Siły zbrojne Fidżi otrzymały kontenery z bronią od Rosji

Kategorie: 

Źródło: Flickr/brian.ch/CC BY 2.0

Fidżi, państwo wyspiarskie położone na wschód od Australii, wzmacnia sojusz z Chinami i Rosją. W zeszłym tygodniu do tego kraju dotarło 20 kontenerów z bronią i sprzętem wojskowym, przeznaczonym dla tamtejszej armii.

 

 

Zachód uważnie monitoruje działania Rosji na Fidżi. Zawartość wspomnianych kontenerów nie jest znana. Uważa się, że tamtejsza armia mogła otrzymać broń i amunicję a nawet helikopter, broń ciężką oraz środki do zwalczania zamieszek. Co więcej, w przyszłym miesiącu na Fidżi pojawi się rosyjski personel wojskowy. Według oficjalnych doniesień, tamtejsze siły zbrojne będą przechodzić szkolenia w posługiwaniu się nową bronią.

 

Władze Fidżi zapowiedziały że w przyszłym miesiącu zaprezentują zawartość kontenerów. Spekuluje się jednak, że rząd nie ujawni całego arsenału. Politycy z opozycji są pełni podejrzeń i domagają się szczegółowych informacji o tym transporcie. Dowódca sił zbrojnych Viliame Naupoto powiedział, że dostawa broni była konieczna ponieważ ponad tysiąc żołnierzy służy w misjach ONZ jako siły pokojowe i korzysta z przestarzałego sprzętu.

 

Dawniej to wyspiarskie państwo było sojusznikiem Australii, Nowej Zelandii i Stanów Zjednoczonych. Wszystko zmieniło się wraz z puczem wojskowym, który miał miejsce w 2006 roku. Odtąd Fidżi zostały zawieszone we Wspólnocie Narodów, Zachód zrezygnował z sojuszu a USA nałożyły sankcje na sektor finansowy, wojskowy i turystyczny. W związku z tym Fidżi nawiązały współpracę Chinami oraz z Rosją.

 

Ruch ten postrzega się jako chęć rozszerzenia wpływów Rosji w Azji i na Oceanie Spokojnym. Uważa się jednak że Chiny również mogą zaangażować się w pomoc militarną dla Fidżi a z czasem mogą tam nawet powstać bazy wojskowe.

 

 

Źródło: http://www.theguardian.com/world/2016/jan/22/secretive-shipment-of-arms-donated-by-russia-to-fiji-raises-concerns

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika excar

Nagle wydusiłeś z siebie że

Nagle wydusiłeś z siebie że ludzie ci nie przeszkadzają . To niestety tak nie działa.
Przez miesiąc na pierwszej stronie wszystkich gazet i telewizji jest np. "Kowalski miał sex z żyrafą" a po tym miesiącu gdzieś tam mignie wzmianka że kowalski miał sex w pokoju w tapety z żyrafą i przepraszają. Jaka informacja zostaje w świadomości wszystkich ?  
Ty tak działasz w przypadku Rosji . NIGDY nie napisałeś ani jednego pozytywnego słowa o tym sąsiednim kraju !!!
We wszystkich rządach się kotłuje i wiadomo że u władzy są wiekszości kliniczni  psychopaci i tylko od procentowego stosunku tych bardziej skrzywionych od tych normalniejszych zależy jak się rozwija sytuacja w danym kraju. Ale widzę że od pewnego czasu ci z Kremla działają dla dobra Rosji a  mniej londyńskiego City czy Wall Street i dlatego ich wspieram bo to jedyna szansa dla Polski. Psychopaci z zachodu są patologicznymi mordercami.
Dlatego głupio się nie tłumacz i udawaj że strzelasz focha , bo nie piszesz dla mnie czy innych codziennych komentatorów a dla przypadkowego czytelnika jacy wpadają na chwile po porcję nowin a wyjdą z obrazem gównianej Rosji i przekonaniem że tak ma być bo wszędzie tak piszą . Dajesz dobre wsparcie ścierwomediom i Jakubikom z Onetischer Beobachter. Tam jak nie ma nic negatywnego na Rosje to dzień stracony. Jakoś nie widzę żebyś tyle czasu i energii poświęcał na inne rządy i tak drukował w czytelniczej świadomości  ich negatywny obraz. Wogóle to sie pojawiasz tylko jak jest okazja coś na Rosję rzucić. Przypadek ?
Parafrazując Twoje słowa:
To czym się różni sceptyczne gó*no od Klausowego gó*na
Masz sie za bystrego myśliciela a Klaus jest cieńkim cwaniaczkiem a efekt osiagacie identyczny !!!

