Putin twierdzi, że syryjska opozycja przygotowuje prowokację aby zachęcić USA do zbombardowania Damaszku

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Państwa zachodnie i Rosja wciąż wymieniają się oskarżeniami w odniesieniu do ostatniego ataku chemicznego na syryjskie miasto Chan Szajchun, które pozostaje pod kontrolą islamskiej opozycji. Stany Zjednoczone dają do zrozumienia, że będą teraz patrzeć na ręce Assada i za każdym razem gdy przekroczy "czerwoną linię", będą uderzać w armię rządową. Tymczasem Władimir Putin ostrzega, że rebelia zachęcona ostatnią reakcją Amerykanów przygotowuje kolejną prowokację.

 

Domniemane użycie broni chemicznej przez wojska syryjskie miało miejsce 4 kwietnia. Obie strony konfliktu przedstawiają różne wersje wydarzeń. Rosja utrzymuje, że syryjskie lotnictwo uderzyło w prowizoryczną fabrykę islamskich rebeliantów, gdzie produkowano gazy bojowe. Z kolei USA twierdzą, że posiadają dowody, które potwierdzają winę wojsk Assada - samoloty wojskowe miały użyć broni chemicznej przeciwko cywilom.

 

Zrzucanie bomb wypełnionych zabójczą substancją chemiczną na cywilów wydaje się być kompletnie bez sensu. Wojska rządowe i bez tego doskonale radzą sobie w walce z tzw. opozycją. Assad został już wielokrotnie potępiony za rzekome używanie broni chemicznej, więc dlaczego miałby ponownie przekraczać "czerwoną linię" i narażać się na atak ze strony Stanów Zjednoczonych? Stosowanie gazów bojowych byłoby po prostu zbyt ryzykowne i należałoby uznać, że Assad jest totalnym szaleńcem, głupcem albo po prostu wykonuje czyjeś polecenia i faktycznie zrzuca chemikalia na ludzi aby pogrążać Rosję, która jak wiadomo broni go przed Zachodem przy każdej okazji.

 

Sekretarz Stanu Rex Tillerson oskarżył Rosję o to, że w 2013 roku nie dotrzymała umowy i nie zlikwidowała całego arsenału chemicznego Syrii. Dlatego Zachód twierdzi, że Putin jest współodpowiedzialny za to co dzieje się w tym kraju. Mimo tego, we wtorek podczas szczytu G7 we włoskim mieście Lukka zadecydowano aby nie nakładać kolejnych sankcji na Rosję. Rex Tillerson ogłosił, że era Assada dobiega już końca i zamiast wspierać Syrię i Iran, Putin powinien zacząć współpracować z USA i państwami zachodnimi. Zachęcono go aby zerwał wszelkie kontakty z syryjskim rządem.

W tym samym czasie, rzecznik prasowy Białego Domu Sean Spicer zapowiedział, że Donald Trump będzie reagował na kolejne otruwanie ludzi lub zrzucanie tzw. bomb beczkowych. Każde przekroczenie czerwonej linii spotka się z odpowiedzią. Najprawdopodobniej chodzi o kolejne uderzenia na pozycje syryjskich wojsk.

 

Jednak Rosja trzyma się swojej wersji i wspólnie z Iranem wydano oświadczenie. Pojawiło się w nim wyraźne ostrzeżenie, że od teraz jakakolwiek agresja na Syrię spotka się z użyciem siły militarnej. Co więcej, Władimir Putin ogłosił, że z posiadanych przez niego informacji wywiadowczych wynika, iż islamska opozycja chce przeprowadzić kolejną prowokację z użyciem broni chemicznej, lecz tym razem w stolicy Syrii. Prezydent Rosji powiedział również, że Stany Zjednoczone planują już zbombardowanie południowego Damaszku i będzie to reakcja na kolejny atak chemiczny o który ponownie oskarży się siły rządowe.

 

Jak widać, sytuacja w Syrii ewoluuje a najbardziej na tym korzystają różne islamskie ugrupowania zbrojne, którym jak wiadomo nie zależy na pokoju. Assad nie odda władzy dobrowolnie, dlatego jedyny argument stosowany przez islamistów to argument siły. Za każdym razem, gdy w Syrii panował względny spokój a strony miały ze sobą negocjować, pojawiał się ktoś kto naruszył ustalone zasady i sprowokował obie strony do walki.

