Prawie jak ludzie

Kategorie: 

http://politoff.ru/pochti-kak-lyudi/

To zdjęcie dokumentuje straszną scenę - Kijów, wrzesień 1941. Babi Jar. Matka na sekundy przed śmiercią tuli do siebie dziecko. Człowiek w mundurze SS, który za chwilę zacznie mordować, nie mówi po niemiecku. To Ukrainiec, pochodzący z zachodniej Ukrainy, a dokładnie z Żytomierza. Służył w dywizji „Galicja", a w 1943 roku uczestniczył w Einsatzgruppen.

 


Od kogo pochodzi ta szczegółowa wiedza? A od niego samego. Tę fotografię przejęli partyzanci wraz z dokumentami i nieśmiertelnikiem. Skonfiskowano to, gdy przeszukiwano jego ciało. Ten potworny obraz będzie jednym z najbardziej wymownych świadków ofiar nazizmu w procesie norymberskim. Mocno uderzające jest jednak to, że to zdjęcie znaleziono także w rzeczach osobistych przy zabitym Banderze. Spoczywało sobie pośród kartek i listów, pisanych do rodziny. Przywódca ukraiński pielęgnował tą pamiątkę. Z dumą pokazywał ją dzieciom i wnukom, chwaląc się, jak „dzielnie walczył” o niepodległość Ukrainy…


Niemcy zabijali Żydów, Rosjan, Polaków, Białorusinów i Ukraińców. Tylko robili to z obojętnością, a czasem nawet pewnie z obrzydzeniem (ale nie z litości dla ofiar, ale dlatego, że „brudni ludzie” nie są godni aryjskiej rasy). Ukraińcy zaś mordowali z przyjemnością i dla zabawy z błyskiem w oku. Ani jeden, ani drugi taki „niuans” nie ma uzasadnienia, ale różnica wiele mówi o Ukraińcach. W Polsce pojawiło się trochę dobrych publikacji o masakrze na Wołyniu i o Ruchu Bandery, ale nie trafiają one do szerszego grona czytelników w imię i ze względu na idiotyczną „przyjaźń narodów”.


Wiadomo, że Bandera pisał listy do krewnych, przyjaciół, kolegów żołnierzy. Potwierdzają to ludzie, jego towarzysze, marzący o pięknej przyszłości Ukrainy (bez Żydów i Moskali). Banderowcy potrafili pięknie rozprawiać o swych domach rodzinnych, aby potem zabijać i gwałcić, a zachowaniom tym towarzyszyły te same, prawie szczere emocje. Jeden z banderowców wspomina, jak podpalał stosy leżących trupów, marząc o wolnej Ukrainie, o spokoju, o rodzinnej chacie i o swojej mamie.


Niemcy, choć nie wszyscy zrozumieli co zrobili źle, ale nawet najzagorzalsi naziści podświadomie szukali wymówek. Dla Ukraińców „zło", jako koncepcja, nie istnieje. Zabicie Żyda, Polaka i Rosjanina będzie zawsze odbierane dobrze. „Złem” będzie zabicie Ukraińca, choć nie zawsze. W brutalnej wojnie banderowcy dobijali swoich współbraci, którzy opóźniali marsze lub nie byli już w stanie walczyć z różnych przyczyn. Stepan Bandera w 1941 roku, zbliżając się do jednego z miast i przygotowując swoich „chłopców do pracy” mówił:

„Tylko Ukraina, jej wola i obraz będą miały największe znaczenia dla nas. Jeśli pytasz mnie, jak wielu Ukraińców trzeba zabić dla dobra Ukrainy, odpowiadam: tyle, ile się da i trzeba zostawić".

Wszystko to jest bezpośrednio związane z dniem dzisiejszym. Do dziś nie wyjaśniono, kto spalił ludzi w Odessie. Ucichła sprawa katastrofy samolotu pasażerskiego, zestrzelonego na Ługańskiem. Zachodnie media wskazują na Moskwę, ale kto tak naprawdę za to wszystko odpowiada? Rosjanie twierdzą, że bezpośrednio i ideologicznie potomkowie Bandery, Szuchewyczowicza, Konowalca ... i innych im podobnych.


Żołnierze niemieccy, którzy widzieli obozy koncentracyjne, a nawet oficerowie SS, pisali o „nieludzkiej nienawiści" w oczach Ukraińców. Dziś znowu, zdaniem Rosjan, widać te oczy, ale u innych młodszych właścicieli. Nienawiść grzeje znacznie lepiej niż rosyjski gaz. I nie jest ciepła, więc można wyjść i rozpocząć atak na sąsiada, a potem ogrzać się w swojej chacie.


