Ruch bieguna północnego uległ radykalnej zmianie z powodu globalnego ocieplenia

Kategorie: 

Źródło: Internet

Z nowego badania przeprowadzonego przez NASA wynika, że globalne ocieplenie wpływa na ruch biegunów Ziemi. Dzieje się tak ze względu na topnienie pokrywy lodowej, co jest szczególnie zauważalne na Grenlandii. Skutkiem tego zmianie ulega rozkład masy na świecie, co jest przedstawiane jako główna przyczyna zmiany kierunku ruchu biegunów.

 

Naukowcy mierzą w miarę precyzyjnie lokalizację północnego bieguna magnetycznego od 1899 roku. Prawie przez cały XX wiek jego ruch kierował się w kierunku Kanady. Ale w XXI wieku ten trend zmienił się i biegun północny zaczął się kierować na wschód poruszając się dwa razy szybciej niż poprzednio.

 

Naukowcy już dawno potwierdzili, że wędrujący biegun magnetyczny, który już dawno nie pokrywa się z geograficznym, to widoczny początek procesu przebiegunowania. Jednak zdaniem większości ekspertów, odbędzie się to na przestrzeni tysięcy lat i raczej bez uszczerbku dla ludzi.

Zdaniem ekspertów, radykalna zmiana kursu bieguna zaobserwowana w XXI wieku to efekt zmian w dystrybucji masy na Ziemi. Jako głównego winowajce wskazuje się Grenlandię. Od 2003 roku, wyspa ta traciła średnio ponad 272 biliony kilogramów lodu rocznie.

Oprócz tego aktywnie rozmarza też Antarktyda Zachodnia, która traci około 124 biliony kg lodu rocznie. Z kolei Antarktyda Wschodnia rocznie zyskuje do 74 bilionów kg lodu, co przyczynia się do zaburzenia dystrybucji masy i skłania ziemską oś oraz biegun magnetyczny, do wędrówki na wschód.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika wielebny

Po co Wy się w ogóle

Po co Wy się w ogóle "rypiecie" w tym temacie?  Naukowcy to to samo co Świadkowie Jehowy. Mają swoją Biblię i tym terrorystom i ekspertom d/s. dziwnych nic nie wytłumaczysz. Za czasów kalkulatorów mówili co innego. Za czasów 80486DX płakali nad czym innym. Gdy weszło PENTIUM dowiedzieli się co innego. Teraz jadą na 4/8 rdzeniach i twierdzą że wcześniej się mylili. Za 10lat Billy Gate$ wymyśli nowy algorytm, będzie nowy Windows, będziemy mieli po 300 Giga RAMU i naukowcy kolejny raz zmienią zdanie.  Ta Ziemska ściema jest już męcząca. Niby NASA widziała już wszystko, była wszędzie a tu patrz... 50km pod Ziemię nie da się zejść, na Księżyc nikt "drugi"raz nie leci i ponoć tego kosmitę co złapali nadal kroją i pokroić nie mogą...
Dajcie na luz z tym wszystkim. Lepiej odpalić Atari i pograć w River Raid a nie tam ...
Chcieli milionów obliczeń, stworzyli sieć globalną, miliony komputerów liczyło, liczyło i uja się doliczyło...
Ci ze stacji kosmicznej ISS pokazują UFO na orbicie Ziemii a pół Świata + NASA (to inny świat) nie wie o co chodzi więc po uja są te satelitki i wszystkie teleściemy (czyt. teleskopy) gdy nie potrafią natychmiast zrobić nagrań i foto orbity by się centralnie wszystkiego lepiej dowiedzieć?
 
Kto w ogóle kuVA mać wypuścił tego ODKURZACZA ISS na orbitę????????????
Przecież ta lodówa złomiasta nic tam nie robi... więc niech się NASA za produkcję lodów weźmie...
Szczyt kretyństwa!
Wypuścili ISS i patrzcie, nie zaopatrzyli w kilkadziesiąt mini teleskopów z dobrą optyką która strzelała by filmy i foty?  To kuźwa... wychodzi na to że ja mam lepszy sprzęt w domu bo mam kamerę full HD, dobrą lornetkę, mikroskop Delty i mały teleskopik! Szlak...
NASA!  Miliardy dolców szmalu w latającą kupę...
 
