Potężne bombardowania w Syrii. Rosja mści się na islamistach za zestrzelony samolot i śmierć pilota

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

W sobotę nad syryjską muhafazą Idlib doszło do zestrzenia rosyjskiego samolotu wojskowego Su-25. Pilot co prawda zdążył katapultować się, lecz po wylądowaniu na ziemię zginął w akcji. Teraz Rosja rewanżuje się potężnymi bombardowaniami.

 

Muhafaza Idlib w przeważającej większości jest okupowana przez tzw. opozycję. W rzeczywistości są to protureckie bojówki wymieszane z islamistami z Al-Kaidy. W wyniku ostatniej ofensywy prowadzonej przez syryjską armię, terroryści i "umiarkowani" postanowili ponownie połączyć siły.

 

Rosyjskie lotnictwo prowadziło ostatnio naloty na pozycje islamistów. W sobotę w trakcie jednej takiej akcji, bojownicy zdołali zestrzelić rosyjski samolot Su-25 z pomocą przenośnego przeciwlotniczego zestawu rakietowego. Pilot katapultował się i pomyślnie wylądował, lecz niedługo potem dopadli go "umiarkowani rebelianci", którzy zamierzali go schwytać. Rosyjski żołnierz nie dopuścił do tego - wyciągnął granat i wysadził się.

Informacje o utracie samolotu Su-25 oraz śmierci pilota potwierdziło Ministerstwo Obrony Rosji. Jest to pierwsza taka strata od 2015 roku. Rosja bardzo szybko zareagowała, zaczynając od potężnych bombardowań w Idlib. Na celowniku znalazły się pozycje skąd doszło do uziemienia samolotu. Minionej nocy zginęło przynajmniej 30 islamistów.

W niedzielę, syryjskie siły specjalne rozpoczęły operację, która ma na celu pozyskanie broni, z której strzelali terroryści. Rosja chce ustalić kto i w jaki sposób zaopatrzył ich w przenośny przeciwlotniczy zestaw rakietowy. Stany Zjednoczone już wcześniej zaznaczyły, że nie mają nic wspólnego z zestrzeleniem rosyjskiego myśliwca. Syria i Rosja już wkrótce będą wiedziały, czy USA mówią prawdę.

 

Źródła:

https://www.rt.com/news/417831-syria-operation-manpad-search/

https://www.zerohedge.com/news/2018-02-03/video-captures-cruise-missile-strike-militants-s...

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Komentarze

Portret użytkownika Tak Tylko Pytam ?

"Rosyjski resort obrony

"Rosyjski resort obrony powiadomił, że samolot został zestrzelony w trakcie oblotu strefy deeskalacji Idlib . .. " 
Patrząć po komentarzach aż trudno uwierzyć jak wielka jest wiara w przekaz rosyjjskiego MO. Kazde bombardowanie i nalot jest tak superprecyzyjny, że giną wyłacznie znienawidzeni terroryści z ISIS a zwykli syryjczycy w tym czasie parzą herbatę ogladając i słuchając przemówień ojca narodu syryjskiego Assada.
Za agencją Reuters i AFP: przed zestrzeleniem su 25, rosyjskie samoloty bombardowały:  Kafr Nubl, Maasran, Saraqeb, Maarat al Numan i Idlib. Zbombardowano miedzy innymi szpital w Maarat al Numan gdzie pod gruzami znaleziono ciała cywilów. Atakowano budynki mieszkalne w tym zniszczono w Idlib 5 pietrowy budynek mieszkalny mordując jego mieszkanców. 
Gdy w Soczi Rosja zorganizowała cyrk pod nazwą "Syryjska konferencja pokojowa" ich samoloty zbombardowały w Idlib francuski szpital Lekarzy bez Granic i plac targowy. W efekcie zgineło i rannych zostało dziesiatki niewinnych cywili.
Zniszczenie Aleppo, niech ktoś mi wyjaśni jak można z wysokości ponad 5k metrów zrzucać niekierowane OFAB 250 i 500 na gesto zaludnione tereny miejskie i twierdzić, że zgineli sami terroryści ? 
Nawet Kubuś Puchatek gdy słyszy "oficjalne komunikaty RU MO" ze śmiechu spada z łózka. A ty ? Też w t o wierzysz ?
https://www.reuters.com/article/us-mideast-crisis-syria-idlib/russia-steps-up-air-raids-on-syrias-idlib-province-after-jet-shot-down-idUSKBN1FO0VT  

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika ono mat opeja

Ok, cool. Lecz czemu nie

Ok, cool. Lecz czemu nie wczesniej? AAaa, dyplomatactwo pomiedzy dyplomatolkami.  I caly Swiat patrzy jak to soe robi. Ichnich Swiat.

PS Z jakiego jezyka wywodzi sie slowo  "lichwa"?

 

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Biblia Psałterz : lifarz,

Biblia Psałterz : lifarz, lifnik. Do tego dochodzi niemal identyczny przekład tego słowa: angielski: (1.1) usury arabski: (1.1) ربا f, مراباة f esperanto: (1.1) uzuro francuski: usure niemiecki: (1.1) Wucher

PS Co ciekawe tylko Słowianie mają zupełnie inne słowo - ''pożyczkę'' czyli odmienne słowo; ростовщичество wszędzie tam gdzie rozpełzły się po świecie te diabły było słowo z talmudu: IPA lifa lichy.

Portret użytkownika Historyk

Pamiętacie zniszczenie już na

Pamiętacie zniszczenie już na ziemi rosyjskiego ratowniczego smigłowca.Na filmie było wyraznie widać typ wyrzutni ,a nawet jej numer seryjny.Jakoś nie słyszałem,by wtedy kogoś to zainteresowało.

Portret użytkownika Adrem

A czyja ta broń mogłaby być ?

A czyja ta broń mogłaby być ?

Sami takiej broni to rebelianci nie produkują.

Może być tylko albo amerykańska, albo rosyjska.

Portret użytkownika sceptyyk

Ewentualnie, izraelska,

Ewentualnie, izraelska, brytyjska, francuska, włoska i dlugo można jeszcze wyliczać... Wielu twierdzi, że najskuteczniejszą broń w tej klasie produkuje izrael i potrzebuje ciągłych poligonów dla możliwości rozwoju, produkowanego przez nich uzbojenia.

Skomentuj