Potężny wybuch w chińskiej fabryce chemicznej w prowincji Hunan

Kategorie: 

Źródło: Internet

W ostatnich miesiącach w Chinach dochodziło do bardzo tajemniczych eksplozji, które za każdym razem miały miejsce w fabrykach chemicznych. Sprawa była tak zagadkowa iż chciałoby się powiedzieć, że incydenty te raczej nie były dziełem przypadku. Teraz pojawiła się kolejna informacja o wybuchu, która tym razem miała miejsce w południowowschodniej prowincji Hunan.

 

Jak podają lokalne chińskie media, wczoraj w fabryce chemicznej w mieście Lengshuijiang najpierw wybuchł pożar, po czym doszło do wielkiej eksplozji. Na początku nie podawano informacji o ofiarach a według najnowszych doniesień, nie ma żadnych strat w ludziach ani nikt nie został ranny.

 

Sytuacja jest już opanowana a strażacy ugasili pożar. Ponownie brakuje informacji na temat możliwych przyczyn najnowszej eksplozji. W pobliżu zniszczonej fabryki rozpoczęto monitorowanie powietrza aby ustalić czy doszło do jego skażenia.

Źródło: Twitter

W zeszłym roku w Chinach doszło do wielu wybuchów w fabrykach składujących chemikalia. Choć władze miały rzekomo prowadzić śledztwo w tej sprawie, przyczyny tych eksplozji pozostają nieznane. Pierwszy i jednocześnie największy wybuch, który zapoczątkował całą serię, miał miejsce w mieście Tianjin we wschodnich Chinach. Jego energię oszacowano na 21 ton TNT a fala uderzeniowa była odczuwalna w odległości 10 kilometrów. Zginęło wtedy ponad 100 osób a co najmniej 700 zostało rannych.

 

Podobne incydenty miały miejsce również w amerykańskich zakładach chemicznych. W październiku w miejscowości Pasadena w Teksasie miały miejsce dwie eksplozje. Również i tej sprawy rzekomo nie udało się wyjaśnić. Czy jesteśmy zatem świadkami toczącej się wojny między Chinami a USA?

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika Asiek

Jaśnie Pany sami nie wiedzą

Jaśnie Pany sami nie wiedzą co się dzieje to wymyślają teorie spiskowe. TO ROBI KRYSZTAŁ ale i tak nie pojmiecie. Uważajcie na swoje arsenały z tymi bombkami atomowymi. Kryształ podgrzewa wulkany to taki arsenalik dla niego to pikuś.

0
0
Portret użytkownika Asiek

Krzysztof. Wiesz co to za

Krzysztof. Wiesz co to za zjawisko WOŚP? Tym włada Staruch. Zrobił to na mojej energii z której (tak jak wy) okradł mnie kiedy miałam 15 lat (i z nikąd pomocy). Atakował mnie kilkakrotnie ...
 
Ach zapomniałam że Ty nie wiesz kto to Staruch, otóż to nieśmiertelny diabeł ... hihihi tak taki istnieje. 

0
0
Portret użytkownika vito

Bardzo sie cieszę Robaczkowa

Bardzo sie cieszę Robaczkowa , że zdobyłaś się na przeczytanie Dżuan Falun Li Hongdzego i że twoja dojrzałość pozwoliła ci dojrzeć i zrozumieć głębię tam zawartą. Polecam tą pozycję innym forumowiczom....tym którzy są już zmeczeni staniem w miejscu i brakiem postępów w duchowym rozwoju. Ta książka to profesura rozwoju duchowego.
p.Robaczkowa...proszę ją przeczytać jeszcze raz i znajdzie tam pani jeszcze coś głębszego, aż sama się pani zadziwi ,że tego wcześniej tam nie widziała...gwarantuję, że tak będzie  :-)
pozdrawiam tych którzy mocno pracują nad sobą i są żądni postępów, a nie tylko poklasku     Vito

