Rosyjski analityk zasugerował atak nuklearny na superwulkan Yellowstone i uskok tektoniczny San Andreas

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Szef rosyjskiego Think Tanku, Akademii Problemów Geopolitycznych - Konstantin Sivkow, opublikował intrygującą analizę geopolityczną. Padają w niej sugestie, że Rosja powinna brać pod uwagę celowe wywołanie erupcji superwulkanu Yellowstone, co spowodowałoby degradację pozycji USA na świecie i zapewniło przewagę Rosji.

 

Analityk określił postawę zachodu jako "pchanie się w kierunku granic Rosji". Zdaniem Sivkowa atak na amerykański słaby punkt, za jaki uważa tykającą bombę wulkaniczną na terenie parku narodowego Yellowstone, to racjonalne posunięcie pozwalające na wyeliminowanie sporej ilości przeciwników.

 

Rosjanin dowodzi w artykule opublikowanym w rosyjskiej prasie, że superwulkan Yellowstone i tak jest na krawędzi erupcji. Według niego istnieje wiele przesłanek wskazujących, że w obrębie tej wielkiej kaldery cały czas rośnie aktywność i w takich okolicznościach erupcję mogłaby wyzwolić detonacja nawet ładunku jądrowego o wielkości do megatony. Konsekwencje takiego ataku byłyby niszczące dla dużej części Ameryki Północnej.

Na dodatek rosyjski analityk wskazuje kolejne miejsce do ataku - uskok San Andreas. Podwodna detonacja w tamtym miejscu może wywołać konsekwencje w postaci potężnego trzęsienia ziemi, zdolnego do wytworzenia fal tsunami, które mogą zniszczyć całe pacyficzne wybrzeże USA.

Radykalne wypowiedzi kolejnego rosyjskiego analityka w krótkim czasie idealnie opisują atmosferę jaka panuje na linii NATO-Rosja. Prowokacyjne wypowiedzi i szokujące perspektywy planowanych ataków mają wywołać strach i zmusić do myślenia. Rosja wymachuje nuklearnym straszakiem i ktoś w końcu może oberwać.

 

 

Źródło:

http://vpk-news.ru/articles/24405

http://www.smh.com.au/world/russian-analyst-urges-nuclear-attack-on-yellowstone-national-park-and-san-andreas-fault-line-20150331-1mbl14.html

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)


Komentarze

Portret użytkownika cesio 47

Arli nie bedzie żadnej wojny

Arli nie bedzie żadnej wojny swiatowej chyba przez przypadek a to sie może zdarzyć w kazdej chwili. Władcy swiata wiedzą , że mogliby stracić wszystko co maja czyli głownie ludzi a  ludzie którzy ocaleja mogliby zacząć mysleć niepoprawnie. Będą lokalne kolflikty zastępcze obecne i nowe jak Korea. Zachód nie uderzy na Rosję bo Rosja jest nie do pokonania przez swoje położenie geograficzne. Zobacz mape to może cie oswieci. Rosja jest potegą lądową a USA morska i to jest ich słaby punkt. Jedna bomba sredniej mocy eksplodujaca w Atlantyko zniszczy wschodnie wybrzeże USA i zachodnią Europę. Pamiętasz super torpedę "przypadkiem " pokazaną przez Rosjan jakiś czas temu?? Śpij spokojnie przyjacielu , Polsce  mogą zagrozić tylko sami Polacy co sie zresztą dzieje każdego dnia.

0
0
Portret użytkownika tak się zastanawiam

chorzy ludzie.. i taki buc

chorzy ludzie.. i taki buc dostaje za to kasę i wladzę  ale i tak wszystkiemu winni są kibole..

0
0
Portret użytkownika Lobo

Niech lepiej pie*dolną w

Niech lepiej pie*dolną w Szwajcarię. Syjoniści posrają się jak dzieci, gdy zobaczą swoje banki zamienione w kupę gruzu.

1
0
Portret użytkownika o jejku...

śmieszne to głosowanie...

