Prawie jak ludzie

Kategorie: 

http://politoff.ru/pochti-kak-lyudi/

To zdjęcie dokumentuje straszną scenę - Kijów, wrzesień 1941. Babi Jar. Matka na sekundy przed śmiercią tuli do siebie dziecko. Człowiek w mundurze SS, który za chwilę zacznie mordować, nie mówi po niemiecku. To Ukrainiec, pochodzący z zachodniej Ukrainy, a dokładnie z Żytomierza. Służył w dywizji „Galicja", a w 1943 roku uczestniczył w Einsatzgruppen.

 


Od kogo pochodzi ta szczegółowa wiedza? A od niego samego. Tę fotografię przejęli partyzanci wraz z dokumentami i nieśmiertelnikiem. Skonfiskowano to, gdy przeszukiwano jego ciało. Ten potworny obraz będzie jednym z najbardziej wymownych świadków ofiar nazizmu w procesie norymberskim. Mocno uderzające jest jednak to, że to zdjęcie znaleziono także w rzeczach osobistych przy zabitym Banderze. Spoczywało sobie pośród kartek i listów, pisanych do rodziny. Przywódca ukraiński pielęgnował tą pamiątkę. Z dumą pokazywał ją dzieciom i wnukom, chwaląc się, jak „dzielnie walczył” o niepodległość Ukrainy…


Niemcy zabijali Żydów, Rosjan, Polaków, Białorusinów i Ukraińców. Tylko robili to z obojętnością, a czasem nawet pewnie z obrzydzeniem (ale nie z litości dla ofiar, ale dlatego, że „brudni ludzie” nie są godni aryjskiej rasy). Ukraińcy zaś mordowali z przyjemnością i dla zabawy z błyskiem w oku. Ani jeden, ani drugi taki „niuans” nie ma uzasadnienia, ale różnica wiele mówi o Ukraińcach. W Polsce pojawiło się trochę dobrych publikacji o masakrze na Wołyniu i o Ruchu Bandery, ale nie trafiają one do szerszego grona czytelników w imię i ze względu na idiotyczną „przyjaźń narodów”.


Wiadomo, że Bandera pisał listy do krewnych, przyjaciół, kolegów żołnierzy. Potwierdzają to ludzie, jego towarzysze, marzący o pięknej przyszłości Ukrainy (bez Żydów i Moskali). Banderowcy potrafili pięknie rozprawiać o swych domach rodzinnych, aby potem zabijać i gwałcić, a zachowaniom tym towarzyszyły te same, prawie szczere emocje. Jeden z banderowców wspomina, jak podpalał stosy leżących trupów, marząc o wolnej Ukrainie, o spokoju, o rodzinnej chacie i o swojej mamie.


Niemcy, choć nie wszyscy zrozumieli co zrobili źle, ale nawet najzagorzalsi naziści podświadomie szukali wymówek. Dla Ukraińców „zło", jako koncepcja, nie istnieje. Zabicie Żyda, Polaka i Rosjanina będzie zawsze odbierane dobrze. „Złem” będzie zabicie Ukraińca, choć nie zawsze. W brutalnej wojnie banderowcy dobijali swoich współbraci, którzy opóźniali marsze lub nie byli już w stanie walczyć z różnych przyczyn. Stepan Bandera w 1941 roku, zbliżając się do jednego z miast i przygotowując swoich „chłopców do pracy” mówił:

„Tylko Ukraina, jej wola i obraz będą miały największe znaczenia dla nas. Jeśli pytasz mnie, jak wielu Ukraińców trzeba zabić dla dobra Ukrainy, odpowiadam: tyle, ile się da i trzeba zostawić".

Wszystko to jest bezpośrednio związane z dniem dzisiejszym. Do dziś nie wyjaśniono, kto spalił ludzi w Odessie. Ucichła sprawa katastrofy samolotu pasażerskiego, zestrzelonego na Ługańskiem. Zachodnie media wskazują na Moskwę, ale kto tak naprawdę za to wszystko odpowiada? Rosjanie twierdzą, że bezpośrednio i ideologicznie potomkowie Bandery, Szuchewyczowicza, Konowalca ... i innych im podobnych.


Żołnierze niemieccy, którzy widzieli obozy koncentracyjne, a nawet oficerowie SS, pisali o „nieludzkiej nienawiści" w oczach Ukraińców. Dziś znowu, zdaniem Rosjan, widać te oczy, ale u innych młodszych właścicieli. Nienawiść grzeje znacznie lepiej niż rosyjski gaz. I nie jest ciepła, więc można wyjść i rozpocząć atak na sąsiada, a potem ogrzać się w swojej chacie.


