Putin: „rozpad ZSRR był katastrofą, ponieważ w ciągu jednej nocy 25 mln Rosjan znalazło się poza granicami kraju”

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Rozpad ZSRR był katastrofą, ponieważ w ciągu jednej nocy 25 mln Rosjan znalazło się poza granicami kraju, powiedział prezydent Rosji Władimir Putin.

 

 

„Często słyszę krytykę, czy żal po upadku Związku Radzieckiego (...) Najważniejszą rzeczą jest to, że po rozpadzie Związku Radzieckiego 25 milionów Rosjan w ciągu jednej nocy znalazło się poza granicami kraju. I to jest naprawdę jedna z największych katastrof dwudziestego wieku”- powiedział Putin w wywiadzie udzielonym Oliverovi Stone’owi, który wyemitował kanał Showtime we wtorek wieczorem.

 

Zdaniem rosyjskiego prezydenta, pojawiły się potem pierwsze oznaki wojny domowej na pełną skalę. W odniesieniu do roli byłego radzieckiego prezydenta Michaiła Gorbaczowa, Putin powiedział, że było wówczas dla niego jasne, że kraj potrzebuje zmian.

 

„Ale dzisiaj mogę powiedzieć z pełnym przekonaniem, że oni nie rozumieli, jakie zmiany są potrzebne i jak je osiągnąć” - powiedział prezydent Rosji. „Jak trzeba było postąpić,  aby zmienić sytuację w kraju, aby zmienić system, żeby ochronić  kraj – tego nie wiedział nikt, łącznie z Gorbaczowem i w ten sposób doprowadzono do upadku” - powiedział Putin.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)


Komentarze

Portret użytkownika Tomekkk

Rozumiem też brak empatii

Rozumiem też brak empatii Putina, w kwestii kilkudziesięciu, może kilkuset milionów ludzi którzy wbrew swojej woli znaleźli się pod okupacją sowiecką.
Pod okupacją, bo nie mogli o sobie stanowić.
Rozumiem, bo dla tego Pana swoi są ważniejsi niż obcy. Z drugiej strony muszą się liczyć z tym, że inni mogą mieć gdzieś te 25 mln Rosjan, bo też swoi są ważniejsi.

Pozdrawiam.

1
-7
Portret użytkownika janina

Skąd tyle tu tego ścierwa

Skąd tyle tu tego ścierwa banderowsko-polskiego na tym szacownym forum, takie wpisy są obrażające Polaków i Polskę , a wpisy opluwające ruskich są tylko bezsilnością i frustracją piszących debili. Ja wiem ,że tym debilom nic się już nie wytłumaczy, ale ciekawe czy chętnie w pierwszej linii poszliby walczyć z ruskimi-oddaliby życie swoje i swoich rodzin za żydowskie polskie rządy???????????????? Przecież oni także by zginęli,nik by ich nie uratował, nawet od strzałów w plecy jankeskich najemników- co by się nie cofali- tak jak było na Majdanie, a później zdziwienie...........Niestety tacy ludzie są zbyt głupi ,żeby pojąć o co tu chodzi.Oni umieją tylko znieważać, opluwać,drwić ale na odległość.Niestety Rosjanie już nie są takim głupim narodem jak Polacy, wyleczyli się z demokracji na styl amerykański. To ,że Polska jest bardzo biednym krajem 5 milionów dzieci głodnych, a 3 miliony żyje na skraju biedy i ubóstwa- w którym bogactwo pochodzi z przemytu, złodziejstwa, kombinatorstwa, to nie znaczy ,że można traktować Polskę jak dziwkę europy. Jest bardzo duża ilość Polaków patriotów, którzy w różny sposób przeciwstawiają się tym debilom co gadają i piszą w necie co chcą, cięte riposty są zawsze trafne, nawet gdy jest trochę w nich sprośnych słów, ale świadczą o tym ,że Polacy  nie gęsi i swoje zdanie mają!!!!!!!!

