Poroszenko i Kaczyński pokłócili się z powodu UPA

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

W Kijowie uważa się, że utrata „ostatniego sojusznika” w postaci Ukrainy doprowadziła Warszawę do ślepego końca na wschodzie i na zachodzie. Ukraińskie Zerkało Niedeli pisze, że z małej potyczki między Petro Poroszenko, a Jarosławem Kaczyńskim, liderem polskiej partii rządzącej Prawo i Sprawiedliwość, ostro zaiskrzyło. Skandal wybuchł rzekomo podczas jednego z nieformalnych spotkań obu polityków w Warszawie, a powodem była polityka gloryfikacji UPA, którą oficjalnie prowadzą władze w Kijowie.

Według ukraińskiej gazety, Jarosław Kaczyński bezpośrednio oskarżył Ukrainę o „chamską niewierność". Zdaniem Kaczyńskiego, jego brat Lech Kaczyński zapłacił życiem za przyjaźń z Wiktorem Juszczenką, za wsparcie dla wspólnych projektów z Ukrainą i „działalność na Wschodzie” w ogóle. Za taką ofiarę serwuje się Polakom bohaterską ukraińską armię powstańczą, która popełniła potworne zbrodnie przeciwko narodowi polskiemu.

 

Kiedy doszło do kłótni? Nie wiadomo dokładnie. Jednak zdaniem ukraińskiego dziennika, Polska straciła ostatniego sojusznika, jakim rzekomo była Ukraina.

„Osobiste przekonania i niechęć, odrzucenie politycznej poprawności w stosunku do swoich sąsiadów, polityki historycznej i poszukiwania sprawców, skrajna koncentracja na własnych interesach - to wszystko przyniosło Warszawie zastój na Wschodzie i Zachodzie” – piszą Ukraińcy.

Wcześniej polski minister spraw zagranicznych stwierdził, że Ukraina „nie wejdzie do Europy z Banderą”. Według Witolda Właszczykowskiego, proces integracji europejskiej Kijowa hamuje „kontrowersyjna interpretacja faktów historycznych”. W tych kwestiach Polska jest gotowa do użycia weta w głosowaniu w kwestii przystąpienia Ukrainy do Unii Europejskiej.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)


Komentarze

Portret użytkownika Olinkaa

Już pomijając fakt bliskości

Już pomijając fakt bliskości z UPA, jak można przyjaźnić sie z kimś, kto odznacza Sorosa Orderem Wolności Ukrainy ?! Sorry, ale Ukraina to "ch,d i kk" (by Sienkiewicz) naszpikowana amerykańskimi, rosyjskimi i żydowskimi szpiegami. Prości mieszkańcy mają rozdwojenie jaźni, bo rozgrywa sie nimi jak pionkami w szachach. W sumie to im sie nie dziwie, że mają nacjonalistyczne zapędy.

0
-2
Portret użytkownika Medium

Już pomijając fakt bliskości

Już pomijając fakt bliskości z UPA, jak można przyjaźnić sie z kimś, kto odznacza Sorosa Orderem Wolności Ukrainy ?! 
 

Poczytaj o odznaczeniach Sorosa:

https://pl.wikipedia.org/wiki/George_Soros

Odznaczenia
1995 – litewski Order Wielkiego Księcia Giedymina[4]
1998 – estoński Order Krzyża Ziemi Maryjnej I klasy[5]
2002 – łotewski Order Trzech Gwiazd III klasy[6]
2004 – węgierski Krzyż Wielki Orderu Zasługi Republiki[7]
2012 – polski Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Zasługi[8][9]
2015 – ukraiński Order za Zasługi[10]

2
0
Portret użytkownika UPAdlina

nacjonalistyczne banderowskie

nacjonalistyczne banderowskie zapędy mają tylko ci żyjący na zachodzie ukrainy. To wroga Polsce nacja. Wschodni ukraińcy nie mają takich zapędów.

3
-1

Konto nieaktywne na czas nieokreślony - MOD

Portret użytkownika Rodak

Czy Ukraina byłła i jest

Czy Ukraina byłła i jest przyjacielem Polski ?  Wątpic w to nalezy, bo wszelkie dane po temu wskazują, że Polska nie ma przyjaciół na Wschodzie, jak i na Zachodzie.

3
0
Portret użytkownika kulfon

cy ktos mi moze wytlumaczyc

cy ktos mi moze wytlumaczyc dlaczego dotacja na ukrainskiego studenta jest 3 (!!!!) razy wyższa niz dla polskiego? na wyzszej szkole informatyki i zarzadzania w rzeszowie studiuje ich kilka tysiecy.

dlaczego polacy, mlodzi, jadacy za granice, do anglii, trafiali tam na zmywak i do najprostszych prac,a my ukraincom zapewniamy stypendia i szkolimy ich na specjalistow?

nawet jesli taka klotnia miala miejsce, i rzeczywiscie wladze powoli otwieraja oczy, to w kwestii formalnej nic sie nie zmienilo, ukraincom stworzono tu raj na ziemi. a jest jescze kwestia roznych doplat do mieszkan czy cos, ale o tym nic nie wiem, jesli takie cos istnieje?

ktos, kto sie orientuje, powinien zebrac te wszystkie przywileje ukraincow w polsce i opisac je w jednym artykule

4
0
Portret użytkownika UPAdlina

to na rozkaz uSSmańskiego

to na rozkaz uSSmańskiego bandyty zza oceanu, który ma w tej chwili taki kaprys, żeby Polacy zaprzyjaźnili się z zachodnio-upaińskimi ludobójcami. Im to zawdzięczamy.

