Prezydent Trump wezwał do zwrócenia Krymu Ukrainie - rosyjski prezydent Putin zdecydowanie odmówił

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wczoraj, obecny prezydent Donald Trump oświadczył nieoczekiwanie, że Rosja powinna zwrócić Krym Ukrainie. Ta zaskakująca deklaracja spotkała się już z odpowiedzią rosyjskiego prezydenta Władimira Putina, który kategorycznie tego odmówił. Pojawia się jednak pytanie - co skłoniło Trumpa do takiej sugestii i czy oznacza to radykalną zmianę amerykańskiego kursu politycznego względem tego mocarstwa.

Zwycięstwo w wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych, kandydata reoublikanów, Donalda Trumpa, zszokowało ogólnoświatowe lewactwo. Objęcie przez niego najważniejszego urzędu na świecie spowodowało niekończący się ryk wściekłości tych środowisk. Spodziewano się, że czeka nad teraz zbliżenie z Rosją i doszukiwano się powiązań między sztabem Trumpa i Rosją.

 

Plotki na ten temat kolportowano tak długo aż udało się wywrzeć odpowiednią presję na Trumpa. Nie da się ukryć, że wpływ na to ma również skandal z byłym już doradcą prezydenta USA, Michaelem Flynnem, który bez konsultacji z kimkolwiek, prowadził rozmowy z rosyjskim ambasadorem w USA, Siergiejem Kisliakiem, na temat zakończenia obowiązywania sankcji nałożonych na Rosję.

Jego nagła dymisja, po zaledwie 24 dniach pracy dla nowej amerykańskiej administracji jest dowodem na to, że Trump bardzo uważa, aby nie dać powodów do krytyki lewackim mediom  na świecie. Jego późniejsze wypowiedzi na temat Krymu można odebrać jako manifestację polityczną. Nie oznacza to wcale zmiany kursu administracji Trumpa, ale ma za zadanie udowodnienie, że jego rzekoma prorosyjskość to mit.

 

Deklaracja Trumpa na temat Krymu sprawiła wiele radości niektórym polskim mediom, które wspierają z całych sił wojnę z Rosją. Pełne nadzieji sugerują one zwrot w postrzeganiu Rosji przez Trumpa licząc na rozpętanie tak oczekiwanego przez niektórych konfliktu NATO z Rosją. Miejmy nadzieję, że do tego nigdy nie dojdzie.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.8 (5 votes)


Komentarze

Portret użytkownika Vraukolaukas

O zgubnych skutkach rozpadu

O zgubnych skutkach rozpadu Związku Radzieckiego można by napisać książkę. Jednym z nich było określenie granic państw na podstawie granic ówczesnych republik, a nie w zgodzie z uwarunkowaniami etnicznymi. Mleko zostało wylane. Mimo wszystkich wcześniejszych błędów, Ukraina była jednak niepodległym krajem, któremu Rosja, USA i Wielka Brytania zagwarantowały integralność terytorialną, w zamian za rezygnację z aspiracji do posiadania broni atomowej. I jak już niejeden raz w historii gwarancje okazały się nic nie warte. Rosja anektowała część Ukrainy, a zachód ograniczył się do krzyków i sankcji. Niby tak blisko nam do Ukrainy, a nikt ich nie uświadomił, że mocarstwa zachodnie są specjalistami od sprzedawania(w końcu to kapitaliści). Przecież Polskę w ciągu kilku lat sprzedali, najpierw Hitlerowi(przynajmniej mieli na tyle honoru, żeby choć wojnę wypowiedzieć, aczkolwiek na tym się w zasadzie skończyło), a później w Jałcie Stalinowi.

A Polak "nauczony" doświadczeniem znów się cieszy, że jest wschodnią flanką NATO. Nie dość, że ściągają do nas obce armie, prowokując Putina, to jeszcze w razie W pierwszy akt odbędzie się na polskiej ziemi. Dawno widać nie mieliśmy miast zrównanych z ziemią...

2
0

Eppur si muove...