9
-1
Portret użytkownika kolo21

Jak można wielbić Rosje, za

Jak można wielbić Rosje, za okupację.I te nabijane minusy, jak ktoś sądzi inaczej.Jeba.. Rosje i żydów, Niemców.Ukrów itp.Nic dobrego, nigdy od nich nie dostaliśmy, i nie dostaniemy.

6
-11

kolo21

Portret użytkownika UPAdlina

od nikogo nic nie dostaniemy,

od nikogo nic nie dostaniemy, bo sami mamy się troszczyć o siebie, ale współpraca z potęgami jest potrzebna, bo sami jesteśmy w tej chwili za słabi. Ale trzeba wybrać mądrze. uSSmania i zgniły zachód reaktywowały banderyzm na upainie, który jest śmiertelnym zagrożeniem dla Polski. I wspierają tego potworka nie bacząc na polską rację stanu, której priorytetem jest ukraina bez nazizmu i banderyzmu. To są wrogie działania wobec Polski. Dzięki Rosji ten nazi-banderyzm nie rozlał się na całą ukrainę, ponieważ duża część Donbasu jest wolna od tej zarazy. Pro-rosyjska ludność zwalcza nazi-banderowców skutecznie tylko dzięki wsparciu Rosji, co jest korzystne dla Polski, ponieważ my nie możemy dopuścić, aby nazi-banderyzm na upainie stał się potężny, bo to byłby horror dla Polski. I tu Rosja jest dziś polskim sojusznikiem, który powstrzymuje i nazi-banderyzm na upainie i uSSmańskiego hegemona np. w Syrii, który stworzył isis na Bliskim Wschodzie. W historii Polska walczyła z Rosją o dominację i tą walkę wygrała Rosja. Nic na to nie poradzisz. Dziś Polska nie walczy o dominację, ale o przetrwanie, więc współpraca z Rosją w dziedzinie zwalczania nazizmu i banderyzmu na upainie jest korzystna dla Polski. Liczy się TU I TERAZ, a TU I TERAZ największym zagrożeniem jest nazi-banderyzm na upainie odpalony przez anty-polskie siły zdegenerowanego żydo-zachodu.

10
-2

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej?

Portret użytkownika B.Kodluch

Rosyjski opozycjonista -

Rosyjski opozycjonista - Roman Dobrochotow - tak opisał aktualną sytuację w Rosji: "policja boi się prokuratorów, prokuratorzy boją się Komitetu Śledczego,
Komitet Śledczy boi się FSB, FSB boi się Kadyrowa, Kadyrow boi się Putina, a Putin boi się wszystkich".

4
-12
Portret użytkownika UPAdlina

opozycjonista dobrochotow

opozycjonista dobrochotow włodi jak i nawalny na garnuszku sorosa powie to, za co mu płaci jego pracodawca. Daj spokój z przytaczaniem słów takich kolesi, bo są tyle warte co zużyty papier toaletowy.

10
-2
Portret użytkownika Medium

opozycjonista dobrochotow

opozycjonista dobrochotow włodi jak i nawalny na garnuszku sorosa powie to, za co mu płaci jego pracodawca.
 

Ta uwłaczająca ludzkiej godności sprzedajność rosyjskich opozycjonistów aż kole w oczy. Siedzą na garnuszku wrogów swojej ojczyzny i szmacieją w oczach.

8
-2
Portret użytkownika ACHILES

A FUUU, ale tu dziś zapanował

A FUUU, ale tu dziś zapanował smród po inwazji TROLLI OD tego szmaciarza banderowskiego tymy. 

a fuuuu, jaki smród tu dzisiaj zagościł. 

12
-3
Portret użytkownika Ostatni Sprawiedliwy

I pomysleć, że taki głupek

I pomysleć, że taki głupek wlada tak wielkim mocarstwem. Niech te Czeczeńce wyslą wreszcie jakiegoś snajpera czy coś...

