Polskie władze twierdzą, że antypolskie hasła na polskich cmentarzach na Ukrainie, to rosyjskie prowokacje

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Na Ukrainie regularnie dochodzi do ataków na polskie cmentarze. W ten weekend doszło do dwóch takich incydentów. Na pomnikach  rysowano znaki nazistów i okraszano je wymownymi hasłami w stylu "Śmierć Lachom" czyli Śmierć Polakom. 

 

Takie objawy nienawiści wzgledem naszego narodu są bardzo nie na rękę oficjalnej polskiej doktrynie politycznej polegającej na bezwarunkowym poparciu Ukrainy bez względu na wszystko. Wedle niej o wszysto złe w tym o ewentualne antypolskie incydenty Ukraińców, należy zawsze domyślnie, bez dowodów, oskarżyć Rosjan.

 

Trzeba przyznać, że to bardzo wygodny sposób na tuszowanie kolejnych antypolskich ekscesów rosnących w siłę na Ukrainie, Neobanderowców. Ta nazistowska zaraza odradza się na zachodzie dzisiejszej Ukrainy. Polscy ukrofile przekonują nas, że morderca Polaków i ideolog rzeźników z Wołynia to jedyny bohater jakiego oni mają i dlatego mamy się zgodzić na jego gloryfikację. Problem polega na tym, że do ukraińskiej ludnosci przenikają też jego ludobójcze idee. 

W narrację polskich polityków, rytualnie nie wierzących w niechęć Ukraińców do Polaków, sprytnie wpisał się szef MSZ Ukrainy, Pawło Klimkin. Oświadczył on, że jego zdaniem za profanacjami polskich pomników i cmentarzy, znajdujących się obecnie na terytorium Ukrainy, stoi "trzecia siła". W ten sposób ukraińskie władze, wraz z polskimi zasugerowały, że nie ma żadnego odradzającego się banderyzmu i za wszystkimi tymi incydentami stoją po prostu rosyjskie służby. 

Taka hipoteza oczywiście nie jest pozbawiona sensu, ale tak ryzykowna intryga mogłaby być łatwiej obnażona, wystarczy złapać sprawców. Gdyby gołym okiem nie było widać rosnącego kultu Stefana Bandery na zachodniej Ukrainie, możnaby było uwierzyć, że takie ataki na ślady polskości sa niemożliwe. Ci, którzy wmawiają nam, że Ukraińcy nas lubią i nigdy nie profanowaliby polskich miejsc pamięci, są łaskawi nie zauważać, że Banderyzm został obecnie uznany przez władze z Kijowa za oficjalną politykę państwową. 

W ostatnich dniach doszło do sprofanowania przez tak zwanych "nieznanych sprawców" dwóch polskich pomników we Lwowie i w Podkamieniu. Skoro wypisywane hasła w stylu "Śmierć Polakom" nie mają odzwierciedlenia w nastrojach obecnej ukraińskiej "czerni", najlepszym tego potwierdzeniem byłoby ustalenie sprawców, przynajmniej jednego ataku na związane z Polakami pomniki. Nic takiego nie miało jednak dotychczas miejsca. 

 

Nie odnaleziono odpowiedzialnych za wysadzenie pomnika rzezi Polaków w Hucie Pieniackiej, ani winnych sprofanowania cmentarza w Bykowni. Trudno nie odnieść wrażenia, że strona ukraińska nie szuka, bo wie co by odnalazła, więc traktuje teorię prowokacji rosyjskiej jako wygodne wytłumaczenie wyraźnych dowodów na rosnący na zachodniej Ukrainie antypolonizm.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)


Komentarze

Portret użytkownika jacek19561

Tak sobie myślę czy UFO to

Tak sobie myślę czy UFO to może Ruskie? A może w Wietnamie to Ruskie przebrane za Jankesów paliły napalmem ?A Libia ,Irak,Jemen, Jugosławia,Syria itd ? Ukraina? A Izrael który dzięki poparciu USA eksterminuje Palestyńczyków? Gdzie chrześcijaństwo,gdzie przyzwoitość,gdzie wspólnota ludzi?

Zwierzęta są lepsze dla siebie niż my!!!!

Pozdrawiam rusofobów!!!(niech udławią się w końcu swoją nienawiścią)

1
-1
Portret użytkownika jacek19561

Tak sobie myślę czy UFO to

Tak sobie myślę czy UFO to nie Ruskie,czy w Wietnamie to były Ruskie przebrane za Jankesów,czy w Iraku może też, i w Libii, i w Syrii itd.

