Rosja wycofuje wojska z Syrii, islamiści przygotowują się do wielkiej ofensywy

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Nie da się w sposób jednoznaczy powiedzieć dlaczego Rosja postanowiła nagle wycofać większość swoich wojsk z Syrii. Państwa zachodnie nie ukrywają, że decyzja jest zaskakująca ale oczywiście została przyjęta pozytywnie. Uważa się, że teraz będzie można skupić się jedynie na negocjacjach a Baszar al-Assad odejdzie dobrowolnie, co mimo wszystko jest mało prawdopodobne.

 

Rosja uznaje swoją interwencję zbrojną w Syrii za wielki sukces. Wcześniej wojska Assada powoli przegrywały tę wojnę. Teraz sytuacja diametralnie się zmieniła - armia rządowa znów kontroluje znaczną część Syrii, została odpowiednio wzmocniona i jest w stanie prowadzić kolejne ataki. Media opisują ciężkie walki, jakie toczą się w Palmyrze przeciwko tzw. Państwu Islamskiemu. Rosja uznaje że Syria jest teraz wystarczająco silna aby samodzielnie zniszczyć swoich wrogów.

Źródło: syria.liveuamap.com

W związku z wczorajszą decyzją, pierwsze rosyjskie myśliwce opuściły już kraj. Zaznaczono jednak, że Rosja wciąż będzie prowadzić naloty w Syrii a jej żołnierze zajmą się jedynie szkoleniem syryjskiej armii. Niewykluczone że jeśli Assad znów zacznie przegrywać to Rosja ponownie zaangażuje się w wojnę, wysyłając tam swoje siły lądowe. Radykalny Front al-Nusra z zadowoleniem przyjął decyzję Putina i zaplanował wielką inwazję na wojska rządowe, która rozpocznie się w najbliższych dniach. Islamiści uznali że Rosja odniosła porażkę.

 

Nikt tak naprawdę nie wie dlaczego Władimir Putin nagle chce wycofać większość swoich wojsk. Zdania w tej kwestii są mocno podzielone. Rosja mogła to zrobić w obawie przed wybuchem wojny na Półwyspie Koreańskim, gdzie USA i Korea Południowa prowadzą wielkie manewry wojskowe a reżim Kim Dzong Una stale grozi atakiem jądrowym. Ewentualnie może to być efekt porozumienia z Zachodem, który obiecał oddać Ukrainę w zamian za Syrię.

 

Wszystko teraz zależy od tego jak potoczą się rozmowy między rządem a tzw. opozycją. Wiemy przecież że Assad nie odda tak po prostu władzy a wtedy Arabia Saudyjska i Turcja zechce wkroczyć do Damaszku aby zaprowadzić tam własny porządek. Najwyraźniej Rosja ma pewien plan, gdyż jak dobrze wiemy, oddanie Syrii w ręce państw zachodnich zdecydowanie nie jest jej na rękę.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika alternatywny

Dziwię się zdziwionym

Dziwię się zdziwionym ludziom. Czy Rosja, czy USA, to jeden i ten sam cel - NIE doprowadzić do pokoju. Na pokoju nikt się nie wzbogaci tak szybko i łatwo jak na wojnie oddalonej od swojego domu. Piewcy głupoty, użyjcie w końcu mózgów. Rosja nie jest tym za co ją uważacie, to nie zbawienie, to tylko oficjalnie kontrsiła dla USA, tak naprawdę nigdy nie dojdzie do wojny między Rosją a USA czy tam Rosją a NATO, bo nikt na tym nie zyska, to za duża skala. Za to nigdy też nie będzie pokoju w krajach trzeciego świata - bo ich jakość najmniej szkoda - sory taka prawda, gdy my tu w Europie hasztagujemy jakieś kretynizmy, "wspierające" idiotyczne ideologie i poglądy, tam gdzieś w Azji czy Afryce pięknę i dostatnie kraje europejskie i USArael testują sobie rozmaite zabawki do zabijania.