-----
Skasujcie tego głąba w reklamie wyżej...  pliss
no wiecie...
Zarabiaj nawet 8739 zł miesięcznie
bo mnie dosłownie nosi z radości
 

0
0

Dzięki GOOGLE Polacy myślą...

Portret użytkownika christal

Nagle wszystko topnieje? A

Nagle wszystko topnieje?
A gdzie się podziałą narracja "nadchodzi epoka lodowcowa"?
Pewnie teraz wszyscy denialiści zaczną pisać, że to ocieplenie to spisek masonów i kolejny etap depopulacji hahahah

0
0
Portret użytkownika Riv

Przecież biegun magnetyczny

Przecież biegun magnetyczny zawsze się różni od bieguna geograficznego i się zmienia, to jest naturalny proces. Dlatego za każdym razem oblicza się deklinację do kompasu magnetycznego. Deklinacja magnetyczna jest parametrem zmiennym, istnieje coś takiego jak zmiany wiekowe deklinacji (500-600 lat), okresowe roczne i dobowe zmiany deklinacji, i anomalie lokalne. 
Albo autor artykułu się pomylił albo nie wiem... . 

0
0
Portret użytkownika rozsądny i współczujący

NASA chciałaby za wszelką

NASA chciałaby za wszelką cene, żeby jej idea ocieplenia klimatu spełniła się, stąd najprawdopodobniej wycinka lasów Amazonii na przemysłową skalę, o której nie informują społeczenstwa strasząc ociepleneim klimatu od pół wieku czerpiąc korzyści z podatków (socjalizm).  Tylko drzewa około 100 letnie zapewniają najbardziej efektywne pochłanianie CO2 (dwutlenku węgla). Jak się wycina takie drzewa jak buk, czy dąb to nie można sie dziwic, że zwiększa się stężenie CO2. Buk 20 letnie pochłania w ciągu całego swojego życia 2 kg CO2, a buk 100 letni pochłania 900 kg CO2. Mozna sobie wyliczyć ile to drzewo średnio pochłania CO2 w zalezności od swojego wieku. Jak ktoś teraz posadzi drzewko to trzeba poczekać z 50 lat, żeby osiągnęło jakieś minimum swojej wydajności w pochłanianiu CO2. Jaięcej CO2 pochłanai dąb. Widzieliscie gdzie takei drzewa? Wszędzie lesnicy sadzą sosny, a sosny pochłaniają 3 razy mniej CO2 niż dąb. Dąb 100 letni pochłania 1300 kg CO2, a sosna 100 letnia (!) tylko 400 kg CO2. Wycinka lasów to jedno, ale NASA zapomina o cyklach glacjalnych i jeszcze o H2O, które jest wynikiem spalania paliwa w silnikach spalinowych oraz wydobywa się z kominów pieców gazowych. Ogólnie wynikiem spalania paliw jest H2O, CO2 i tlenki azotu (NO, NO2 -najbardziej szkodliwy, brunatny dym, trujący i gryzący powdoujacy raka) oraz tlenki siarki zakwaszajace oceany i powodujące wymieranie fitoplanktonu pochłaniajacego CO2. 
Największym z tych gazów cieplarnianych jest jednak H2O, a tej pary wodnej jest w atmosferze tyle, że własciwie trudno powiedzieć co jest przyczyną ocieplenia się klimatu poza wycinką lasów wspomagającą ocieplenie, ponieważ lasy regulują temperaturę. Jak zrobicie betonową pustynię na rynku miasta to wam sie podniesie temperatura, a jak będą rosły drzewa to one pochłaniają promieniowanie i łagodzą temperaturę. Dlatego NASA tak usilnie unika tematu cykli glacjalnych, a jak już go chwyta to go próbuje zdyskredytować twierdzac, że ocieplenie klimatu jest gwałtowne. CO2 nie jest przyczyną ocieplenia klimatu, lecz jeśli ocieplenie jest tak gwałtowne i nieproporcjonalne do cyklów glacjalnych jakby chciała to NASA to jego przyczyna tkwi w przemysłowym wycinaniu lasów zwłaszcza w Amazonii i nie dlatego, że przestały pochłaniać C)2, lecz przestały pochłaniać docierajace ze Słońca promieniowanie. 

