Rakieta balistyczna Korei Północnej przeleciała niedaleko samolotu pasażerskiego linii Air France

Kategorie: 

Źródło: Rodong Sinmun

W zeszłym tygodniu Korea Północna przeprowadziła test międzykontynentalnej rakiety balistycznej. Pocisk pokonał prawie tysiąc kilometrów, po czym wpadł do Morza Japońskiego. Okazuje się, że mniej więcej w tym samym czasie w regionie pojawił się samolot pasażerski, który znalazł się niedaleko rakiety.

 

Pjongjang odpalił rakietę ICBM bez wcześniejszej zapowiedzi, co mogło doprowadzić do katastrofy. Próba rakietowa zbiegła się w czasie z lotem samolotu pasażerskiego Air France, który leciał z Tokio do Paryża. Na jego pokładzie znajdowało się 323 ludzi.

 

Podczas gdy pocisk znajdował się w powietrzu, samolot leciał nad japońską wyspą Hokkaido. Na szczęście lot 293 nie zakończył sie katastrofą, choć maszyna znajdowała się w odległości około 100 kilometrów od północnokoreańskiej rakiety. Gdyby samolot wystartował z Tokio o kilka minut wcześniej pojawiłoby się realne zagrożenie dla pasażerów.

W historii północnokoreańskiego programu rakietowego dochodziło do wielu takich incydentów. Pjongjang nie zapowiada testów, zaś z drugiej strony nie da się przewidzieć kiedy nastąpi kolejna próba i jaką trajektorią będzie lecieć rakieta.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)


Komentarze

Portret użytkownika ixi

To nieprawda. To samolot

To nieprawda. To samolot pasażerski linii Air France przeleciał niedaleko rakiety balistycznej Korei Północnej.

4
0
Portret użytkownika rogol

Raczej niemozliwe bo samolot

Raczej niemozliwe bo samolot 10 minut wczesniej przelecial  od miejca gdzie bylo mozliwe nalblizsze zblizenie z rakieta ktora leciala w statoswerze gdzie samoloty nie lataja.

2
0
Portret użytkownika Jan 3

W sumie, to mnie raz na

W sumie, to mnie raz na miesiać polska artyleria ostrzeliwuje. No prawie, bo strzelają "blisko", a dokładniej 25 km odemnie... Jak by nie patrzeć, jestem w zasiegu. A to i tak 75 km bliżej, niż  rakieta Kima "mineła się" z samolotem Air France... 

2
0
Portret użytkownika SBLR3221

100 kilometrów od samolotu? 

100 kilometrów od samolotu? 

Wiecie że mieszkam w Siedlcach, wczoraj szedłem koło Pałacu Prezydenckiego?

4
0

Skomentuj