0
0
Portret użytkownika Afterwiner7

Warto obejrzeć ten wywiad,

Warto obejrzeć ten wywiad, zwłaszcza od 24 minuty. Pan Kowalski dobrze mówi odnośnie "kodziarzy"
Niech tylko sorosy, czy inne dziady spróbują w Polsce majdanu...
PS Polecam dla tych, którzy chcą być na bieżąco (Syria, Ukraina i nie tylko): Adnovum
Czołem Wielkiej Polsce!
 
 

0
0


Niech żyje Wolna Polska! Chwała Bohaterom!
''Siła i honor!''

Portret użytkownika excar

Rosyjskie samoloty migrują

Rosyjskie samoloty migrują zgodnie z naturalnymi cyklami przyrody :)  Ilustracja poniżej. Rosjanie jak zwykle czymś zaskakują analityków zachodnich.  Podczas gdy oni spekulowali na jakim etapie jest projekt czołgu Armata ,Rosjanie uruchomili bez rozgłosu produkcję seryjną.http://3mv.ru/47110-nachalo-proizvodstva-armaty-stalo-syurprizom-dlya-nato.html Ciekawym jest co się dzieje w tych dwóch wielkich fabrykach  co już rok temu były gotowe do produkcji systemów S-500 ?   . Jak wiadomo Rosjanie ogłosili wygaszanie produkcji S-300
Podejrzewam że pierwsze egzemplarze już ochraniają Moskwę ,Murmańsk i okręgi przemysłowe tudzież miejsca stacjonowania pocisków balistycznych. Pewnie zatem niedługo pójdzie komunikat a testach prototypów....:)

0
0
Portret użytkownika Antyenwuowiec

@ Akamai "Co to za życie,

@ Akamai
"Co to za życie, kiedy człowiek zamiast się cieszyć urokami wschodzącego słońca, musi się martwić, czy następnego dnia nie spadną na jego dom bomby."
"o wiele trudniej „normalnie” funkcjonować w tej zakłamanej rzeczywistości, którą nam tworzą inni ludzie na potrzeby realizacji swoich „chorych” planów."
 
I widzisz Akamai, w tym tkwi cały sens. Ty akurat wiesz, że cała rzeczywistość tocząca się wokół nas, nie wynika w zupełności sama z siebie, tylko wpływ na nią mają jednostki, realizujące poprzez pewne działania swoje własne chore plany. Natomiast, myślę że się nie pomylę zbytnio jeżeli stwierdzę, iż 90% populacji jest tak zapatrzona w ekran TV i "głoszących prawdę" dziennikarzy (nie biorę tu pod uwagę członków, nazwijamy to trochę nieładne, zacofanych społeczności, którzy żyją swoim własnym czasem, obok czasu mijającego wokół nas) i "musi się martwić, czy następnego dnia nie spadną na (ich) dom bomby" po to, żeby bez żadnego sprzeciwu pozwalała zaciskać sobie coraz bardziej duszącą pętlę na szyję, aby któregoś dnia obudzić się w nowym świecie, gdzie ludzie będą typowymi niewolnikami na usługach wąskiej grupki najbogatszych i najbardziej powalonych ludzi świata, w świecie na który, powiedzmy to wprost
SAMI
SIĘ
GODZĄ
!!!

0
0

"Jedną formą dyktatury jest bycie w celi więziennej
kiedy możesz zobaczyć kraty i je dotknąć.
Drugim rodzajem jest siedzenie w celi więziennej
kiedy nie potrafisz zobaczyć krat, bo myślisz, że jesteś wolny..."

Portret użytkownika polka76

Syria  to szachy Putni  i

Syria  to szachy Putni  i twardo głowi robią to po mistrzowsku  wiec:

1. Jest zawieszenie  Rosja się niby  wycofuje  umiarkowani maja  wyjście albo iść droga pokojowa albo atak  bo niby Rosja się wycofuje Asad   będzie slaby i w tedy  wyjdzie szydło z  worka  kto jest kim i już zachód nie będzie  mógł powiedzieć ze  to Rosja złamała rozejm.