0
0
Portret użytkownika DureX

Falun Gong to nie religia ani

Falun Gong to nie religia ani sekta już to udowodniono, zaś takie osobistości jak kanadyjski Sekretarz stanu ds. Azji i Pacyfiku David Kligour i międzynarodowy obrońca praw człowieka David Matas wspierają praktykujących Falun Gong, oraz walczą wraz z resztą 100 mln osób o zaprzestanie ludobójstwa na ludności Chińskiej mających stycznośc właśnie z Falun Gong.  Sam Papież Jan Paweł II w 2002r. uhonorował praktykę Falun Gong za szerzenie najwyższych standardów moralnych, przekazując swoje błogosławieństwo praktykującym Falun Gong na całym Świecie. Mistrz Li Hongzhi, założyciel Falun Gong, otrzymał ponad 1000 dyplomów uznania od przedstawicieli władz na całym świecie (a także m.in. nominację do Nagrody parlamentu Europejskiego im. A. Sacharowa na rzecz wolności myśli i do Pokojowej nagrody Nobla). Komunistyczna Partia Chin zwalcza ich na wszelkie możliwe sposoby, gdyż ludzie uprawiający Falun Gong uwolnili się spod jarzma partii, odważyli myśleć się samodzielnie co nie na rekę tamtejszej władzy. Do dziś zamordowali 2 mln osób, KPCH bezprawnie pobiera narządy na wciąż żyjących więźniach sumienia (szczegółowy raport tutaj: http://faluninfo.pl/wp-content/uploads/2011/11/RAPORT_Krwawe_Zniwo.pdf ) Trzeba być bez serca udając że nie widzi się tej rzeźi dokonujących się na Ojcach, matkach, synach, córkach, siostrach i bracach mordowanych na ich własnych oczach. Możecie choć trochę im pomóc podpisując petycje:
http://www.petycja-do-sejmu.pl/
http://www.petycjeonline.com/petycjachiny
http://www.petycjadlachin.pl/
http://fofg.org/act-now/sign-a-petition/
 
oraz zachęcam do obejrzenia paru minutowego filmu:
 
https://www.youtube.com/watch?v=UpqgSsH_1KY
 
 
Czym jest Falun Gong? 
„Falun Gong, znany również jako Falun Dafa jest tradycyjną chińską dyscypliną doskonalenia duchowego o korzeniach wspólnych z buddyzmem. Jest ona połączeniem nauk moralnych z wykonywaniem medytacji i łagodnych ćwiczeń, co w kulturze chińskiej przyjęło się określać ogólnym terminem “czigong”. Stanowią one w swej istocie wyjątkowy i pełen relaksu sposób na poprawę zdrowia, kondycji fizycznej i umysłowej.
Podstawą praktyki Falun Gong są wartości takie jak: Prawda, Życzliwość i Cierpliwość (po chińsku: Dżen 真, Szan 善, Ren 忍). Falun Dafa uczy, że są to fundamentalne zasady, na których opiera się wszechświat i dlatego osoby praktykujące tą dyscyplinę, starają się stosować je w życiu codziennym.
Falun Gong było do 1999 r. w Chinach największą i najszybciej rozwijającą się praktyką. Szacuje się, że w ciągu zaledwie 7 lat od 1992 roku, kiedy dyscyplinę przekazano publicznie, liczba ćwiczących sięgnęła 70 do 100 mln. ludzi którzy uczynili Falun Gong częścią ich codziennego życia.
W Azji tego rodzaju duchowe praktyki określane są jako: droga kultywacji, samodoskonalenie i stanowią ważną części chińskiej tradycji kulturowej. Szkoły taoizmu, buddyzmu, konfucjanizmu wpisują się w te ramy.
Stosując tę łagodną praktykę uczniowie Falun Gong pozbywają się interesowności w relacjach międzyludzkich, dochodzą do osiągnięcia stanu głębszego zrozumienia siebie i samoświadomości, czystości wewnętrznej i równowagi – co można określić mianem całościowego, prawdziwego uzdrowienia. Ostatecznie uprawiający osiągają to, co w azjatyckiej tradycji nazywane jest „oświeceniem” bądź „osiągnięciem Tao” („Drogi”).
Celem praktyki Falun Gong jest wewnętrzna przemiana samego siebie i częstokroć przekłada się na pozytywne zmiany w otaczającym świecie, a praktykujący staje się cierpliwszym członkiem rodziny, sumienniejszym pracownikiem, więcej dającym z siebie członkiem społeczności, itp.”