śmieszne to głosowanie... Wygrywa pajac Kukiz ze zdrowym żydowskim nosem na 5 cali..
 Brawo Polacy!!!

0
0
Portret użytkownika jana

Gdybanie nic tu nie da . Z

Gdybanie nic tu nie da . Z technicznego punktu jest to możliwe i trzeba się z tym liczyć .

0
0
Portret użytkownika arli

Portal kresy24

Portal kresy24 -

Budżet:
850.442 PLN (w tym 782.942 PLN – dotacja MSZ RP) 

Główne zdarzenia prawne o skutkach finansowych w 2012 roku:
- Umowa z polskim MSZ na „Wspieranie niezależnych mediów na Białorusi i Ukrainie oraz w innych krajach zamieszkania Polonii”
 

- Umowa z amerykańskim Departamentem Stanu na pomoc represjonowanym na Białorusi.
 

 

Wiadomosci z jakich kopiuje portal kresy24 to albo Podrobnostki Ukrainski portal informacyjny, jeden z wiodacych projektow informacyjnych internetu na Ukrainie,ktory jest powiazany z Niezalezna TV.ukrainy, albo z portalu Polityka, albo wogole wiadomosci brane sa chyba z powietrza. !
Wiec daruj sobie te ukrainska stronke i poszukaj czegos bardziej wiarygodnego. 
 

2
0
Portret użytkownika o jejku...

właśnie tak to [...] ma

właśnie tak to [...] ma wyglądać... Tylko nie podano w tym artykule, że co prawda Putin obdarował żydów stanowiskami oraz biznesem, ale za każdym z tych decydentów stoi zaufany cień funkcjonariusza odżydzonego KGB czyli FSB ...
 Chabad tak gloryfikuje Putina aby wśród jego potencjalnych przeciwników wzbudzić nieufność a wręcz nienawiść za jego rzekome poddaństwo żydowkiemu syjonizmowi...
 I jak widac po niektórych forumowiczach, że to sie im udało..
 Mnie jednak nic nie zwiedzie, bo myślę w ten sposób:
 Po co ten Lazar tak pieje głośno o dobroczynności Putina?
 No po co?
 Przecież takie sprawy się trzyma w tajemnicy...!!
 Idąc takim torem moich watpliwości, drążąc temat odkryłem prawde o stosunkach żydów do Putina, które teraz zaprezentowałem..
 Chabd jednak nosi kaganiec jaki Putin im założył a teraz dołożył smycz w drodze nacjonalizacji banku Rotshilda, czyli Centralnego Banku Rosji...
 Nie dziwi cię to [...]?
- pozdrówka...

1
0
Portret użytkownika Beno

Wielu tu pisze  bzdury nie

Wielu tu pisze  bzdury nie siejcie propagandy, ponieważ jakaś śmieszna wypowiedz analityka nie ma znaczącego wpływu obronnego bezpeiczęśtwa świata, takie decyzje trafiają Generałowie z sztabem bezpieczeństwa,nie zapominajmy że starszenie w mediach w różny sposób, to od dziesiątek lat nic innego jak zabawy psychologiczne ,,, Generałowie wiedzą przecież że jest taka opcja, ale nikt nie będzie szczelał bez powodu do wulkanu  ,,Yelo Stone,,  czysta bzdura. Gdyby już doszło do takiego scenarjuszu, to przecież oni sobie zdają sparwę że to pociągnie do zniszczenia większej części świata po przez wymianę jądrową , dlatego ta opcja jest dla odstraszania  ,,ostatecznośći,, z różnych zródeł  wiecie że          ,,Pan Bóg,, zakończy tą wojne   z 3 dniami  ciemności i sądem nad każdym człowiekiem tak że plany satanistów się nie wypełnią ........posłuchajcie szejka ,,,,,,
 
https://www.youtube.com/watch?v=sGAjOzjgaDQ

0
0
Portret użytkownika arli

Nie wiem co za jelop dal Ci

Nie wiem co za jelop dal Ci minusa, ale z tego wynika ze bardzo malo czyta na ten temat naukowych artykulow.
 