Portret użytkownika Mojeimię44

To ja wam coś napiszę. Uważam

To ja wam coś napiszę. Uważam, że do władzy na całym świecie zaczynają dochodzić ludzie z tzw. rasy Panów którzy dziedziczą w genach wspomnienia jeszcze z czasów Hiperborei i Atlantydy. Zarówno Trump jak i Putin są tego przykładem ale nie tylko bo Erdogan i inni właśnie przedstawicielami tej rasy są. W Polsce mamy natomiast kukiełki po WSI, którzy mają dziwne nazwiska ale grają tylko stare skrzypce i nazwiska ich nie są ich rodowodowymi nazwiskami. np. Misiewicz. Co to za nazwisko? Następnie Szydło, Kaczyński,. Macierewicz. Moim zdaniem to są agenci. Ich los równierz dobiega końca. Moim zdaniem Putin z Trumpem doskonale odgrywają swoją rolę publicznie ale między sobą rozmawiają jak starzy kumple.Nie będzie moim zdaniem już globalnej wojny nad światem bo ta do niczego nie doprowadzi raczej czeka nas okres prosperiti. Zobaczcie Fatima mówiła, że nad Polską Stany Zjednoczone rozwieszą ochronny parasol (zresztą nie tylko ona) no i tak się dzieje nawet w mediach wschodnią flankę NATO nazywają parasolem ochronnym dokładnie tak jak mówiła Fatima. Fatima mówiła, poza tym, że w Polsce ma się narodzić jakiś mądry człowiek który odczyta prawidłowo wytyczne i prawa Boskie na najbliższe lata i będzie uznany za nowego mesjasza. Mówiła też o trupach kardynałów i zakonników. A czy kościół katolicki nie umiera? Według ostatnich publikacji papieża Franciszka tysiące zakonnic i zakonników opuszcza zakon to samo dzieje się z księżami. To są trupy kościelne. Więc Fatima przepowiada wszystko z dokładnością. Mówiła też o globalnej wojnie ale zaznaczyła, że da Boga się przebłagać i jeśli społeczeństwo świata będzie postępować mądrze. Być może przbłagaliśmy czarne fatum nad ludzkością a być może te najgorsze ma dopiero nadejść i to nie na latach a na miesiącach.

3
-2
Portret użytkownika Małgorzata

Może nie wszystko mi się

Może nie wszystko mi się podoba ,co robi Putin ,ale akurat co do Krymu to Putin ma całkowitą rację .Z jakiej racji miałby oddawać Krym? Chyba musiałby by być nienormalny ,żeby to zrobić. A propo ... fajna fotka , podoba mi się Putin na tym zdjeciu .

3
-1

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika jaceks77

szkoda, że nie powiedział, że

szkoda, że nie powiedział, że Krym należy się Tatarą. Z drugiej strony nie ufam ani jednemu ani drugiemu.

1
-2
Portret użytkownika Turkraw

I tym ludom (a w zasadzie

I tym ludom (a w zasadzie ludowi wybranemu) półwysep krymski zostanie zwrócony.

Pozdrawiam starosłowiańskim ukraińskim ave cesar :),

1
-2
Portret użytkownika Turkraw

Chazaria jak buldog - jak coś

Chazaria jak buldog - jak coś złapie w zęby to nie wypuści dopóki nie ubijesz...

Pozdrawiam, także minusujących chabadowców,

 

0
0
Portret użytkownika UPAdlina

ostatnio coraz częściej się

ostatnio coraz częściej się mówi, że sprawa tak zwanej "chazarii" to kolejna ściema pejsów !!..........Cholera wie !!.........Są mistrzami dezinformacji !!

3
0
Portret użytkownika ACHILES

WIECIE, CO NAJBARDZIEJ

WIECIE, CO NAJBARDZIEJ DOSKWIERA ZACHODNICH pajaców U STERÓW WŁADZY W ICH KRAJACH , ODNOŚNIE FENOMENU PUTINA W JEGO KRAJU ???

Ano to, że oni są wybierani na chwile w celu wykonywania rozkazów TYCH NAD NIMI, którzy pozwalają i sterują wybory by ich PACYNKI WYGRAŁY, potem jak już się zużyją, to są zastępowani nowymi PACYNKAMI, którym reżyserom szatańskiego planu, NA NASZEJ PLANECIE, NIE BRAKUJE, bo jest mnóstwo PRÓŻNYCH, CHCIWYCH I PUSTYCH ludzi, którzy chcą zaznać WŁADZY SPLENDORU . 

NO I STRASZNIE TYCH ZUŻYTYCH PAJACY, TO BOLI, ZE DOSTAJĄ MEGA "CUKIERKA ŻYCIOWEGO ", lecz tylko na chwilę, a potem na śmietniku życiowym lądują ZE ZBRUKANYM SUMIENIEM, dostając jakąś fuchę, na otarcie łez w jakimś banku, lub innym biznesiku, LECZ TO JUŻ NIGDY NIE BĘDZIE TO SAMO, CO BRYLOWANIE, NA POLITYCZNYCH WYBIEGACH ŚWIATOWYCH .

