Putin: „rozpad ZSRR był katastrofą, ponieważ w ciągu jednej nocy 25 mln Rosjan znalazło się poza granicami kraju”

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Rozpad ZSRR był katastrofą, ponieważ w ciągu jednej nocy 25 mln Rosjan znalazło się poza granicami kraju, powiedział prezydent Rosji Władimir Putin.

 

 

„Często słyszę krytykę, czy żal po upadku Związku Radzieckiego (...) Najważniejszą rzeczą jest to, że po rozpadzie Związku Radzieckiego 25 milionów Rosjan w ciągu jednej nocy znalazło się poza granicami kraju. I to jest naprawdę jedna z największych katastrof dwudziestego wieku”- powiedział Putin w wywiadzie udzielonym Oliverovi Stone’owi, który wyemitował kanał Showtime we wtorek wieczorem.

 

Zdaniem rosyjskiego prezydenta, pojawiły się potem pierwsze oznaki wojny domowej na pełną skalę. W odniesieniu do roli byłego radzieckiego prezydenta Michaiła Gorbaczowa, Putin powiedział, że było wówczas dla niego jasne, że kraj potrzebuje zmian.

 

„Ale dzisiaj mogę powiedzieć z pełnym przekonaniem, że oni nie rozumieli, jakie zmiany są potrzebne i jak je osiągnąć” - powiedział prezydent Rosji. „Jak trzeba było postąpić,  aby zmienić sytuację w kraju, aby zmienić system, żeby ochronić  kraj – tego nie wiedział nikt, łącznie z Gorbaczowem i w ten sposób doprowadzono do upadku” - powiedział Putin.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)


Komentarze

Portret użytkownika Tomekkk

Rozumiem też brak empatii

Rozumiem też brak empatii Putina, w kwestii kilkudziesięciu, może kilkuset milionów ludzi którzy wbrew swojej woli znaleźli się pod okupacją sowiecką.
Pod okupacją, bo nie mogli o sobie stanowić.
Rozumiem, bo dla tego Pana swoi są ważniejsi niż obcy. Z drugiej strony muszą się liczyć z tym, że inni mogą mieć gdzieś te 25 mln Rosjan, bo też swoi są ważniejsi.

Pozdrawiam.

1
-7
Portret użytkownika janina

Skąd tyle tu tego ścierwa

Skąd tyle tu tego ścierwa banderowsko-polskiego na tym szacownym forum, takie wpisy są obrażające Polaków i Polskę , a wpisy opluwające ruskich są tylko bezsilnością i frustracją piszących debili. Ja wiem ,że tym debilom nic się już nie wytłumaczy, ale ciekawe czy chętnie w pierwszej linii poszliby walczyć z ruskimi-oddaliby życie swoje i swoich rodzin za żydowskie polskie rządy???????????????? Przecież oni także by zginęli,nik by ich nie uratował, nawet od strzałów w plecy jankeskich najemników- co by się nie cofali- tak jak było na Majdanie, a później zdziwienie...........Niestety tacy ludzie są zbyt głupi ,żeby pojąć o co tu chodzi.Oni umieją tylko znieważać, opluwać,drwić ale na odległość.Niestety Rosjanie już nie są takim głupim narodem jak Polacy, wyleczyli się z demokracji na styl amerykański. To ,że Polska jest bardzo biednym krajem 5 milionów dzieci głodnych, a 3 miliony żyje na skraju biedy i ubóstwa- w którym bogactwo pochodzi z przemytu, złodziejstwa, kombinatorstwa, to nie znaczy ,że można traktować Polskę jak dziwkę europy. Jest bardzo duża ilość Polaków patriotów, którzy w różny sposób przeciwstawiają się tym debilom co gadają i piszą w necie co chcą, cięte riposty są zawsze trafne, nawet gdy jest trochę w nich sprośnych słów, ale świadczą o tym ,że Polacy  nie gęsi i swoje zdanie mają!!!!!!!!

9
-1
Portret użytkownika kolo21

Jak można wielbić Rosje, za

Jak można wielbić Rosje, za okupację.I te nabijane minusy, jak ktoś sądzi inaczej.Jeba.. Rosje i żydów, Niemców.Ukrów itp.Nic dobrego, nigdy od nich nie dostaliśmy, i nie dostaniemy.

