Słonie i nosorożce w ciągu 20 lat znikną z powierzchni Ziemi

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Brytyjscy naukowcy biją na alarm. Specjaliści do spraw ekologii obawiają się, że w ciągu następnych 20 lat może dojść do całkowitego wymarcia słoni i nosorożców.

 

Z oficjalnych danych wynika, że kłusownicy zabijają rocznie do 35 tysięcy słoni i ponad tysiąc nosorożców. Cała ta rzeź odbywa się, ponieważ na świecie jest teraz moda na kość słoniową i sproszkowany róg nosorożca, który w Azji jest uważany za afrodyzjak.

 

Doszło już do tego, że strażnicy przyrody z Afryki sami odcinają rogi nosorożców, aby nie kusić kłusowników i tym samym zachować przy życiu te zagrożone wyginięciem zwierzęta. Czasami jednak strażnicy po prostu współpracują z kłusownikami.

Według informacji z afrykańskich mediów niektórzy z nich są opłacani po kilkadziesiąt dolarów miesięcznie w zamian za spokój przy polowaniach. Kraje afrykańskie ewidentnie nie radzą sobie z problemem i przyszłość nosorożców oraz słoni żyjących w tamtejszych rezerwatach przyrody stoi pod wielkim znakiem zapytania.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenKomentarze

Portret użytkownika euklides

Azjaci powinni więcej

Azjaci powinni więcej inwestować w mózg zamiast [EDIT], ale to tylko moja opinia.

Portret użytkownika ERRATA

Ludzie to durny gatunek, nie

Ludzie to durny gatunek, nie potrafią szanować tego co mają i zawsze to jakoś bedą tłumaczyć, że tak ma być bo tak. Prawda jest taka, że człowiek to pazerna bestia.

Portret użytkownika gosc!

Ludzie,co Wy

Ludzie,co Wy piszecie,przeciez to jest straszne.Kto dal czlowiekowi prawo do  zabijania ."Homo sapiens-to brzmi
dumnie"Jestesmy najgorszym gatunkien zwierzat jakie istnieja na ziemi i jest mi niestety z tego powodu poprostu
WSYTD!!!!.Przykre!

Portret użytkownika Czołgista

Trudno ,taka kolej rzeczy.

Trudno ,taka kolej rzeczy. Słonie może przeżyją, ale los nosorożców jest już przypieczętowany. Gdyby nie ludzie to pewnie i tak by wymarły podczas kolejnego zlodowacenia. Słonie pewnie przetrwałyby trochę dłużej. Los tych gatunków był i tak już przypieczętowany. Ludzie jedynie przyspieszyli ten proces. Gadunki wymierały bez naszej ingerencji i nie można też na na siłę trzymac przy życiu gatunki które i tam niedługo wymrą.
Azjaci mają prymitywną kulturę w której przywiązuję jakieś magiczne właściwości jajom byka czy tygrysa i liczą na to że jak to zjedzą to i im "przyrośnie" . 
Dodam jeszcze ,że zniesienie kolonializmu miało też swój wpływ na wymieranie gatunków. Jak były kolonie to kłusownictwo było dużo mniejsze, bo za kłusownictwo karano całe wioski i był porządek. Teraz mamy całkowitą degrengoladę w Afryce. Właściciele kolonii dbali o to by były zwierzęta bo turyści przyjechali, a to safari jakieś było i z tegi były zyski. Teraz do władzy dorwali się tam debile.

Skomentuj