A Prezydent Putin, jest i owszem również niejako sterowany i kontrolowany, LECZ PRZEZ SWYCH TWARDOGŁOWYCH, a nie reżyserów szatańskich światowych. 

PRZY TYM DBA O SWÓJ KRAJ I JEGO OBYWATELI, toteż ciągle jest przez OBYWATELI TEGO KRAJU UWIELBIANY I CIĄGLE WYBIERANY, ciesząc się obecnie poparciem, na poziomie 80 %, o czym każda PACYNKA ZACHODNIA wybrana może tylko sobie pomarzyć, bo NIE RZĄDZI W ZGODZIE Z WOLĄ SWOICH OBYWATELI, a w zgodzie z rozkazami tych którzy pozwolili, na ich wybór W DANYM KRAJU. 

JEST TAKIE NIELUBIANE POWIEDZENIE WŚRÓD zachodnich politykierów, które mówi, że :

" NIC TAK, NIE BOLI, JAK UPADEK Z WYSOKIEGO KONIA " . 

I doskonale ono OBRAZUJE, to co ja powyżej Wam, tu napisałem .

5
-1
Portret użytkownika NanoRurka

Trump chce uciszyć lewaków ,

Trump chce uciszyć lewaków , pokazać że nieco też jest po ich stronie .To taka zagrywka... Zapewne Putin jak i Donald doskonale wiedzą że Krym będzie nadal pod wpływem Rosji . Elegancko to wszystko wygląda ze strony Trumpa dla naiwnych... Tyle że Trump to świniak i Putin wie doskonale że teraz Zjednoczone Stany Upadku już nie bawem na staną . Donald widzi szybki rozwój Chin oraz to że Rosja z nimi się trzyma , a to Amerykanom się nie podoba bo tracą miano najlepszego mocarstwa .

5
-1

Wake up people

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

całe ścierwo tego świata jak

całe ścierwo tego świata jak trampek, putler ,kwaczor czy poroh grają do tej samej bramki i robią wszystko by zwykli ludzie nie wzięli władzy we własne ręce i nie zaczęli ich rozliczać, Najpierw jednak trzeba motłoch "upić", ogłupić i podzielić, niech się gryzie i drapie między sobą,, złota maksyma "dziel i rządź" działa od tysięcy lat a motłoch się ciągle nabiera. z tej to okazji życzę wszystkim Polakom, Ukraińcom i Rosjanom otrzeźwienia z wszelkich -yzmów a ruskim ,kato-polackim, ukraińskim, białoruskim czy niemieckim trolom i politycznym wdupowłazom mówię spierda.ać!

6
-1

 

"Nie istnieje, sprawa, zjawisko, a nawet żadna rzecz dopóty, dopóki w sposób swoisty nie zostały nazwane. Władzą jest więc moc swoistego nazywania..."

Portret użytkownika Antyparch

Oczywiście, że się zgadzam z

Oczywiście, że się zgadzam z kolegą.

Proste i zawsze skuteczne. Ale i tak mnie osobiście najbardziej osłabia, że ludzie tak naprawdę są za leniwi, żeby coś zrobić. Jaj od dawna brakuje w Narodzie. Dopóki jest " micha, łycha i dycha" będą coś pierdolić, ale dupy nikt nie ruszy. I jak łatwo ideały idą w kąt, kiedy ma się parę kont ! Taki to minirozpiździaj, jeżeli chodzi o moc twórczą i sprawczą.

Mało nas. Wbrew pozorom. Mało myślących. Ale to ładnie pasuje do krzywej Gausa-procentowo podanej ilości ludzi z określonym w przedziałach IQ. 95 % to przeciętni +/- ; 2 % uzdolnieni i 0,5 % to geniusze zdolni do samodzielnej pracy twórczej i jej wykonania. Czyli w znakomitej większości to stado. Półpłynna masa łatwo sterowalna dzięki ambicjom. Toteż przez media jako ster, cwaniaki pejsiate sterują narodami.

Tak też można na to spojrzeć.

Eeech ! Mądrego Króla nam trzeba ! To byśmy pojechali !!!

2969

2
0
Portret użytkownika piasecki

Na Kremlu popłoch. "Ich"

Na Kremlu popłoch. "Ich" prezydent Trump okazuje się faktycznie biznesmenem i pragmatykiem, więc czym zapłaci mu Rosja za zniesienie sankcji i poprawę stosunków? Przecież nie tanim gazem i ropą, które to amerykanie mają w brud i jeszcze trochę. Panowanie Putina to ostatnie dni "imperialnej" Rosji. Do końca tego wieku albo ten kraj okroi się do jakiś narodowościowych granic jak Turcja, albo sam się rozpadnie. Tak czy siak wewnętrznej wojny nie unikną, a UE/USA oraz Chiny znajdą wspólna płaszczyznę porozumienia w celu "zażegania" konfliktu w Azji. I stanie się to kosztem Rosji.