 

Swoją drogą sytuacja w Syrii w pewnym sensie może przypominać to co obserwujemy obecnie w Korei Północnej. Tu mamy "nieposłusznego" względem Rosji Assada, który używając broni chemicznej prowokuje Amerykanów, zaś tam, na Półwyspie Koreańskim, mamy Kim Dzong Una. Ten drugi odpala w ramach testów rakiety balistyczne i przeprowadza próby nuklearne prowokując sąsiednie państwa i USA. Czy Baszar Assad i Kim Dzong Un mają coś ze sobą wspólnego? A może sytuacja w tych dwóch odległych od siebie państwach jest w jakiś sposób powiązana ze sobą i wskazuje na toczący się konflikt między Chinami a Rosją?

 

Źródła:

https://www.nytimes.com/2017/04/11/world/europe/russia-syria-rex-tillerson.html

http://www.cnbc.com/2017/04/11/trump-g7-global-leaders-urge-russia-to-break-ties-syria-ass...

http://news.sky.com/story/us-is-planning-attacks-on-damascus-to-blame-assad-claims-putin-1...

http://www.zerohedge.com/news/2017-04-10/white-house-reveals-new-red-line-assads-use-barre...

http://www.independent.co.uk/news/world/middle-east/russia-iran-us-america-syria-red-lines...

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)


Komentarze

Portret użytkownika Rodak

Zeby mieć pretekst do

Zeby mieć pretekst do wkroczenia do jakiegoś kraju lub zbombardowania go, posługiwanie sie prowokacją jest na dziennym oporządku np, prowokacja tonkińska czy atak na wieże w NYm i inne

2
0
Portret użytkownika Szalik

Czy ktoś widział w TV

Czy ktoś widział w TV wypowiedź pana Assada odnośnie tego incydentu? Czemu nie daje sie głosu ludziom o których sprawa się toczy - to jakieś szaleństwo!

10
0
Portret użytkownika am

Media są w łapach usraela i

Media są w łapach usraela i to co nam wciskają w tv to jedna wielka kontrolowana informacja. trump to zakłamane ścierwo na usługach cia co innego mówił przed wyborami. to ścierwo doprowadzi do III wojny światowej , by zatuszować bankructwo usraela. Komuna była niby zła, bo usrael nie miał kontroli nad Polską, a teraz jest demokracja pod kontrolą usraela i to kontrolą której za komuny nie byłlo. usrael szuka kolejnego państwa do wydojenia [ Nas już wydoili]  a zostały jeszcze Chiny, Korea Północna no i Rosja. pan żydousraelski musi kontrolować cały świat a jeśli ktoś ma inne zdanie to jest terrorystą. [Polak był terrorystą w walce z hitlerem] . Terror idzie z usraela. Oby Rosja , Chiny , Korea Północna, Kuba i Iran doszły do porozumienia , by przeciwstawić się tej niby demokracji.

7
0
Portret użytkownika internauta1981

Wygląda na to, że agentury

Wygląda na to, że agentury illuminati przystapiły do wdrożenia kolejnego etapu planu i jak doprowadzili do I i II wś, tak też zmierzają do III wś, w której wg planu Pike'a celem jest zniszczenie zarówno islamu, syjonizmu jak i chrześcijaństwa i objawienie światu doktryny ideologii lucyferiańskiej.... Ale nadal liczę że Dobro ostatecznie zwycięży nad złem..... 

10
0
Portret użytkownika Angelus

Jest to bardzo prawdopodobne,

Jest to bardzo prawdopodobne, ba, pewne, że usrańce nie będą sie liczyć ze światem i poglądami garstki światłych ludzi. Dla tłumów w marketach Putin jest złem tego świata...

 Pewne jak amen w pacierzu, że gaz znowu położy trupem dzieic i kobiety...