Pozdrawiam rusofobów!!!(niech udłąwią się swoją nienawiścią)

 

 

1
-1
Portret użytkownika tubylec

"Ludzi opanuje zawiść i

"Ludzi opanuje zawiść i nienawiść, czujesz, brat?
Chodźmy zabić tą nienawiść, bo opanowuje świat,
Kto tu wchodzi na bit godzinami mógłbym mówić tak,
Musisz wstać i się obudzić, a nie drzemać tyle lat
Cała ziemia, pokolenia ludzi, każdy lubi spać
Śnić i budzić się, i łudzić się, że ten świat nie ma wad
Świat ostudzi Cię, pobrudzi Cię, nie poddawaj się, walcz
Wiem, że nudzi Cię, że trudzi Cię pokonywanie fal
Czasem trzeba być kutasem, trzeba być twardym jak stal
Trzeba spalić skurwysynów kwasem, albo wbić na pal
Czy prawdziwy Bóg wybaczy temu Bogu, 
Co nam dał zezwolenie na ten koszmar, który trwa i będzie trwał?
Przerażenie w oczach ludzi, którzy giną, cziki pow
Na nie swojej wojnie o pieniądze, religijny szał
Znów ogarnia postacie stojące wśród dymiących ciał
Nie rozumiejące nic, tylko, że ktoś karabin dał
Nie chcę myśleć o tym nawet, co by było, 
Gdyby tu rozpętało się to piekło
Czasem budzi mnie ze snu, to że można kogoś zabić ot tak, 
Spotkać, wsadzić nóż
Krótka gadka i tak jakby nigdy Cię nie było, fu
Niektórzy mówią, że to przejażdżka
Myślę: coś w tym jest, obserwuję jak przez szybę
Centrum miasta pada deszcz,
Wszyscy spieszą się gdzieś, jest szesnasta, muzyka dla mas
Wszyscy leżymy w rynsztoku, nieliczni szukają gwiazd.

Nie możemy przestać się zabijać, jest tak
Bo to siedzi, jest w nas, zginął nawet Mesjasz
To jest straszne, wiesz? Jak myślę sobie tak o tym
Budzi się agresja, gdy nie masz nic do roboty
Myślę sobie też, brat, to nie wina bloków
Wina skurwysyna, myśli: "wojna", krzyczy: "pokój"
Notuj. Nie poznasz po słowach. a po czynach,
Poczuj, jak podskoczy Ci adrenalina,
Otwórz oczy, uszy, po czym poczytaj internet
Tylko sieć nam pozostała, nikt jej nie chwycił za gębę
Teledysk nie lata w TV, bo nie jesteśmy koncernem
Czy nie dziwi Cię, dlaczego murzyn został prezydentem?
Czemu ludzie byli tak szczęśliwi, gdy składał przysięgę?
Czemu kłamał, tak jak wszyscy wszędzie, to jest pierdolnięte.
Wpisz sobie "wielkie oszustwo" i naciśnij enter
Zresztą nasi też są łasi, Polska płaci kontyngentem
Wielki biznes zmieli nas twardzieli, ja nie mogę spać
Przed oczami mam rodziny tych, którzy zginęli za:
Oficjeli, za ropę, na ulicy za 2 złote, za wodę w Afryce,
Za szpryce w Ameryce,
Kurwa mać, dajcie żyć, to są nieprzespane noce
W nocy pocę się pod kocem, chciałbym spać i chciałbym śnić
Muszę wstać i muszę pić 40%, byleby wyjść spokojnie na ulicę
Potem spotkać tą moją hołotę i żyć."

https://www.youtube.com/watch?v=tfOrz0S5Q1k

3
0
Portret użytkownika barr

Szczerze jeszcze nie było

Szczerze jeszcze nie było żądu co sie kierował dobrem polski, były żądy proniemieckie teraz sa pro amerykańskie wspierające ukraine jęśli byśmy mysleli czysto historycznie to prawie wszyscy nasi sąsiady to przeszłości  wrogowie Smile ,  żydo-politycy od lat siedzą na swoich stołkach na wiejskej i jakoś co pare lat coraz gorzej ,nawet nie patrzeć na historie to nawet nie potrafią rządzić dla zysków ekonoicznych bo kierują sie osobistymi wartościami ,po rozpierdoliło przez 8 lat a pis nie będzie pewnie od nich gorszy ,jedyna nadzieja w  świeżych partiach które mogły by sie wybić ale nie mają szumu medialnego jak stara mafia .