2. Idze  teraz pora  burz piaskowych wiec  samoloty FR  na  najbliższe 40 dni będę stały bezczynie na lotniskach  wiec nie lepiej wysłać je na przegląda  do Matki  Rosji przecież mogą wrócić  w  4h.

wiec  znów   1:0  dla  FR

0
0
Portret użytkownika hahahahah

Wojska są dla podbojów państw

Wojska są dla podbojów państw . Za ochronę trzeba płacić słono . Jak ukroić kawałek tortu jak Misza pilnuje kraju i każdy ma obawę wejść ? . A mówili co innego .
pisze przez google translator .

0
0
Portret użytkownika bloody beast

Rosja nie musi tam być,

Rosja nie musi tam być, wystarczy żeby dozbroiła armię syryjską w wyrzutnie przeciwpancerne, przeciwlotnicze i nikt tam nie wejdzie... Przecież największa demokracja świata atakuje zawsze tylko kraje III świata które mają przestarzałe uzbrojenie. Tak jak Irak, Libia, Somalia, Afganistan...Syria też miała przestarzałe uzbrojenie - czołgi T55 i T72, samoloty MiG21 i kilka MiG 29. Gdyby Rosja dozbroiła Syrię tak jak USA zbroją reżimy Arabii Saudyjskiej, Izraela czy Bahrajnu to sytuacja byłaby inna. Ale Rosja nigdy tego nie robiła. Nawet z przekazaniem Iranowi zestawów S-300 (leciwych już) zwleka i ciągle przesuwa termin. Amerykanie stoją za reżimami-wasalami murem. Ich propaganda broni te reżimy. Ich politycy nie powiedzą złego słowa i do upadłego bronią wykorzystując wszystkie wpływy. Dozbrajają. Rosja postępuje inaczej i dlatego kiedyś BESTIA przyjdzie też po Rosję, może nie wprost bo bestia jest tchórzliwa i ostrożna, ale może zaatakować podstępnie... Putin chyba nie do końca rozumie z kim ma do czynienia.

0
0
Portret użytkownika achiles

Polacy pod wpływem anglosysów

Polacy pod wpływem anglosysów zostali przeznaczeni na wymordowanie. Na rzeź wręcz. 

To, co zrobili Ukraińcy pod wpływem Niemców na Wołyniu, to robili Niemcy na co dzień w okupowanej Polsce. Niemcy byli sterowani przez anglosysów i przez nich finansowani. Teraz niektórzy Niemcy świadomi sytuacji chcą zapobiec katastrofie, ale Niemcy są już tak mocno z ussamerykanami "zaprzyjaźnieni", że nie są w stanie nic widzieć i logicznie myśleć.

To samo chcą zrobić z Polakami i robią to nawet twoimi "rękami" a ty im idziesz na pasku jak bezrozumny tołub.

W "sojuszach" z zachodem Polska upadała i upada. 

W sojuszu ze Wschodem Polska się odrodziła. I tego przykładem jesteś choćby ty sam, bo żyjesz.
Co do "białego konia" to owszem, ma on miejsce w przyszłych dziejach ludzkości.
Na Białym Koniu - znanym w islamie jako Buraq - przyjedzie Shri Kalki, Jeździec Apokalipsy i zakończy plugastwo pleniące się na Ziemi. 
I tak samo jak siedemdziesiąt lat temu ogólnoświatowej katastrofie zapobiegają Rosjanie.

Nie wolno dopuścić do sytuacji, żeby demony dyktowały światu, jak ludzie mają żyć. 
Jeżeli więc ludzie się nie opamiętają i będą się zgadzać na III. wojnę światową, to Ziemia przestanie istnieć - ale z Rąk Sprawiedliwych, czyli Rosji. 

Widzimy na własne oczy, że zachód ma przygotowanych setki bojówek wykształconych jak niegdyś te od trockiego i Lenina.

I wiemy, choć udajemy że nie - że cel jest ten sam.