3
-14
Portret użytkownika UPAdlina

Wściekłość włodi zapienia was

Wściekłość włodi zapienia was nieprawdopodobnie, ale możecie sobie z tymą tylko pokwiczeć. Putin na tyle wzmocnił Rosję, że dziś skutecznie okopuje uSSmańskie zady w Syrii. Takie są fakty. Totalna dominacja bandytów zza oceanu się kończy, a to dzięki własnie Rosji i Chinom. Pokwicz sobie, bo tylko to możesz robić na polskich portalach.

8
-2
Portret użytkownika Ostatni Sprawiedliwy

A co? Prawda cię kłuje po

A co? Prawda cię kłuje po oczach, że tak płaczesz, gdy ktoś pisze niepochlebnie o Srutinie? Smile

2
-11
Portret użytkownika UPAdlina

prawda? Prawda to jest taka,

prawda? Prawda to jest taka, że dzięki Putinowi i chińskim przywódcom uSSmania cienko kwiczy na wszystkich frontach, a płatne bandero-uSSmańskie trolle na garnuszku sorosa pienią się i kwiczą żałośnie, ale nic zmienić nie mogą.

9
-2
Portret użytkownika B.Kodluch

Wniosek jest taki, że Rosja

Wniosek jest taki, że Rosja dalej będzie się staczać. Coraz mniejsza populacja etnicznych Rosjan (aborcje, alkoholizm , narkomania i AIDS). Gospodarka też powoli będzie się kurczyć. W XXI wieku na samej ropie i gazie daleko się nie pociągnie.Dokładając do tego korupcję i złodziejstwo na niespotykana skalę ,
mamy obraz światłych rządów Putina.Tylko zwykłych Rosjan szkoda, bo i biedni i wierzą w głupoty serwowane im przez rosyjską tv.

5
-12
Portret użytkownika UPAdlina

swoje profetyczne wizje włodi

swoje profetyczne wizje włodi zostaw dla kolegów z bandero-majdanu. Oni na pewno będą się nimi podniecać. Na razie Rosja nie daje banderowskiej nazi-juncie możliwości ekspansji, oraz skutecznie zwalcza uSSmański isis w Syrii. I chwała jej za to. Korupcja i złodziejstwo? Na niespotykaną skalę? Tak było za jelcyna, kontrolowanego przez żydo-zachód, ale po latach rządów Putina dziś jest Rosja, która ma wystarczająco siły, aby ustawiać uSSmanów w kącie w Syrii. I wszyscy to widzimy.

PS: "Korupcja i złodziejstwo na niespotykaną skalę". Chyba nie ma na świecie tak skorumpowanego kraju, jak twoja zachodnia bander-upaina. Na 175 krajów branych pod uwagę na świecie twoja upaina jest na 142 miejscu, gdzie na 175 jest somalia jako najbardziej skorumpowany kraj świata. W europie nazi-ukraina zajmuje pierwsze miejsce w skali korupcji.

http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1601549,1,najbardziej-skorumpowane-kraje-na-swiecie.read

Zanim więc zaczniesz znowu bajdurzyć, rozejrzyj si wokół siebie i spójrz na swój banderowski grajdołek.