3
-1
Portret użytkownika Samiec_Alfa

To prawda, chodzi o to żeby

To prawda, chodzi o to żeby polska nie spróbowala zaatakować ukrainy co dodatkowo by ją osłabiło.

0
0
Portret użytkownika elohim

Tak przeglądam sobie od czasu

Tak przeglądam sobie od czasu do czasu te wypociny na tym znz, które kiedyś tak mocno się zbulwersowało na wieść od kogoś tam w TVP, że są protalem prorosyjskim.. i w zasadzie przeglądając te wszystkie tutaj wypociny można stwierdzić, że tak to prawda. Bo Rosja dla większości tutaj osób jest wybawicielem, który przeprosił za wyrządzone "krzywdy" wojenne i gra po właściwej stronie w grze politycznej, nawet wśród adminów widać tą jednostronność a zarazem pełen profesjonalizm "dziennikarski": ukrainiec zły, rusek dobry... Ukraińcy źli bo pisiory ich sprowadzają, chociaż sami polacy uciekają za granicę w takim samym celu co Ukraińcy do nas więc mam nadzieje, że kraje europejskie również zajmą się sprawą przebywających u inch polaków, bo to w końcu też jest tania siła robocza. Ukrainiec ma w Polsce jak Polak na wyspach, gdyby to na Ukrainie były takie warunki nie jeden z was pewnie spakowałby walizki Smile Taki paradoks, warto zrozumieć 2 strony chociaż to i tak portal jednostronniczy, a pod moim komenatrzem zaraz będzię "lincz". Odnośnie tych wypocin cóż nie wiemy jak jest a większość już podała werdykt Smile To wszystko gra, SBU/FSB a prawdopodobne że i przy współpracy z ABW, która ma jakiś cel, a przegranymi będziemy my, zwykli ludzie. Ale to taki szczegół w końcu to wina Ukraińców prawda? 

1
-4
Portret użytkownika ąę

prowokatorzy to oczywiście

prowokatorzy to oczywiście eskimosi a nie przyjaźni i pracowici ukraińcy.To eskimośi mordowali moją rodzinę na wołyniu- tak dupku ? Na pewno nie wiesz , no bo skąd ,że Polacy na zachodzie nie zabawiają się w malowanie haseł, można im zarzucić wszystko (wódkę ,chamskie zachowanie)

ale nie sa zideologizowani jak ukraińcy.

0
0
Portret użytkownika UPAdlina

krótka piłka panie elohim !!.

krótka piłka panie elohim !!.........Za pro-rosyjskiego Janukowycza nikt oficjalnie nie gloryfikował nazizmu i banderyzmu na upainie !!..........Był spokój !!.........upaina w strefie wpływów Rosji to brak banderyzmu, a w strefie wpływów uSSmanii banderyzm i nazizm tam kwitnie !!...........trudno ci to pojąć ??.........Masz problem z logicznym myśleniem ??............Taka to jest i pro-rosyjskość !!.........Wy wszędzie widzicie pro-rosyjskość, gdzie ktoś mówi prawdę o nazizmie i banderyzmie na dzisiejszej upainie !!............Jakoś nie narzekacie na to, że ścieko-media typu TVPis i tvn24 to meNdia pro-nazi-banderowskie !!

3
-1
Portret użytkownika odwazniak

Admin, zrób coś prosze, zeby

Admin, zrób coś prosze, zeby forum sie dalo na komorce czytac. Po szóstej odpowiedzi tekst jest po  literce w pionie, a po ósmej wyjezdza poza ekran, czarne tlo, czarne literki po jednej.. nie da rady czytac. Irytujace wielce. Moze mam stara komorke, bo i pisze sie koszmarnie, ale chociaz poczytac wątki komentarzy mozna byloby, bo pomiedzy wycieczkami personalnymi cos tam dodają do dyskusji czasem. Captcha tez wymaga uruchomienia intuicji na komorce, bo sie zjezdza. Forum sie rozjezdza, a capcha zjezdza.