0
0
Portret użytkownika Ufoson

"Falun Gong jest przez

"Falun Gong jest przez chińskie władze uważane także za religię lub sektę. Za lidera Falun Gong uważa się Li Hongzhi, zamieszkałego obecnie w USA." - wikipedia.
Religie to jeden ze sposobów wsadzania do narodów lichwiarskich macek. Zaczyna się od małej grupki religijnej, kończy majdanem.

0
0
Portret użytkownika Robaczkowa

   Czytałam wykłady Pana Li. 

   Czytałam wykłady Pana Li.  Dawno nie spotkałam się z tak mądrymi i uniwersalnymi, rozwijającymi tekstami. (Przeczytałam je dzięki jednemu z użytkowników ZnZ - Vito, bardzo dziękuję za polecenie!)
  Jeżeli ktoś mówi, że to ,,lichwiarz" (jeżeli ma skojarzenia z narodowością bankową czy jakimikolwiek podstępami) to bardzo się myli. Facet w swoich wykładach nawołuje do pełnej bezinteresowności i prawdy. Jak ktoś sugeruje, że ten człowiek ma bliskowschodnie pochodzenie to niech najpierw przyjrzy się jego szczerym skośnym oczom.

0
0
Portret użytkownika Robaczkowa

  Te teksty są zakazane, bo

  Te teksty są zakazane, bo nawołują do szczerości, a w ustrojach totalitarnych czczerość jest niebezpieczna. To, że człowiek ten opisuje pewne mało znane historie, które miały miejsce w Chinach też dla rządu jest bardzo niewygodne. Na nieszczęście pisze bardzo dobrze więc coraz wieksza grupa ludzi go czyta i poleca innym.
  Wiem, że to może dziwnie zabrzmieć...
 ja bym tego człowieka nazwała  -
     ,,współczesnym nauczycielem buddyjskim z najwyższej półki".
Ja nie rozumiałam wielu rzeczy o których mówił Jezus.  Szokujące jest to, że po przeczytaniu tego co pisze Li, wiele fragmentów biblijnych wydaje mi się bardziej zrozumiała i sensowna.
 A Li nic o Biblii  nie wspomina - to nie jest jego bajka.
   Nie straszmy więc jakimiś  - ,,sektami" !
  Normalny buddysta i nie gryzie !
 

0
0
Portret użytkownika dziadek ze wsi

Pan Li w niesamowity sposób

Pan Li w niesamowity sposób wypowiedział się o elitach rządzących tą planetą i za to jest od lat na cenzurowanym. Widocznie powiedział prawdę jak jest. Ma szczęście, że jeszcze żyje, albo Wola Boża ma go w opiece.

0
0
Portret użytkownika X

piiii tam, w Krakowie też

piiii tam, w Krakowie też kiedyś spłonęła (mała) fabryka chemikaliów.
...a jaka teraz wieeeelka jest.
 
Nie zawsze powod tkwi w sabotażu. 
 