0
0
Portret użytkownika sceptyyk

excar, stajesz sie zwykłym

excar, stajesz sie zwykłym trolem. Trolujesz dla określonego celu, dyskredytując tych którzy mają inne zdanie i przeszkadzają Ci w Twoim trolowaniu... ps Ceniłem Twoje posty, ale Cię przeceniłem...

0
0
Portret użytkownika Edgar

Szanowny sceptyyk ;

Szanowny sceptyyk ; kolega excar bardzo drobiazgowo wyłożył Ci zasady pojmowania, lecz widocznie jesteś zbyt spięty aby się w tym połapać. Ochłoń troszkę, a na pewno dasz radę. 
 

0
0
Portret użytkownika excar

Wolę wąchać swoje smrody niz

Wolę wąchać swoje smrody niz cudze, skoro musze wogóle coś wąchać.
Talmudyści dotąd będą rządzić aż Kowalski ,Smith, Miller, bedą klientami ich banków. Jak taki Jaś nafaszerowany lewackimi poglądami jako singiel zaciąga kredyt na mały apartamencik (taka moda teraz;malutkie apartamenciki -takie luksusowe cele więzienne) poprawi go kredycikiem na samochód za 100tyś bo wypada.
To niech potem Jaś nie narzeka na system jak zachoruje czy zostanie zwolniony z pracy ( a przy okazji uwolniony od apartamenciku i rdzewiejącej zabaweczki za 100tysiaków) bo to wina Jasia a nie systemu. Dają się ludzie zapędzać do obozów koncentracyjnych (duże miasta) Dają się wpędzać w sieć zalezności finansowych. Jaś za 100tyś (patrzyłem na gratce) ma gospodarkę ze starym domem w Polsce" B" i zyskałby swoje miejsce na Ziemi. To miejsce wykarmi ogrzeje i napoi całą rodzinę.Aby zabić bestię trzeba ją zagłodzić. Ona się żywi naszą energią zamienioną na pieniądze. Co się będę więcej produkował ,ja już tak żyję.
Jestem zawzietym wrogiem pesymistycznego postrzegania świata : wszędzie spiski ,oni są potężni ,wszystkim rządzą ,my nic nie możemy.
Siedem miliardów ludzi na Ziemi nic nie może przeciw 20milionom talmudycznych. Ktoś tu oszalał ale na pewno nie ja.

0
0
Portret użytkownika sceptyyk

excar, możesz oszukiwać sam

excar, możesz oszukiwać sam siebie, że gówno ma zapach kwiatów, ale gówno było jest i będzie gównem... A Rosja, to takie samo gówno jak USA, izrael i inne im podobne gówna...

0
0
Portret użytkownika UPAdlina

patrząc na to, co sie dziś

patrząc na to, co sie dziś wyrabia na świecie, to usa, israhell to mega gówno!! I dzięki Bogu za Rosję i Chiny, bo gdyby nie one, to to mega gówno rozlałoby sie na cały świat