 
 
Uważa się, że erupcje superwulkanu to druga – po uderzeniu asteroidy – najbardziej tragiczna w skutkach katastrofa na Ziemi. Wspomniany Long Valley, który wybuchł ostatnio około 760 tys. lat temu, zarzucił popiołem połowę obszaru dzisiejszych Stanów Zjednoczonych. Z kolei erupcja superwulkanu pod jeziorem Toba, do jakiej doszło 70 tys. lat temu, doprowadziła do trwającej około 8 lat „zimy wulkanicznej” (a w konsekwencji do masowego wymierania homo sapiens – na całym świecie przetrwało wówczas w sumie nie więcej niż kilkanaście tysięcy ludzi), a także globalnego ocieplenia, którego skutki były odczuwalne przez tysiąc lat.
Konsekwencje wybuchu superwulkanu pod Yellowstone mogą być o wiele poważniejsze. Naukowcy szacują, że katastrofa zniszczyłaby znaczną część Ameryki Północnej, nie mówiąc o samych Stanach Zjednoczonych, a pyły, które unosiłyby się w powietrzu jeszcze przez wiele lat po erupcji, odcięłyby dopływ światła do powierzchni Ziemi. W takich warunkach umarłaby nie tylko część zwierząt, ale również większość upraw, przez co znacznie zmniejszyłaby się ilość żywności na świecie. Wielu ludzi umarłoby z powodu głodu. Doszłoby też do nagłego ochłodzenia klimatu. Wyliczono nawet, że mogłoby to wpłynąć na obniżenie temperatury na świecie o około 10 stopni Celsjusza na okres co najmniej 10 lat, a tym samym na zmianę życia na Ziemi. Są i tacy, którzy mówią o „zagładzie cywilizacji, jaką znamy”. Uczeni twierdzą, że ewentualnej erupcji superwulkanu obecnie nie można zapobiec.
– Ryzyko zniszczenia Ziemi przez wybuch superwulkanu jest dużo bardziej realne niż uderzenie asteroidy – mówi znany wulkanolog Clive Oppenheimer.
– Wybuch superwulkanu jest zdarzeniem, z jakim będziemy mieli do czynienia prędzej czy później. Skutki będą podobne jak po uderzeniu asteroidy. Ryzyko takiego zdarzenia jest małe, ale kiedy to się stanie, konsekwencje będą katastrofalne – twierdzi dr Malfait.
Tymczasem, jak donosi magazyn The National Geographic, kieszeń magmy pod kalderą superwulkanu pod Yellowstone wyraźnie pęcznieje. Na obszarze odpowiadającym wielkości zbiornika magmy grunt podniósł się już niemal o stopę.
http://www.superkalejdoskop.com/index.php/natura/1507-przyczajona-bestia

0
0
Portret użytkownika Wlodi

Najbardziej bawi mnie jak

Najbardziej bawi mnie jak putinowskie klakiery przytakuja i schlebiaja sobie wzajemnie cieszac sie z newsow z ruskiej propagandy ktora nie ma nic wspolnego z rzeczywistoscia. W dodatku przytaczaja pseudonaukowe fakty oraz zafauszowany obraz historii. A wszystko podszyte antysemityzmem oraz opowiastkami o demonicznej wizji nwo. Zal mi was zdrajcy Polski - angelus, ben, achilles, excar itp Zal ze macie tak poryte berety. Zal mi ze umrzecie tak bardzo niespelnieni otoczeni wlasnymi chorymi wizjami.

0
-1
Portret użytkownika ben

Moje życie kundlu to pasmo

Moje życie kundlu to pasmo szczęścia dzięki mej rodzinie czuję się spełniony a jeśli przydzie odejść z tego padołu to odejdę z podniesioną głową ,  a ty zgorzkniały kundlu?

