Setki martwych ptaków spadło z nieba na drogę w Szwecji

Kategorie: 

Źródło: svt.se

W Szwecji zaobserwowano niezwykły masowy pomór ptaków. Jeden z mieszkańców tego kraju, Mikael Lind, zauważył podczas jazdy samochodem, że coś leży na asfalcie. Szybko okazało się, że to martwe ptaki. Gdy wyszedł z samochodu, aby to zobaczyć z bliska okazało się, że dookoła leżą setki nieżywych ptaków.

Upiorne znalezisko miało miejsce w pobliżu miejscowości Gottne. Odkrywca anomalii, Mikael Lind twierdzi, że początkowo gdy dojeżdżał w to miejsce sądził, że to co leży na drodze to żwir. Czym bardziej się zbliżał tym dziwne ciemne plamy okazywały się martwymi ptakami.

Biolodzy starają zrozumieć co mogło być przyczyną tak sporego pomoru ptaków. Jak zwykle pierwszą sugestią jest epidemia, a konkretnie ptasia grypa. Rzeczywiście jest to bardzo prawdopodobna możliwość. Inna jest taka, że ktoś złośliwie dokarmiał ptaki zatrutą karmą dla gryzoni. Niestety takie zdarzenia też występują.

Czasami martwe ptaki pojawiają się masowo w okresie noworocznym i wtedy przeważnie jest to tłumaczone jako efekt nadużywania noworocznych fajerwerków. Jednak jeśli bierzemy pod uwagę tak dziwne wyjaśnienia dlaczego wykluczać, że ptaki mogły zostać otrute za pomocą smogu lub chemtrails?

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)Komentarze

Portret użytkownika zark

Te ptaki to czeczotki w tym

Te ptaki to czeczotki w tym roku jest ich nalot, mam wrażenie że stado usiadło na tej drodze żerując i szybko jadący samochód jednorazowo mógł zabić nawet i setkę ptaków. Takie sceny (żerujących czeczotek) nieraz obserwowałem na drodze : ((

Portret użytkownika Takitam

Zapewne "autoryzowane"

Zapewne "autoryzowane" laboratorium stwierdzi nowe ognisko niezwykle zjadliwego szczepu ptasiej grypy. Teraz w/g nowej definicji epidemii należy prewencyjnie zaszczepić miejscową ludność by przemysł szczepionkowy nieźle się obłowił, a wszystek drób z okolicznych chodowli wyciąć w pień i zutylizować. Ze zdrowych - jedynie słusznych kierunków sprowadzić zdrowy drób do sieci sklepów - i też nieźle się obłowić. Standart...

Portret użytkownika zakaz skrętu w lewo

Biedno ptaki zobaczyły z góry

Biedno ptaki zobaczyły z góry całokształt tego co się tam w tej szwecji odp..ala  z brudasami muzułmańskimi i odechciało im się żyć...

Portret użytkownika nn

kojarzenie - zima, droga,

kojarzenie - zima, droga, martwe ptaki -> zimą samice zięby zbierają się w stada i z natury nie płoszą się łatwo <- TIR

Smile może zagadały się gdzie lecieć? czy na wyspy kanaryjskie czy też nad morze śródziemne? ale nie w dorzecze Eufratu, bo tam robi się niebezpiecznie

Portret użytkownika ono mat opeja

Interpretacji faktow do woli.

Interpretacji faktow do woli. Zaglebmy sie wpierw w historie i. Kronikarze odnotowuja tego typu fakty przed industrializacja naszego zycia, czyli max. XIXw. Z innej beczki. Znajac pewne dziwy natury mozna zalozyc, ze .: Na pewnej wysokosci zawialy bardzo silne, zimne prady, ktore zamrozily pluca ptakow oraz ich malusienskie cialka. Spadlo im sie wtedy i tak zostalo.

 

Portret użytkownika Takitam

Żeby uniknąć takich zimnych

Żeby uniknąć takich zimnych prądów powietrza w mieszkaniu, należy systematycznie sprawdzać czy drzwiczki zamrażarki w kuchni są dobrze domknięte.

Portret użytkownika zoilk

Co jakiś czas słychać o

Co jakiś czas słychać o takich zjawiskach. być może jest to zapowiedzią czegoś wiekszego.

Portret użytkownika pilipek

xDDDD

xDDDD

najlepsze haslo na zmianach na ziemi 

Portret użytkownika noproblemjest

Taki właśnie dziwny ptaszek

Taki właśnie dziwny ptaszek dzisiaj dobijał mi sie do okna. Podobny do wróbla ale mniejszy z fioletową plamką na głowie. Czy ktoś zna ten gatunek ptaka?

Strony

Skomentuj