0
0
Portret użytkownika excar

Nie manipuluj i nie wciskaj

Nie manipuluj i nie wciskaj mi nie moich słów .Gówno nie pachnie kwiatami. Przykro mi ale to Ty się oszukujesz obrzucając gów*em Rosję ,USA a nawet Izrael. Co  do tego ostatniego to trochę dużo tłumaczenia. Izrael jest raczej narzędziem. USA jest tak samo ciemiężona jak i reszta świata. Co próbujesz udowodnić ? Zakłamać historię ? Jesteś i Ty i ja i setki milionów ludzi półkuli północnej takim samym ruskim jak i mieszkaniec Moskwy. A czasem nawet bardziej.
Czasem na potrzeby dyskusji tutaj też używam takich określeń ,ale jako pewnych skrótów myślowych co powinno być wiadome każdemu co trochę pracuje nad swoim człowieczeństwem. Robi się to aby osiągnąć zamierzony efekt. Po prostu zdyskredytować oponenta i jego poglądy ,które uważamy za szkodliwe. Piszę tu różne rzeczy i walczę z różnymi poglądami i nickami za ktorymi kryją się ludzie. Bez żadnej ,absolutnie żadnej hipokryzji powiem że gdybym spotkał naszego dyżurnego( czy dyżurnych) troli ,to przywitałbym się jak z człowiekiem ,podał rękę i pogadał aby zrozumieć ,dowiedzieć się dlaczego? Oglądałem kilka razy żydowską bombę propagandową "Skrzypka na dachu" Jak uwolnisz umysł od tej informacji o propagandzie to stwierdzisz że masz przed oczami piękną prostą historię ze wspaniałą muzyką. Widzisz ,ja chciałbym mieć takich sąsiadów jak Tewie Mleczarz.  To tylko historia prostych  ludzi ,ktorzy potem stanowili ładunek tych niemieckich pociągów śmierci.To oni zostali wpierw okaleczeni duchowo przez swoich rabinów a potem skazani na śmierć przez swoje elity. Oglądnij a potem powiedz czy mógłyś do któregoś z nich tak po prostu strzelić ,zabić?
Nie masz ochoty dowiedzieć się nic o swoich wielkich przodkach.Wszyscy dla Ciebie to oni są gów*em. Ale w ten sposób to większośc tutaj na forum jest dla Ciebie gówn*m ,bo niestety ale jest genetycznie spokrewniona z Rosjanami. Żadna masońska dezinformacja o mongoloidalnym niszczącym wpływie na słowiański genotyp w Rosji nie okazała się prawdą.
Bardziej prawdziwe jest prowadzone od bardzo dawna planowe zabijanie Słowian przez degenerację coraz to lepszymi metodami.
Może być dla Ciebie gó*nem i Teatr Bolszoj,i Czajkowski i wogóle rosyjski balet, Dostojewski ,Tołstoj ,Puszkin,....brakło by tu miejsca na opisanie kultury i sztuki rosyjskiej na poziomie nieosiągalnym dla innych narodów niż słowiańskie.
Dla sceptyka gów*o.
Kim jesteś w takim razie kolego że uważasz że Ci to wolno? Co Cię do tego upoważnia? Mnie nie oszukasz ...pamiętasz sprzed paru miesięcy....

0
0
Portret użytkownika Bucefał

Rosja to wielka kultura ktora

Rosja to wielka kultura ktora przetrwa rozne ciezkie stadia. Niestety dzisiejsze wladze rosji to patologia. Do poliwy nawet sie zgodzilem z Toba w 100%, potem bylo gorzej... Ale ogolnie pozdro

0
0
Portret użytkownika UPAdlina

ty byś włodi pewnie wolał,

ty byś włodi pewnie wolał, żeby Rosją rządził np. taki zdrajca i sługus zachodu jak chodorkowski, co?? Który rozsprzedałby ten wielki kraj za ćwerć darmo żydo-zachodniej oligarcii?? Niedoczekanie twoje!!!! Putin to patriota i życzę Polsce takiego przywódcy, który - jak on - wypieprzy z kraju przestępcze organizacje bandyty sorosa!!!!!!!!!!!!

0
0
Portret użytkownika John Moll

I to jest prawda. Ludzie to

I to jest prawda. Ludzie to ludzie, każdy z nich chce tylko żyć w spokoju i wyjść z biedy, nikt nie chce wojen. Politycy to już co innego. Są jak te marionetki, a za sznurki pociąga elita itp. Chciałbym wierzyć, że władze Rosji rzeczywiście chcą dobrze i są przeciwko globalizacji, ale do mnie to nie przemawia. Nie mam 100% pewności że tak jest. Podejrzewam że gdyby Rosja zniszczyła swoich największych wrogów to próbowałaby zapanować nad światem tak jak robi to teraz USA i Izrael.