1
-1
Portret użytkownika Taki

Halo POLACY!,,

Halo POLACY!,,

Tak na spokojnie:Antysemita To  czlowiek Ktorego Nie Lubia ZYDZI ?????!!!!!??? To Fakt 

ONI robia nam Teatrzyk a sami siedza u wladzy i sie TYLKO przygladaja jak daleko posuna sie Ludzie?!?! 

Nie dac sie wciagnac w Zadna wojenna ZABAWE?!?!

Poroszenko-   Zyd

Kaczynski -Zyd

Macierewicz -Zyd .........i JESZCZE Cala Zgraja im Podobnych H......i ........

Niech sie Bija miedzy Soba ....a my popatrzymy!!!!!! 

8
-1
Portret użytkownika małgoż

Dobrze prawisz:) W obecnej

Dobrze prawisz:) W obecnej sytuacji tylko postawa apolityczności ocali naszą ludzką twarz!

2
-1
Portret użytkownika Ostatni Sprawiedliwy

Wcale bym isę nie zdziwił. To

Wcale bym isę nie zdziwił. To typowa rusko-sowiecka natura i mentalność. Skłocić innych ze sobą poprzez prowokacje, wyciąganie jakichś starych animozji, o których nikt już nie pamięta albo nie mysli na codzień. Tak jest chociażby z Ukrainą czy Niemcami. Było, co było, nikt juz o tym nie mówił, a tu nagle ruskie trolle zaczęly drążyć temat, żeby odwrócic naszą uwagę od ataku na Ukrainę. A tymczasem o zbrodniach radzieckich, o Katyniu cisza. Czemu tego tak nie drąży nikt? Odpowiedzcie sobie sami....

1
-10
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

bo głupia, sprawiedliwa cipo

bo [...........] w Katyniu, Miednoje i innych tego typu masowych grobach pomordowali zydobolszewicy tyle swoich Rosjan, Litwinów i innych co Polaków. To nie Rosjanie nas wymordowali, lecz Żydzi. Na Wołyniu i z działania SS-Glazien rasowych ukraińskich zbrodniarzyzginęły polskie, bezbronne  rodziny. SS- Glazien pacyfikowało okrutnie Warszawę. Major Armi Czerwonej - Rosjanin uratował moją rodzinę z rąk żydowskiego NKWD. [.........]

5
-2
Portret użytkownika Ostatni Sprawiedliwy

A może tak głupia pizda

[......] jak ty nie potrafi  zrozumieć, że wyciąganie teraz Bandery to zasłona dymna dla dzilań wojennych na Ukrainie? Żebyśmy przypadkiem nie stali murem za atakowaną Ukrainą tylko odsunęli się od nich. Gdyby nie wyciąganie faktow o UPA, stali byśmy murem za Ukrainą, a tak takie [.....] jak ty dały się po prpostu zmianipulować ruskiemu ścierwu i teraz powtarzają, jak pieski za nimi... A Warszawę najokrutniej pacyfikowało właśnie rosyjska 29 Dywizja Grenadierów SS RONA. Tak okrutnie traktowali powstańcow i cywilów, że nawet niemeccy członkowie Waffen SS byli oburzeni i skladal iskargi na ich brutalność. Cholera! Zaraz się okarze, że Rosja jest niewinna istnieniu ZSRR i wszystkim tym zbrodniom tylko jacyś kosmici Smile A skoro tak to niech nie przyszywają sobie zasług ZSRR w sprawie walki z faszyzmem i tzw. wyzwoleniem Europy Wsch. Smile

1
-4
Portret użytkownika UPAdlina

Buhahahahaha!!............

