Prezydent Chin zlecił przygotowania do wojny z USA

Kategorie: 

Źródło: Globalbalita.com

Konflikt o Morze Południowochińskie wchodzi najwyraźniej w nową fazę. Prezydent Xi Jinping, tuż po ogłoszeniu werdyktu przez Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy, wezwał swoją armię do przygotowania się do działań zbrojnych. Chodzi o obronę terytoriów do których Stany Zjednoczone wysyłają swoje okręty patrolowe w ramach "wolności nawigacji".

 

 

Przypomnijmy iż haski Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy oświadczył niedawno że Chiny nie mają historycznego prawa do Morza Południowochińskiego. Uznano więc że Filipiny, Brunei, Malezja i Wietnam mają prawa do terenów wyznaczonych przez Konwencję Narodów Zjednoczonych o prawie morza (UNCLOS).

Chiny nie tylko nie uznały werdyktu, ale także dały do zrozumienia że będą bronić spornego regionu przy pomocy siły militarnej. Oświadczenie prezydenta Xi Jinpinga o przygotowaniach do wojny dotyczyły głównie Stanów Zjednoczonych które regularnie wysyłają tam swoje siły morskie.

 

Pojawia się zatem realne ryzyko wybuchu wojny między dwoma potęgami - Chinami i USA. Xi Jinping uważa że Amerykanie mogą wkrótce zacząć przeprowadzać pierwsze działania prowokacyjne. Dotychczas na Morzu Południowochińskim pojawiały się już statki patrolowe, niszczyciele a także bombowiec B-52. Jeśli Stany Zjednoczone zaczną naciskać na Chiny, może dojść do bardzo niebezpiecznej sekwencji zdarzeń która oczywiście zakończy się wojną.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.8 (4 votes)


Komentarze

Portret użytkownika Type62

Zacznijmy od tego, że USA

Zacznijmy od tego, że USA same nie ratyfikowały tej konwencji na którą sie powołują .

0
0
Portret użytkownika Amasz

Jakie brednie. Niby skad ta

Jakie brednie. Niby skad ta sensacyjna wiadomość? Oczywiście nikogo nie zacytowano,  bo nikt niczego takiego nie powiedział, jakiś głupi łeb wymyślił sobie opowiastkę a drugi łeb powiela. W tym pseudo źródle też nie ma żadnego info kto, co, i ewentualnie kiedy powiedział. Po prostu wymysł pod sensacyjkę. 

0
0
Portret użytkownika husarz

W tych całych Waszych

W tych całych Waszych dywagacjach na temat kto zaatakuje kogo, Chiny USA czy Chiny Rosję, albo na odwrót nikt nie bierze pod uwagę potężnej armii Indyjskiej. Armii Pakistanu, Iranu, Turcji, Japonii Czy Tajwanu. Każdy z tych trzech mocarzy (Rosja, Chiny, USa) posłużą się podmiotami, a nie swoimi żołnierzami w pierwszej kolejności tak jak Polska idealnie nadaje się do ataku i wojny z Rosją wystarczy ich wesprzeć sprzętem, danymi z satelit, pieniędzmy, uzbroić ludność. Otoczyć kalinigrad bazami Estonia, Litwa , Łotwa, Polska. Niedoceniane Wojsko Polskie przejechałoby przez Białoruś czy Ukraine jak husaria, co z tego że życie straci w PL ze 5 milionów ludzi Armia patriotów i nacjonalistów jest w Pl ogromna doszkól , daj broń i hurrra. itd. Jasnym jest, że Chiny budują potęgę na morzu i w kosmosie by zaatakować z zaskoczenia  kilkadziesiąt miejsc na raz. Rosja wie, że jest okrążana, Wie, że nie wygra konfrontacji z NATO i wie, że od południa ma Turków, wie że wojna Iranu z Izraelem zamyka Rosji opcje wykorzystania Iranu do ataku na amerykańskie bazy na bliskim wschodzie. Do tego osłabiona i targana wojnami Rosja zostanie zgwałcona przez Chiny brutalnie od tyłu i już Chińczyki zatrzymają się tak daleko jak będą chcieli. USA wtedy może skorzystać , gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta. Wszystko na świecie przypomina ustawianie pionków na szachownicy. Ktoś zrobi w końcu taki ruch, że już nie będzie odwrotu. Rosja to kraj skazany na destrukcje od dawna, najpierw sankcje, izolacja polityczna, Rosja broni się jak może, ale gdy Turcja rozpieprza im samolot co było testem nic nie zrobili, gdy są oskarżani o zestrzelenie samolotu nad Ukraina to samo. Syria, Ukraina teraz Czarnogóra i zaproszenie do NATO,  bazy w krajach bałtyckich to tylko przykrywka, tam nie będzie kilkuset żołnierzy, a masa sprzętu który może zostac aktywowany w  każdej chwili od cyber po pancerne jednostki. Rosja upadnie na kolana i Putin to wie co czeka Rosje. Tarcza antyrakietowa to baza , która tak naprawdę może rakietami dalekiego zasięgu sprawić deszcze ognia w Rosji. Na koniec spójrzcie na politkę Niemiec względem Rosji,kto był w Niemczech ten wie, ze niemiec przezorny i ostrożny, tam władza wie co się będzie działo, po to też sprowadzają do siebie tanią siłe roboczą na czarne godziny, a że przy okazji kilkaset bomb wybuchnie w Europie przez debili z ISIS to tam chuj. I tak zginą miliony.