9
-4
Portret użytkownika sceptyyk

Wołodia, co z Tobą? Jeżdziłes

Wołodia, co z Tobą? Jeżdziłes na tygrysach, dosiadałeś piekną gimnastyczkę... A teraz? żydki założyli Wołodi kaganiec i nasz pogromca został bajkopisarzem... Szkoda Wołodi, fajny był z niego herbatnik  :(

7
-6
Portret użytkownika cogito 9

Sceptyyku, a pamietasz,że był

Sceptyyku, a pamietasz,że był też żurawiem "alfa" i na lotni pilotawał młode żurawie, żeby połączyły się ze stadem.Niestety, dwa ptaki nie przeżyły przygotowań a reszta też nie dołączyła do swoich.A samiec "alfa" tak uroczo się prezentował na lotni ubrany w biały kombinezon.

5
-5
Portret użytkownika sceptyyk

Witaj Cogito  :)  Światową

Witaj Cogito  :)  Światową polityką interesuję się od wielu lat i doskonale pamiętam jak kremlowscy syjoniści kreowali Wołodię na swojego frontmena... Tak się ogłupia lemingi i to działa...   Sad

8
-6
Portret użytkownika Wlodi

Jezeli teraz nastapi atak

Jezeli teraz nastapi atak chemiczny rosjan na Damaszek to jakie beda opinie? Niezla proba ale majaca "krotkie nogi" panie putin

2
-15
Portret użytkownika Wlodi

Kreml powie wszystko byle

Kreml powie wszystko byle siebie wybielic a Zachod oczernic. Nawet to ze w Donbasie karabiny, czolgi i wyrzutnie Grad mozna kupic w sklepie mysliwskim... to jedyna droga by kremliny cos zdzialaly bo militarnie (poza nuklearkami) sa za 1. USA, 2. Chinami, 3. UE... takze sami rozumiecie... za tzw "komuny" zachod to tez byli Ci straszni "imperialisci" atakujacy nas stonką itp

4
-12
Portret użytkownika tosia

Mocno skruszały jesteś skoro

Mocno skruszały jesteś skoro stonkę pamiętasz. Pamięć krótkotrwała ci się wyłączyła? Gdyby nie działania Rosji PI przejęło by już Syrię. USa chce się bez roboty nacieszyć zwycięstwem i stąd te pozorowane akcje. 

4
-1
Portret użytkownika UPAdlina

rzeczywistośc włodi pokazuje

rzeczywistośc włodi pokazuje co innego, niż mówisz !!..........W Syrii to nie Rosję odstawiono do kąta, tylko Rosja odstawiła do kąta uSSmanię !!........Gdyby uSSmania była taka wielka, to nie pozwoliłaby na to, ale jest juz tylko cieniem siebie sprzed lat !!............PS: Z tą ue-armią potężniejszą od rosyjskiej to już odjechałeś totalnie !!.......W swoim stylu !!

6
-2
Portret użytkownika tosia

Ludzie się obudzą jak

Ludzie się obudzą jak przestaną dostarczać aluminium do organizmu (szczepionkami, żarciem, lekami, spalinami, mlekiem!!!, cocacolą - 200% zapotrzebowania dziennego w glin, kosmetykami). Dziwny związek jest widoczny pomiędzy śpiącą populacją w stanach i europie, a "zasnutym niebem" i przemysłowym żarciem. To o wiele gorsza "bomba" niż bomby w Syrii. 

8
-3
Portret użytkownika Dyfer1984al

Żydki nie opuszczają.

Żydki nie odpuszczają. Przecież to pewne że to zostało zainspirowane i pewne jest na 200% że USA maczały w tym swe brudne łapska. Rząd USA wykonuje polecenia syjonistycznego Izraela. Żydkom marzy się wielki Izrael. Niedługo ludzie się po łapią o co chodzi i żydzi za to wszysto zapłacą. Ich marzenia o podboju świata nigdy się nie spełnią bo społeczeństwa się budzą. Lepiej się modlić żeby Rosja twardo stała na nogach z Iranem i Chinami bo w przeciwnym razie będzie bardzo źle. 

11
-4
Portret użytkownika Angelus

Dokładnie tak! Nieszczęściem

Dokładnie tak! Nieszczęściem Polaków jest rządowo-medialna rusofobia. Nikt nas przez to nie oszczędzi!

