Rosyjskie lotnictwo zbombardowało konwój ISIS w Syrii - zginęło ponad 200 islamistów

Kategorie: 

Źródło: U.S. Navy

Samozwańcze Państwo Islamskie powstałe w Syrii i Iraku wkrótce upadnie. Islamiści próbują się jeszcze bronić i przeprowadzać ataki, lecz to nie zmienia faktu, że dni kalifatu są policzone. ISIS kontroluje już stosunkowo niewielkie terytoria w centralnej oraz wschodniej Syrii i jest regularnie zwalczane przez rosyjską i syryjską armię.

 

Udzielenie pomocy oblężonemu miastu Dajr az-Zaur stało się teraz priorytetem. Siły lądowe prowadzą ofensywę - od strony zachodniej muszą jeszcze pokonać ponad 70 kilometrów, zaś od północno-zachodniej już tylko 50 kilometrów. Siły zbrojne wciąż kontrolują część tego miasta wraz z lotniskiem - Dajr az-Zaur było atakowane wiele razy, ale tylko fragment pozostaje pod okupacją ISIS.

Podczas gdy rosyjska i syryjska armia zbliżają się do miasta, islamiści próbowali wzmocnić swoje siły w swojej twierdzy w Dajr az-Zaur. Wywiad namierzył wielki konwój, w skład którego wchodziło około 20 samochodów terenowych, uzbrojonych w moździerze i broń wielkokalibrową, oraz pojazdy opancerzone i czołgi. W wyniku potężnych bombardowań zniszczono kolumnę i zabito ponad 200 bojowników.

Państwo Islamskie, które ponosi porażkę w muhafazie Homs oraz Rakka, stara się utrzymać w Dajr az-Zaur. Zlikwidowanie islamskich bojowników w Racce oraz w Dajr az-Zaur przyspieszy upadek tego nielegalnego kalifatu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)


Komentarze

Portret użytkownika BigStan

Bardzo dobrze, inne kraje (

Bardzo dobrze, inne kraje ( władze ) powinny brać przykład z Rosjan i zacząć robić porządek tu w Europie z tym bydłem które już tak się rozbestwia że wydziela sobie w ponoć suwerennych krajach strefy NOGO gdzie krajanom i policji zakazuje się wstępu ! Przecież to jest chore, a na taką chorobę jedynie porcja ołowiu z domieszką świńskiej krwi stanowi najskuteczniejsze lekarstwo.

8
0
Portret użytkownika FAN

Teraz już chyba i szatańskie

Teraz już chyba i szatańskie trolle widzą na własne oczy, PO JAK ZŁA STRONIE STOJĄ i ją wspierają swoim trollowaniem, ZA SZATAŃSKIE SREBRNIKI .

Jeśli nadal zamierzać będą walić głupa, to Rosja to dobro czyni i prawdziwe zło ZWALCZA SKUTECZNIE.

A ZA ZŁA MROCZNĄ STRONĄ, stoją szatany zjednoczone i ich wierne, lub zastraszone klakiery. 

7
0
Portret użytkownika Halabaarda

Apropo, gram teraz w grę

Apropo, gram teraz w grę Splinter Cell Blacklist. Gra powstala w 2013 roku a terroryści są tam nazwani inżynierami... "Fabuła gry przedstawia zmagania z fikcyjnym ugrupowaniem terrorystycznym określającym siebie mianem Inżynierów
Źródło: http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=18544"

1
0
Portret użytkownika yamato

Pięknie. Teraz tylko trzeba

Pięknie. Teraz tylko trzeba uważać żeby niedobitki nie przedostały siędo Europy (i tak jest ich tu dużo za dużo)

8
0
Portret użytkownika UPAdlina

Pięknie! Brawa dla koalicji

Pięknie! Brawa dla koalicji syryjsko-irańsko-rosyjskiej. No to teraz uSSmano-banderowskie trolle zaczną lamentować. Hehehehe!

15
-5

Konto nieaktywne na czas nieokreślony - MOD

Portret użytkownika UPAdlina

nie wojnie, ale unicestwieniu

nie wojnie, ale unicestwieniu tych, którzy tę wojnę rozpalili. Ich śmierć to koniec wojny. Ich życie to dalsza permanentna wojna. Wybór jest jednoznaczny.

12
-4

Konto nieaktywne na czas nieokreślony - MOD

Portret użytkownika UPAdlina

wracaj lepiej do swoich

wracaj lepiej do swoich "medytacji" i praw swoje "mądrości" głupszym od siebie, bo mądrzejsi je po prostu oleją.