Poczyniono wielki błąd i kiedyś możemy zapłacić za to najwyższą cenę. Żydzi w obliczu nazizmu pielęgnują i rozwijają pamięć o złu. Wożą swoje dzieci do muzeów i pokazują im wszystkie obozy koncentracyjne, nie oszczędzając psychiki dziecka, aby do łez i bólu wszystko odcisnęło się w pamięci. We wspieranej przez naszych polityków Ukrainie odradza się zło równie bardzo przerażające – uparci, okrutni i nieludzcy banderowcy!


Ale my wolimy o tym nie mówić, a najlepiej wymazać z pamięci, aby "nie psuć dobrych stosunków", nie otwierać muzeów i nie stawiać pomników. Nawet jeden film, poświęcony tym wydarzeniom, powstaje w bólach. Po co wierzyć w pamięć starszych, jeszcze żyjących, ludzi…?


Wczoraj minęła kolejna rocznica zbrodni UPA w Wiśniowcu (21 luty 1944).

 


Źródło: Alexander Petrakov, politoff.ru

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)


Komentarze

Portret użytkownika kArol

Na tym pierwszym zdjęciu nie

Na tym pierwszym zdjęciu nie zgadza się data ? 14-та Стрілецька Дивізія Зброї СС została sformowana wiosną 1943, to skąd Ukrainiec w mundurze SS w 41 roku ???

0
0
Portret użytkownika hadadr

Coś tu smierdzi i to bardzo!

Coś tu smierdzi i to bardzo! W ss mogli służyć aryjczycy  a ukraińcy do nich  nie należeli. Że mordowali to fakt ,że się znęcali rownież. Że o Wołyniu należy pamiętać jak o własnych urodzinach to również fakt, ale nie przypisujmy wszystkich zbrodni  na wschodzie przedwojennej Rzeczpopolitej tylko ukraińcom.Można rzec, wymordowali 200 000 ludzi fakt ,ale nie tylko to byli nasi rodacy. Komu zależy na jątrzeniu powiem tak nie wiem , ale pytam się rosjan co się stało z 2 000 000 naszych obywateli mieszkajacymi w granicach przedwojennej Rzeczpospolitej i to nie tylko byli śmy  my , POLACY!!!!

1
0
Portret użytkownika claudestin

Widze ze pokolenia kolejne

Widze ze pokolenia kolejne Polakow nie zna tej prawdziwej historii ,niemcy na Ukrainie sprzedawali Ukraincom bron ,niestety poniesli za to kare bo uzbrojona przez niemcow UPA potem walczyla po wymordowaniu Polakow przeciw niemcom ,ale celem byl mord na polakach i nawet byli w niemieckich mundurach ,jednak do dzis wiele sie o tym nie mowi i nie pisze bo to byla tajemnica .

0
0
Portret użytkownika pamietamy

I my mamy  o tym zapomniec?

I my mamy  o tym zapomniec? My mamy o tym qrwa nie mowic? Nigdy!!! Niech se Ruskie przejmuja ukraine nic mnie ona nie obchodzi! A bandera to zbrodniarz i bydlak! Niema słow na tym swiecie ktorymi mozna byloby go opisac!

0
0
Portret użytkownika t4grfed

Przecież ruSSkie i ukry to to

Przecież ruSSkie i ukry to to samo. To samo co szwaby. Te trzy nacje to odwieczni wrogowie Polaków. Te wasze kłotnie, że ruSSkie takie dobre, a ukry złe, tylko demaskują ruSSką agenturę. RUSKI, UKR I SZWAB TO WROGOWIE. TAK ZAWSZE BYŁO, JEST I BĘDZIE.

0
0
Portret użytkownika jan66

Tylko ludzie zwierzęta mogli

Tylko ludzie zwierzęta mogli tak rrznąć i rezat Plaków i inne nacje. Nigdy nie będą naszymi przyjaciółmi. Ukraina to Nasi wrogowie, póki będą czcić morderców z UPA,  OUN. 

0
0
Portret użytkownika Jarosław

Oto i jest rosyjska

Oto i jest propaganda!

Oto i jest rosyjska propaganda! Kto napisał ten tekst? - Alexander Petrakov, politoff.ru.