Czasem sama dewaluacja może być powodem zapalenia się biznesu Smile
 

0
0
Portret użytkownika excar

a przypadkiem nie robiła

a przypadkiem nie robiła produktów z napisem "Dragon" tak smokowo-wężowo?
czosnki to praktyczne plemię. zawsze musi być wieloraka  korzyść tak jak 9/11.  i ubezpieczenie i pretekst do wzięcia za mordę Amerykańców i pretekst do najazdu na na inne państwa ,rzekomo terrorystyczne

0
0
Portret użytkownika Zenek :)

Tak to już jest jak się używa

Tak to już jest jak się używa automatyki przemysłowej NIEWIADOMEGO czytaj NAZISTOWSKIEGO pochodzenia...... Wiadomym nie od dziś jest iż "MARKOWE" produkty zawierają w sobie wszywane już we fabrykach różnorakie wirusy z jakich ostatnio najbardziej znany jest iSSraelski StuxNet widziany też w produktach Siemensa.... jakie już spowodowały kilkadziesiąt awarii w elektrowniach atomowych w Europie..... A to przecież POTENTAT..... w tej "branży".... A tu jeszcze w setkach tysięcy fabryk czyha "demokratyczna" mina..... w "markowych" produktach renomowanych sponsorów hitleryzmu......

Swoją drogą poprzednie wybuchy "chemikalii" w chińskich fabrykach też "PRZYPADKIEM" następowały tuz po dewaluacji juana przez Chiny...

0
0
Portret użytkownika UPAdlina

usmańskim gnidom pali się pod

usmańskim gnidom pali się pod dupami i działają bardzo nerwowo, ale i Chiny i Rosja wiedzą, że los szatanów jest przesądzony. Wystarczy cierpliwie poczekać, a na żałosne prowokacje odpowiadać podobnie, ale bez przesady, bo właśnie o rozpętanie wojny chodzi usmanom, jednak jak zawsze chcą to zrobić tak, zeby nie było na nich.

0
0

Konto nieaktywne na czas nieokreślony - MOD

Portret użytkownika 85r

Chiny nie mają wyboru muszą

Chiny nie mają wyboru muszą walczyć z szatanami zjednoczonymi. A jeśli tak mocno atakują chiny to znaczy że chinczycy dają im mocno popalić.
Tym razem nikt nie zginął czyli chinczycy byli przygotowani na kontratak.

0
0
Portret użytkownika B.

Admin?! Gdzie mój

Admin?! Gdzie mój komentarz? 
44 sprawdź proszę informacje na temat "project thor".

0
0
Portret użytkownika GalAnonim21Wieku

Już bo sie posrasz z tym

Już bo sie posrasz z tym projektem. Weź pocztaj chłopie czym faktycznie miał by być i pomysl czy zrzucenie takiego rdzenia z orbity wywołalo by taki popierdółkowaty wybuch + czy nikt by tego nigdzie nie wychwycił. Oszołomstwo na tym portalu sięga momentami zenitu...

0
0
Portret użytkownika excar

Pamiętacie może informację o

Pamiętacie może informację o zniknięciu amerykańskiego satelity "meteorologicznego"?
W Rosji była kiedyś sytuacja że zaczęły płonąć lasy w okolicach silosów atomowych. Przypadkowy spacerowicz(kłusownik?) zauważył kilka nowopowstałych punktów zapalnych w wysokich trawach. Jak przywiał wiatr z dymem dało się zauważyć promień z nieba, niewidoczny na obszarze wolnym od dymu. A potem szatanom rąbło się manko z satelitami. Oficjalnie to Chiny mają broń podobno umożliwiającą potencjalne zestrzelenie satelity. Ale ja raczej podejrzewam że odpowiedzialność za te wybuchy ponosi  żydowska Vkolumna w Chinach. Tym bardziej że oni tam są zintegrowani i nie do odróżnienia od tubylców. Coś jak ta operacja CIA i Mosadu w w Europie w latach 80tych.Akty terroru niby jakieś "czerwone brygady" i tym podobne głupstwa,służące eliminacji niewygodnych ludzi i zabezpieczeniu interesów USA.

0
0

Strony

Skomentuj