5
-1

Konto nieaktywne na czas nieokreślony - MOD

Portret użytkownika Gawron

Oficjalna biografia Dudy

Oficjalna biografia Dudy twierdzi, że pochodzi on z podhalańskiej rodziny. Pierwsza nieoficjalna twierdzi, że jest Żydem i na poparcie tego twierdzenia wzmiankuje zdjęcia Dudy w jarmułce, z menorą i przy Ścianie Płaczu w Jerozolimie. Druga nieoficjalna twierdzi, że jest wnukiem mordercy Polaków z UPA, Mykoły Dudy, uważanego za jednego z najzdolniejszych przywódców UPA. Obie nieoficjalne biografie nie wykluczają się wzajemnie. ( Audiowizualne materiały są internecie ). Ożenił się z panną Kornhauser, córką żydowskiego lewaka i antypolskiego paszkwilanta Juliana Kornhausera, który fałszywie oskarżył Polaków o pogrom Żydów w Kielcach. Weźmy pod uwagę, że prez. Duda podpisał ustawę o przymusowych szczepieniach, bez wyklucznia ze szczepionek zabójczego Gargasilu i powodującego autyzm thimerosalu ( http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0946672X16300931 ) . To można uważać za próbę ludobójstwa. A. Duda również popiera zalew Polski przez Zach. Ukraińców, bez eliminacji sympatyków banderyzmu i hitleryzmu. Nie chcecie Arabów? No to macie Ukraińców, durni goje!

2
-1
Portret użytkownika amateur124

je*ać upaińców. co myślicie o

je*ać upaińców. co myślicie o Łukaszence, prawdziwy on jest? czyżbyśmy nie dali Białorusi wyboru i szansa została przez nas zaprzepaszczona?

2
0
Portret użytkownika Akamai

No to jesteśmy wyizolowani.

No to jesteśmy wyizolowani. 

To dobrze rokuje na przyszłość. 

Gdyby się jeszcze udało przesunąć okupanta za Odrę, to byłoby już super.

Samotność daje wielką siłę, a jeśli się liczy na innych, to kończy się to tak jak w 1939 roku.

7
0

Poznajcie Prawdę, a ona was uwolni !

 

Portret użytkownika inzynier magister

Z najnowszych informacji

Z najnowszych informacji przekazanych przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych wynika, że resort rozważa wyznaczenie zarządcy przymusowego Fundacji Otwarty Dialog. Jednocześnie resort dyplomacji pytany o ewentualność skierowania zawiadomienia do prokuratury ws. Fundacji Otwarty Dialog, przyznaje, że „dotychczas MSZ nie kierowało sprawy do prokuratury”.

Zgodnie z ustawą o fundacjach w przypadku, gdy działanie zarządu fundacji w istotny sposób narusza przepisy prawa lub postanowienia jej statutu albo jest niezgodne z jej celem, minister może wyznaczyć odpowiedni termin do usunięcia tych uchybień w działalności zarządu albo może żądać dokonania w wyznaczonym terminie zmiany zarządu fundacji.

7
0

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Creed1

Nie do Brzezińskiego, jednak

Nie do Brzezińskiego, jednak istotnie jest niesamowicie podobny do mlodego Romana Szuchewycza - dowódcy UPA.

0
-2
Portret użytkownika AndrzejM

Efekt będzie odwrotny -

Efekt będzie odwrotny - Ukraina zmarnieje i zesłabnie, Polska wzrośnie. Wystarczy spokojnie przeczekać ukraińskie sny o potędze, a za dekadę sami do nas przyjdą. Już pokornie i bez pychy - i to oni sami wpierw rozprawią się z banderyzmem. Wystarczy spokojnie robić asertywnie swoje - real jest po naszej stronie. Banderowska Ukraina sama siebie doprowadzi na skraj zapaści. I wtedy pomost bałtycko-czarnomorski zostanie domknięty. Wtedy Polska będzie najsilniejsza w Trójmorzu ABC wg Chin [i "16+1"] czy w Intermarium wg USA. Paradoksalnie OBU supermocartswom to pasuje, bo pomost bałtycko-czarnomorski blokuje Mitteleuropę i blokuje imperium euroazjatyckie Kremla i Berlina [te "od Lizbony do Władywostoku"]. Czyli Polska to dla OBU supermocarstw gwarancja, że nie wyrośnie im trzeci konkurent do walki o globalny stołek, w dodatku konkurent silniejszy i od USA i od Chin. Jestem w 100% pewien, że w te pędy trolle z Olgino zaraz wyjdą ze wspólnymi ćwiczeniami na Bałtyku. O, biedacy! - to tylko dowód jak Rosja nisko upadła jako junior-partner Chin. Za ZSRR byłoby nie do pomyślenia, żeby chińska flota wpływała na Bałtyk, uważany przez Kreml za mare nostrum ZSRR. Reasumując: Polska powinna dalej robić swoje, wzmacniać się korzystając z zielonego światła USA i Chin JEDNOCZEŚNIE, i na tych dwóch supermocarstwach budować Trójmorze ABC i balansować IV Rzeszę [UE pod batutą Berlina] i neo-Stalinogród. Trójmorze ABC podkreślam partnerskie - nie dominacyjne - wtedy będzie trwałe.

3
-7
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Mój dwunastoletni wnuk

Mój dwunastoletni wnuk usłuszał o "Trójmorzu" i zapytał mnie, "a czy Rosja i Niemcy się na to zgodzą?"

 Odpowiedziałem zagadkowo, :jak mi kaktus na nosie wyrośnie to tak..."

4
-2

Strony

Skomentuj