Niechaj uczy geografię. Żytomierz - to miasto koło Kijowa, a nie na Zachodniej Ukrainie. https://www.google.pl/maps/place/%C5%BBytomierz,+Obw%C3%B3d+%C5%BCytomierski,+Ukraina/@50.5194005,28.3785353,8.75z/data=!4m5!3m4!1s0x472c64a32bfa355d:0xf14ad2a3d9b9e229!8m2!3d50.25465!4d28.658667.

A czego on nie napisze co robili Rosjanie z ludźmi pod czas wojny?

Co robili bolszewicy z ludźmi na Syberii? A to co rosjanie robią teraz w Syrii i w Ukrainie - oto i jest prawda, i ona jest teraz.

Ukraińcy nikomu nie czyniły źle poza Ukrainą. A walczyły za niepodległość u siebie w domu. I czyniły to ponieważ uważały za potrzebny na ten moment

I niechaj ten propagandysta który napisał ten tekst, napisze jeszcze ile Ukraińców pomagało Żydom wyżyć. Również nie zapomnijcie o Tatarach z Krymu. Że z nimi czyniły wtedy, i co z nimi czynią teraz... To i jest twarz rosji.

To wszystko dzieje się dla tego żeby pokłócić Ukraińców i Polaków. Moskalom to korzystnie. Mamy nadzieję, co u was nie będzie tego, co jest teraz u nas. To że wam pokazują po telewizji, to 5 % od prawdy.

0
0
Portret użytkownika Darek Leśnik

Może i Rosjanin pisał ten

Może i Rosjanin pisał ten tekst,nie wiem.Najważniejsze jest jedno,nawet ty,Ukrainiec nie możesz napisać że to nieprawda. Polacy pamietaja jacy zwyrodnialcy byli w SS Galizen.Dławili Powstanie Warszawskie w sposób szczególnie okrutny - Ukraińcy ,twoi bracia.Piszesz że Ukraińcy nie czynili żle poza Ukraina ! Tak was uczyli w szkole i powtarzacie te kłamstwa w nadziei że stana sie prawda.Wiec przypomne ci bo wiesz to dobrze tylko próbujesz udawać ciemnego że zbrodni na Polakach dokonywaliście na ziemiach Polskich,znajdz w internecie mapy przedwojennej europy zamiast tracić czas na pisanie bzdur na forum.Ukraina to sztuczny twór który z racji braku innych na bohaterów wybrał bandytów z UPA i jej podobnych band. Co robi dziś w Polsce ponad milionowa armia Ukraińców , przecież u was wojna ! Czemu nie bronicie swojej umiłowanej ojczyzny i dekujecie sie w Polsce ? Gdzie wasz patriotyzm - czy wiecie w ogóle co to takiego ? Nie dajcie sie zwieść tym co pisza nasze gazety i co słyszycie w telewizji. Polacy was nienawidza bo pamietaja .Wierze że nadejdzie dzień gdy Polacy was pogonia z naszego kraju.Oby jak najszybciej !!!

0
0
Portret użytkownika UKRY won

Nie do końca jestem pewien

Nie do końca jestem pewien czemu zmieniasz temat na Rosjan ? Idąc twoim tropem można tak samo napisać o niemcach czy prusakach . Pojmij ukropi trollu jedno - my was tu doskonale rozpoznajemy . To nie Rosja jaest naszym wrogiem a wy bandersyny . Nie chce mi się dla ciebie ukrze klepać ; ale samemu sobie napisz w graficznej szukajce "ukraina 1654" . Tam bedziesz miał mapę tego co wasze i tego co wam dali wasi dobrodzieje - Rosjanie i ZSRR .  W Polsce nie lubimy faszystów ani sadystow - materiałów o tym co robicie sąsiadom pełno , robaczku .  

0
0
Portret użytkownika GRUZPOL

CZLOWIEKU CHYBA NIE WIESZ CO

CZLOWIEKU CHYBA NIE WIESZ CO PISZESZ MOJ S.P. OJCIEC OPOWIADAL MI JAK UKRAINCY WKLADALI NOGI I RECE DO SZUFLADY A NASTEPNIE NOZEM RYSOWALI MAPE NA PLECACH UKRAINCY SA JESZCZE GORSI OD NIEMCOW TAKA JEST PRAWDA

1
0
Portret użytkownika BabiJar

Ukraińcy - nie ma takiego

Ukraińcy - nie ma takiego narodu, nie ma więc niepodległości. Jesteście tylko zajadłymi mordercami.

1
0
Portret użytkownika Lukasz z podkarpacia

Zło jest w każdym człowieku!