1
0
Portret użytkownika ben

Witaj Wlodku jak zawsze

Witaj Wlodku jak zawsze obrażasz tak i ja tobie dłużny nie zostanę .Po przeanalizowaniu ścieku który swą osobą reprezentujesz dochodzę do wniosku że jesteś takim kundlem, za ogrodzeniem szczerzysz swe mleczaki  na wszystkich  , no cóż jak każdy kundel co dużo szczeka , po otwarciu bramy podwijasz ogonek i uciekasz po drodze  nie kontrolujesz już swego strachu  i puszczają ci zwieracze swoją bohaterską postawę  znaczysz swą uryną  zwaną ścieżką kundla. Mnie twych przydupasów też szkoda wzajemnie się liżecie okazujecie sobie  poparcie , ale jak na kundla przystało i tak  robisz pod siebie .Nie pisz banderowcu  o mnie zdrajca i wbij to sobie w twój pusty czerep że dla mnie Polska to ojczyzna . Dla cie kundlu to obcy kraj  sprzedajesz go , dla ciebie jak na kundla przystało obojętnie kto cię  w du---o   ru---a  . Ja  mam szacunek do Polski pamiętam i będę pamiętał zbrodniarzy tego  kraju  banderowskiego nazizmu, hitlerowskiego faszyzmu i amerykańskiego syjonizmu. Idź i  i znacz swą ścieżkę.Tylko tyle ci pozostało miernoto.
 

 
 
 
 

0
0
Portret użytkownika Wlodi

Nie napinaj sie tak bo ci

Nie napinaj sie tak bo ci zwieracze puszcza bolszewiku. Zwykly z ciebie kolaborant, zdrajco Polski. Paszol won sobaka!

0
-1
Portret użytkownika arli

Masz racje ben. Ja to juz sie

Masz racje ben.
Ja to juz sie zastanawiam ze tez tym jankesko-ukrainskim gownojadom nie ulewa sie z popierania tego najwiekszego terrorysty swiata, ktory w imie Pokojowej Nagrody Nobla, splywa krwia niewinnych ludzi !
Oni to albo Ukry mieszkajacy na Polskiej ziemi, albo oplacani przez USA prowokatorzy wojenii.
Ktorzy nie przyjmuja do swojej durnej lepetyny, ze rodowici Polacy nie chca zadnej wojny, do ktorej latlerki ameryki ich pchaja na sile ! 
Zreszta teraz USA wykupilo TVN wiec oplacane trolle prowokatorskie ameryki beda na sile promowac swoj punkt dazenia do wojny.

0
0
Portret użytkownika achiles

Co jak co, ale na twój żal

Co jak co, ale na twój żal pluję najbardziej flegmatyczną swoją śliną, OGARNIJ SIĘ WRESZCIE PŁATNY PAJACU, zamiast ocierając moją ślinę, nadal twierdzić, że to tylko wiosenny deszczyk pada.  Nie ma większych ZDRAJCÓW POLSKI I POLAKÓW, jak ci co się pod nas poszywając, wysyłają NASZYCH RODAKÓW NA FRONT, by walczyli w imieniu naszych HISTORYCZNYCH KATÓW!!!

0
0
Portret użytkownika Back from the past

Wlodi, jak zawsze masz racje

Wlodi, jak zawsze masz racje ! Odemnie masz plusa !Jak jednak widzisz, na tejze stronie sa sami PAJACE co NIICZEGO nie wiedza ! Jedni chca wojny, inni caluja rosjanom DUPY ! Niekiedy mi sie wydaje, ze mamy tutaj do czynienia z ludzmi psychicznie chorymi..lub po prostu GLUPKAMI !

0
0
Portret użytkownika o jejku...

Tylko się nie posiusiaj

Tylko się nie posiusiaj [.....]... Na słowa tego głupa wlodi przebierasz nózkami i sikac ci sie chce....