Można by zadać sobie pytanie, dlaczego zachód wciąż chce napadać i niszczyć Rosję?
Nie chodzi tu nawet już o "bogactwa". Tych zachód ma tak dużo, że nawet mógłby sobie złotem zadek wycierać, gdyby to było możliwe. 

W tej walce, walce ostatecznej, chodzi o zniewolenie ludzkich dusz.
Zło zasiedlone na zachodzie nieustannie toczy walkę z Dobrem - atrybutem ludzi mieszkających na Wschodzie. Ludzie mieszkający na Wschodzie to Dzieci Boga.

Natomiast ci, co mieszkają na zachodzie to pomiot diabła, opętany i zniewolony materializmem, powodującym degradację i zniszczenie Matki Ziemi. 

Każde więc "wyciąganie Andersa" i jemu podobnych to przyczynek ze strony Polski do rozpętania III. wojny światowej - wojny ostatecznej.
Jeżeli ludzie nie ustawią się po stronie Dobra - wszystko zostanie unicestwione przez Białego Konia, jakiego dosiądzie Shri Kalki.

Budowanie polskiej teraźniejszości na tym, że jakiś Anders niegdyś siedział w "sowieckim więzieniu" jest dla Polski bardzo szkodliwe.
Po pierwsze, całe to "sowieckie zamieszanie" spowodował zachód, a więc Anders służąc zachodowi służył także robieniu tego zamieszania.
Zanim zachód zrobił w Rosji rewolucję i wojnę domową, nie było tam żadnych "bolszewików", "sowietów" ani "komunistów". 

Co to więc za fałszywe przypisywanie Rosji zła, jakim obrzucił Rosję zachód? I dlaczego ludzie nie potrafią odróżniać faktów od kłamstw?

0
0
Portret użytkownika MARLBOROMAN

No bzdury piszesz straszne...

No bzdury piszesz straszne... Chyba od dawna nie wychodziles z domu. Nie mam zamiaru cie do niczego przekonywac bo widac ze zaden argument do ciebie i tak nie dotrze. Za cale partactwo i upodlenie rosjan obwiniles zachod. Jakby ruscy napadli na Polske co kilka razy mialo juz miejsce pod tym samym pretekstem z powodu ktorego napadli na ukraine i gruzje, to ty i tak bys twierdzil ze to nie ruskiego wina ze napada i zabija tylko to wina zachodu ze ruska napuscil. "Ci co mieszkaja na zachodzie to pomiot diabla..." Uwazam ze masz powazne problemy psychiczne albo zyjesz w totalnej ciemnocie. Idz do ludzi, jedz na zachod, popatrz troche, pogadaj, wroc i napisz co widziales. Oczywiscie jak przezyjesz i nie zjedza cie te zachodnie diably. DURNOTA TO MALO POWIEDZIANE!

0
0
Portret użytkownika achiles

większego głupa tu nie ma, co

większego głupa tu nie ma, co już po raz enty zmienia swoje nicki, po wcześniejszych ośmieszaniu w oczach tutejszych formułowiczów: włodku, clausie, bucfale i tak dalej, a po świecie jeździłem zachodu, kiedy ty do szkoły chodziłeś, a ją dopiero kończyłem i to zaraz po tym, jak się zmienił u nas ustrój poprzedni miniony, więc miałem bardzo dobry wgląd, na to co jest w zachodzie dobrego, a co złego i to w młodym swoim wieku i gdy mój światopogląd mógł się w czysty sposób sam formować, a nie być indoktrynowany ZACHODNIM PROPAGANDOWYM PRZEKAZEM, jak obecnie i od 10 już lat ma młode pokolenie W NASZYM KRAJU, więc o czym tu mowa i co za rady mi tu dajesz, człowieku skarzony i zadżumiony ZŁA PAPKĄ PROPAGANDOWĄ ???
p.s ale nawet nie musisz jeździć na zachód by się przekonać, jak on jest zepsuty, tu co jakiś czas pisują LUDZIE, co przebywają obecnie gdzieś na zachodzi, wygnani tam, przez Naszą ojczyznę, za chlebem i rzadko czytuję ich optymistyczne i HURA o zachodzie opisy, więc i ty poczytaj je czasem, zamiast tylko samemu wypisywać SWOJE BZDURY. 