Zło jest w każdym człowieku! W Polakach też zło było i jest! Czemu autor tego tekstu nie uczynił autorefleksji na temat metod jak polska szlachta stosowała w wiekach XV-XVII wobec wszelkich  buntów kozackich? Bo wtedy nie było zdjęć?! Czy trudno sobie wyobrazić jak potworną męką może być wbicie na pal?

Czemu większość Polaków myśli o naszej historii tylko przez pryzmat zwycięstw, ale zapomina o pokonanych? ktoś kiedys był przez nas ciemiezony i z czasem wybudował w sobie nienawiśc do nas! czy to tak trudno zrozumieć?!

Nie mówie o tym, aby pomijac historię! Warto ją znać i uczyć się jej, ale nie warto odcinać historii od kontekstu i budować kolejnej spierali nienawiści! Zwłaszcza, że młodzi Ukraińcy znają historię tylko w kontekście powstan kozackich i ich brutalnego tłumienia przez 'polskich panów"...my nie możemy byc tacy sami!

Budowanie nienawiści na bilansie krzywd (które nota bene sami zaczęliśmy!) do niczego dobrego nas nie doprowadzi!

Jedynym wyjściem jest WZAJEMNA EDUKACJA! na temat tego jak było i jastne stwierdzenie, że wszydstko co było, BYŁO ZŁE! Takie postepowanie prowadzi do dobrosasiedzkich stosunków.

 

2
-1
Portret użytkownika Franc

W zupełności się z kolega

W zupełności się z kolega zgadzm. Ukraińcy odpłacają nam za to co czynili im Polacy przed wiekami,

Warto sięgnąć do Historii,  jak powstały Hordy Kozackie itd

Szkoda tylko że ta nienawiść nadal w nas jest i jest podsycana przez innych

1
0
Portret użytkownika Leszek

Polska szlachta mordowała

Polska szlachta mordowała Kozaków? 

Po pierwsze to szlachta, która walczyła przeciwko kozackim powstaniom (tak, bo to kozacy pierwsi zaczynali) była często ruska tak jak i sami kozacy. Sam Jarema Wiśniowiecki był rusinem z pochodzenia. Konflikt na linii kozacy - Rzeczpospolita (szlachta) to konflikt prawosławnej biedoty z katolicką arystokracją. W czasach kozaków nie istniało coś takiego jak Ukraińcy! 

0
0
Portret użytkownika mario2504

"bo kozacy zaczeli" hahahaha

"bo kozacy zaczeli" hahahaha - czlowieku polska okupowala ziemie ukrainiskie od czasow pisatowskich i z czesem utarlo sie ze sa to nasze ziemie....polscy panowie nawracali i cywilizowali ludnosc "ogniem i mieczem" wiec kto [pierwszy zaczol....patrzec na ten problem z punktu widzenia kto pierwszy zaczol ...to mysmy zaczeli i to mysmy najechali ich ..i to polski pan gwalcil i wyzyskiwal ludnosc ukrainiska....czym w konsekwencji byly powstania kozackie i sama rzez wolynisk....dodam tylko tyle zed skupiamy sie tylko na tych co mordeowali ...a co urainicami ktorzy pomagali polakom...czemu ten fakt jest pomijany....moze komus to nie pasuje??

 

1
0
Portret użytkownika Marko

Okupowali? To była nasza

Okupowali? To była nasza ziemia. Kiedy Polacy z Litwinami tam przyszli tam ludzi praktycznie nie było. A ci kozacy - bandziory zwykłe (pociekaw się), ciągle wodę mącili - więc czego się dziwić, że ich karano. Ignorancie.

0
-1
Portret użytkownika Mietek

Widzisz różnica jest taka, że

Widzisz różnica jest taka, że ci polscy panowie nabijali na pal zarówno ukraińskich jak i polskich "buntowników", lali batem zarówno polskich jak i ukraińskich chlopów - robili to, bo to były feudalne czasy. Minęło parę wieków a ukraińcom zebrało sie na zemstę i zemścili się na swoich sąsiadach. Uważasz że to było w porządku?