10
-2
Portret użytkownika Ogo Pogo

Słuchaj chopku.Angelusie.Ty

Słuchaj chopku.Angelusie.Ty jesteś pudłem rezonansowym jakiejś przybudówki rosyjskiej w Polsce albo najpospolitszym czybkiem.Jeżeli dla ciebie Putin jest Bogiem,Batką ,Carem czy kuhwa wie czym jeszcze zachowaj to dla siebie.Kompromitujesz się.Żadnych merytorycznych argumentów.Jak półgłówek ubliżasz.Śmiecisz forum.Ludzie w komentarzach przedstawiają swój pogląd ,widzenie rzeczywistości.Ty natomiast jak filozof wioskowy spod sklepu GS w zależności od ilości przyjętego jabola komentujesz bardziej lub mniej chamsko..Jesteś prymitywny i chamski.Jak Jasio Hartman.Wyłącz się .Putin to kukła.Chazarska kukła.Doprowadził,do ruiny ,zagrabienia Rosji przez wąską grupę chazarską.Zniszczył Rosję,Rosjan.Bieda aż piszczy,Alkoholizm.Wzorem Polski obowiązkowe szczepienia.Tzw.mengelizm w najczystszej postaci kontynuowany z inspiracji wiadomego plemienia.Zniszczył Cerkiew mimo pozorów stwarzanych na rzecz indokrynowanych Rosjan.Wie ,że nic więcej zrobić nie może jako "demokrata" prze do wojny na zlecenie tego samego układu działającego równiez w Chinach,USA.To teatrzyk.20 lat u władzy ,"demokratycznie naturalnie" wybrany.Bolszewik w pełni podobnie jak Merkel ,Macron i reszta tego zakamuflowanego towarzystwa.No i ty skromny ,mały nic nie znaczący trybik taki tam z setek tamtamik propagandowy bolszewickiego kremla.proszę cię nie per...l już więcej.Ogólnie jesteś męczący odstraszający od ZnZ.

5
-10
Portret użytkownika UPAdlina

mylisz sę ogo pogo. Ja dziś

mylisz sę ogo pogo. Ja dziś Putina i Rosje postrzegam jako siłę, która nie pozwala na rozprzestrzenianie się nazi-banderyzmu na ukrainie, co jest w polskiej racji stanu, oraz nie pozwala na rozprzestrzenianie się uSSmańskiej hegemonii, która odpowiada między innymi za reaktywację bandeyzmu na upainie. To dla mnie istotne i to wspieram. 

PS: Putin prze do wojny?? O czym ty mówisz? Gdyby tak było to po dziesiątkach prowokacji uSSmanów i ich klakierów już dawno mielibyśmy wojnę nuklearną. Myślę, że masz problem z rusofobią, która przesłania ci rzeczywistość.

9
-2
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

A byłeś w Rosji Ogo? I kiedy

A byłeś w Rosji Ogo? I kiedy byłeś? Masz zaściankowe, kształtowane obowiązującym populizmem widzenie rosyjskiej rzeczywistości. Tak "zakochałem" się politycznie w Putinie. To arcymistrz szachowy w polityce wewnętrznej i światowej. Tylko ludzie o szerokich horyzontach to niestety widzą, Ty natomiast Jesteś krótkowidzem niestety... inteligentnym, ale jednak... Smile To też jest takie męczące... czytać banderowską propagandę antyrosyjską.. W katyniu kilku członków mojej rodziny straciło zycie... Wiemy kto im chetnie kulki w tył głowy powkładał, więc nie pierdol juz więcej...