0
0
Portret użytkownika John Moll

Zgadza się. Wszyscy na ogół

Zgadza się. Wszyscy na ogół zgadzamy się ze sobą, różnimy się tylko w niektórych kwestiach, które mają właściwie niewielkie znaczenie. Prawdą jest, że potrzebna jest wielobiegunowość a USA posuwa się za daleko. Ja akurat nie popieram żadnego państwa na świecie ale uważam, że Rosja powinna coś z tym zrobić aby równowaga na świecie nie została jeszcze bardziej zachwiana - co byłoby oczywiście na korzyść USA i całego Zachodu.

0
0
Portret użytkownika Bucefał

Tez tak mysle, zawsze bylo

Tez tak mysle, zawsze bylo tak ze w wiekszosci przypadkow do szczytow wladzy dochodzili ludzie bez skrupulow, tzw "chorzy na wladze", malo kiedy llub na krotko idealisci. I to samo toczy rosje tylko w skali mega mega, bo u wladzy jest ktos kto z jednej strony opiera sie "zachodowi" z drugiej wyzyskuje swoje spoleczenstwo dla garstki ludzi ktorzy trzepia na tym miliardy dol; wyzyskuje jeszcze bardziej niz "zachod", a jednoczesnie wspolpracuje z zachodem i nań zarabia. Ktos kto dla wladzy bez skrupulow zrobi wszystko, tak uwazam. Dlatego ta nieprzewidywalnosc jest niebezpieczna. Na zachodzie nikt nie pojdzie na zadna wojne z rosja. Dlaczego? Bo za spokojnie i wygodnie sie zyje. Z tego samego powodu rosji udalo sie tak szybko poczatkowo bez konsekwencji najechac krym i donbas. Dopiero po tym fakcie, gdzy putin obral kierunek zachodni zrobil sie szum i zaczela sie rozkmina jak walczyc z potencjalna napascia rosji.

0
0
Portret użytkownika UPAdlina

Krym świętuje ten "najazd"

Krym świętuje ten "najazd" Rosji i cieszy się z powrotu do macierzy!! Nie wiem włodi, jak długo jeszcze chcesz udawać, że nie wiesz, iż upadlina to około 10 mln Rosjan, którzy czują sie Rosjanami i nie chcą żyć w kraju, gdzie ludobójcy z upa są bohaterami narodowymi a na ulicach organizuje się parady z pochodniami i nazistowskimi symbolami!! A ta wygoda życia zachodu juz sie kończy, bo wynikała z podboju i ograbiania innych państw!! To dlatego ue i usa potrzebują kolejnych kroplówek, czyli państw, którym zainstalują marionetki u władzy, które z kolei zezwolą na grabienie zgodnie z prawem, co sie tylko da na terenie podbitych krajów!! To hegemon zza oceanu i nato napadają na inne państwa i mordują ich obywateli i w ilości tych bandyckich agresji ustanowiły rekord guinessa!! Udajesz włodi głupka, czy nim jesteś??!!

0
0
Portret użytkownika sceptyyk

Kolego, zagalopwałeś się...

Kolego, zagalopwałeś się... Ty wiesz co i kogo w tych państwach nazywam gównem... I nie należą do nich zwykli Kowalscy i inni zwykli obywatele swoich krajów... Ty i kilku innych na tym forum gloryfikujecie Rosję, jej przywódców i ich politykę. Kolego nie ma na to zgody, Putin i jego klika to takie samo gówno jak Obama, Netanjahu i inne ćwoki ich pokroju... Pozdrówka  :) 

0
0
Portret użytkownika UPAdlina

przestań bredzić i zrównywać

przestań bredzić i zrównywać do jednego poziomu mega bandziora i jedną z ofiar tego mega bandziora, której winą jest to, że się przed nim broni!! I pamietaj, że i Polska jest ofiarą tego mega bandziora zza oceanu, tylko, że my, w odróżnieniu od Rosji, Chin , Iranu, itp, poddaliśmy się hegemonowi i liżemy mu zasrane dupsko!!!!! W Rosji i Chinach jest jedyna nadzieja świata na uwolnienie się od wpływów i okupacji zbrodniczych żydo-usmanów!!!!

0
0
Portret użytkownika Angelus

:) gówno... prawda

Smile gówno... prawda sceptyku... Wystarczy prześledzić sojusze z których wynika, że Rosja a zwłaszcza Putin jest po drugiej stronie barykady wbrew po0zorom jakie sam stwarza...