2
-1

AMOR PATRIAE NOSTRA LEX

Portret użytkownika Tomas

A Rosyjskie Iskandery spadną

A Rosyjskie Iskandery spadną na Wraszawę Poznań Toruń Bydgoszcz itd a nie na Stany Zjednoczone..Tzw tarcza antyrakietowa ma chronić Amerykę a nie Polskę,

0
0
Portret użytkownika zlezniesmaczony

...hmmmm,wez autorze pod

...hmmmm,wez autorze pod uwage,gdyby zgnily zachod wiedzial,ze pokona Rosje,dawno by to zrobil...Rosja dysponuje bronia o ktorej zgnily zachod morze pomarzyc...

1
-1
Portret użytkownika UPAdlina

Daj spokój!!......Źle

Daj spokój!!......Źle oceniasz rzeczywistość !!......Chiny i Rosja w tej chwili trzymają sojusz, bo razem są nie do przeskoczenia przez hegemona i ten sojusz bedzie trwał przynajmniej do czasu osłabienia hegemona, które już widać!!......Popatrz na Syrię!!.......Kto tam rozdaje karty??.......Rosja!!........A usmany siedzą i wsciekaja się z bezsilności !!......Erdogan właśnie parę dni temu przyczołgał się i przeprosił Putina !!........Teraz premier turecki mówi o normalizacji stosunków z Syrią i Asadem!!........Gdyby usmany były tak silne, jak uwazasz, to nie dopuściłyby do tego, co teraz dzieje się w Syrii !!........Nie martw się o sankcje!!......Sankcje bardziej pomogły Rosji, niz jej zaszkodziły!!.......Popatrz z jakim spokojem Rosja rozgrywa hegemona, który miota się w bezsilnej złości i raz krzyczy, że Asad musi odejść, za chwilę, że nie musi, potem, że znowu musi, itd!!......Wymyśla sobie dobrych i złych terrorystów!!.......Tak zachowuje się szczur zapędzony w kąt, a nie ktoś kto kontroluje sytuację!!.......Z tym przejazdem polskiej armii przez Białoruś to już odjechałeś !!.......Białoruska armia to jedna z silniejszych armii w Europe, w odróżnieniu od polskiej, która celowo została rozpieprzona!!........Obecnie taka konfrontacja zakończyłaby się dla Polski tragicznie!!........A tak w ogóle to o jakiej ty wojnie mówisz i z kim, że polska armia miałaby przechodzić przez Białoruś czy upadlinę??.........Chyba nie chciałbyś, żeby Polacy walczyli w interesie bandyty światowego zza oceanu??

