Rosyjscy naukowcy wywołali oburzenie podczas demonstracji nowej technologii, na której utopiono psa w wodzie!

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube/PROTV

Rosja pochwaliła się nową technologią, którą zaprezentowano w bardzo kontrowersyjny sposób. Podczas demonstracji naukowcy utopili psa, aby pokazać jego umiejętność oddychania pod wodą. Zwierzę co prawda przeżyło, choć pokaz wywołał falę negatywnych komentarzy.

 

Demonstracja miała miejsce kilka dni temu podczas spotkania wicepremiera Rosji Dmitrija Rogozina z prezydentem Serbii, Aleksandarem Vučić. Naukowcy wrzucili jamnika do pojemnika z wodą i trzymali go tam przez kilka minut. Następnie pies został wyciągnięty i wykazano, że potrafił oddychać pod wodą, przy czym nie doznał żadnego uszczerbku na zdrowiu.

 

W ramach projektu rosyjskiego Funduszu Badań Perspektywicznych opracowano technologię, która umożliwia oddychanie pod wodą. Jej szczegóły nie są dobrze znane, ale przypuszcza się, że specjaliści skorzystali z cieczy perfluorowanej, którą mogli umieścić w płucach zwierzęcia. Z jej pomocą można rozpuszczać tlen. To właśnie dlatego pies potrafił oddychać pod wodą i mógł przystosować się do nowego środowiska.

Rosja chwali się, że jest to pierwsza technologia pozwalająca oddychać pod wodą. Posiada ona różne zastosowania - w przypadku awarii okrętów podwodnych, marynarze będą mogli swobodnie opuścić okręt i wypłynąć na powierzchnię wody. Wynalazek jak najbardziej przydatny, lecz sposób jej zademonstrowania co najmniej kontrowersyjny.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)Komentarze

Portret użytkownika Jurgen

Faktycznie jak znalazł dla

Faktycznie jak znalazł dla marynarzy z okrętó podwodnych. Co tam ciśnienie, które panuje na dużych głęboościach. Oni sobie poradzą wlewając do płuc płyn. Ech

Portret użytkownika kolo21

Dziki kraj i tyle. Wszyscy na

Dziki kraj i tyle. Wszyscy na świecie nadają się tylko do utylizacji. Też kocham zwierzęta. Dużo przebywam wśród ludzi i jestem przerażony ich hamstwem i agresją. Co się dzieję z Polakami, coś do jedzenia, alkocholu dodają że im w łeb biję. Normalnie tragedia, ostatnio jakiś debil, wyskoczył nam mnie z nożem  myśliwskim, bo zatrąbiłem na niego. Chyba zaczynam robić się powoli aspołeczny.

kolo21

Portret użytkownika Amon Kwazar

Qiurva Dwa dni nie czytałem

Qiurva Dwa dni nie czytałem tego artykułu bo kocham psiaki i wszystkie zwierzątka. Nawet te co gryzą i kąsają a na mój wigok sp..l.ają A tu taki klops szczęścia.Psiak przeżył ! O by was pokręciło z tym straszeniem.

Portret użytkownika buners

zakaz skretu w lewo - a widzę

zakaz skretu w lewo - a widzę - takie coś jak TY zródło flustracji i dewiacji internetowej - w skrócie "gównonapinacz" obsrać przez internet umiesz wątpie że w realu coś zrobisz żeby chronić zwierzęta ... poprostu jestes troll.

Portret użytkownika zakaz skrętu w lewo

cyt:" zródło flustracji i

cyt:" zródło flustracji i dewiacji internetowej - w skrócie "gównonapinacz""

To nie ja wywalam wpis na pierwszą stronę dotyczący "dyskusji", która toczy się na 5'tej bodajże i gdzie nikt już nie zajży zapewne Smile

także tego Smile

swoje dewiacje i frustracje lecz u specjalisty, a nie w internecie Smile

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

No i co z tego, że piesek

No i co z tego, że piesek zanurkował, jak naukowcy wiedzieli, że przeżyje? Szli na pewniaka a owe oburzenie wywołał fakt, że to "Rosjanie"... Na zachodzie i na całym świecie robią doświadczenia śmiertelne ze zwierzętami i ludźmi, które to istoty z pewnością mają umrzeć i cisza... No bo to robią Zydzi rodzaju Mengele... dla dobra nauki...

Portret użytkownika Dr nałk

Przyłożę Ci rewolwer do głowy

Przyłożę Ci rewolwer do głowy udając, że to rosyjska ruletka i będę wciskał spust. Tylko ja będę wiedział, że nie ma żadnego naboju. Czy też uznasz, źe nie ma sprawy?

Portret użytkownika Xall

W tytule, że utopiono, z

W tytule, że utopiono, z tekstu, że nie utopiono... Oto poziom współczesnego dziennikarstwa - zupełny brak odpowiedzialności za słowa.

Portret użytkownika John Moll

To nie wiedziałeś, że słowo

To nie wiedziałeś, że słowo "utopiono" ma więcej znaczeń? Czytaj niżej i czekam na przeprosiny Wink

utopić

1. «pozbawić życia przez całkowite zanurzenie w wodzie lub wrzucenie do wody»

2. «spowodować, żeby coś znalazło się całkowicie pod wodą»

3. «zagłębić coś w czymś»

4. «wbić coś głęboko, zwykle ostre narzędzie»

https://sjp.pwn.pl/sjp/utopic;2533814.html

Zapraszamy na Othermedium.com - anglojęzyczną wersję portalu Innemedium.pl

Portret użytkownika Xall

Zwracam uwagę, że pierwsze

Zwracam uwagę, że pierwsze znaczenie odnosi się do podmiotu orzywionego, pozostałe znaczenia zaś do podmiotów nieożywionych. Widzę, że zaniedbania pt Autora są poważniejsze...

Portret użytkownika John Moll

Tytuł i treść powstały po

Tytuł i treść powstały po konsultacji ze słownikiem. "Utopić" nie oznacza tylko zabić, ale też zanurzyć w wodzie. Psa zanurzyli, czyli utopili, ale przeżył. Sprawdź przykłady użycia tego słowa  w internecie. Wszystko się zgadza.

Zapraszamy na Othermedium.com - anglojęzyczną wersję portalu Innemedium.pl

Strony

Skomentuj