 wIDZĘ, ŻE mod WYCIĄŁ TO CO NAJCENNIEJSZE W POŚCIE... Smile

8
-2
Portret użytkownika Ogo Pogo

Znam Rosjan i Rosję lepiej

Znam Rosjan i Rosję lepiej niż ci się wydaje.Przejechałem Rosję w wzdłuż i wszerz.Transsyberyjskim też.Miałem bezpośredni kontakt z Rosjanami .Byłem również w Tiraspolu.Rozmawiałem z ludżmi.Pracowałem z Rosjanami na tzw.Zachodzie Europy.Z Rosjanami z Litwy,Łotwy,Estoni.Nigdy w bezpośrednim kontakcie nie było między nami większego sporu chociaż zdarzały się nieporozumienia szybko wyjaśniane.Mówię po rosyjsku.Z tym nie mam problemu.Tak ,że mogliśmy sobie powiedzieć absolutnie wszystko.Byłem przez nich zapraszany na uroczystości rodzinne i mocno wierzę ,że nawet po tych 100 latach okupacji bolszewickiej szybko by odzyskali normalność moralną i etyczną.Potrzeba jedynie Rosjan, prawdziwych Rosjan u władzy.W przeciwieństwie do ciebie mnie goowno obchodzi Putin mistrz warcabów politycznych ,dyktator ,zdemoralizowany batko,niszczący Rosję.Goowno mnie obchodzą jego podboje i inne rzeczy dopóki nie zagrażają Polsce.My Polacy w stosunku do Rosji jesteśmy bardzo kompatybilni .daliśmy świadectwo tego wielokrotnie w historii budując w czasach rozbiorów Polski potęgę Rosji nie tylko militarną lecz również gospodarczą.Odwrotnie byliśmy w większości przypadków zniewalani chociaż co muszę stwierdzić w dość sporym historycznym czasie Rosją nie rządzili Rosjanie a już szczytem aberracji były rządzy szwabskiej kurtyzany katarzyny II.W przeciwieństwie do ciebie z szerokimi horyzontami z polityką światową w uwadze wolę pozostać zaściankowym Polakiem żyjącym zgodnie z tradycją polską,historyczną prawdą o Lechii i Polsce.Nie chcę zaglądać Rosjanom,Upadlińcą Niemcom w gary i niech oni nam Polakom nie ustalają również jadłospisu.Lata mnie to czy Putin jest uważany za światowca,wytrawnego czy niestrawnego polityka.Ważne dla mnie jest co się dzieje w Polsce.jak usunąć te wszystkie zewnętrzne cuchnące ręce wkładające swoje brudne paluchy w Polskie sprawy.Podoba ci się Pitin OK. lecz nie krytykuj w gburowaty sposób wszystkich mających inne zdanie.Mnie naprawdę goowno obchodzi ile kremlowscy,waszyngtońscy,chinscy mają rakiet.Ile czołgów,systemów.Mnie interesuje Polska.Polska dostatnia ,zapewniająca bezpieczeństwo nie tylko socjalne swoim obywatelom.Z Putinem,Merkel,Trumpem PORKroszeką mi i wielu innym nie po drodze.Dopóki na Kremlu Putin nikłe szanse na rozwiązanie pata polsko rosyjskiego z prostej przyczyny.Putin umoczony jest w zamach w Smoleńsku.Nie planujemy przynajmniej ja i wielu z nas wojny z Rosją.Chcemy żyć w spokoju.Bez ukrów na naszym terytorium.Mamy tą nieszczęśliwą sytuację ,że praktycznie jesteśmy otoczeni przez niekompatybilne znami narody.Tzw.Litwę żmudzinską ,banderland,kawałek kremlowskiej Rosji,DDR.W naszej historii byli Ormianie ,Azerowie i inne nacje które choć czasami odmiennie kulturow sprzyjały nam ,potrafiły współżyć z nami.Wszystkie te nacje charakteryzowała wyższa jak nie kultura to moralność,honor.

Konkludując daj sobie rady z poglądami innych.Nie wyzywaj,nie kpij,nie pouczaj w ten sposób nikogo do siebie nie przekonasz.A mnie już wielokrotnie ubliżyłes.Wystarczy.

3
-7
Portret użytkownika cogito 9

Korupcja przybrała już taką

Korupcja przybrała już taką skalę, że ludzie mają dosyć tej sytuacji i zaczynają się powoli budzić, o czym świadczą wczorajsze protesty w wielu rosyjskich miastach. 

5
-10
Portret użytkownika Medium

Widziałam te demonstracje.

Widziałam te demonstracje. Banda niesfornych dzieciaków i dorabiających rencistów. Co te dzieciaki w ogóle mogą wiedzieć o jakiejkolwiek korupcji. Oni pierwsi są skorumpowanymi jałmużną za udział w demonstracji osobnikami.

7
-2
Portret użytkownika UPAdlina

w kwestii korupcji to nazi

w kwestii korupcji to nazi-ukraina dzierży pierwsze miejsce w europie. Natomiast korupcja jest wszędzie, ale na pewno w Rosji nie jest dziś ona taka, jak za czasów jelcyna - żydo-zachodniej pacynki. A te "manifestacje" mają tych samych sponsorów co "manifestacje" KODziarzy w Polsce. To sponsorzy z kręgu sorosa, który nie może wybaczyć Putinowi, że nie udało mu się zagarnąć Gazpromu, a potem jego instytucje wywalono z Rosji na zbity pysk. Oczywiście ty o tym "nie wiesz", bo to niezgodne z jedynie słuszną opcją sorosa.