0
0
Portret użytkownika Arya

Putin zmienił front.

Putin zmienił front. Spostrzegł w jakim szambie siedzi i swoje działania obrócił o 180 stopni. I za to właśnie jest nagonka na Putina i Rosję.

0
0

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika Arya

@excar niewiele osób rozumie,

@excar niewiele osób rozumie, że słowo "rus" pochodzi od słowa "rasa" a to oznacza po prostu biały. Szkoda Twoich nerwów.
 
Pozdrawiam 
Arya.

0
0

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika Bucefał

Legenda o Lechu (lechici)

Legenda o Lechu (lechici) Czechu (czesi) i Rusie (rusini) - to podstawy. A Lech w miejscu gniazda orla bialego zalozyl grod. Nie chodzi o kolory

0
0
Portret użytkownika excar

Ta legenda ma swoje

Ta legenda ma swoje potwierdzenie w innych opowieściach. Jest taka o trzech słowiańskich wodzach prowadzących nas z terenów obecnego bieguna północnego po wielkiej katastrofie (przesunięciu bieguna) na południe. W rejonie obecnego Kijowa się rozdzielili Jeden poszedł na zachód z częścią ludzi.To mogły być nasze początki. Podobno istnieje tam taki wielki głaz upamietniający to rozstanie 3 wodzów. Są na nim ślady zapisu tej informacji. Wszystko wskazuje że obecny biegun był kiedyś naszym domem.Piękną zieloną krainą .

0
0
Portret użytkownika Arya

To znamy wszyscy. Jeszcze raz

To znamy wszyscy. Jeszcze raz napiszę więc to, co wcześniej. Rasa oznacza biały. Jest takie wyrażenie "tabula rasa", które tłumaczy się jako niezapisana karta, albo niezapisana tablica, ale można je przetłumaczyć także jako "tablica biała".

0
0

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika excar

Wiesz Arya ,to chodzi o to że

Wiesz Arya ,to chodzi o to że gość się pojawia bardzo rzadko na forum tylko po to by rzucic "gó*no" na Słowian .Rzuca go troszkę więcej aby nie było że jest monotonny w tym obrzucaniu i znika. Nie wnosi nic pozytywnego tylko element osłabiania ducha takie czarnowidzenie i tylko czarnowidzenie.Odebrać ludziom nadzieję i wolę walki. Nie napisał nigdy nic budującego ,radosnego dającego nadzieję. Frustrat ,czy bardzo perfidny dezinformator?

0
0
Portret użytkownika sceptyyk

excar, zaczynasz przeginać..

excar, zaczynasz przeginać.. Mam prawo, jak każdy tu obecny do wyrażania własnego zdania, kiedy chcę i jak chcę, a ocenę pozostawmy czytającym i moderatorom... Pozdrawiam.

0
0
Portret użytkownika excar

Ok, mamy przerwę To co

Ok, mamy przerwę
To co napisałeś to jest Twoje święte prawo. Ma je tutaj każdy. Każdy może pojawiać się kiedy chce i wyrażać swoje poglądy i konfrontować to nawet w bardzo ostrej ale dozwolonej formie. To prawo mają nawet ludzie zajmujący  się zawodowo dezinformacją czy nawet zadeklarowani wrogowie Polski i Polaków. Każdy odpowiada za siebie i każdy poniesie konsekwencje swoich czynów. Nie chodzi mi o te tutaj jakieś idiotyczne prawne czy coś w tym stylu. Takie wpisy jak czasami tu zamieszczamy typu: wypier**laj z forum to tylko figury retoryczne. Oręż w potyczce. Nie jesteś moim wrogiem. Nie walczę z Tobą a z tym co piszesz. Nie bardzo wiem jak to napisać ale nawet największy oponent z tego forum od którego dostałem najwięcej ,delikatnie mówiąc cierpkich słów nie jest moim wrogiem. Napiszę to jeszcze raz: jak bym go spotkał na ulicy i on się poslizgnął i upadł to będę pierwszy co mu poda rękę i go podniesie. ...człowieka
dobra bo jest po gongu i wracamy do okladania się po łbach i korpusach
Nie wierzę w czystośc Twoich intencji z tą nagonką na Rosję i tyle

0
0

Strony

Skomentuj