0
0
Portret użytkownika MARLBOROMAN

Niech obrazem twojego

Niech obrazem twojego zaklamania i plugawej propagandy beda twoje chwalebne wypowiedzi na temat Korei Polnocnej, ktora to wlasnie skazala na 15 lat ciezkiego wiezienia studenta z USA za to ze zdial plakat skonca narodu we wlasnym pokoju hotelowym. Nirmalnie kraina szczesliwosci. Jestes albo oglupiony albo zaprogramowany na taka glupiomowe. Zapomniales tylko ze to nie rosja tylko Polska. A juz kompletnie osmieszasz sie myslac ze kazda krytyka pod twoim adresem pochodzi od jednej osoby pod roznymi nickami. Co za pycha...

 

Zamykamy dyskusję.

Moderacja

0
0
Portret użytkownika UPAdlina

a może ty pojedź do Rosji i

a może ty pojedź do Rosji i popatrz, pogadaj i - jak wrócisz, jeżeli cię nie zjedzą - to napisz co widziałeś!!........Bzdury to ty opowiadasz!! Kogo chcesz przekonać do swoich opowieści wyssanych z palca!! Myślisz, że ludzie nie widzą, że największymi zbrodniarzami na tej planecie to dzisiaj usmańce i cała ta mafia złożona z ich klakierów?! Myślisz, że ludzie nie wiedzą, kto zaatakował Afganistan, Irak, Libię, Syrię, Jugosławię,........................i dziesiątki innych państw!!....Że nie wiedzą kto wspiera isis, faszystowską banderowską juntę na upadlinie, mordercę erdogana, zwyrodniałych ssaudów??!!... A co robi twoja spedalona zdegenerowana europa?? Instaluje sobie swoich własnych islamskich zabójców i gwałcicieli !!.....Za kogo ty masz ludzi, że chcesz im wciskać te swoje głupoty o złej Rosji i wspaniałym miłującym pokój zachodzie!!......Ci ludzie tutaj wyrośli juz od takich bzdur i świadomie nie oglądają "naszych" pejsatych ścierwomediów, aty liczysz, że kogos przekonasz chrzaniąc te swoje bzdety, które maja tyle wspólnego z rzeczywistością co ty z inteligencją??!!....Nie wysilaj się, bo się tylko zirytujesz!! Nikt tu nie kupi twojego trolowego bełkotu!!

0
0
Portret użytkownika And

Ziemia nie jedną wojnę

Ziemia nie jedną wojnę nuklearną przeżyła. Ktoś przychodzi po tych niesfornych dzieciach sprzątać.

0
0
Portret użytkownika bar

I wszystko jasne,

I wszystko jasne, porozumienie z Arabią S. jest cenniejsze. Gospodarka rządzi, w tym świetle nie liczyłbym na pomoc sojusznikòw dla nas.

0
0
Portret użytkownika 44

wiekszość dała sobie wmówić

wiekszość dała sobie wmówić że obecnie Rosja jest największym złem tego swiata....a tak nie jest! Rosja próbuje zachować swoje status quo podchodzona z każdej strony przez USA które są najbardziej bezwzględnym pazernym graczem (inspirowane dodatkowo przez judenland) rabują, sieją smierć i haos w jednym miejscu, w innym nwo
 
 
http://o2.pl/cytat/cytat-5972421836199041s

0
0

Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi

Portret użytkownika Akamai

    Codziennie, kiedy wstaję

 
 
