Silne i płytkie trzęsienie ziemi w Iranie, są dziesiątki wstrząsów wtórnych

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jak informują irańskie służby w prowincji Kerman doszło do trzęsienia ziemi o sile 6,1 stopnia w skali Richtera. Według instytutu geofizycznego IRSC głębokość wstrząsu to 10 km pod ziemią. 

 

Epicentrum znajdowało się 58,6 km od miasta Kerman, które zamieszkuje około 600 tys. Mieszkańców. W promieniu 100 km od zjawiska mieszka popullacja składająca sę z około 890 tys. osób.

W ciągu 5 godzin po wstrząsie głównym, doszło również do 40 wstrząsów wtórnych, z czego 9 przekraczających 4 stopnie. Wstrzasy nadal występują w całym dotkniętym tym zjawiskiem sejsmicznym regionie Iranu. Na szczęście nia ma nadal doniesień na temat ewentualnych ofiar ani uszkodzeń infrastruktury.

Warto przypomnieć że zaledwie 3 tygodnie temu również w Iranie doszło do bardzo niebezpiecznego trzęsienia ziemi o sile 7,3 stopni które wystąpiło na granicy z Irakiem. Na  jego działania zginęło 530 osób a 10000 zostało rannych. Trzęsienie zburzyło też wtedy bardzo wiele budynków czyniąc rzeszę ludzi bezdomnymi.. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)


Komentarze

Portret użytkownika Endriu Golota

Jutro ma nastąpić superpełnia

Jutro ma nastąpić superpełnia" księżyca więc może to było powodem trzęsienia ziemi, choć interwencja człowieka wydaje się być równie możliwa zwracając uwagę  na okoliczności i głębokość wstrząsu

Skomentuj