2
0

Znajdzie się kijeczek na banderowski ryjeczek !!

Portret użytkownika elvis_żyje

W Ameryce wybuchną zamieszki

W Ameryce wybuchną zamieszki(wojna domowa),Rosja będzie małym europejskim krajem.Niemcy zaatakują Polskę a po 9 dniach się cofną za Łabę,Kalifat muzułmański wraz z Turcją dojdzie do Pragi itd,itd...

0
-2
Portret użytkownika Antos

dokładnie Chiny potrzebują

dokładnie Chiny potrzebują ogromnych obszarów które Rosja może zapewnić. Ja myśle że USA z Chinami zawrze sojusz i razem zaatakują Rosję (przynajmniej bliski wschód i ją podzielą)

 

0
0
Portret użytkownika anonymous

Achilles? Dobrze sie czujesz?

Achilles? Dobrze sie czujesz? Biggrin
Rosja może unicestwić USA tylko bronią atomową, bo w starciu konwencjonalnym zostali by rozbici w miesiąc, może dwa jakby przyszła zima. Nie  byłoby zmiłuj  bo USA ma znacznie więcej ludności, sprzętu, kasy i technologii. Nie licz też, że Chiny pomogą Ruskim bo oni tylko czekają na okazję by wyszarpnąć im to co im zabrano, no może w porywach Syberię.

2
-4
Portret użytkownika Angelus

Amerykańce tylko na

Amerykańce tylko na prpagandowych  filmach, niczym filmach radzieckich z budowy komunizmu tacy są "bohaterscy"

Rosjanie z łatwością by im dpoieprzyli 3-krotnie mniejszymi siłami.

Amerykanie nie maja strategów, to mało inteligentne dowództwo, zaćmione wpływami ciemności szybko zostałoby pokonane.  Przeważnie atakują przez pomyłkę swoich... buhahhaaa...

Żołnierze rosyjscy to Słowianie; potęga mentalna i organizacyjna, nie mówiąc już o wyszkoleniu.

 Amerykańskie żołnierzyki to cioty...

1
-1
Portret użytkownika UPAdlina

Bredzisz heniek !!......

Bredzisz heniek !!.......Chiny to mądry naród i oni wiedzą, że gdyby usmanom udało się podporządkować Rosję, to oni będą następni !!......Natomiast sojusz Rosji i Chin jest dla zbrodniczego hegemona zza oceanu nie do przeskoczenia i on będzie trwał dopóty, dopóki hegremon nie osłabnie, a on słabnie z roku na rok !!.....Broń nuklearna jest bardzo ważna i Rosja ma mnóstwo taktycznych ładunków jądrowych które mogą niszczyć całe zgrupowania wroga i tak ma być !!.......Broń nuklearna ma swoją rolę do odegrania na polu bitwy i jeżeli jest taka konieczność to trzeba jej użyć!!......Rozmyślanie nad tym, czy Rosja konwencjonalnie pokonałaby usmanów, czy nie jest bez sensu!!.....To tak jakbyś zastanawiał się, czy jeden bokser pokona drugiego, gdy będą walczyć tylko jedną ręką!!.......To bez sensu!!......Walka to walka i zwycięzcy nikt nie pyta, jakiej broni używał!!.......Wygrał i koniec !!........Jednak mimo wszystko pamiętaj, że ta rzekoma przewaga konwencjonalna usmanów nad Rosją może być tylko właśnie rzekoma!!......Ostatnimi czasy Rosja już ze dwa razy wyłączała usmanom ich nowoczesne okręty wojenne, tak jak wyłącza się TV pilotem !!.......Okręt Donald Cook jest tego świetnym przykładem!!.......Jakie technologie mają obie armie jest dla przeciętnego zjadacza chleba tajemnicą, ale wyraźnie widać, że usmany ostatnimi czasy nabrały do Rosji respektu !!

6
0

Znajdzie się kijeczek na banderowski ryjeczek !!