8
-2
Portret użytkownika Medium

To sponsorzy z kręgu sorosa

To sponsorzy z kręgu sorosa

 

W Rosji Sorosowi odcinają skrzydła.

Deputat rosyjskiej Dumy Fiodorow mówi, że protesty "opozycji" to sprawka GosDiep-a (Gosudarstwiennyj Diepartament), czyli amerykańskiego przedstawicielstwa w Rosji. Jeżdżą po całym kraju, robią zebrania dla chętnych, umawiają demonstracje.

5
-1
Portret użytkownika cogito 9

No oczywiście Ty wiesz, że

No oczywiście Ty wiesz, że protesty w Rosji to sprawka Sorosa.Najłatwiej tak tłumaczyć niezadowolenie ludzi w takim "wspaniałym" kraju.Tobie dobrze zrobiłby roczny pobyt w Norylsku.To doskonałe miejse na przemyślenia.Jezeli nie wiesz nic o tym mieście, to poszukaj sobie informacji.Tam też były protesty.I nie zarzucaj mi, że popieram opcje Sorosa.

 

2
-8
Portret użytkownika UPAdlina

każdy o tym wie, oprócz tych,

każdy o tym wie, oprócz tych, którzy wspierają sorosa. Oni "nie wiedzą". Dowodów na to jest sporo. Taki nawalny, którego W Rosji określa się jako jednego z liderów tamtejszej „opozycji” mianem „politycznego pedofila”, dlaczego? Wystarczy popatrzec na filmiki przedstawiające jego ‚zwolenników”, którzy bez żadnych zahamowań opowiadają w internecie co zrobia z 10.000 euro obiecanymi im przez Nawalnego i jego ekipę za udział w protestach…
> https://www.youtube.com/watch?v=cS-7YyiByvI <
> https://www.youtube.com/watch?v=5CuB8miXBzQ <

Ja nie muszę jeździć do Norylsków, bo sporo Polaków mieszka w Rosji i opisuje, jak tam się żyje. Jeden nawet pisał tu na portalu, więc ci przypomnę, choć to nie jest zgodne z twoją "jedynie słuszną" opcją:

"Rosjanie lubią Polaków. Nie dajcie się nabrać na medialną propagandę. To są naprawdę spoko ludzie, zwłaszcza na wsi. Bardzo chętnie nas zatrudniają i dają stawki wyższe jak swoim. Niestety ale tak jest! Nie chcą tracić specjalistów z EU którzy, niestety, trzeba przyznać, często są lepiej wykształceni jak ROsjanie ze względu na dostęp do technologii. W Rosji wystarczy przestrzegać prostych reguł czyli nie srać wyższej jak inni! Nie skakać bez powodu i żyć honorowo. U nas w ... jak to napisaliście "żydopolonii" takie jak godność czy honor już dawno zniknęły. Kumpel kumplowi żonę dmucha, kumpela kumpeli męża dyma. Przyjaźń Polsko-Polska? Nigdy w życiu! W Moskwie wystarczy żyć cicho i spokojnie i nic nioe będzie się działo. Niestety, władze Rosyjskie są mocno uczulone na przybyszów z ... niestety Polski która ma tu mit taki że "zawsze, ależ to zawsze wpitala się w nie swoje sprawy". No i tak jest. Polski wszędzie mnogo. Gdy przyjedziecie do Moskwy to autko na Polskich blachach zostawcie dla św. spokoju gdzieś na parkingu strzeżonym i weźcie sobie za 20USD jakąś KIĘ z wypożyczalni na Rosyjskich blachach. Tak będzie lepiej jeśli nie znacie rosyjskiego. Są strasznie uczuleni na przybyszów z EU w tej chwili! Nie będzie źle się działo ale za Moskwę nocą lepiej nie śmigać nie mając Rosyjskich tablic. Tu także siedzi Czeczenia i Kazachstan więc trzeba mocno uważać. Sami Rosjanie mają wyrąbane na to czy piją ze swoim czy z Polakiem. Zachowują się bardzo dobrze. Mnie w czasie 3 lat spotkała tylko fala mandatów na trasie do Moskwy pierwszego roku. Później nauczyłem się jeździć, wymieniłem tablice na Rosyjskie i teraz mandaty zbieram ale ... na Ukrainie i w Polsce Smile Żyje się super. Naprawdę nie ma na co narzekać. Wbrew pozorom jeśli wejdziecie w społeczeństwo i umiecie już rozmawiać to Rosja jest fajna. Niestety, jest jeszcze jedno. Te nasze odwieczne przekonanie że Rosja to mafia, zabójstwa, że jest źle, że mordują i okradają... nie pozwala mi na spokojne życie. Może za kilka lat to minie bo coraz częściej robimy wypady w różne rejony i zawsze wracamy cali i zdrowi. Miesiąc temu byłem aż w Samarze. Samara to tak jak u nas jakiś Radom 20lat temu. Nie jest źle jeśli ktoś nie był wychowany za kierownicą nowego Volvo i z najnowszym smartfonem w łapie. Niestety, przez 48lat w Polsce budowano mi mur w głowie i zburzyć taki mur jest dzisiaj bardzo ciężko. Rosję znałem z opowiadań, z teklewizji i z nagonki medialnej. Teraz jestem w szoku bo to co wbijali nam w baniaki przez dziesiątki lat okazało się kompletną ściemą! Znam w 85% j. niemiecki, bardzo dobrze mówię po Niemiecku (mieszkałem tam 8lat), znam Hiszpański (mieszkałem tam 4lata) i dobrze mówię po Angielsku bo myłem gary w Manchesterze 4lata Smile więc oglądam TVSAT! Jedno widzę! Jedno! Ściema na maxa! Cała EU siadła na Rosję i nie wiadomo o co tym gadom chodzi! 30% info w BBC i CNN to naciągactwo medialne. Prawdę zobaczycie na Russia1 albo na NTB. Gdy oglądam TVN i Polsat to z podziwu wyjść nie mogę. Praktycznie każda informacja o Rosji jest ściemą! Zwłaszcza to że Ruskie atakują pierwsze Ukrainę! To właśnie jest odwrotnie kochani! Odwrotnie. Ci Ukraińce którzy wieją do Rosji mówią jak jest! Pierwsi ogień odpalają właśnie Ukraińce by wymusić wejście do EU i kasę. Zresztą, ciul z tym wszystkim. Jedno wiem. Nie wracam. Wolę Rosję jak Polskę i możecie klikać na minusy ile chcecie. Pierwszy raz w życiu dzieciaki w szkole nie miały od ponad 2 lat nawet najmniejszej bijatyki! W Polskich szkołach Polak z Polakiem lał się codziennie. Ty jesteś gorszy a Ty lepszy bo... masz lepszego lub gorszego smartfona a tata jeździ starym Audi "cygaro" a nie Mercedesem. W pracy też mnie nigdy przykrość nie spotkała. Już