0
-5
Portret użytkownika UPAdlina

może zrobisz karierę jako

może zrobisz karierę jako wróżka, bo w obecnej sytuacji  geopolitycznej świata nie orientujesz się zbyt dobrze !!.........UE to już jest nieoficjalnie islamski kalifat, a za paręnaście lat będzie juz oficjalnie kalifatem !!..........Mówienie więc o dalekiej przyszłości tego tworu to dziecinada !!.........To już rozkładający się trup !!..........uSSmania tak samo jest imperium schodzącym ze sceny !!..........Szczyt G-20 w Chinach jasno to pokazał, a i sytuacja w Syrii to potwierdza !!...........Tak więc twoje profetyczne wizje można sobie włożyć miedzy bajki !!

6
0
Portret użytkownika ajwaj

Czyżby nwo, soros i inni

Czyżby nwo, soros i inni znowu zrobili w ch.a miliardy ludzi?!?!
W sumie patrząc to rywalem trumpa była umierająca baba ledwie trzymająca się na nogach, z alzheimerem, zamieszana w najróżniejsze afery których żaden sąd nie ziął na tapetę do tej pory(!!), spluwająca do szklanki zieloną flegmą na oczach kamer i nawet nie zasłaniając szklanki....tak teraz patrząc, to robiła wszystko żeby przegrać z "antysystemem".

 

5
-1
Portret użytkownika fix

Eee tam, mysl. ze oczekujacy

Eee tam, mysl. ze oczekujacy poda date do kiedy max maja oddac k., a tak to zabawa w kotka i myszke...ja cos powiem, ty cos zrobisz i jakos kadencja przeleci....wszyscy to kukielki, a my ten teatr jestesmy zmuszeni ogladac...i tylko mozna wspolczuc tym na scenie najbardziej poszkodowanym....

2
-1
Portret użytkownika pkp

Widac pieknie jak słuzby

Widac pieknie jak słuzby rzadza w każdym kraju, nie ważne kto stoi na czele, ciaglosc polityki i wladzy zostaje zachowana.

2
-2
Portret użytkownika zwykły baran

trump prezydent co oszukał

trump prezydent co oszukał cały świat, on jak i pani clinton grają dla tych samych ludzi by wywołać 3 wojne światową . Co do krymu i ukrainy każdy państwo ma prawo do wolności i samodzielności , ale czegos takiego tak na prawde nie ma my wchodzimy w tyłek ue i ameryce a białorus np rosji , ukraina wyciągneła krótką słomke kiedyś trzymała sie z rosją a teraz dzieki żydom z usa i ue jest sama , a im to na ręke bo jest przecie destabilizacja w europie, co do krymu ukraina ma prawie 2 razy tyle powieżchni co polska no może mniej ale mało im , ten krym i tak dostali od chruszczowa ukrainca a krym pierwotnie był połowców póżniej tatarów a na koniec ruskich . nie tłumacze rosji bo nie ma dobrej rosji , ameryki, ue czy chin i krajów arabskich każdy kieruje się swoimi interesami

5
-1
Portret użytkownika UPAdlina

najpierw niech uSSmania

najpierw niech uSSmania zwróci Indianom Pólnocno-amerykańskim ich ziemie, które w tej chwili okupuje !!...........Krym jest dłużej rosyjski, niż obecne terytoria uSSmanii uSSmańskie !!....Jednak tak naprawdę to gadka pod publiczkę !!......uSSmańce liczą, że Rosja pójdzie z nimi na Chiny, tylko pewnie nie mogą do tego przekonać Putina, więc takie teksty mają być presją na niego !!...... Jednak obecnie to nie Rosja zabiega o względy uSSmanii, tylko uSSmania o względy Rosji !!.........W ostatnich czasach to uSSmania została ośmieszona przez Rosję i jej sojuszników na przykład w Syrii, gdzie już niewiele ma do powiedzenia !!.........Spora część dotychczasowych ważnych "sojuszników" olała uSSmanię i współdziała z Rosją, bo wszyscy już czują, że zaoceaniczny bandzior jest tylko cieniem siebie z lat 90-tych i strach przed nim mija !!........Tak więc takie teksty nic nie dadzą, bo jeżeli Rosja odstawiła uSSmanię w Syrii na bocznicę, to tym bardziej nie pozwoli sobie bruździć na rosyjskim Krymie !!

7
-1

Strony

Skomentuj