Przemysł cukierniczy płacił za fałszowanie badań naukowych

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Gunilla G/CC BY-SA 2.0

Jak mawiają - cukier to biała śmierć. Jest bardzo szkodliwy dla naszego zdrowia, uzależniający i dodawany niemal do każdego produktu spożywczego. Co więcej, od wielu lat próbuje się nas przekonać, że są inne związki, np. tłuszcz czy cholesterol, które są rzekomo o wiele bardziej niebezpieczne. Nic bardziej mylnego.

 

Na światło dzienne wyszły właśnie dokumenty z lat 60. minionego wieku. Odkryli je naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Francisco. Przedstawiają one spółkę Research Foundation Sugar, znaną dziś jako Sugar Association, w bardzo negatywnym świetle, gdyż opłaciła ona trzech naukowców z Uniwersytetu Harvarda, którzy zajmowali się badaniem wpływu cukru i tłuszczy na zdrowie serca.

 

Każdy z autorów badań otrzymał po 50 tysięcy dolarów aby zwalił winę za choroby serca na tłuszcze nasycone i cholesterol, przy jednoczesnym "wybieleniu" cukrów. Kłamliwe artykuły zostały opublikowane i wskazywały, że spożywanie dużych ilości cukrów wcale nie prowadzi do choroby układu krążenia czy otyłości.

 

Minęło wiele lat od tamtych wydarzeń - naukowcy, którzy brali udział w przekręcie, oraz ówcześni szefowie spółki Research Foundation Sugar już nie żyją, więc nikt nie zostanie ukarany, lecz praktyki te stosowane są do dnia dzisiejszego. Korporacja Coca-Cola, największy na świecie producent napojów słodzonych, wielokrotnie płaciła naukowcom, ekspertom ds. żywienia i trenerom fitness za promocję swoich produktów i przekonywanie, że Coca-Cola nie jest szkodliwa i nie powoduje otyłości. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)Komentarze

Portret użytkownika Zenek :)

Cukier, o ile dobrze pamiętam

Cukier, o ile dobrze pamiętam treśc artykułu w WiŻ z lat 90, powoduje DEGENERACJE MIĘŚNI PRĄŻKOWANYCH.... ale to był tylko jeden z efektów jaki zapamiętałem a jaki wymieniono w tym artkule.

Portret użytkownika Medium

Niewątpliwie cukier był ongiś

Niewątpliwie cukier był ongiś reklamowany, hasła, jak "cukier krzepi" powtarzano do niedawna.

Wątpliwości mam jednak związane z czasem, gdy na rynku pojawiła się sacharoza z buraków cukrowych. Toż cukiernicy istnieli i wcześniej, szykowali przysmaki w postaci chałwy czy marcepanów. A czekolada? Czy nie istniała przed powstaniem przemysłu cukrowego? 
Takich przysmaków nie da się słodzić miodem. Fakt, wcześniej pozyskiwano cukier z trzciny cukrowej. Od jak dawna?
 

Portret użytkownika witek

polecam diete dr

polecam diete dr Kwaśniewskiego, sam stosuje i mam się świetnie

Portret użytkownika Cezar

Cukier sam w sobie nie jest

Cukier sam w sobie nie jest az tak szkodliwy bo w naturze wystepuje powszechnie. Np w coca coli cukier nie szkodzi tak jak uzywany kwas fosforowy ktory rozpierdziela caly organizm.

"Tam gdzie pojawi się żyd, tam jest odwieczny konflikt interesów"

Portret użytkownika tubylec

Najlepsi są ci co wpieprzają

Najlepsi są ci co wpieprzają aspartam i acesulfam zamiast cukru i jeszcze się z tego cieszą że zero kalorii .. normalnie Mistrzowie Biggrin

Portret użytkownika Waldorfus

Sprawne intelektualnie

Sprawne intelektualnie pastuchy i stevia która jest ziołem

„Minęło wiele lat od tamtych wydarzeń - naukowcy, którzy brali udział w przekręcie, oraz ówcześni szefowie spółki Research Foundation Sugar już nie żyją, więc nikt nie zostanie ukarany(...)” – napisał autor art.

Ówcześni Europejczycy ci którzy walczyli z czarownicami i ich ziołami, i ci sami inteligentni, „święci”, którzy po raz pierwszy przybyli do Ameryki, cukrem zdołali w niej wytruć większość jej rdzennych mieszkańców. Nawet gdyby żyli do dziś, np. korzystając z przeszczepu ciągle świeżych dziecięcych organów – http://zmianynaziemi.pl/comment/312245#comment-312245 
–  to i tak żaden z nich nie został by ukarany. 

Teraz jest czas na nich: Gdy już wytrują całe swoje „bydło” które tak mozolnie otumaniają, sami zdechną razem z nim: http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/david-rockefeller-w-wieku-101-lat-przeszedl-siodma-transplantacje-serca
 

Egzystencja Minerwa: Ziemio! – tyle razy do ciebie wracałam... Kiedyś, na pewno znowu się spotkamy – powiedziała gdy odchodziło Spełnienie Ziemia.

Portret użytkownika Akamai

Cukier jak cukier. Ale usmani

Cukier jak cukier. Ale usmani od dawna żłopią wodę z fluorem. A przecież ten pierwiastek jest tuż nad chlorem w tablicy Mendelejewa. 

Może dlatego nie wiedzą nawet gdzie leży Polska Smile

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

,,Socjalizm każdemu równo nosa utrze. Bogatych zdusi jutro, a biednych pojutrze".

Portret użytkownika Akamai

Oczywiście, że wiem gdzie

Oczywiście, że wiem gdzie leży Dallas.

A to co mówię nie jest przesadą. Moja córka studiowała w usa i wiem, że mają problem z odpowiedzią na to pytanie.

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Strony

Skomentuj