Saudyjski kleryk tłumaczy, że kobiety nie mogą prowadzić samochodów, ponieważ mają "ćwierć mózgu"

Kategorie: 

Źródło: Youtube.com

W Arabii Saudyjskiej kobietom nie wolno prowadzić samochodów, podobnie jak wychodzić z domu na zakupy bez zgody mężczyzny - brata, ojca lub męża. Kilka dni temu saudyjski kleryk wyjaśnił, że kobiety mają mniejszy mózg od mężczyzn i nie powinny otrzymywać prawa jazdy.

 

Słowa te wypowiedział Saad Al-Hijri - muzułmański mufti odpowiedzialny za wydawanie fatw w prowincji Asir. Choć zajmuje on bardzo poważne i wysokie stanowisko, jego przekonania o wielkości mózgu kobiet spotkały się z krytyką i ostatecznie otrzymał zakaz wykonywania jakiejkolwiek aktywności związanej z religią.

 

Saad Al-Hijri powiedział swoim słuchaczom, że mężczyzna posiadający połowę mózgu nie mógłby otrzymać prawa jazdy od wydziału ruchu drogowego. Następnie zapytał dlaczego kobieta miałaby otrzymać możliwość prowadzenia pojazdu, skoro posiada tylko pół mózgu, a gdy idzie na zakupy zostaje jej tylko ćwierć.

Takie średniowieczne myślenie nie zyskało jednak aprobaty władzy, która szybko ukarała kleryka za propagowanie kontrowersyjnych poglądów stojących w sprzeczności z interesami państwa. Okazuje się bowiem, że saudyjski rząd coraz bardziej interesuje się wprowadzeniem reform, które w pewnym stopniu mają znieść upokarzające traktowanie kobiet i powiększyć ich prawa.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)


Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

coś w tym jest... Jadę za

coś w tym jest... Jadę za kobitą, zapalają się zielone światla a ona hamuje... Innym razom kierunkowskaz w prawo, ale zajeżdża na mój pas skręcając w lewo.. przy tym te 40km/h na obwodnicy... eeehhhh... Smile

5
0
Portret użytkownika maniek00021

Akurat co do kobiet to araby

Akurat co do kobiet to araby maja absolutna racje to oczywiste ze baby sa glupie sa rowniez bez duszy bez zasad moralnych i nie widza niczego po za czubkiem wlasnego nosa paskudne istoty i wlasnie te diably trzeba trzymac krotko za te ich [...] mordy to sa zla wcielone a ich jednym z ulubionych zajec jest niszczenie mezczyzn pamietajcie niemiejcie dla tych podlych istot jakichkolwiek skrupulow bo w najmniej spodziewanym momencie dostaniecie noz w plecy.

4
-6
Portret użytkownika Arya

Dziwne, że jeszcze żyjesz.

Dziwne, że jeszcze żyjesz. Twoja własna matka mogła Ci wbić nóż w plecy-uważaj na nią. Jeśli będziesz mieć potomstwo płci żeńskiej, to najlepiej utop od razu, po co masz ryzykować, że Cie kiedyś córka zaciupie.

6
-1

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika rochel57

Ten islamski ćwok udowodnił

Ten islamski ćwok udowodnił właśnie, że nie ma mózgu wcale... Ale..., na wysokich stołkach często tak bywa. Wystarczy spojrzeć na Niemcy. Władza i niemiecki naród - mogli pozbyć się islamskiego syfu, ale ta właściwa partia ma jedynie 13 %. Merkel albo Schultz i kierunek jeden: Do dna mości panowie, do dna!

4
-1

rochel57

Portret użytkownika Ostatni Sprawiedliwy

Prawie, jak taki saudyjski

Prawie, jak taki saudyjski Korwin, ktory twierdzi, że kobiety są mniej inteligentne Smile

3
-6
Portret użytkownika ronin

zanim go rozniesiecie na

zanim go rozniesiecie na strzepy musicie wiedziec ze przesada w kazda strone jest zla i ze prawda jest ze kobieta mysli inaczej niz facet na jednych sprawach zna sie lepiej na innych gorzej i zawsze tak bedzie bo taka jest natura czlowieka a akurat co do prowadzenia samochodow kobiety stwarzaja wieksze zagrozenie na drodze.

6
-1
Portret użytkownika Bee

Jest dokladnie odwrotnie,

Jest dokladnie odwrotnie, gdyz to mezczyzni za kółkiem sie dowartosciowuja nie kobiety...

0
0
Portret użytkownika śrubka

taaa zwłaszcza mój znajomy,

taaa zwłaszcza mój znajomy, miłosnik aut, jak siądze za kierownicą to umiaru nie ma ani w prędkosci ani w swojej wulgarnej mowie i przeklinaniu innych. Przez takich właśnie są wypadki a potem wina że to baby. Bez przesady. Wy samce odziedziczyliscie po Adamie zwalanie winy na kobietę. Poprostu juz tak macie i trzeba wam to wybaczyć.

0
0
Portret użytkownika Lieven

Przy całej nienawiści do tych

Przy całej nienawiści do tych kozich móżdżków tu się z nim zgadzam. Ja na 90 procent poznaje kiedy jedzie kobieta. Przyznaje mi to również koleżanka która jak na kobietę jest dobrym kierowcą, radzi sobie jeżdżąc po Warszawie. Poprostu kobiety gorzej prowadzą i niema się co obrażać, są czynności do których się lepiej nadają, natury nie oszukasz.

2
0

Strony

Skomentuj