelanie do rakiet.

3
-1

Strony

Skomentuj