0
0
Portret użytkownika Brunhozaur Fioletowy

Póki co czyli póki jeszcze

Póki co czyli póki jeszcze nie wybuchła 3wś., to największym zagrożeniem dla istnienia USA jest "upływ czasu".
1.Ekstremalnie szybkie tempo topnienia lodowców zasila oceany w olbrzymią ilość wody która przemieszcza się zgodnie z siłami grawitacji i elektro-magnetyzmu, dlatego więc jest tylko kwestią kilku lat kiedy nadmiar wody uderzy w miejsca przeciwne obecnemu położeniu względem osi planety. Jak oficjalnie wiadomo systemy GPS są na bieżąco kalibrowane z prostej przyczyny, ponieważ biegun magnetyczny przemieszcza się rocznie aż o około 60 kilometrów i tempo będzie tylko wzrastać. Oczywistym faktem jest iż jest to związane z przebiegunowaniem planet jedynie zagadką pozostają przyczyny tego cyklicznego zjawiska, czy jest to siła planety X cyklicznie otaczającej ziemię po kursie owalnym, planety X prawdopodobnie 14-to krotnie większej od ziemii, i niewiarygodnie cięższej z uwagi na jej metaliczny charakter, oddziaływującej dużo bardziej elekryczno-magnetycznie niż grawitacyjnie, planety przypominającej olbrzymią srebrzystą kulę na niebie, której apropo siła przyciągania cząstek i wszelakiej materii jest tak potężna, iż prawdopodobnie podczas swojego przelotu wchłonie nawet światło i promieniowanie słoneczne, wywołując na Ziemii efekt w postaci trzech dni ciemności.
Bez względu na to jakie naturalne siły powodują cykliczne ocieplenia i oziębienia klimatu (bo napewno ludzkie kominy tego nie czynią), faktem jest iż w najbliższych latach USA zagrożone jest unicestwieniem przez wodę wybrzeży oceanicznych.
2.Jak oficjalnie wiadomo USA jest aktualnie największym bankrutem światowym i nie ma drugiego kraju na planecie tak zadłużonego jak USA. Oczywiście powody są dwa: życie ponad stan, oraz przede wszystkim lichwiarskie pożyczki które "sztucznie" wywołują efekt takiego zadłużenia, aby kraje "demokratyczne" były całkowicie pozbawione samostanowienia, i uzależnione od małej grupki ludzi którzy z cienia rządzą planetą.
Efekt jest taki że aby USA dalej istniały tudzież przedłużyły swoją agonię, to jedynym rozwiązaniem według nich jest wielka wojna oczywiście daleko od własnyh granic. Natomiast wywołanie takiej wojny musi nastąpić już teraz, jest prawie pewne że jeszcze w tym roku, ponieważ za rok lub dwa bankrut USA rozpadłby się, nastąpiłaby wojna domowa i anarchia, rozpad kraju na dwa lub kilka małych państewek.
Reasumując wspólczesne społeczeństwo żyje w czasach w których tylko iskra może wywołać efekt domina czyli wojnę która swoimi rozmiarami obejmie całą planetę, warto pamiętać że wojna wybuchnie nie dlatego bo ludzie chcą wojny, lecz dlatego że chce jej mała grupka ludzi rządząca krajami i światem zza kulis, grupka która przejęła: banki, rządy, media i wszystkie istotne instytucje w większości krajów na planecie.

0
0
Portret użytkownika Weles

To mi przypomina

To mi przypomina przepowiednię Ojca Klimuszki:
 
“Potem rakiety pomkną nad oceanem, skrzyżują się z innymi, spadną w wody morza, obudzą bestię. Ona się dźwignie z dna. Piersią napędzi ogromną falę. Widziałem transatlantyki wznoszone jak łupinki…Ta góra wodna sunie ku Europie. Nowy Potop! Zadławi się w Gibraltarze! Wychlupnie do środka Hiszpanii! Wiele się na Saharę, zatopi włoski but, aż po rzekę Pad. Zniknie pod wodą Rzym ze wszystkimi muzeami, z całą cudowną architekturą…To dziwne, jak na to patrzyłem, stałem jak skamieniały, nie ludzi było mi żal, tylko skarbów kultury, tego dziedzictwa historii”. “Nasz naród powinien z tego wyjść nie najgorzej. Może pięć, może dziesięć procent jest skazane. Wiem, że to dużo, że to już miliony, ale Francja i Niemcy utracą więcej. Italia najwięcej ucierpi. To Europę naprawdę zjednoczy. Ubóstwo zbliża”