6
-11

kolo21

Portret użytkownika UPAdlina

od nikogo nic nie dostaniemy,

od nikogo nic nie dostaniemy, bo sami mamy się troszczyć o siebie, ale współpraca z potęgami jest potrzebna, bo sami jesteśmy w tej chwili za słabi. Ale trzeba wybrać mądrze. uSSmania i zgniły zachód reaktywowały banderyzm na upainie, który jest śmiertelnym zagrożeniem dla Polski. I wspierają tego potworka nie bacząc na polską rację stanu, której priorytetem jest ukraina bez nazizmu i banderyzmu. To są wrogie działania wobec Polski. Dzięki Rosji ten nazi-banderyzm nie rozlał się na całą ukrainę, ponieważ duża część Donbasu jest wolna od tej zarazy. Pro-rosyjska ludność zwalcza nazi-banderowców skutecznie tylko dzięki wsparciu Rosji, co jest korzystne dla Polski, ponieważ my nie możemy dopuścić, aby nazi-banderyzm na upainie stał się potężny, bo to byłby horror dla Polski. I tu Rosja jest dziś polskim sojusznikiem, który powstrzymuje i nazi-banderyzm na upainie i uSSmańskiego hegemona np. w Syrii, który stworzył isis na Bliskim Wschodzie. W historii Polska walczyła z Rosją o dominację i tą walkę wygrała Rosja. Nic na to nie poradzisz. Dziś Polska nie walczy o dominację, ale o przetrwanie, więc współpraca z Rosją w dziedzinie zwalczania nazizmu i banderyzmu na upainie jest korzystna dla Polski. Liczy się TU I TERAZ, a TU I TERAZ największym zagrożeniem jest nazi-banderyzm na upainie odpalony przez anty-polskie siły zdegenerowanego żydo-zachodu.

10
-2

Znajdzie się kijeczek na banderowski ryjeczek !!

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej?

Portret użytkownika B.Kodluch

Rosyjski opozycjonista -

Rosyjski opozycjonista - Roman Dobrochotow - tak opisał aktualną sytuację w Rosji: "policja boi się prokuratorów, prokuratorzy boją się Komitetu Śledczego,
Komitet Śledczy boi się FSB, FSB boi się Kadyrowa, Kadyrow boi się Putina, a Putin boi się wszystkich".

4
-12
Portret użytkownika UPAdlina

opozycjonista dobrochotow

opozycjonista dobrochotow włodi jak i nawalny na garnuszku sorosa powie to, za co mu płaci jego pracodawca. Daj spokój z przytaczaniem słów takich kolesi, bo są tyle warte co zużyty papier toaletowy.

10
-2

Znajdzie się kijeczek na banderowski ryjeczek !!

Portret użytkownika Medium

opozycjonista dobrochotow

opozycjonista dobrochotow włodi jak i nawalny na garnuszku sorosa powie to, za co mu płaci jego pracodawca.
 

Ta uwłaczająca ludzkiej godności sprzedajność rosyjskich opozycjonistów aż kole w oczy. Siedzą na garnuszku wrogów swojej ojczyzny i szmacieją w oczach.

8
-2
Portret użytkownika ACHILES

A FUUU, ale tu dziś zapanował

A FUUU, ale tu dziś zapanował smród po inwazji TROLLI OD tego szmaciarza banderowskiego tymy. 

a fuuuu, jaki smród tu dzisiaj zagościł. 

12
-3
Portret użytkownika Ostatni Sprawiedliwy

I pomysleć, że taki głupek

I pomysleć, że taki głupek wlada tak wielkim mocarstwem. Niech te Czeczeńce wyslą wreszcie jakiegoś snajpera czy coś...

3
-14
Portret użytkownika UPAdlina

Wściekłość włodi zapienia was

Wściekłość włodi zapienia was nieprawdopodobnie, ale możecie sobie z tymą tylko pokwiczeć. Putin na tyle wzmocnił Rosję, że dziś skutecznie okopuje uSSmańskie zady w Syrii. Takie są fakty. Totalna dominacja bandytów zza oceanu się kończy, a to dzięki własnie Rosji i Chinom. Pokwicz sobie, bo tylko to możesz robić na polskich portalach.

8
-2

Znajdzie się kijeczek na banderowski ryjeczek !!

Portret użytkownika Ostatni Sprawiedliwy

A co? Prawda cię kłuje po

A co? Prawda cię kłuje po oczach, że tak płaczesz, gdy ktoś pisze niepochlebnie o Srutinie? Smile

2
-11
Portret użytkownika UPAdlina

prawda? Prawda to jest taka,

prawda? Prawda to jest taka, że dzięki Putinowi i chińskim przywódcom uSSmania cienko kwiczy na wszystkich frontach, a płatne bandero-uSSmańskie trolle na garnuszku sorosa pienią się i kwiczą żałośnie, ale nic zmienić nie mogą.