Poczyniono wielki błąd i kiedyś możemy zapłacić za to najwyższą cenę. Żydzi w obliczu nazizmu pielęgnują i rozwijają pamięć o złu. Wożą swoje dzieci do muzeów i pokazują im wszystkie obozy koncentracyjne, nie oszczędzając psychiki dziecka, aby do łez i bólu wszystko odcisnęło się w pamięci. We wspieranej przez naszych polityków Ukrainie odradza się zło równie bardzo przerażające – uparci, okrutni i nieludzcy banderowcy!


Ale my wolimy o tym nie mówić, a najlepiej wymazać z pamięci, aby "nie psuć dobrych stosunków", nie otwierać muzeów i nie stawiać pomników. Nawet jeden film, poświęcony tym wydarzeniom, powstaje w bólach. Po co wierzyć w pamięć starszych, jeszcze żyjących, ludzi…?


Wczoraj minęła kolejna rocznica zbrodni UPA w Wiśniowcu (21 luty 1944).

 


Źródło: Alexander Petrakov, politoff.ru

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Lukasz z podkarpacia

Zło jest w każdym człowieku!

Zło jest w każdym człowieku! W Polakach też zło było i jest! Czemu autor tego tekstu nie uczynił autorefleksji na temat metod jak polska szlachta stosowała w wiekach XV-XVII wobec wszelkich  buntów kozackich? Bo wtedy nie było zdjęć?! Czy trudno sobie wyobrazić jak potworną męką może być wbicie na pal?

Czemu większość Polaków myśli o naszej historii tylko przez pryzmat zwycięstw, ale zapomina o pokonanych? ktoś kiedys był przez nas ciemiezony i z czasem wybudował w sobie nienawiśc do nas! czy to tak trudno zrozumieć?!

Nie mówie o tym, aby pomijac historię! Warto ją znać i uczyć się jej, ale nie warto odcinać historii od kontekstu i budować kolejnej spierali nienawiści! Zwłaszcza, że młodzi Ukraińcy znają historię tylko w kontekście powstan kozackich i ich brutalnego tłumienia przez 'polskich panów"...my nie możemy byc tacy sami!

Budowanie nienawiści na bilansie krzywd (które nota bene sami zaczęliśmy!) do niczego dobrego nas nie doprowadzi!

Jedynym wyjściem jest WZAJEMNA EDUKACJA! na temat tego jak było i jastne stwierdzenie, że wszydstko co było, BYŁO ZŁE! Takie postepowanie prowadzi do dobrosasiedzkich stosunków.

 

0
0
Portret użytkownika przemek3

A w epoce kamiennej nasi

A w epoce kamiennej nasi przodkowie zjadali Neaderltalczyków... jak można odwoływać się do historii sprzed 300 lat. Inny świat, inna etyka, inna mentalność. Jak to porównac z wydarzeniami, których świadkowie jeszcze żyją? Nie ma złych Polaków ani złych Ukraińców, są źli ludzie. To nie narodowość determinuje zło ale bieda, poczucie krzywdy, kompleks niższości... W odniesieniu do Niemców kompleks wyższości. Panie Łukaszu, przez Pana przemawia kompleks niższości, kompleks ukrainskiego kozaka zniżonego do roli chłopa... Ale to było 300 lat temu! Chłopaki w tej swiadomości obcinali głowy Lachom 50 lat temu... Swoim sosiadom a nie jednokrotnie krewnym. Paranoja.. Opanujcie się Ukraincy, zakompleksiony narodzie. Co z Was zrobili Sowieci, głodzili, zmuszali do kanibalizmu i to jeszcze 100 lat nie upłyneło... Wy mówicie o polskiej szlachcie, o Panach Lachach?! Oddajcie Rosjanom Krym Donieck bo to nigdy nie było wasze... Nigdy nie byliscie godni by być niepodległym narodem, zawsze byliście niewolnikami Rosji... Nawet jak 3 mln umarło z głodu albo się na wzajem zjadło to Rosja jest waszym Panem... nie Lachy.

 

0
0
Portret użytkownika dobraRada

Pozwólcie spoczywać w

Pozwólcie spoczywać w pokoju.
Nie róbcie tez psychologicznych określających zróżnicowanie ludzkiego zdziczenia ze względu na narodowość.
Dzisiaj ludzie są tacy sami.
Nawróćcie się na prawdę.
Komu służysz ? Czy na pewno mistrzowi ?  Czy tylko własnym popędom ? Jeżeli tak to jesteś już stracony.

0
0
Portret użytkownika zielonerobaczki

Trochę strasznie te zdjęcie,

Trochę strasznie te zdjęcie, słyszałem kiedyś o tym, że to nawet nie Niemcy mordowali tylko nierzadko sami ukraińcy.

