Radykalni islamiści będą reprezentować syryjską opozycję w negocjacjach z rządem

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Przyszłość Syrii jest poważnie zagrożona a jakiekolwiek negocjacje, porozumienia czy zawieszenia broni niczego nie zmienią. Temu państwu grożą kolejne wojny i destabilizacja jeszcze przez następne lata. Wszystko za sprawą radykalnej opozycji, która przy wsparciu USA, ONZ i niektórych krajów Bliskiego Wschodu może przejąć władzę w kraju.

 

Ugrupowanie zbrojne Jaysh al-Islam to najpotężniejsza grupa opozycyjna, licząca około 45 tysięcy bojowników. Otrzymuje ona ogromne wsparcie między innymi od Arabii Saudyjskiej. Najważniejsze szczegóły dotyczące obecnego procesu pokojowego w Syrii są raczej przemilczane przez oficjalne media. Warto więc przybliżyć czym właściwie jest ta opozycja i dlaczego syryjski rząd dopiero dziś zgodził się na negocjacje.

 

Jaysh al-Islam, jak nazwa wskazuje, to organizacja islamistyczna. Dotychczas jej przywódcą był Zahran Alloush, jednak ten zginął w zeszłym miesiącu podczas nalotów. Dlatego grupa będzie reprezentowana podczas rozmów pokojowych przez Mohammeda Allousha, brata Zahrana. Jaysh al-Islam, sterowana przez Arabię Saudyjską, chce przejąć władzę w Syrii i zaprowadzić tam prawo szariatu.

Zahran Alloush - źródło: www.ronpaulinstitute.org

Ta rzekomo umiarkowana organizacja zbrojna brała udział w masakrze w mieście Adra w 2013 roku, gdy armia rządowa próbowała je wyzwolić. Członkowie Jaysh al-Islam i innych radykalnych grup zabili kilkadziesiąt cywilów, paląc ich żywcem i odcinając głowy. Mordowano całe rodziny, wielu ludzi porwano i używano ich jako żywych tarcz. Wśród nich byli pracownicy rządowi oraz szyici, chrześcijanie, Kurdowie, druzowie i wyznawcy ismailizmu. Kilkaset osób zostało zranionych.

 

Zahran Alloush wzywał do oczyszczenia Damaszku z szyitów i alawitów. Wiadomo również, że organizacja Jaysh al-Islam wielokrotnie współpracowała z radykalnym Frontem al-Nusra, określanym również jako al-Kaida w Syrii.

Teraz powinniśmy rozumieć czym właściwie jest ta opozycja i dlaczego rząd w Syrii nie chciał negocjować z tymi mordercami. Wydaje się to wręcz niemożliwe, ale Zachód nie ma nic przeciwko temu aby Jaysh al-Islam brał udział w negocjacjach. USA uznaje jako organizację terrorystyczną tylko al-Kaidę, zaś opozycja to bojownicy, którzy rzekomo walczą o wolny kraj.

 

Warto dodać że Mohammed Alloush, który będzie reprezentować Jaysh al-Islam, nie zgadza się aby jakakolwiek inna grupa brała udział w rozmowach. To oznacza, że jedyną grupą opozycyjną będą radykalni islamiści. Oczywiście Barack Obama będzie zadowolony gdy Assad będzie musiał oddać im władzę i ogłosi, że w Syrii nastała demokracja, choć w rzeczywistości Jaysh al-Islam popiera wprowadzenie prawa szariatu. Trudno powiedzieć czym właściwie różni się Państwo Islamskie od Arabii Saudyjskiej i islamistów w syryjskiej opozycji.

 

Wiceprezydent USA Joe Biden ogłosił wczoraj, że Stany Zjednoczone i Turcja są gotowe podjąć się interwencji wojskowej w Syrii, jeśli rząd i opozycja nie osiągną porozumienia. Zaznaczono, że użycie siły militarnej będzie dotyczyło terrorystów z ISIS. Być może w ten sposób próbuje się położyć nacisk na Assada aby oddał władzę, a w przeciwnym wypadku USA i Turcja odbije terytoria od ISIS i odda je opozycji, która ostatecznie zniszczy armię rządową i siłą pokona Assada.