9
-2

Znajdzie się kijeczek na banderowski ryjeczek !!

Portret użytkownika B.Kodluch

Wniosek jest taki, że Rosja

Wniosek jest taki, że Rosja dalej będzie się staczać. Coraz mniejsza populacja etnicznych Rosjan (aborcje, alkoholizm , narkomania i AIDS). Gospodarka też powoli będzie się kurczyć. W XXI wieku na samej ropie i gazie daleko się nie pociągnie.Dokładając do tego korupcję i złodziejstwo na niespotykana skalę ,
mamy obraz światłych rządów Putina.Tylko zwykłych Rosjan szkoda, bo i biedni i wierzą w głupoty serwowane im przez rosyjską tv.

5
-12
Portret użytkownika UPAdlina

swoje profetyczne wizje włodi

swoje profetyczne wizje włodi zostaw dla kolegów z bandero-majdanu. Oni na pewno będą się nimi podniecać. Na razie Rosja nie daje banderowskiej nazi-juncie możliwości ekspansji, oraz skutecznie zwalcza uSSmański isis w Syrii. I chwała jej za to. Korupcja i złodziejstwo? Na niespotykaną skalę? Tak było za jelcyna, kontrolowanego przez żydo-zachód, ale po latach rządów Putina dziś jest Rosja, która ma wystarczająco siły, aby ustawiać uSSmanów w kącie w Syrii. I wszyscy to widzimy.

PS: "Korupcja i złodziejstwo na niespotykaną skalę". Chyba nie ma na świecie tak skorumpowanego kraju, jak twoja zachodnia bander-upaina. Na 175 krajów branych pod uwagę na świecie twoja upaina jest na 142 miejscu, gdzie na 175 jest somalia jako najbardziej skorumpowany kraj świata. W europie nazi-ukraina zajmuje pierwsze miejsce w skali korupcji.

http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1601549,1,najbardziej-skorumpowane-kraje-na-swiecie.read

Zanim więc zaczniesz znowu bajdurzyć, rozejrzyj si wokół siebie i spójrz na swój banderowski grajdołek.

10
-2

Znajdzie się kijeczek na banderowski ryjeczek !!

Portret użytkownika Ogo Pogo

Słuchaj chopku.Angelusie.Ty

Słuchaj chopku.Angelusie.Ty jesteś pudłem rezonansowym jakiejś przybudówki rosyjskiej w Polsce albo najpospolitszym czybkiem.Jeżeli dla ciebie Putin jest Bogiem,Batką ,Carem czy kuhwa wie czym jeszcze zachowaj to dla siebie.Kompromitujesz się.Żadnych merytorycznych argumentów.Jak półgłówek ubliżasz.Śmiecisz forum.Ludzie w komentarzach przedstawiają swój pogląd ,widzenie rzeczywistości.Ty natomiast jak filozof wioskowy spod sklepu GS w zależności od ilości przyjętego jabola komentujesz bardziej lub mniej chamsko..Jesteś prymitywny i chamski.Jak Jasio Hartman.Wyłącz się .Putin to kukła.Chazarska kukła.Doprowadził,do ruiny ,zagrabienia Rosji przez wąską grupę chazarską.Zniszczył Rosję,Rosjan.Bieda aż piszczy,Alkoholizm.Wzorem Polski obowiązkowe szczepienia.Tzw.mengelizm w najczystszej postaci kontynuowany z inspiracji wiadomego plemienia.Zniszczył Cerkiew mimo pozorów stwarzanych na rzecz indokrynowanych Rosjan.Wie ,że nic więcej zrobić nie może jako "demokrata" prze do wojny na zlecenie tego samego układu działającego równiez w Chinach,USA.To teatrzyk.20 lat u władzy ,"demokratycznie naturalnie" wybrany.Bolszewik w pełni podobnie jak Merkel ,Macron i reszta tego zakamuflowanego towarzystwa.No i ty skromny ,mały nic nie znaczący trybik taki tam z setek tamtamik propagandowy bolszewickiego kremla.proszę cię nie per...l już więcej.Ogólnie jesteś męczący odstraszający od ZnZ.

5
-10

Strony

Skomentuj