Spektakularny meteor przeleciał nad Niemcami i Szwajcarią

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

W niedzielny wieczór nad częścią Niemiec, Szwajcarii i Austrii widziano bardzo jasną kulę ognia, która z hukiem przemierzała niebo. Bolid widziano między innymi nad Monachium.

 

Niektórzy mieszkańcy Szwajcarii twierdzili, że przelotowi meteoru towarzyszył głośny huk. Wszystko rozegrało się około godziny 20:45. Cały przelot nie trwał tylko kilka sekund, ale było to na tyle niezwykłe, że wiele osób zwróciło na to uwagę.

 

Nie wiadomo czy była to jakaś deorbitacja zużytego satelity czy raczej zabłąkana kosmiczna skała. Biorąc pod uwagę fakt, że słyszano grom, można założyć, że był to meteor, który z dużą prędkością wszedł w atmosferę i eksplodował na wysokości około 20 km, podobnie jak meteor czelabiński, ale z racji dużo mniejszej wielkości tego obiektu nie doszło do powstania fali uderzeniowej zdolnej do wybijania szyb w domach.

 

Pojawiły się też informacje, ze widziano liczne meteory spadające nad Wielką Brytanią, Irlandią aż po Grecję.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika magi74

Oj bylo, bylo niezle

Oj bylo, bylo niezle widowisko.Myslalam, ze to spadajacy samolot. Uwierzcie mi, te filmiki nie oddadza tego co widzi sie live.

Portret użytkownika NoName

A mnie zastanawia barwa

A mnie zastanawia barwa poświaty jaki ma obiekt. Przeważnie bywa jasnożółta, tym razem jest to jasnobłękitny. Ciekawe co to mogło być...

Portret użytkownika syriues

Mozna domnienmywac,fakt jest

Mozna domnienmywac,fakt jest jeden,ze to cos bylo.Nawet w Nienieckim radiu mowili o tym.Raczej nie wydaje mi sie by byl to meteoryt i ze zniknal nagle gaszac swoj plomien.

Portret użytkownika bogdan4957

Na filmiku widać również

Na filmiku widać również małe,pojawiające się na bardzo krótko świecące obiekty.Jest ich po lewej stronie meteorytu3 a po prawej na moment pokazuje się 4-y.

Portret użytkownika SBL_R32

Nie wydają się wam dziwne te

Nie wydają się wam dziwne te wszystkie Anomalnie które zdarzają się coraz częściej? Huragany, meteory, wojny, bomby... Coś się szykuje

Skomentuj