Rząd Angoli zdelegalizował islam, wszystkie meczety mają zostać zburzone

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Była kolonia portugalska Angola, a obecnie państwo w zachodniej Afryce, zdelegalizowała Islam. Jako przyczynę podaje się prześladowania chrześcijan w islamskich krajach Afryki.

 

Prezydent Angoli, Jose Eduardo dos Santos, oświadczył, że nastąpił definitywny koniec islamu w rządzonym przez niego kraju. W sumie aż 95% z 20 milionów mieszkańców tego kraju to chrześcijanie. Wyznawcy islamu docierają do tego kraju z państw ościennych.

 

Władze Angoli nie żartują i wydano nakaz zamknięcia wszystkich meczetów w tym kraju. Następnym etapem ma być ich wyburzenie. Rządzący Angolą politycy twierdzą, że wiara muzułmańska jest zupełnie sprzeczna z kulturalnym dziedzictwem ich narodu.

 

Poza tym radykalny krok argumentuje się specyfiką islamu, która uniemożliwia normalne koegzystowanie wyznawców tej religii w społeczeństwie. Delegalizacja islamu to pierwszy taki krok na świecie podjęty w imię troski o dobro chrześcijańskiego społeczeństwa. To pierwszy kraj świata, który dostrzega nierównowagę między pozycją chrześcijan w krajach islamskich a muzułmanów w krajach o chrześcijańskim rodowodzie.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)


Komentarze

Portret użytkownika xxx yyy

Przykro mi, ale nie. Ta

Przykro mi, ale nie. Ta informacja została zmyślona, lepiej sprostujcie, bo daliście się nabrać Wink

0
0
Portret użytkownika nina

ciekawe z jakim skutkiem.Z

ciekawe z jakim skutkiem.Z drugiej strony powinni również zdelegalizować tzw.katolicyzm,bo wszystkie religie to kupa gnoju,który to niszczy społeczeństwa!

0
0
Portret użytkownika Konie

W Polsce musimy rowniez

W Polsce musimy rowniez zdelegalizowac islam i nie wpuszczac imigrantow. Zburzyc meczety i wyprosic z RP muzulmanow. Czekamy na decyzje.

0
0
Portret użytkownika major Molibden

W Koranie jest zapisane, (bo

W Koranie jest zapisane, (bo tam wszystko jest zapisane), że żadna "czarna małpa islamu wyznawać nie będzie" (chodzi o czarnych) a zanoszenie talentów do banku z nadzieją na procent to zwykła wiara w lichwę, (Jezus raczej nakłaniał do inwestycji produkcyjnych). Jezus w tej kwestii jest zadania - bośmy sobie pogadali -, że obecnie "rzucamy perły przed wieprze" a ponadto dodał, że "ten, który odbiera chleb swoim głodnym dzieciom i daje zwierzętom nie wejdzie do Królestwo Niebieskiego ale po wsze czasy tkwić będzie w demokracji".
Wyjaśnił, że ta heca z imigrantami, to sprawdzian dla nas.
A poza tym jest bardzo zajęty i prosi o ciszę, bo cisi posiądą Ziemię ponadto, jest już spakowany - bo się tu wybiera - i żadnych telefonów i modłów nie będzie odbierał. Czyli, musimy to załatwić po cichutku póki jest w drodze.

0
0
Portret użytkownika nulli2001

Islam jest kultem życia

Islam jest kultem życia wiecznego które ma miejsce po śmierci. Jego wartości są całkowicie sprzeczne z wartościami reprezentowanymi przez kulturę zachodu. Islam zawiera w sobie potencjał fanatyzmu, który w każdej formie jest niebezpieczny. Każde wyznanie, religijne bądź jakiekolwiek inne nie dopuszczające do głosu naukowego doświadczenia, badania, eksperymentów, zadawania pytań, kwestionowania ustalonych prawd i porządku, należy uznać za wrogie rozwojowi ludzkości. Do tej kategori niestety zaliczają się absolutnie wszystkie wyznania religijne i sekty z islamem i chrześcijaństwem na czele. 99 % zła na świecie wynika z kombinacji 3 czynników: RELIGIA , PIEIĄDZE i WŁADZA. Wystarczy wszystkie trzy wyeliminować i świat będzie inny - może lepszy?

0
0
Portret użytkownika Jan111

Islam programowo dazy do

Islam programowo dazy do wladzy politycznej, wzorem Mahometa zreszta. Chrzescijanstwo nie ma takiej doktryny! Odpowiedzialnosc za kraj w ktorym sie zyje, do której poczowaja sie chrzescijanie nie jest porownywalna z islamskim szariatem. Religia, system wierzen nie musi byc ulegly wobec nauki. Wystarczy pewien margines przyzwoitosci, z obu stron. Nauka ma to do siebie ze jest omylna i jedne teorie sa zamieniane przez inne. Nie trzeba sie egzaltowac postepem. Ten tzw postep w kwestiach moralnych nie przynosi nic dobrego.