Codziennie, kiedy wstaję i włączam komputer, czytam prognozy o możliwej wojnie. Że być może zacznie się tu albo tam. W Korei, na Ukrainie, czy może w Syrii.
Co to za życie, kiedy człowiek zamiast się cieszyć urokami wschodzącego słońca, musi się martwić, czy następnego dnia nie spadną na jego dom bomby. 
Kto tworzy nam taką rzeczywistość i dlaczego ? Czy naprawdę nie jesteśmy się w stanie temu się przeciwstawić ? 
Każdy z nas ma z pewnością wiele innych, bardziej prozaicznych problemów, z którymi musi się zmierzyć każdego dnia. A jeśli ktoś nie ma natury niewolnika i sprzedawczyka, to ma tych problemów znacznie więcej. I jest mu o wiele trudniej „normalnie” funkcjonować w tej zakłamanej rzeczywistości, którą nam tworzą inni ludzie na potrzeby realizacji swoich „chorych” planów. 
A życie mamy przecież tylko jedno Smile
 

0
0

Prawda jest jak poezja.

Większość ludzi nienawidzi poezji.

 

Portret użytkownika suspect.

Bo masz sie bać!Masz sie bac

Bo masz sie bać!Masz sie bac o to ,ze bedzie wojna,że masz grzyba w domu ,o to że pijesz wode niezdrową,że ida muzułmanie,O to ,że masz raka a jak nie masz ,to go za piec minut bedziesz miał.O to ,ze powietrze Cie truje,atom spadnie,zombi nadchodzi,grypa swińska,ptasia,zika,bzika i srika!!O to masz sie bać!!KTO SIE BOI -NIE MYŚLI! Strach paraliżuje.I taki masz być.Kto nie mysli -z tym mozna zrobic wszystko.Armia to zbiorowisko które sie indoktrynuje do tego stopnia ,ze cała armia na raz je,pracuje i wykonuje wszystkie  rozkazy.Ale całego społeczenstwa nie da sie  zebrac w jedno miejsce i indoktrynowac.Ale mozna je zagnac strachem do domu i tam z ekranu slusznego kierunku tv -nim sterowac.Co masz jesć,jak spac,co kupowac a czego nie,kiedy i jak robić sex.kto jest mądry,kto mówi prawde i tylko prawdę,kto jest dobry a kto zły.Kogo masz kochac -kogo nienawidzic.  A całosc jest dokladnie odwrotna niz Ty myslisz,czujesz i robisz. I z tego powodu ,ze myslisz i wszystko robisz odwrotnie MASZ SIE BAC ,ZE JESTES NIENORMALNY  i masz nie wypowiadać sie i nie zabierać głosu.Zachód słońca bedziesz ogladał w tv ,po porcji najczarniejszych ichformacji na temat zagrozen, jakie ci groza gdy wyjdziesz na ulice i bedziesz rozmawial z innymi ludzmi.Radosc z zycia i wschodzacego słońca jest dla tych którzy to wszystko nam serwują.

0
0
Portret użytkownika UPAdlina

jak w większości wypadków

jak w większości wypadków zgadzam się z Tobą Akamai i tym razem, ale  jedna rzecz: Nie bądź pewien tego jednego życia!!....Może być ich więcej!!

0
0

Prawda jest jak poezja.

Większość ludzi nienawidzi poezji.

 

Portret użytkownika Ja

Czyżby działania wojenne

Czyżby działania wojenne miały się przenieść na Pacyfik (na początek na morze żółte)?? Jesli użyto by atomu na bliskim wschodzie (w Syrii czy Turcji) imigranci i uchodźcy nie będą mieli już gdzie wrócić i zostaną w europie. Jeśli ruskie dogadały się z amerykanami, polska może być elementem dealu zresztą tak jak reszta krajów byłego bloku wschodniego (wycofanie wsparcia USA z tych krajów, a być może rozpad NATO)
 
P.S. Dłuższe zwlekanie USA z działaniami na Pacyfiku wzmacnia Chiny, które zerwały się z łańcucha USA i poszerzaja swoje strefy wpływu na świecie w tym w polsce, która przystapiła do azjatyckiego banku inwestycji infrastrukturalnych a to jest nie do pomyslenia aby polska mogla się rozwinąć, co nie jest na rękę niemcom i rosji, bo silna polska to problem tych krajów... ale i problem USA.

0
0

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Strony

Skomentuj