11
-5
Portret użytkownika Dyfer1984al

Prawda jest taka że rusofoby

Prawda jest taka że rusofoby nie potrafią logicznie i samodzielnie myśleć, wiedzę mają tylko z TVN i innych scierwo mediów. Wystarczyło by im żeby wyłączyli to pudło do mas ogłupiania i włączyli myślenie. Na początek proponuję wszystkim rusofobom wziąć do ręki mapę świata lub globus, spojrzeć na położenia geograficzne państw, na czym opierają się gospodarki poszczególnych państw. Zobaczcie które państwa są biedne a które bogate i dlaczego. Wszystkie kraje są wyzyskiwane przez kraje morskie i taka jest prawda. Te kraje doskonale wiedzą że nikt nie jest ich w stanie podbić militarnie dlatego od wieków kolonizują kraje trzeciego świata i okradają je z zasobów,  surowców naturalnych i wyzyskują je do cna. Dlaczego USA Anglia Kanada i Australia, dlaczego te kraje są bogate ?? A no dlatego bo przez wieki grabią kraje Azji Afryki. Gdyby zasrani jankesi nie wpieprzali się ze swoimi brudnymi łapami to nie było by tego syfu jaki jest teraz. Żadnej Rosji nie zależy na wojnie, Rosja chcę chandlować i się rozwijać. Świat oparty jest na chandlu i surowcach naturalnych których Rosja i bliski Wschód ma pod dostatkiem a zasrańcom za oceanu się wszystko kończy dlatego podbijają kraje. Nie chodzi im o pieniądze, chodzi im o panowanie nad światem dlatego, nad wszystkimi zasobami i surowcami. Czy to Rosjanie dali sobie prawo do drukowania zielony gówno wartych papierków?? Czy to oni je drukują i kupują sobie za nie polityków i rurznej masy urzędników?? Nie to nie Rosjanie a zasrani zbrodniarze za oceanu kupują niektóre państwa za te gówno warte papierki, wszczynają za nie wojny żeby osączyć Rosję bazami NATO . Zasrańcom pali się grunt pod nogami bo Rosja i Chiny chcą odejść ot tego gownianego papierka i chcą się rozliczać w swojej narodowej walucie dlatego zasrańce podnoszą taki wrzask. pomyślcie co stanie się z tymi bandziorami z za oceanu jeśli dolar upadnie a upadnie jeśli Ruscy i Chiny będą twardo stać ???? To będzie dla nich koniec i oni wiedzą to już od dawna dlatego we wszystkich kupionych za zielone gówniane papierki mediach jest taka nagonka na ruskich. Straszą manipolują opinią publiczną,  ogłupiają ludzi żeby mieć pretekst do wszczęcia wielkiej wojny która uratuje im ten zasrany tyłek. Putin i Chiny doskonale o tym wiedzą dlatego narazie nie dają się sprowokować tym zbrodniarzom za oceanu dlatego taki wrzask. USA inspiruje wszystkie wojny na świecie włącznie z pierwszą i drugą wojną światową, AntonySutton o tym opowiada, warto go posłuchać i włączyć myślenie, spojrzeć co teraz się dzieje na świecie i logicznie pomyśleć. USA swoje imperium zła zbudowało na wojnach, morderstwach i na śmierci milionów istnień luckich, żaden kraj w dziejach istnienia świata nie wymordował więcej ludzi niż bandyci, kłamcy i mordercy za oceanu i taka jest prawda. Nie napisałem tego zbyt zwięźle ponieważ jestem obecnie w pracy i nie mam zbytnio czasu żeby to konkretnie skleić ale myślę że w tym co napisałem napewno coś jest, pracuje na koparckę przy budowie autostrady S- 8 więc muszę się skupić na pracy Smile pozdrawiam 

 

7
-4
Portret użytkownika kolo

"USA swoje imperium zła

"USA swoje imperium zła zbudowało na wojnach, morderstwach i na śmierci milionów istnień luckich, żaden kraj w dziejach istnienia świata nie wymordował więcej ludzi niż bandyci, kłamcy i mordercy za oceanu i taka jest prawda"

W jakim komiksie to wyczytałeś ? 

Aby porozmawiać o nie "luckim"  USA podaj konkretne wyliczenia ludobójstwa z strony USA - pewnie zaczniesz od indian -ok. Porównamy do chińczyków, japońców, turków, rosjan i oczywiście III rzeszy  a nawet stykniemy do staroż. Rzymu, Azteków innych kultur. Ale wpierw twoje konkretne dane i źródła.

3
-10

Strony

Skomentuj