Buhahahahaha!!.............Staremu banderowskiemu jełopowi już całkowiciwe sie poprzestawiało w baniaku !!..........Kto wyciąga cwela bandwerę i upa??...........kto??...........No przecież wy !!...........To patroszenko-waltzman podpisał ustawę gloryfikującą dewiantów banderowskich !!.........To na zachodniej upadlinie ulicami maszerują chachły z portretami cwela bandery !!............To tam powstaja poimniki tego degenerata, a jego imieniem nazywa sie ulice !!...........O czym ty więc bredzisz ??............To wy sami banderowskie wyciągacie ścierwo bandery na widok publiczny !!..........Kto by stał murem za upadliną??.........My Polacy??.............Chyba cię pogięło [.....] !!.........Nikt nie będzie stał za twoją zdgenerowaną nazi-banderowską upadliną!!.........Zapomnij !!........My możemy pomóc Powstańcom Donbasu załadować wszystkich banderowców 2 metry pod ziemię !!.......Zmanipulowac się ??.........Wołyń i wasze ludobójstwo to nie manipulacje [....] !!...........Na pewno my nie damy się zmanipulować wam [..........] !!.........W Warszawie najwiekszą nienawiść Powstańcy mieli do was !!........Nawet niemców brali do niewoli, ale złapani upadlińcy mieli malowane "U" na plecach i od razu szli do piachu !!.........Tak was "kochała" ludnośc Warszawy !!..........Rosja była ofiarą żydo-ZSRR jak i inne państwa [.......] !!............Biali walczyli z czerwonymi kilka lat, zanim żydo-bolszewia zwyciężyła !!..............Nie skamlaj tu o naszą polską przyjaźń, bo jej nie dostaniecie !!.........Nigdy Polak nie będzie przyjacielem baderowskiego chachła !!.........Precz !!...........PS: Zafunduj sobie lepszy translator , bo udawanie przez ciebie Polaka wygląda żałośnie !!

5
0
Portret użytkownika UPAdlina

o zbrodniach żydo-sowieckich

o zbrodniach żydo-sowieckich jest wystarczająco duzo w reżimowym TVPis i uSSmańskim tyn24, za to za cholerę nie ma nic o ludobójstwie na Wołyniu dokonanym przaez twoich upaińskich ziomali !!.........Niewygodna dla was prawda, co??.........Jednak niezależne portale pokazują, żę Polacy nie zapominają o ludobójstwie wołyńskim, co bardzo wam się chachły nie podoba !!........To nie są chachle "stare animozje", ani "coś, o czym nikt nie pamięta" !!............My świetnie pamiętamy i nie uda wam się nam Polakom zrobić wody z mózgu !!..........Zapomnij !!............Jeżeli chodzi o skłócanie ze sobą narodów to jest to wasza specjalność chachle, o czym sami piszecie w swojej uchwale z 1990 roku:............................FRAGMENTY UCHWAŁY KRAJOWEGO PROWIDU ORGANIZACJI UKRAIŃSKICH NACJONALISTÓW (OUN) podjętej  22.VI.1990.
/W.Poliszczuk "Gorzka prawda - zbrodniczość OUN-UPA"- Toronto 1995 - str. 372-379/..................."Przeciwstawiać się wszelkiemu zbliżeniu Polaków i Rosjan zarówno na Ukrainie jak i w Polsce, podsycać wrogość Polaków do Rosjan i odwrotnie, pamiętając, że ścisły sojusz rosyjsko-polski jest poważnym zagrożeniem dla Ukrainy i jej całości terytorialnej.............."............Boicie się tego chachły jak ognia !!

7
-4
Portret użytkownika drako_tr

Czy ty jesteś normalny...???

@ Ostatni Sprawiedliwy - czy ty jesteś normalny...???

"A tymczasem o zbrodniach radzieckich, o Katyniu cisza. Czemu tego tak nie drąży nikt..."  - bo nie odradza się radziecki Katyń, tylko BANDEROWSKA Ukraina...czego jeszcze nie rozumiesz?

5
-2

Portret użytkownika ACHILES

Historia pokazuje nam i uczy,

Historia pokazuje nam i uczy, że każde wydarzenie rodzi następstwa, dlatego przy podejmowaniu decyzji tak ważny jest rozsądek i racjonalne działanie z myślą o następstwach danych decyzji.

 Stosowanie się do tej zasady jest szczególnie istotne w polityce. Podczas ukraińskiej rewolucji na Majdanie Kaczyński wraz ze swoją świtą jednoznacznie opowiedział się po stronie majdaniarzy mimo, że w ich szeregach znajdowali się ludzie uważający Polskę za niewiele mniejszego wroga od Rosji. Dziś wiadomo, że cały ten przewrót był sprawnie zorganizowanym przedsięwzięciem wpisującym się w założenia wojny IV generacji. Majdaniarze a ściślej mówiąc ich kierownictwo, było opłacane przez Zachód celem doprowadzenia do przewrotu na Ukrainie. Przypomnę, iż obalono wówczas siłą demokratycznie wybranego Janukowycza, przy pełnym poparciu Zachodu. Był to gwałt na demokracji ale tym razem szermierze z USA i UE nie widzieli w tym nic złego. Efekty zorganizowanego bandyckiego i zbrojnego przewrotu okazały się być katastrofalne dla Ukrainy. Utraciła ona część swojego terytorium, części nie kontroluje, zginęło kilka tysięcy Ukraińców, armia ukraińska poniosła gigantyczne straty w broni pancernej i lotnictwie. Kryzys który ogarnał kraj spowodował masową emigrację Ukraińców, którzy choć pomstują na Rosję jadą do niej pracować w liczbie 3 milionów, nie lubią Lachów, polskich panów ale w liczbie miliona tu pracują.