0
0
Portret użytkownika laxim

Apokalipsa Jana została

Apokalipsa Jana została spisana pod wpływem Księgi Madrości, która w wiekach temu była umieszczona w światynia słońca, na jej podstawie Ariowie spisali swe wedy, na jej podstawie stworzono aryjski kalendarz, wieda była przeogromna od ducha, materie po umysł, wszystko spisane tak aby ludzie nie popełnili błedów,
w jednej z przypowieści strażnika Wed, Siewierny, opisuje walkę synów Oyca z czterema smokami, władającymi czterema żywiołami, najstraszniejszy nie ten z ognia, nie ten z wody czy powietrza, ale ten ze skały, który pożre trzy pozostałe, i narodzi się bestia która będzie chciała władać tym co pozostanie.
To nie o antychrysta chodzi ale o czas jaki nam został, nasz zegar tyka, przybyliśmy z Midgard a tkwimy tutaj bardzo długo, tak długo, że zapomnieliśmy że mamy swoje ziemie na zawsze gdzie indziej, i gdybyśmy nie prowadzili wojen bratobójczych już dawno dysponowalibysmy środkiem transportu który przeniósłby nas do konstelacji Orła, na swoją Ziemie.

0
0
Portret użytkownika achiles

Grupa konsultacyjna Rady

Grupa konsultacyjna Rady Europy ds. Ukrainy uważa, że przeprowadzone przez Kijów dochodzenie w sprawie wydarzeń na Majdanie nie spełnia wymogów Europejskiej Konwencji ds. Praw Człowieka. Są podstawy, aby uważać, że MSW Ukrainy tworzyło przeszkody w śledztwie.„Raport Międzynarodowej Grupy Konsultatywnej (MGK) zawiera szereg krytycznych uwag, dotyczących nieefektywności śledztwa. Uważamy, że stanowi to przede wszystkim rezultat szeregu niedociągnięć w polityce kadrowej i nieodpowiednich zasobów Prokuratury Generalnej" — podkreślił przewodniczący Międzynarodowej Grupy Konsultatywnej Nicolas Bratz, przedstawiając raport na temat wydarzeń na Majdanie w okresie od listopada 2013 roku do lutego 2014 roku. „Efektywność śledztw ws. Majdanu z punktu widzenia MGK w dużej mierze zależała od ścisłej współpracy między organami śledczymi. Istnieją podstawy, aby uważać, że MSW stworzyło przeszkody. MGK doszła do wniosku, że między trzema organami śledczymi nie było skoordynowanej polityki komunikacyjnej, która zapewniłaby przepływ zgodnej wszechstronnej informacji odnośnie przebiegu śledztwa w ogólnym zarysie" — podkreślił on. Według niego, ogólnym wnioskiem jest to, że „w trakcie śledztwa nie został osiągnięty znaczny postęp"

0
0
Portret użytkownika achiles

Rzecznik prasowy prezydenta

Rzecznik prasowy prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow oznajmił, że Władimir Putin a także poprzedni rosyjscy przywódcy są demonizowani na świecie dlatego, że próbują bronić interesów swojego kraju.Taką opinię przedstawił on podczas okrągłego stołu, poświęconego 15. rocznicy pierwszego zwycięstwa Putina w wyborach prezydenckich.   „Przypomnę słowa Putina, który mówił, że każdy przywódca naszego kraju, z im większą determinacją broni on interesów naszego kraju, im bardziej zdecydowanie broni praw kraju na arenie międzynarodowej, tym bardziej jest on demonizowany na świecie, i żadna technologia informacyjna nie może z tym nic zrobić" — podkreślił Pieskow. Podkreślił on także, że w czasie przebywania Putina na stanowisku przywódcy państwa na świecie pojawili się liderzy, którzy przyzwyczajają się do tego, że Moskwa twardo broni swoich interesów narodowych.

0
0

Strony

Skomentuj