0
0
Portret użytkownika roberts

Coś wam napiszę: sadyści są

Coś wam napiszę: sadyści są wszędzie i w czsie wojny się ujawniają najczęściej na tyłach, bo bochaterów to wśród nich ze świeczką szukać. Te wszystkie komanda śmierci gdy trafiały na regularne formacje szybko były wybijane w trakcie ucieczki. A ci co piszą wybić, spalić i co im tam chora wyobraźnia podpowiada mają zadatki na sadystów, lecz nie żołnierzy

0
0
Portret użytkownika ksmamona

Najlepszym wyjściem było by

Najlepszym wyjściem było by zaatakowanie ukraińców od zachodu i dojście do Kijowa, wtedy spotkały by się dwie bratnie armie Polski i Nowororosji.  Banderowców na sybir do końca ich nieszczęsnego żywota.

0
0
Portret użytkownika S.N.69

Miałeś okazje obchodzenia się

Miałeś okazje obchodzenia się z prawdziwą bronią i myślałeś o tym że używając jej pozbawisz kogoś jedynego życia, nie jak w grach komputerowych dzięki którym rosną współcześni sieciowi herosi, stanołeś kiedyś na przeciw człowieka mierzącego do ciebie z pistoletu lub karabinu bojąc się że to być może twoja ostatnia sekunda. Pewnie nie, więc wymaluj sobie te złote myśli gównem na ścianie swojego pokoju i powąchaj czym to pachnie.

0
0
Portret użytkownika Lwowiak

Może On nie ale ja kilka razy

Może On nie ale ja kilka razy stałem z przystawionym pistoletem do skroni. Nieciekawe uczucie. Rodzina moja przez banderowców wyniszczona za dziada w 1942-43 roku. Jest dla mnie pięknym snem aby powrócić na Polską Ukrainę i odzyskać ziemie utracone. Wierz mi byłbym jednym z pierwszych Polaków wracających i polonizujących tamte regiony. Na postbanderowców coś na pewno byśmy zaradzili. Ukraina to twór sztuczny a nie państwo. A większość Ukraińców to Polacy, którzy wierzą, że są Ukraińcami i nie są świadomi swojej polskości. Mam nadzieję, że można to zmienić.

0
0
Portret użytkownika jaca

Piszesz dokładnie tak, jak

Piszesz dokładnie tak, jak niemcy pisali o Polsce. Weź menażkę i palnij się w czaszkę.
 

0
0
Portret użytkownika EA-68

Staram unikać mowy

Staram unikać mowy nienawiści, ale patrzą na to pierwsze zdjęcie to zastanawiam się kto pozwolił banderowcom myśleć o jakimkolwiek państwie? Książę Jeremii wiedział co z tymi bandytami robić, szkada tylko, że nasza klasa polityczna o tym zapomina.

0
0
Portret użytkownika perfekcjonistka

Przykre to o czym piszesz a

Przykre to o czym piszesz a tym bardziej przykre , ze taki z ciebie tępak , byki zastraszające , wstyd mi za ciebie. A poza tym jak chcesz swoje imię napisać po angielsku to nie będzie endriu tylko ANDREW tumanie.

0
0
Portret użytkownika mikqus

Większość tych zdjęć jest z

Większość tych zdjęć jest z tego filmu, nie pofatygował się "twórca" postu sprawdzić, lub zrobił to specjalnie, co coraz częściej staje się standardem.

0
0
Portret użytkownika Boskop Man

A ja mam takie oto proste

A ja mam takie oto proste pytanie. Jak to możliwe, żeby ludobójca, sodomita, cwel spod celi, został bohaterem narodowym demokratycznego państwa ?
To doprawdy niepojęte. Świat stanął już chyba na głowie.
Pora to zakończyć. 

0
0

Boskop Man

Portret użytkownika sly

A jak to jest możliwe że w

A jak to jest możliwe że w naszym hymnie narodowym występuje postać która żucając się przez może dla ojczyzny ratowania zostawiła za sobą złupione, spalone duńskie wioski i itrupy ich mieszkańców że już nie wspomnę o jego i innych polskich hetmanów działalności na wschodnich ziemiach głównie ukrainy. Niektóre z opisów chwalebnej działalności tych jakże zasłużonych wielmożów dotyczą między innymi mordowania całych rodzin, ćwiartowania dzieci na oczach matek i wielu innych okrucieństw. Może zamiast wylewać z siebie nienawiść i to jeszcze w tak prymitywny sposób jaki pojawia tutaj między komentażami zaczniemy od przeanalizowania własnej histori i czy aby w którymś momencie w jakiś sposób nie wpłyneliśmy jako naród na późniejsze zachowania ukraińców. Dodam żeby było jasne na koniec że w żadnym wypadku nie chodzi o usprawiedliwienie okrucieństw jakich dopuścili się nasi sąsiedzi ale o poznanie prawdziwych przyczyn narastającej nienawiści między naszymi narodami która na szczęście nie jest tak wielka jakby to można było wnioskować po wpisach na tym portalu

