Rosja testuje bezzałogowe śmigłowce, które pozwolą na szybki transport uzbrojenia

Kategorie: 

Zdjęcie poglądowe - źródło: U.S. Air Force

W nadchodzących latach, bezzałogowe maszyny będą odgrywać coraz większą rolę w logistyce i transporcie. Światowe mocarstwa od dawna używają uzbrojonych dronów i bezzałogowych pojazdów lądowych do prowadzenia walk, ale istnieją również plany, aby odpowiednio przystosowane maszyny mogły również dostarczać duże ilości sprzętu wojskowego.

 

Russian Helicopters, spółka należąca do korporacji Rostec zamierza przeprowadzić testy bezzałogowego śmigłowca, który będzie posiadał znacznie lepsze parametry od dzisiejszych helikopterów. Rostec zbudował już dwa prototypy maszyn, które potrafią udźwignąć maksymalnie 150 kg uzbrojenia i rozwijać prędkość do 150 km/h. Śmigłowce przygotowywane są do pierwszych testów w powietrzu.

 

Bezzałogowe maszyny latające, jak wskazuje Anatolij Sierdiukow, dyrektor przemysłowy korporacji, mogą nie tylko transportować uzbrojenie, ale także przenosić ciężką broń i systemy obserwacyjne. Śmigłowce tego typu mogą posiadać zastosowania militarne oraz cywilne.

W tym temacie należy wspomnieć o manewrach wojskowych, które odbyły się jakiś czas temu w Chinach. Siły zbrojne powiadomiły, że w ćwiczeniach po raz pierwszy wzięły udział drony dostawcze firmy SF Express, które zapewniały wsparcie logistyczne dla armii. Bezzałogowe maszyny przeprowadzały zrzuty sprzętu medycznego oraz części zamiennych dla radaru. W ten sposób udało się znacznie skrócić czas dostawy w porównaniu do tradycyjnego transportu lądowego. Jak widać maszyny bezzałogowe posiadają wiele zastosowań i dlatego technologia jest tak aktywnie rozwijana na całym świecie.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

nowe rozwiązania do

nowe rozwiązania do nadciągającej wojny ! tytuł zdjęcia to "Juden in Olkusz", Polska była i jest największym zbiorowiskiem Żydów !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika USADREJ

ale to wtedy bedzie jak ruski

ale to wtedy bedzie jak ruski wykradnie pomysł Chinczykowi albo USA... ciekawe kto u ruskiego bedzie nimi sterował... to fantazja propagandowa w tym sa mistrzami

Portret użytkownika UPAdlina

Gdyby tak było, to nie

Gdyby tak było, to nie widzielibyśmy tego, co widzimy na Bliskim Wschodzie, tak? Nawet turcja, arabia ssaudyjska a teraz katar chcą kupować ruskie S-400.

http://niezalezna.pl/215510-katar-chce-kupic-s-400-triumf 

O jakiej więc propagandzie mówisz? Popatrz na swoją, która nakazywała ci chwalić uSSmanów, którzy dziś wspierają tela-wiw w nagonce na Polskę. O twojej fantazji nawet nie trzeba wspominać. Wystarczy poczytać twoje teksty o spadkach ceny ropy.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Skomentuj