Śmigłowiec ostrzelał obserwatorów ćwiczeń Zapad-17! Są ofiary wśród dziennikarzy.

Kategorie: 

Źródło: kadr z Twittera

W internecie opublikowano dzisiaj nagranie, które przedstawia fragment manewrów wojskowych Zapad-17, które do jutra odbywają się w Rosji i na Białorusi. Okazuje się, że doszło do tragicznego zdarzenia. Omyłkowo ostrzelano grupę cywilów, którzy obserwowali ćwiczenia.

Do tej pory wiadomo, że dwie osoby są ciężko ranne. Ostrzał, prawdopodobnie rakietowy, dokonany został ze śmigłowca Ka-52. Poinformowano również, że zniszczone zostały również dwa samochody.

Nie wiadomo jaka była przyczyna ataku. Pojawiły się sugestie, że rakiety odpaliły w momencie gdy zostały odbezpieczone. Gdyby tak było oznaczałoby to, że przyczyną była awaria sprzętu. Sprawą zajmie się teraz specjalna komisja.

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)Komentarze

Portret użytkownika euklides

Raczej byli to szpiedzy,

Raczej byli to szpiedzy, omyłkowo skierowani na ćwieczenia, które miały się odbywać bez obserwatorów. Widać ruscy są wk...ni na maksa skoro ich ostrzelali.

Portret użytkownika Ostatni Sprawiedliwy

Tak myslałe, że prędzej czy

Tak myslałe, że prędzej czy później cos spieprzą. Ot ruska robota. Oni nie patrzą czy cywil czy wróg. Byle sobie postrzelać, bo tak najłatwiej a potem wychodzi to w ich "operacjach" wojennych..

Portret użytkownika Autor komentarza

"Informacjom o incydencie

"Informacjom o incydencie zaprzeczyło rosyjskie ministerstwo obrony, a służby prasowe Zachodniego Okręgu Wojskowego nazwały doniesienia o ostrzelaniu dziennikarzy "prowokacją".
Trudno zrozumieć na czym polega rosyjska sklonnosc do falszowania rzeczywistosci nawet w obliczu tak oczywistych faktów ?
Czasy się zmieniają, ale kreml jak zawsze kłamie i idzie do końca w zaparte.

Portret użytkownika Prawda boli

1. To się zdarzyło sporo

1. To się zdarzyło sporo wcześniej niż obecne manewry. (mój błąd)

2. Sprawa już dawno jest "badana" a w Sieci są nagrania z oględzin miejsca zdarzenia.

3. Nie było tam żadnych obserwatorów tylko zwykli cywile (mój błąd)

4. Byli na terenie poligonu i zaparkowali ... przy tarczy. Pewnie miejscowi robili piknik. (mój błąd)

PS. Pojawiły się nowe nagrania (od "ruskich") gdzie wiecej widać więc poprzednia lista jest nieaktualna. To co wziąłem za tarczę w rzeczywistości było ciężarówką pod siatką maskującą. Nagrania na Russia Today.

Portret użytkownika drej3107

teraz to bedzie tysiase

teraz to bedzie tysiase kłamstw,, tarcza była by oznaczona czrwonymi flagami jak sa manewry i sa słuzby wojskowe co  pilnują gdzie cywile nie maja wstepu,, byłem na manewrach w wojsku w zasadniczej słuzbie za prl

tam to wszystko przechodzi 

Niemcowa  TERORYSCI zlikwidowali

Portret użytkownika drej3107

ten gosciu to dziwadło,, zyje

ten gosciu to dziwadło,, zyje z tego co plecie dwa po trzy,, ale ze na ruskich pi,,,,, to chyba wypłaty nie dostał,, sieje ferment jak tu taki tez prowokował ,,, up,,,,,,,,,

Portret użytkownika Q090090

dziwadło jak każdy

dziwadło jak każdy nacjonalnista, niestety obecna sytuacja wymaga aby wyrosły jak grzyby po deszczu klauny pokroju jabłonowskiego, bo nikt inny nie jest wstanie tak sprawnie zmotywować cebulaków jak właśnie olszański

Portret użytkownika Arya

Co do Jabłonowskiego, to

Co do Jabłonowskiego, to myśleć możesz sobie o nim co chcesz, ale wytłumacz dlaczego obrażasz Polaków, nazywając ich cebulakami.

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika Arya

Ellen White może i napisała

Ellen White może i napisała ciekawe lektury, ale powiązania z tym o czym tu piszemy nie widzę żadnego. My tu o polityce rozprawiamy a Ty wyskakujesz z babką, która pisała o Jezusku i dietach.

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Strony

Skomentuj