Raport ONZ uznaje Izrael za państwo rasistowskie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Organizacja Narodów Zjednoczonych wydała pierwszy raport, który wprost oskarża Izrael o budowę reżimu apartheidu i stosowanie dyskryminacji rasowej wobec Palestyńczyków. Dokument powstał na polecenie ONZ-owskiej Komisji Gospodarczej ds. Azji Zachodniej (ESCWA), w skład której wchodzi 18 państw arabskich.

 

Dokument przedstawia Izrael jako państwo rasistowskie, stosujące system opresyjny wobec Palestyńczyków, którzy zmuszeni są żyć pod okupacją. Zwrócono uwagę, że Izrael dokonał fragmentacji Palestyny i prowadzi nielegalną aneksję Wschodniej Jerozolimy oraz Zachodniego Brzegu Jordanu, traktując arabskich mieszkańców jak ludzi drugiego sortu. Autorzy twierdzą, że przedstawione przez nich przytłaczające dowody jednoznacznie wskazują, że Izrael stał się państwem apartheidu.

 

Oczywiście krytykowanie "jedynej demokracji na Bliskim Wschodzie" jest zakazane. Izrael szybko zareagował na raport, porównując go do niemieckiego nazistowskiego tygodnika "Der Stürmer", który poniżał Żydów. Niezadowolenie wybuchło również w Stanach Zjednoczonych. Stwierdzono, że raport jest rażąco kłamliwy. W takim razie kto odbiera ziemie Palestyńczykom?

 

Prezydent USA kwestionował w zeszłym roku istnienie organizacji ONZ, która coraz częściej zajmuje się potępianiem działań rządu w Jerozolimie. W styczniu Izrael postanowił obniżyć składki wpłacane dla ONZ o 6 milionów dolarów (tj. o około 15%), zaś Donald Trump polecił Departamentowi Stanu ograniczenie wydatków na programy tej organizacji aż o połowę, tj. o 5 miliardów dolarów.

 

Źródła:

http://www.independent.co.uk/news/world/middle-east/un-israel-report-apartheid-palestinian...

https://www.unescwa.org/publications/israeli-practices-palestinian-people-apartheid-occupa...

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)


Komentarze

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Wreszcie doczytałem dlaczego

Wreszcie doczytałem dlaczego ''żydy'' nie mają swojego papieża czyli ARCYKAPŁANA !

S Z O K

Ostatni ich żyjący arcykapłan stwierdził, że: ''JUDAIZM'' TO WCIELONE NAJGORSZE MOŻLIWE ZŁO'' - Nakazał całkowitą kasację Judaizmu (czyli Talmudu i Sechedrynu) - i przejście żydów na Grecki hellenizm! I co? Oczywiście zabili go, zrobili to samo co Jezusowi, upuścili krwi. Potem nastąpiło przepisywanie na własną modłę tych wydarzeń z kronik i podręczników do historii. Od tamtego czasu, do dziś dnia żydy nie mają swojego ''papieża'' Niestety - obecnie szykują powrót arcykapłana i mesjasza, obaj mają razem się objawić ... albo wystąpić jak te błazny w cyrku wykonując nową szopkę.

1
0
Portret użytkownika inzynier magister

Ujawniono że axel springer

Ujawniono że axel springer postanowił oficjalnie już atakować Polskę ! Czas panowie z PiS szybko zrepolonizować media gazetowe i jak możecie szybko elektroniczne ! Szwabskie dziennikarstwo nie może się panoszyć w Polsce !!!

4
0

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika nn

Polecam:

Polecam:

Andrzej M. Łobaczewski „Ponerologia: Nauka o naturze zła w adaptacji do celów politycznych”

Kobiety "narodu wybranego" (nie żydzi ortodoksyjni) poświęcają dzieci swoje, pozwalajac obrzezac je i tym  samym tworząc z nich psychopatów, dla własnej wygody/ życia wg nich lepszego, w posiadaniu mamony i wykorzystywaniu innych.

4
0
Portret użytkownika  kuba9131

Rok 1948. Żydzi uzyskują

Rok 1948. Żydzi uzyskują niepodległość. Kilka dni po powstaniu Izraela kraje arabskie dokonują agresji na Izrael. Na szczęście Izraelowi udaje się obronić swoją niepodległość.