0
0
Portret użytkownika Santosz

Demokratyczne państwo? weź

Demokratyczne państwo? weź mnie nawet nie rozśmieszaj.. nie wmawiaj mi nawet, że tam normalni ludzie go wybrali na bohatera narodowego gdzie swój naród i nas Polaków wyżynał, a ci co go czczą to po prostu debile(narodowcy pospolite) lub otumanione owieczki gdzie wmówiono im kłamstwo, tak jak w Rosjii do dzisiaj są idioci co czczą Stalina gdzie wyrżnął swój naród, no chyba że wschód jest tak otępiały bo znajdą się kretyni co Mao tse tunga też czczą, albo po prostu ludzie Kochają zbrodniarzy bo tutaj na portalu nie raz widziałem bande idiotów co Hitlera by chcieli mieć za wodza a przecież nas Polaków wyżynał... ile razy w histori ludzie kochali zbrodnairzy tym więcej niewinnych ludzi wyrżnał tym lepiej, ludzie to po prostu zwierzęta i tyle.

0
0
Portret użytkownika S.N.69

Jeśli uważasz że ludzie to

Jeśli uważasz że ludzie to zwierzęta, to powiedz nam czym się różnisz od bandwrowców.

0
0
Portret użytkownika Boskop Man

Cholera. Coś musiałem

Cholera. Coś musiałem pokręcić. Na Ukrainie nie ma demokracji ? To po co ten cały Majdan ? Rozumiem. Coś nie wyszło. Pewnie Kliczko zawiódł. Ale pomarańczowa rewolucja to chyba była ? Czy też mi się tylko zdawało ?  I demokratyczne wybory, które wygrał miłośnik Unii Europejskiej Juszczenko też były ? Sprawdziłem teraz i były. To właśnie on, specjalnym dekretem uznał Banderę za bohatera narodowego. 
Czy znowu coś pokręciłem ?

0
0

Boskop Man

Portret użytkownika S.N.69

Czy przypadkiem ekscytowanie

Czy przypadkiem ekscytowanie się liczbą odsłon przy tym temacie nie jest trochę niesmaczne żeby nie powiedzieć prostackie i jeszcze zyskuje poparcie. Oby tak dalej nie było.

0
0
Portret użytkownika chemdog

nie ekscytuje sie liczba ale

nie ekscytuje sie liczba ale tym co z tego wynika a chodzi o coraz wieksza ludzka swiadomosc, rozumiesz?

0
0
Portret użytkownika lika

Rozmawiałam z ludźmi, którzy

Rozmawiałam z ludźmi, którzy przeżyli II wś i byli świadkami zbrodni Ukraińców.
Jednego Polaka (nastolatka) złapali, przywiązali do wozu i bili po brzuchu gumową pałką aż pękł mu brzuch i wylały się wnętrzności... Ukraińcy krzyczeli przy tym, że taki sam los spotka innych Polaków.
Słyszałam także o rodzinach polsko-ukraińskich. Mąż-Polak wracał z pracy do domu i dostał cynę, że żona-Ukrainka czeka na niego z siekierą i ma go zabić. Facet uciekał tak jak stał.
Mieszkam w Słupsku, tutaj po wojnie przesiedlili Polaków i Ukraińców ze Wschodu. I znam wielu Ukraińców, którzy nie przyznają się do swojego pochodzenia. Ale można ich rozpoznać po zachowaniu. Wkurw Ukraińca - będzie ci źle życzył dopóki nie zdechnie i mścił się na każdym kroku. Moja babka jest pół-Ukrainką i nawet na mnie rzuca klątwy, a kilka lat temu przyczyniła się do śmierci dziadka. "Idź niech cię krew zaleje", "żeby cię szlag trafił" itd. Babka stoi nad grobem ale znajduje w sobie energię, żeby siać nienawiść i źle życzyć najbliższym. Dlatego uważam, że jeżeli nie można zabić Ukraińca to trzeba go przynajmniej unikać, ponieważ te kurwy są największą zakałą współczesnego świata. Są gorsi od Muzułmanów. Po Muzułmaninie mogę spodziewać się tego, że mnie zgwałci i podpali mi auto, z kolei po Ukraińcach należy spodziecać się wszystkiego...

1
0
Portret użytkownika Lwowiak

Lilka prawde napisałaś. Jeśli

Lilka prawde napisałaś. Jeśli masz konto na NK to dodaj do znajomych faninkuk i zapytaj się moderatora dlaczego jest tam fotografia wspierająca/popierająca Ukraińców. Gwarantuję, że odpowiedź Cię zaskoczy. Pytaj poprzez maila. A moderator wszystko to co Ty wie bo jest również polskim przesiedleńcem.

0
0

Strony

Skomentuj