więcej nerwów się nażarłem w rajchu gdzie, pewnego razu Pani doktor powiedziała mi że tak musi być bo jestem Polak! A wiecie o co zapytałem? Dlaczego pomimo tego że jestem już pierwszy w kolejce ona wzywa ciągle innych! Uśmiechnęła się i powiedziała prosto w oczy: bo jesteś Polak! Je...bać szwabów aż im kichy się rozpłyną! Teraz mieszkam w Słonecznogorsku na północny zachód od Moskwy. Do centrum mam jakieś 70km a do pprzedmieścia około 37. Nie jest źle. Sami Rosjanie do Polaków nastawionych ANTY na europę nie mają nic. Żona jeździła metrem ponad 1,5 roku i poznała w metrze mase Polaków gdy mieszkaliśmy na stancji w Moskwie i żyje. Wracała z pracy często o 22,23 i nigdy nikt jej nie zaczepił. Parkowałem swojego starego Passata (B5) na Polskich tablicach ponad 2lata na ulicach. Nigdy nawet ryski na nim nie znalazłem. Czy są napady w Rosji? Tak, są. Pojedziesz za Ural to Cię w moment zrobią jeśli nie wydusisz słowa po Rosyjsku. Niestety, bieda jeszcze jest ale jak umiesz rozmawiać to się obronisz bo oni swoich nie ruszają a jesteś swój gdy mówisz po Rosyjsku i masz już ich papiery. Wiecie ile razy zostałem poklepany po plecach z tekstem: dobrze zrobiłeś że zwiałeś z tego Merkellandu! I każdy po tych słowach zaraz pyta: i co? Rosja taka zła?? Komuna zła? Ludzie w Rosji nie chcą demokracji! Nie chcą! A wiecie czemu? Bo już demokracja pokazała jak potrafi rujnować wszystko od A do Z. W EU pindoli się o Rosji farmazony. Jedynym słusznym miasteczkiem do płącenia podatków i dorabiania własnym garbem cwaniaczków jest Warszafffkaaa. Warszafka mająca 2 lnie metra (Moskwa ma 12) o długości około 20-30km (Moskwa ma ponad 330km i ponad 200 stacji). W centrum są ulice które mają po 7,8 pasów w jednym kierunku czyli 14 w obu by pozbyć się korków a w Warszawce zamyka się jeden z dwóch pasów i z tego zamkniętego robi bus pas - buhahaha! Średnia wieku samochodów w Moskwie to 7-9lat!!!!!! To nie są wyssane z palca info. Istnieje Google Earth, Google Street, cała Moskwa jest w necie. Idźcie, patrzcie i ... płaczcie. Coniektórzy mogą mi klepać minus za minusem. Wcale mnie nie parzy dostać minusa z "kibla". Tak, Polska to kibel. Zakłamany i fałszywy kraj który gnębi własny lód. Nigdy do kibla nie wrócę. Niech sobie te okrągłostoliczniaki sami kombinują jak żyć. Patryiotyzm??? Jaki?? Za co? Dla kogo?? Trzeba być debilem by być patriotą! Oddawać cześć komuś kto Cię zawsze kopie! Jeśli w Polsce nigdy nie dostałeś kopa to znaczy że NIC NIE MASZ i nikt się Tobą nie interesuje. Płakać mi się chce gdy oglądam te wszystkie farmazony Unijne w TV! Jedzie sobie taka delegacja z PeDaŁenu czy Polszmatu za Ural, daje jakiejś babuleńce 100 dolców i każe pitolić farmazony na temat bidy. Ta cała bida w Rosji jest taka sama jak w Polsce. W dziesiątkach miast brakuje ludzi do pracy! Brakuje! Są miasta w których w biały dzień z latarką trzeba szukać choć by wulkanizacji czy mechanika!!! Proszę (posegrgujcie sobie na tych co szukają i na oferty) https://www.avito.ru/moskva/rabota Sporo ogłoszeń z pracą w Moskwie. Zerknijcie na stawki!! 10000 rubli to około 560zł! Standardowa pensja to 30-40-50 tys. rubli czyli od 1600 do 3000zł. 3000zł w Moskwie gdzie mieszkanie M1 (kawalerka) kosztuje 350zł a za 500zł żyjemy jak pączki w maśle wyrabiając na żarcie i na wszystko inne! Powiecie, że sprzęt jest drogi! Tak, jest i ma być by młodzież nie debilniała wymieniająć komputery i komórki trzy razy w roku! Ja mam Nokię 3310 a żona Nokię 6510 i nic więcej nie chcemy! Walić te dobrodziejstwa technologiczne. Ile razy w życiu kupujesz telewizor i ile razy chleb???? Wolę by telewizor był za 5000 a chleb za 1zł a nie chleb za 5zł a telewizory po 400! Rąbać europę! AMEN"

 

7
-2

Strony

Skomentuj