0
0
Portret użytkownika wielebny

Amazonia, Amazonia, Jankesy,

Amazonia, Amazonia, Jankesy, Jankesy, za wszystko winne zawsze Jankesy. Jedź kolego drogi do Austrii i zerknij jak tam "rąbie" się lasy to zobaczysz że nie tylko U$A demolkę robi. Drzewko tnie się wszędzie. Północna Szwecja (ok. Kiruny) to już masakra prawdziwa jest! Wszystko jest łyse! Wiem bo byłem. Fakt, tną i zaraz sadzą więc niby dbają ale już 120km od Moskwy na wschód tną i nie sadzą...
 

0
0

Dzięki GOOGLE Polacy myślą...

Portret użytkownika marik

NASA chciałaby za wszelką

NASA chciałaby za wszelką cene, żeby jej idea ocieplenia klimatu spełniła "
 
Kolejny osiołek który ma zerowe pojęcie o zmianach klimatu i kolejny osioł który myśli, że tylko NASA istnieje na świecie. Opracowania do  IPCC osiołku piszą naukowcy z całego świata, także z Polsk. 
Twój mózg chyba nie może tego pojąć. Ale oczywiście ..tysiące naukowców, setki uniwersytetów pewnie należą do spisku i do masonów..albo jeszcze czego.
 
 

0
0
Portret użytkownika cezary

z pewnościa adminowi chodziło

z pewnościa adminowi chodziło o biegun geograficzny.  bo to jest możliwe jezeli nastepuje zmiana masy . Jezeli chodzi o biegun magnetyczny to ten cały czas przemieszcza sie ( powoli ) , i nie jest to związane ze zmiana rozkładu masy na Ziemii. choć taki efekt może dawać ale tylko dlatego że to właśnie bieguny geograficzne sie przemieszczaja . 

0
0
Portret użytkownika Ekwador

oprócz tytułu w którym jest

oprócz tytułu w którym jest kłamstwo "globalne ocieplenie" już pierwsze zdanie mówi że to kłamstwo tj " wg nasa" 

0
0
Portret użytkownika MiamiVibe

Oho znowu ,,naukoffcy",

Oho znowu ,,naukoffcy", globalne ocieplenie i znowu groźba zagłady ludzkości Smile Czyli sposób na zarabianie ekoterrrystów i trzymanie motłochu w strachu Smile

0
0
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Kompletne bzdury! Ruch wirowy

Kompletne bzdury!
Ruch wirowy naszej planety nie jest idealny, więc wędrowanie centrum bieguna jest jak najbardziej zjawiskiem naturalnym i zmiennym w określonych obszarach czasowych.
Nie bez znaczenia jest powtarzalny okresowo, w długich odstępach lini czasu, układ wzajemny ciał naszego układu słonecznego jak i układów sąsiednich.
Twierdzenia o "zmieniającym" się biuegunie Ziemi w katastroficznym kontekście, to totalny idiotyzm małomózgowej objetosci naukowych imbecyli...
 I śmiechu warte są uzasadnienia o wpływie mas lodowych, czy mas wodnych zapór na to zjawisko. To wszystko jest muchą na sztandze ciężarowca wagi ciężkiej...
 Takie "migracje" biegunów posiadają WSZYSTKIE wirujące wokół własnej osi ciała niebieskie w Kosmosie, łącznie z gwiazdami...

0
0
Portret użytkownika keri

AMR napisał: "jest

AMR napisał:
"jest powtarzalny okresowo, w długich odstępach lini czasu, układ wzajemny ciał naszego układu słonecznego jak i układów sąsiednich"
Astronomowie nie potrafią odnaleźć planety w naszym układzie słonecznym, którą rzekomo odkryli, a Ty widziałeś układy sąsiednie w długich liniach czasowych powtarzalnych okresowo?
To już może lepiej pogadajmy o różowych jednorożcach.

0
0
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Nie widziałem, ale takie są

Nie widziałem, ale takie są zasady mechaniki ruchu w Kosmosie. Wszystkie obiekty obracające się wokół swojej osi wahają się a co za tym idzie ich bieguny cyklicznie lub acyklicznie się przemieszczają wskutek wpływu innych sił energetycznych w środowisku.

0
0
Portret użytkownika keri

Mam duże zastrzeżenia do

Mam duże zastrzeżenia do przenoszenia mechaniki na Ziemi w kosmos.
Po drugie, nie ma żadnego dowodu na to, że Ziemia wykonuje jakikolwiek ruch.
Nie ma żadnego dowodu, ze obiekty w kosmosie mają wymiary jakie im przypisano i odległości jakie im przypisano. Te parametry ustalono przy pewnych założeniach, a spełnienia założeń nikt nie udowodnił.