0
0
Portret użytkownika Wiktor Smol

nulli2001 napisał:Islam jest

[quote=nulli2001]Islam jest kultem życia wiecznego które ma miejsce po śmierci. Jego wartości są całkowicie sprzeczne z wartościami reprezentowanymi przez kulturę zachodu. Islam zawiera w sobie potencjał fanatyzmu, który w każdej formie jest niebezpieczny. Każde wyznanie, religijne bądź jakiekolwiek inne nie dopuszczające do głosu naukowego doświadczenia, badania, eksperymentów, zadawania pytań, kwestionowania ustalonych prawd i porządku, należy uznać za wrogie rozwojowi ludzkości. Do tej kategori niestety zaliczają się absolutnie wszystkie wyznania religijne i sekty z islamem i chrześcijaństwem na czele. 99 % zła na świecie wynika z kombinacji 3 czynników: RELIGIA , PIEIĄDZE i WŁADZA. Wystarczy wszystkie trzy wyeliminować i świat będzie inny - może lepszy?[/quote]
Mój punkt widzenia przedstwiłem tutaj: http://blog.wirtualnemedia.pl/wiktor-smol/post/jestem-rasista-ksenofobem-i-antysemita-szorstka-przyjazn-komuchow

0
0
Portret użytkownika Marta bla

A .... mnie to obchodzi!!!!

A .... mnie to obchodzi!!!! To takie ulubione powiedzenie mojego pana i wladcy, ktory mnie ,, utrzymuje,,! Mam nadzieje, ze w koncu ludzkosc sam sie unicestwi bo tyle jadu, agresjii, nietolerancji jest wrecz niesamowite! czas wrocic do kamienia lupanego chociaz co dla niektorych to jescze zbyt wiele.

0
0
Portret użytkownika Jam

przedewszystkim iSLAM jest

przedewszystkim iSLAM jest sekta wymyslana przez zyduf a nie jakas religia... heh  ...zreszta moge se tez powiedziec ze cos tam widzialem i zrobic sobie wlasna ksiazke  ktora bedzie na odwrot do Bibli i  ludzi werbowac kamieniem mieczem itp od dziecka zeby toi im weszlo w krew.... Ja niewiem jak mozna miec inna wiare niz nasza Chrzescijanska objawiona wiele razy , liczymy lata od narodzin Jezusa , mielismy tyle objawien Maryii , i wiele wiecej , a czy aLLah zeszedl lub raczej sie wspial (z dolu ) do ludu ? kogokolwiek? ... nie wiem jak mozna byc takim kurczakiem jak 95 ludzi na swiecie ... chociaz powoli ludzie sie budza o co prosze Boga . Dziekuje

0
0
Portret użytkownika Hans

Polecam lekturę: Abd

Polecam lekturę:
Abd Oul-Masih Al Ghalwiry
Geneza islamu i osoba Mahometa.
 
Oto co o książce pisze ks. prof Michał Poradowski:
Odrębną religię dla Arabów przypisuje się zwykle Mahometowi (570-632), jednakże ostatnie studia wykazują, że religia muzułmańska jest tylko wariantem judaizmu dostosowanego do kultury i zwyczajów Arabów.
Przypuszczać też można, że w ten sposób żydzi chcieli nie dopuścić do nawrócenia się Arabów na wiarę chrześcijańską, a jednocześnie zbliżyć ich do siebie, gdyż przez cala swa historie zawsze musieli współżyć z Arabami.
Podejrzenia co do tego są bardzo dawne, ale dopiero w ostatnich latach ukazało się wiele poważnych studiów na ten temat. Niestety po Soborze Watykańskim Drugim wiele najważniejszych i najpoważniejszych studiów nad islamem brutalnie i systematycznie zwalcza się aż do dziś.
I tak na przykład, wspaniale dzieło osiemsetstronicowe pewnego mnicha, który je opracował i wydal drukiem pod pseudonimem Abd Oul-Masih Al-Ghalawiry, L'eclosion de l'Islam et la personne de Mohammed, dwa tomy, zostało w całości spalone z rozkazu przełożonych zgromadzenia i zachowało się tylko kilka egzemplarzy. A druga praca tegoż autora, ale wydana po kryjomu i pod innym pseudonimem, a mianowicie: Sadeo Khairouddin, Les Miracles, także została spalona z rozkazu przełożonych zakonnych (co za wstyd dla Kościoła), ale autor uratował rękopisy i zdołał je wydać ponownie. Oba te dzieła wystarczają, aby położyć kres mitowi jakoby Mahomet miewał objawienia.
Koran jest mieszanka róznych starych tradycji religijnych Wschodu i Starego Testamentu, a wiec judaizmu i mozaizmu, a dostosowana do mentalności i życzeń Arabów i tak zredagowany, aby jednocześnie usposobić Arabów przeciwko wierze chrześcijańskiej, czyli jest to "odtrutka" na Chrześcijaństwo.

0
0
Portret użytkownika black.serpent

Ludzie powoli idą po rozum do

Ludzie powoli idą po rozum do głowy. Każdy niech wyznaje sobie co tylko zechce w swoim domowym zaciszu i nikt nie powinien się do tego mieszać o ile nie szkodzi to osobom trzecim w sposób bezpośredni - nie powoduje uszczerbku na zdrowiu, nie narusza godności itd. Jednak jeżeli czyjąś religią staje się niszczenie wszystkich innych, to niech ten ktoś wie tylko, że walczy obosiecznym mieczem.

0
0

Strony

Skomentuj