 

 

Źródła:

http://www.reuters.com/article/us-usa-turkey-biden-idUSKCN0V10J9

http://www.ronpaulinstitute.org/archives/peace-and-prosperity/2016/january/20/al-qaeda-allies-to-represent-opposition-in-upcoming-syria-peace-talks/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika Zenek :)

" Dzisiaj w nocy

" Dzisiaj w nocy doświadczyłam próby tzw.mind control za pomocą tv , którego zapomniałam wyłączyć z sieci , kiedy byłam w lekkim śnie w głowie usłyszałam zdanie ” pozwólcie brodatym mężczyznom nauczyć was modlić ” , kiedy ponownie mocniej przysnęłam wybudził mnie dziwny dźwięk taki elektroniczny , wstałam i szukałam skąd ten dźwięk się wydobywa i zobaczyłam , że lampka „czuwania” w tv pulsuje czerwono w takt tego dźwięku .. telewizor Philipsa , ale chyba wszystkie nowe tv mają taką opcję aby można było programować umysły podczas snu, rada : wyłączać wszystko z prądu na noc"

(http://porozmawiajmy.tv/grzmiaca-werwolf-i-bazy-na-marsie-dariusz-kwiecien/comment-page-1/#comment-22887)

0
0
Portret użytkownika Zenek :)

Wedle Nostradamusa są 3

Wedle Nostradamusa są 3 SZLAKI jakimi "armia" kolejnego żydowskiego hitlera (kolejna Armia Biblijnej Bestii) będzie podążać na rzeź białasów do Europy.

Jeden z tych szlaków jest ZABEZPIECZONY przez turcję, w Syrii trwa rozgrywka o ZABEZPIECZENIE SZLAKÓW TRANSPORTOWYCH/ ZAPLECZA....

Drugi poprzez Libię - tam właśnie żydowscy terroryści z ISIS przystąpili do ZABEZPIECZANIA PORTÓW PRZERZUTOWYCH.....

Jest droga poprzez Kaukaz na Rosję ale to objazd więc o nim nie mówimy.....

I trzeci ważny szlak..... szlak na jakiego drodze czai się Gibraltar.... gdzie CUDOWNYM ZRZĄDZENIEM LOSU..... nie widać ŻADNYCH PRZYGOTOWAŃ do "muzułmańskiej" inwazji na Europę..... CZYŻBY NA TAMTYM KIERUNKU BYŁY ONE JUŻ UKOŃCZONE ?

Zauważcie także iż NADPOPULACJA żydowskich terrorystów jest zgromadzona w gb czy krajach od niej monarchistycznie zależnych...... Populacja jaka będzie użyta do manewru podobnego jak za ataku zydonazisty Justyniana... do wzięcia Centralnej Europy w DWA OGNIE....

0
0

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika usapanują

Bóg wybrał USA aby panowali

Bóg wybrał USA aby panowali nad innymi ludami. Mogą nawet zabijać. To naród wybrany. Dlatego jakikolwiek opór przeciwko nim i tak jest skazany na klęskę. USA to święty kraj pod opieką Bogów, cokolwiek postanowią tak będzie i nikt na Ziemi nie ma prawa ich osądzać.

0
0
Portret użytkownika excar

Jak powstawało USA to Bóg był

Jak powstawało USA to Bóg był akurat zajęty i nawet nie zauważył co tam szatan zdążył namodzić. Bóg akurat grał wtedy w karty ze swoimi ulubionymi dziećmi , ze starszyzną Słowian:):):)

0
0
Portret użytkownika Bucefał

USA to nie narod tylko rozne

USA to nie narod tylko rozne narody, zjednoczone. Od irlandczykow, przez ruskich i wlochow po japonczykow. Dlatego niektore komentarze sa smieszne i obnazaja brak wiedzy autorow.

0
0
Portret użytkownika excar

i jeszcze bucefale

i jeszcze bucefale Polaków,Niemców,Portorykańczyków ,Meksykanów i wielu innych. Na uwagę zasługuje szczególnie mniejszość indiańska , czyli gospodarze i właściciele tej ziemi praktycznie w całości bestialsko wymordowani przez "uchodżców z Europy"
Ot taki projekt bestii  z Londynu.
 

0
0
Portret użytkownika excar

Nie demonizowałbym tak bardzo

Nie demonizowałbym tak bardzo tej sytuacji. Rosjanie i Assad świetnie sobie zdają sprawę z sytuacji w kraju. Nam tutaj pewne posunięcia wydają się dziwne. Negocjacje ,zawieszenia broni ,zezwolenia na opuszczenie miast przez terrorystów podstawianymi im autobusami. Jednak to jest element rozgrywania tej tzw.opozycji Np.już od piątku leją się pomiędzy sobą Dżejsz al-Islam i Dżejsz al-Tahrir wykrwawiając się bez strat dla armii syryjskiej. To nie jest odosobniony przypadek. Co chwilę dochodzi do poważnych walk pomiędzy konkurującymi ugrupowaniami terrorystycznymi. Mające się odbyć wkrótce rozmowy rządu syryjskiego z tzw.opozycją są ciągle przesuwane gdyż po pierwsze opozycja ma problem nie do przezwyciężenia przy ustalaniu składu swojej delegacji. Po drugie już im się robi w Syrii "duszno" i postawili nieakceptowalny warunek - przerwanie bombardowań przez lotnictwo syryjskie i rosyjskie. I sprawa trzecia ,jak już im się uda ustalić jakiś kształt tej swojej delegacji to przyszli delegaci pechowo przenoszą sie do tego ichniego raju z 72 dziewicami. Przedstawiam kilku łącznie z miejscem trafienia przez "niezidentyfikowanego " snajpera