 

0
0
Portret użytkownika przemek3

A w epoce kamiennej nasi

A w epoce kamiennej nasi przodkowie zjadali Neaderltalczyków... jak można odwoływać się do historii sprzed 300 lat. Inny świat, inna etyka, inna mentalność. Jak to porównac z wydarzeniami, których świadkowie jeszcze żyją? Nie ma złych Polaków ani złych Ukraińców, są źli ludzie. To nie narodowość determinuje zło ale bieda, poczucie krzywdy, kompleks niższości... W odniesieniu do Niemców kompleks wyższości. Panie Łukaszu, przez Pana przemawia kompleks niższości, kompleks ukrainskiego kozaka zniżonego do roli chłopa... Ale to było 300 lat temu! Chłopaki w tej swiadomości obcinali głowy Lachom 50 lat temu... Swoim sosiadom a nie jednokrotnie krewnym. Paranoja.. Opanujcie się Ukraincy, zakompleksiony narodzie. Co z Was zrobili Sowieci, głodzili, zmuszali do kanibalizmu i to jeszcze 100 lat nie upłyneło... Wy mówicie o polskiej szlachcie, o Panach Lachach?! Oddajcie Rosjanom Krym Donieck bo to nigdy nie było wasze... Nigdy nie byliscie godni by być niepodległym narodem, zawsze byliście niewolnikami Rosji... Nawet jak 3 mln umarło z głodu albo się na wzajem zjadło to Rosja jest waszym Panem... nie Lachy.

 

2
0
Portret użytkownika dobraRada

Pozwólcie spoczywać w

Pozwólcie spoczywać w pokoju.
Nie róbcie tez psychologicznych określających zróżnicowanie ludzkiego zdziczenia ze względu na narodowość.
Dzisiaj ludzie są tacy sami.
Nawróćcie się na prawdę.
Komu służysz ? Czy na pewno mistrzowi ?  Czy tylko własnym popędom ? Jeżeli tak to jesteś już stracony.

0
0
Portret użytkownika zielonerobaczki

Trochę strasznie te zdjęcie,

Trochę strasznie te zdjęcie, słyszałem kiedyś o tym, że to nawet nie Niemcy mordowali tylko nierzadko sami ukraińcy.

0
0
Portret użytkownika Viking

No tu zes chlopie walnal

No tu zes chlopie walnal glupote. Niemcy podobnie jak Ukraincy rowno mordowali tak samo i okrutnie sszczegolnie Dywizja SS Das Reich- sami i tylko Niemcy, dalej Dywizja SS-Adolf Hitler takze mogli sluzyc tam sami Niemcy, SS-Herman Goring -tam tez sluzyli sami Niemcy, no i jak to nazywaja dziecieca Dywizja SS - Hitlerjugend, tak pod koniec wojny zlozona z 13,14, 15 letnich chlopcow, bo juz nie mieli kim uzupelniac rowniez jak na dzieci slyneli z okrucienstwa, rztrzeliwujac amerykanskich jencow. Okrucienstwa nie brakowalo ochotnikom ze Skandynawii SS-Viking, czy SS-manom z Estonii i Lotwy. Poczytaj ksiazke o zbrodniach Wehrmachtu, tam sluzyli tylko Niemcy na terenie Polski .Pozdrawiam

1
0
Portret użytkownika Intek

Słynne ukraińskie "wianki" na

Słynne ukraińskie "wianki" na drzewach.... dzieci wiązane do drzew drutem kolczastym w pęczki...

Jaki naród takie i wianki.

0
-1
Portret użytkownika roberts

Coś wam napiszę: sadyści są

Coś wam napiszę: sadyści są wszędzie i w czsie wojny się ujawniają najczęściej na tyłach, bo bochaterów to wśród nich ze świeczką szukać. Te wszystkie komanda śmierci gdy trafiały na regularne formacje szybko były wybijane w trakcie ucieczki. A ci co piszą wybić, spalić i co im tam chora wyobraźnia podpowiada mają zadatki na sadystów, lecz nie żołnierzy

0
0
Portret użytkownika ksmamona

Najlepszym wyjściem było by

Najlepszym wyjściem było by zaatakowanie ukraińców od zachodu i dojście do Kijowa, wtedy spotkały by się dwie bratnie armie Polski i Nowororosji.  Banderowców na sybir do końca ich nieszczęsnego żywota.

0
0
Portret użytkownika S.N.69

Miałeś okazje obchodzenia się

Miałeś okazje obchodzenia się z prawdziwą bronią i myślałeś o tym że używając jej pozbawisz kogoś jedynego życia, nie jak w grach komputerowych dzięki którym rosną współcześni sieciowi herosi, stanołeś kiedyś na przeciw człowieka mierzącego do ciebie z pistoletu lub karabinu bojąc się że to być może twoja ostatnia sekunda. Pewnie nie, więc wymaluj sobie te złote myśli gównem na ścianie swojego pokoju i powąchaj czym to pachnie.

0
0

Strony

Skomentuj