0
0
Portret użytkownika eva11

ruch wirowy naszej planety;-o

ruch wirowy naszej planety;-o jaki Ty Maksimusie jestes geniusz z wyorbaznia!
rozumiem,ze byles wtedy na ksiezycu?
jak doszles,powiedz mi do takich wnioskow?
ja wiem,ze ten art to bzdury do kwadratu,ale jak Ty do takich wnosikow doszles aby twierdzic jak i w jaki sposob cokolwiek sie porusza w kosmosie,
lub do tego iz zyjemy na planecie?
Planeta-,,zgodnie z definicją Międzynarodowej Unii Astronomicznej –obiekt astronomiczny okrążający gwiazdę lub pozostałości gwiezdne, w którego wnętrzu nie zachodzą reakcje termojądrowe[1], wystarczająco duży, aby uzyskać prawie kulisty kształt oraz osiągnąć dominację w przestrzeni wokół swojej orbity[2]. W odróżnieniu od gwiazd, świecących światłem własnym, planety świecą światłem odbitym[3].,,
 
czy zrodlem Twoich informacji nie jest nauka ,ktora wysmiewasz?
swoja droga mam nadzieje iz nie myle sie twierdzac,ze admin wkleja tu takie wiesci aby pokazac nauke ,ktora mysli,ze ma przed soba jedynie baranow!

0
0
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

No..., moze ruch wirowy to

No..., moze ruch wirowy to nie to samo co obrotowy, ale z pewnością Ziemia nie jest płaska....:)) A z jeszcze wiekszą pewnością nie zyjemy w planetarnej macicy...  Jedno i drugie to papka dla niekumatych "humanistów" aby odwrócic uwagę od faktu, że Ziemia (i inne planety i gwiazdy) jest wewnątrz pusta a Ziemia w dodatku wewnetrznie zamieszkała przez obcą nam cywilizację...
 Jak puścisz bączka ( nie, nie, nie o tym pisze...) to on sie "kiwa"... w zalezności od sposobu przyłożenia siły obrotowej i warunków otoczenia. Tak samo "kiwają" się wszystkie energetyczne ciała niebieskie ( planety i gwiazdy). Co do Księzyca..On sie nie obraca jak inne planety. Obraca się synchronicznie z ruchem obrotowym naszej planety jak zębatka w zegarku... Smile

0
0
Portret użytkownika keri

Wcale nie jak zębatka i wcale

Wcale nie jak zębatka i wcale nie synchronicznie. Nałukofe bzdury oficjalnie informują, że:
Księżyc obraca się wokół Ziemi 28dni. Żeby jednak powrócić do początkowej pozycji Księżyc potrzebuje jeszcze dodatkowe dwa dni.
W tej Twojej zębatce musiałyby być jakieś dodatkowe zęby, lecz i tak Księżyc nie wróciłby do swego początkowego położenia, ponieważ przez ostatnie dwa dni z 30., jego ruch jest inny niz przez 28.
Ruch Księżyca jest zupełnie nienaturalny. Z całą pewnością oficjalna wersja o Księżycu i ruchu Księżyca to kosmiczna porażka.

0
0
Portret użytkownika keri

Chodzi o mimośród, więc

Chodzi o mimośród, więc jasne, że nie okrąg, tylko elipsa.
Mimośród jednak nie jest na zewnątrz elipsy, więc zębatka nie wchodzi w grę.

0
0
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Mylisz się... To układ

Mylisz się... To układ wewnętrzny. "Elipsoida" jest na zewnątrz. Ziemia i Księzyc są wewnątrz tej  "elipsoidy". To nie jest "elipsoida" tylko... raczej "jajo"... Ziemia żółtkiem, księzyc ... zarodkiem...:)

0
0
Portret użytkownika keri

Znaczy: Ziemia i Księżyc jako

Znaczy:
Ziemia i Księżyc jako układ podwójny, a nie jako planeta z Księżycem.
Tyle, że to jest nadal wersja nałukofa.
W wersji naukowej zinterpretowałabym to tak:
"Ziemia jest żółtkiem, Księżyc zarodkiem", czyli Księżyc jest w środku Ziemi.
 
Czy aby te ciała niebieskie nie zachowują się gorsząco?

0
0

Strony

Skomentuj