10
-3

Konto nieaktywne na czas nieokreślony - MOD

Portret użytkownika lysy.maciek

UPAdlina,weż się lepiej

UPAdlina,weż się lepiej zastanów zamim coś napiszesz bo jak byś był " mądrzejszy" to byś takich tekstów nie pisał.Kompromitujesz się chłopie. Nie umiesz żadnej dyskusji przeprowadzić jak człowiek. Jad i nienawiść przez Ciebie przemawia.Tak do niczego nie dojdziesz. I nie emocjonuj się tak tymi komentarzami to nie zdrowe.Proponuje medytację ryjeczku.Pozdro

2
-7
Portret użytkownika UPAdlina

nie marudź łysy macieju. Jak

nie marudź łysy macieju. Jak "mądrości" pana "medytującego" do ciebie trafiają to łykaj je i nie pouczaj w tej kwestii innych. Dla mnie jego "mądrości" to bzdury. Ja nie umiem dyskusji przeprowadzić? Jad i nienawiść przeze mnie przemawia? To poczytaj teksty trolla banderowskiego mendaka i jego kilkunastu klonów. Tam nie widzisz nienawiści i nie pouczasz go w tym temacie? Sam się więc nie kompromituj swoją stronniczością. Medytacje mordeczko? Owszem, ale prawdziwe medytacje. Więc najpierw dowiedz się, czym są medytacje, a potem zabieraj głos w tym temacie.

7
-1

Konto nieaktywne na czas nieokreślony - MOD

Portret użytkownika Odważniak

 Zawsze, nieustannie, ciągle,

 Zawsze, nieustannie, ciągle, w każdej sekundzie życia człowiek ma WYBÓR. Może wybrać, czy chce być szczęśliwy, czy cierpieć. Ma wybór każdego słowa, które pomyśli, czy to będzie pozytywnie oddziałujące słowo, czy podszyte strachem i w skrócie złem. Non stop dokonujemy wyboru czy lecieć w dobro, czy negatywizm. Grunt, to sobie to uświadomić, że zamiast myśleć z automatu, propagandy i wpływu otoczenia, można myśleć inaczej, innymi słowami, grunt, to świadomie dokonywać wyboru słów, myśli, bo każde słowo ma ładunek emocjonalny i dlatego tak ważna jest higiena słów, myśli, które wpływają na otoczenie. Można tak się wygimnastykować w doborze słów kreujących życie, że nawet na łożu śmierci można czuć szczęście, albo bez nóg, czy z rakiem. Kwestia wyboru, bo nawet będąc okazem zdrowia z milionami w banku, można zafiksować się na wyborze cierpienia. WYBÓR każdego słowa pomyślanego, wypowiedzianego, napisanego wpływa na odczucie świata i determinuje oddziaływanie oddane z powrotem przez świat. 

Nie należy się stresować walcząc z nawykami wyboru słów. Początkowo jest niełatwo zmienić wybór każdego słowa, trzeba nad nimi rozmyślać, poczuć ładunek dodatni, czy ujemny, znaczenie słowa. Kiedy użyje się słowa złego, wystarczy skontrować go dobrym, rozmyślnie zamieniać te wywołujące cierpienie na te uzdrawiające i dające szczęście, np. "Łojezu, jak mnie boli głowa", zamienić na "chciałbym, żeby przestała boleć", albo jeszcze lepiej, "żeby głowa wyzdrowiała", czyli unikamy słowa boleć, bo ono z automatu emanuje boleścią, a samo użycie słowa wyzdrowieć już zagęszcza inną energię. Proste jak dupcenie, i dlatego tak nieosiągalne dla wielu. 

W końcu jesteśmy Słowianie, co potrafią się posługiwać słowami. Każde słowo pomyślane ma wpływ na rzeczywistość, ta jest jak lustro odbiciem myśli, słów.

Myślę o ogrodach w których będziemy bawić się z kotkami. 

5
0

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej?

Portret użytkownika Eva11

dobre....ale to nie znaczy

dobre....ale to nie znaczy ,ze nie cierpisz ....

bo cale zlo i tak jest kolo nas ....a od tego uciec sie nie da ....

a moze to jest tylko wymowka ...a moze sa ludzie potrafiacy zyc obok....nie wiem ,ciezko to pojac ...

mozna szukac i zastanawiac sie cale zycie ...ale zawsze mozna zaspiewac .

3
-6

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej?

Strony

Skomentuj