0
0
Portret użytkownika excar

Od początku konfliktu tak

Od początku konfliktu tak jest. Saudowie (wahabici) i inni tworzą a Assad i Rosjanie unicestwiają ....Teraz usrańce jakąś tam bazę sobie na północnym wschodzie szykują ale to raczej na wypadek konieczności ewakuowania z Syri "doradców" z Blackwaters" Dla odmiany Rosjanie i Syryjczycy w na tamtych terytoriach mają takie "Berliny Zachodnie" Widziano rosyjskich saperów w Qamishli tuż przy tureckiej granicy a drugi to Der Es-Zaur. Chodzi o to żeby tereny mogące ewentualnie byc polem manipulacji Saudów,Hegemona i Turasów nie były homogeniczne. Parę taki miast ,punktów oporu w rękach rządowych nie pozwoli utworzyć panstwa- sunnistanu syryjskiego. A zaopatrzenia usmańce nie mogą strącić bo to już IIWŚ

0
0

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika excar

Wygląda że tak. Jednak

Wygląda że tak. Jednak skrzętnie skrywana w ścierwomediach. Jest takie info w kilku miejscach. Ale nawet gdyby nie, to świetna zachęta i wskazanie właściwego kieunku jak trzeba się bronić. Pamiętamy przecież jak ponęły ośrodki dla "nowych obywateli" a prasa ściekowa i w Szwecji i w Germani bardzo skąpo informawała i bardzo zaniżała statystykę

0
0
Portret użytkownika Wojox

Stosunek islamskich mężczyzn

Stosunek islamskich mężczyzn do kobiet jest tak spaczony że dziwię się tym kobietom że same się nie sterylizują aby nie dać im w ogóle potomstwa. Bo logika mówi sama jeśli rodzą się tacy degeneraci i od małego chłopca są indokrynowani ciągle w ten sam sposób, to dawno kobiety powinny coś z tym zrobić.
Nie dosyć że to wina facetów z ich kultury że mają niepohamowane  rządze, to na dodatek zwalają całą winę na kobiety. Każą im chodzić po ulicach w czarnych worach i zakrywać twarz burkami.
Islamskich męższczyn powinno się dosłownie kastrować po przekroczeniu granicy normalnego państwa. Eunuchowie z reguły pokornieją kiedy im brak paliwa w postaci testosteronu.
A gwałt to jedno z najgorszych przestępstw. Każdy ma wolną wolę, a ta zostaje złamana przez gwałciciela lub gwałcicieli. Kobiety nigdy tego zdarzenia nie zapominają. Odbija się to już do końca życia w relacjach z normalnymi męższczyznami. 

0
0

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika excar

A nie prościej jak oni tam w

A nie prościej jak oni tam w wieku 8-9lat przechodzą to islamskie obrzezanie po prostu uciąć trochę więcej i wstawiać w to miejsce jakiś kranik czy zaworek Smile

0
0
Portret użytkownika Bucefał

Ruscy terrorysci nie pozwola

Ruscy terrorysci nie pozwola na pokoj w syrii na warunkach innych niz asada, tak jak nie pozwalaja na pokoj na ukrainie na warunkach innych niz trepa i przestepcy janukowycza. Terrorysta putin mowi ze na krymie i w dobbasie najwazniejsza jest wola ludzi - raz ze to klamstwo, dwa ze odnosi je do miejsc gdzie mu wygodnie. Kacap jeden kagiebowski. Daje putinowi 2 miesiace, to max czasu zanim zacznie sie rozruba w rosji. I nie z winy zachodu tylko z winy prezydenta durnia ktory zaprowadzil rosje ba dno

0
0
Portret użytkownika excar

Czyli nie pozwolą na pokój na

Czyli nie pozwolą na pokój na warunkach USA i Saudów tylko legalnego prezydenta mającego 70%poparcie narodu. Czyli pokój musi byc zawarty zgodnie z wolą narodu.
Niezbyt podobnie jest na Upadłej gdyż tam obecny uzurpator świniołak  żyd Walcman -Poroszenko doszedł do władzy w wyniku sponsorowanego przez tego samego hegemona i jego zachodnie kukiełki ,zamachu. Jego poparcie w narodzie w tej chwili jest śladowe. Coś w granicy błędu statystycznego. A co ciekawe,na Upadłej  w podobnej sondzie jak w W.Brytani "agresor terrorysta " WW Putin i tak wygrałby wybory..hahahaha !!! Pomijamy tu tylko opętańców z pod znaku czerwono czarnej szmaty ,wideł czy hitlerowskiej swastyki bo to przypadki kliniczne nadające się tylko do leczenia lekarstwem w dawkach 5.45mm , 7.62mm tudzież większych