czytaj więcej : http://miksa.neon24.pl/post/135758,majdan-na-wiejskiej

Ale igrzyska może nam urządzić. Przynajmniej ma taki cel, chce skupić uwagę Polaków na zaaranżowanym towarzyskim sporze między żydowską, syjonistyczną partią władzy (teraz to PiS) a żydowską, syjonistyczną partią lub partiami opozycji (teraz to PO, KOD, Nowoczesna, itp.). A im więcej Polaków da się zwieść i zaangażować w tę bandycką gierkę, tym mniejsza będzie polska opozycja względem żydowskiego reżimu i żydowskiego kapitalizmu.

Poza tym lepiej doprowadzić do kontrolowanych starć ulicznych, niż czekać na naturalną reakcję społeczną przeciw żydowskiemu reżimowi.

Jest w 100% pewne, że rządy PiS zostawią Polskę i Polaków w jeszcze gorszej sytuacji politycznej i ekonomicznej niż rządy PO. Oczywiste jest także, że żaden rząd IIIRP nie dysponuje instrumentami ekonomicznymi i nie robi niczego w kierunku ich odzyskania, żeby mieć wpływ na ekonomię kraju. Wszelkie decyzje zapadają poza granicami IIIRP (Waszyngton, Londyn, Bruksela, Tel Awiw).

czytaj więcej na : http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/135769,zydo-rezim-szykuje-nam-uliczne-zapasy

Kto pod kim dołki kopie......

https://www.youtube.com/watch?v=f4OmU0pKmo8

https://www.youtube.com/watch?v=h_pNHWGeiB8

https://www.youtube.com/watch?v=7Kh32ChQ75I

Europarlamentarzyści z PiS na Majdanie

https://www.youtube.com/watch?v=2jW8w4Jtri8

OCZYWIŚCIE WSZYSTKIE TO po, nowoczesne i kody srody, to K...WY I ZŁODZIEJE, DO POTĘGI ENTEJ I ZDRAJCY POLSKI I PRAWDZIWYCH POLAKÓW, ale wasze pis, to też obce sługusy, które BIORĄ CZYNNY UDZIAŁ W SKŁÓCANIU POLSKICH RODZIN I CAŁEGO NASZEGO NARODU.

KTO MIECZEM WOJUJE, TEN SIĘ MUSI LICZYĆ, ŻE SAM OD MIECZA MOŻE ZGINĄĆ !!!

4
-1
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Wasze wypowiedzi powodują u

Wasze wypowiedzi powodują u mnie przygnębienie. Czy do was nie dociera, że przyjaciół poznaje się w biedzie, udręce i w niepowodzeniach? Czy do waszych zakutych łbów nie dociera, że Ukraincy nigdy nie bedą naszymi przyjaciółmi?!  Jest im u nas dobrze i jest dobrze, dokąd tak jest. A niech no tylko ciocia Merkel wyciagnie łapy po Prusy i Ślsk i Pomorze, to to ukraińskie scierwo, które u nas jest zaciągnie sie do nowego SS- Glazien i bedzie wyrzyynac tych frajerów, co ich w Polsce zatrudnili. To pewne jak katolski "Amen w pacierzu".

Naszymi przyjaciółmi są Węgrzy i... Rosjanie.. Własnie!

8
-5
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

co ty gówniarzu mozesz o tym

co ty gówniarzu mozesz o tym wiedzieć... Jeszcze masz kał pod nosem. Jedź do Rosji. To honorowy i bratni naród słowiański a po powrocie sie wypowiadaj. Mam przyjaciół w Rosji więc mam wiedzę a ty masz gówno w tym  durnym zielonym łbie żałosny dzięciole...

4
-2

Strony

Skomentuj