Portret użytkownika ACHILES

 A OTO ODSŁONA PRAWDZIWEGO "

 A OTO ODSŁONA PRAWDZIWEGO " POJEDNANIA "

Polsko- banderowskiego, w "czystej" postaci : 

Senatorowie Rulewski i Wcisła przez kilka godzin blokowani w hotelu w Odessie

Dzisiaj przez kilka godzin kilkunastoosobowa grupa, podająca się za przedstawicieli Automajdanu, uniemożliwiała opuszczenie hotelu w Odessie senatorom PO - Janowi Rulewskiemu i Jerzemu Wciśle. Senatorowie mieli się spotkać z matkami ofiar zamieszek z 2 maja 2014 r. Po południu "blokada" się zakończyła. Szef biura rzecznika prasowego MSZ Rafał Sobczak poinformował po południu, że "sytuacja została szybko wyjaśniona". Senatorowie zamierzają wrócić do Polski.

czytaj więcej, na : http://wiadomosci.onet.pl/swiat/senatorowie-rulewski-i-wcisla-przez-kilka-godzin-blokowani-w-hotelu-w-odessie/sc4r0n

I KOMENTARZE :

~Smutny człowiek : Czegoś tak ohydnego jeszcze w polskiej prasie nie przeczytałem. Z tego tekstu wynika, że palenie żywych ludzi to są "zamieszki". Poza tym wynika też, że to te ofiary, które później zostały spalone, napadły na zwolenników Majdanu, podczas gdy z informacji zawartycyh w prasie niemieckiej i angielskiej (trzeba uczyć sie jężyków, panowie "redaktorzy") i opublikowanych 3, 4 i 5. maja 2014 wynika, że to nie były żadne "zamieszki", tylko normalny napad "Prawego Sektora" na pokojową manifestację. To samo opisywali w internecie polscy świadkowie mieszkający w Odessie. Czy wy, "redaktory", już tak zeszliście na psy, że kiedy Por5oszenko zdejmie spodnie i wystawi na was gołą upę, napiszecie, że pozował do Playboya? Takie pisanie pod ukraińskie dyktando było dotychczas możliwe tylko przed 1956 rokiem, ale okazuje się, że nie tylko.zwiń

Gregoson : Panie (Pani) ,,do" autorze lub autorko tego artykułu 

Czyżby sumienie nie pozwalało podpisać się imieniem i nazwiskiem pod tym stekiem kłamstw o tragicznych wydarzeniach w Odessie?

Myślisz ,,do", że nikt nie pamięta co się wtedy wydarzyło? Myślisz, że z YouTube usunięto filmy pokazujące Ukraińców palących namioty modlących się innych obywateli Ukrainy? Myślisz, że nikt nie pamięta zdjęć ukraińskich nastolatek napełniających butelki benzyną i kilku napakowanych bandytów strzelających do ludzi, którzy próbowali wydostać się z płonącego budynku związkowego w Odessie? Dorobiliście teraz prorosyjskich demonstrantów w kaskach? Do dzisiaj stoi mi przed oczami obraz uduszonej kablami od telefonów kobiety w ciąży leżącej na biurku, zmasakrowanych ciał, które po oblaniu benzyną zostały spalone przez ukraińskich zwyrodnialców. Ile ci trzeba było zapłacić ,,do" żeby tak się zeszmacić? Ile? zwiń

NIC DODAĆ, NIC UJĄĆ !!!

Tylko i Aż, CZEŚĆ I CHWAŁA PAMIĘCI TYCH OFIAR I POKÓJ ICH DUSZOM . 

 

 

 

 

4
0
Portret użytkownika Taki

Achiles ma racje ten Nie

Achiles ma racje ten Nie POLSKI Rzad chce naszej ZGUBY.!!!  Macierewicz juz przekreca Historie i mowi jak mu Kaza ??? Polacy nie dajcie sie wciagnac w zadna Wojenke. Trzeba odbudowac Polskie Wojsko, ktorego jeszcze nie mamy.???? Dlaczego???.

4
-1

Strony

Skomentuj