0
0
Portret użytkownika Bucefał

Jak juz po wielokroc pisalem,

Jak juz po wielokroc pisalem, dopasujecie teorie do kazdej bydlecej decyzji putina. A prawda jest taka ze zarowno poparcie dla putina jak i wybory w rosji to farsa. Totalny kant i oszustwo. Perfidny walek stosowany przez wiekszosc reżimowych przywodcow z poparciem ponad 90%. W referendum na krymie byli tak bezczelni ze w swojej glupocie pokazali ponad 100% poparcia. Dlatego rosja nie bedzie szanowana na swiecie puki ma takich przywodcow no chyba ze przez podobnych mu zbrodniarzy. Oczywiscie wg rosyjskich mediow putin wygralby wybory w wiekszosci panstw na swiecie, ale no co mam ci napisac, kreml lubi karmic swa gawiedz taka propaganda a ty z tobie znanych ci motywacji w to wierzysz i rozsiewasz dalej. Zgodnie z wola narodu... Zgodnie z wola narodu czeczenskiego, gruzunskiego, ukrainskiego, syryjskiego i za chwile moldawskiego, bo wredny kacap ze szczurzymi oczkami juz robi wszystko by zdestabilizowac moldawie, ktora bardzo by chciala pomachac ruskim na pozegnanie i przywitac sie z Europa. Kolejna porazka putina na ktora ten duren zareaguje po rusku czyli wywolujac przewrot zbrojny. Rosjanie to tchorze ktorzy uzbrojeni w swoj szrot bez oznaczen jak kundle zaatakowali ukraine. Mogli to zrobic ze swoimi sztandarami wowczas narod zgodnie ze swa wola przywitalby ich kwiatami. Czy gdzies tak bylo? Nie bo ruski to tchorz i zabojca. Zgodnie z wola narodow, putin powinien odejsc. A jezeli nie to musi byc trzymany na smyczy. Jest nieprzewidywalny. Jedyny obszar gdzie moze rownac sie z usa to ilosc nuklearek, nic wiecej. Dlatego smycz musi byc krotka. Na chwile sie wypial bo go ambicja poniosla ale za chwile sam soboe grzecznie zalozy kaganiec bo gospodarka i rubelek az kwiczy. I to jest sukces zachodu.

0
0
Portret użytkownika UPAdlina

nikt tu włodi nie traktuje

nikt tu włodi nie traktuje poważnie twoich prymitywnych wizji poalkoholowych!! Płaczesz, bo jak bankrut hegemon zaoceaniczny padnie na ryj, to zakończy się kroplówka dla praktycznie już trupa upadlińskiego i przestaniesz dostawać hrywny na poranną gorzałę i bułkę za to prymitywne trolowanie!!

0
0
Portret użytkownika excar

Chyba bucefał ma jakis

Chyba bucefał ma jakis program generujący losowo zbitki słowne bo wyszło coś na kształ gó*na pomieszanego z rzygowinami. Przecież on sam jakby to przeczytał toby się ze wstydu spalił, ale za niby samodzielny post ma 3.50 a to lepiej niż 1.50 za opublikowanie gotowca. Nawet nie komentuję ani ripostuję bo by się człowiek sam ośmieszył.

0
0
Portret użytkownika Bucefał

Z żalem stwierdzam ze to

Z żalem stwierdzam ze to wszystko co masz do powiedzenia. No bo jak z oprawcy zrobic ofiare (putin) w obliczu niezaprzeczalnych faktow

0
0
Portret użytkownika UPAdlina

niezaprzeczalne fakty włodi

niezaprzeczalne fakty włodi to są takie, że zamach stanu w kijowie to pogwałcenie wszelkich praw międzynarodowych. Niezaprzeczalne fakty to to, że na upadlinie rządzi dziś banderowska junta. Niezaprzeczalny fakt to to, że Janukowycz był legalnie i demokratycznie wybranym prezydentem. Kolejny niezaprzeczlny fakt: Krym zawsze był pro rosyjski, a twój upadliński ziomal chruszczow przyłączył go nielegalnie do upadliny. To tylko parę niezaprzeczalnych faktów!! I nikt nie może im zaprzeczyć, chyba, że jest błaznem takim jak ty, który zaprzecza istnieniu rzeczywistości a próbuje uwiarygodnić swoje bajdurzenia i halucynacje poalkoholowe!!

0
0

Strony

Skomentuj