I tak kilka razy jeszcze było.

0
-3
Portret użytkownika  kuba9131

1. Jestem Polakiem, mieszkam

1. Jestem Polakiem, mieszkam w Polsce, urodziłem się w Polsce.

2. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę że twoje wpisy nadawałyby się do prokuratury. Oszczerstwa, wyzwiska to jest karalne w Polsce.

 

2
-2
Portret użytkownika tubylec

Nie dość że żydolub to

Nie dość że żydolub to jeszcze qrwa kabel .. takich konfidentów i głupoli jak ty ludzie kiedyś wyłapią i zobaczymy jaki wtedy będzie twój status.

0
0
Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

To co tu robisz? Spieprzaj

To co tu robisz? Spieprzaj stąd !

 Jedno z niewielu miejsc, gdzie można swobodnie się "powyrażać", a ty będziesz cenzurę wprowadzał Kubusiu Małoletni?

1482

1
0
Portret użytkownika drako_tr

@ kuba9131 " mieszkam w

@ kuba9131 " mieszkam w Polsce, urodziłem się w Polsce " - ale twoje wpisy świadczą o tym, żeś ty nie Polak, tylko pasożyd...taki tam... tasiemiec pospolity.

0
0

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

o czym ty chłopcze piszesz

o czym ty chłopcze piszesz? nie ma we współczesnym świecie takiego narodu jak żydzi - to religia a nie naród, jaką niepodległość? izrael to syjonistyczny twór powstały dzięki przekrętowi zwanemu holokaust 6 milionów, a ci którzy go teraz zamieszkują nie mają żadnego prawa do tej ziemi bo są przesiedleńcami z całego świata , duża ich część to chazarzy z terenów byłego zsrr

2
0

 

"Nie istnieje, sprawa, zjawisko, a nawet żadna rzecz dopóty, dopóki w sposób swoisty nie zostały nazwane. Władzą jest więc moc swoistego nazywania..."

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

może masz rację @AMR ale od

może masz rację @AMR ale od niego bije raczej obrzezaniem umysłowym niż trolizmem, pojawiał się kiedyś taki typowy trol w tematach żydów <edit> rachel57 czy jakoś tak on zawsze chciał ich gazować, od tego wszyscy kumaci trzymali się z daleka.

1
0

 

"Nie istnieje, sprawa, zjawisko, a nawet żadna rzecz dopóty, dopóki w sposób swoisty nie zostały nazwane. Władzą jest więc moc swoistego nazywania..."

 

"Nie istnieje, sprawa, zjawisko, a nawet żadna rzecz dopóty, dopóki w sposób swoisty nie zostały nazwane. Władzą jest więc moc swoistego nazywania..."

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

wiem, ja też, ale z uporem

wiem, ja też, ale z uporem maniaka, będę nazywał rzeczy po imieniu, bo pustynną zarazę wysraną przez demona yhwh trzeba tępić, i wtłaczać do tych pustych baniaków prawdę, może kiedyś zrozumieją o co właściwie walczą.

2
0

 

"Nie istnieje, sprawa, zjawisko, a nawet żadna rzecz dopóty, dopóki w sposób swoisty nie zostały nazwane. Władzą jest więc moc swoistego nazywania..."

Portret użytkownika drako_tr

Dokładnie tak...trzeba o tym

Dokładnie tak...trzeba o tym głośno mówić, by młode pokolenie Polaków wiedziało, z czym mamy do czynienia. Ciekawe czy Kubuś zdaje sobie sprawę co jeszcze mu odebrali podczas "usuwania" napleta...pewnie nie.

Pozdrówka Leon

2
0

Portret użytkownika Eva11

zgadzam sie ...

zgadzam sie ...

dlatego tak ciezko ludziom wytlumaczyc kto to jest zyd ...

i wciskaja innym te brednie o narodzie wybranym ...wladajacym swiatem...

1
-1

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej?

Portret użytkownika Ostatni Sprawiedliwy

Nie rozumiem. Raz histeria,

Nie rozumiem. Raz histeria, że islamiści chą nas zniszczyć, że  rasiści wobec nas, że zalewaja Europę,. Za chwilę panika, że Izrael jest raistą woebc...biednych islamistow. Mozna sie pogubić Smile

1
-7

Strony

Skomentuj