Polscy żołnierze wyjadą na manewry na Ukrainę

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Na Ukrainie podobno trwa zawieszenie broni, ale mimo, że nie wprowadzono tam nawet stanu wojennego, to każdy widzi, że mamy tam do czynienia z konwencjonalnym konfliktem zbrojnym. Nie przeszkadza to jednak jak się okazuje w tym, aby na ukraińskiej ziemi stanęli polscy żołnierze.

 

Manewry Rapid Trident 14 odbędą się w dniach 13 - 26 września, na poligonie w Jaworowie niedaleko Lwowa. Będzie tam ćwiczyć 1300 żołnierzy z wojsk NATO w tym 35 Polaków z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej. Oprócz Polaków na Ukrainę przyjadą również żołnierze z USA, Wielkiej Brytanii, Bułgarii, Hiszpanii, Niemiec, Litwy, Norwegii i Estonii.

Źródło: twitter

Scenariusz ćwiczeń Rapid Trident 14 zakłada szkolenia w zakresie patrolowania terenu, rozbrajania improwizowanych ładunków wybuchowych oraz konwojowania. W drugim tygodniu ćwiczeń Polscy żołnierze będą włączeni w skład batalionu ukraińskiego.

W tym samym czasie gdy wojska NATO będą trenować na zachodniej Ukrainie, Rosjanie ogłosili przeprowadzenie kolejnych ćwiczeń wojsk rakietowych. Mają być testowane rakiety balistyczne zdolne do przenoszenia broni jądrowej.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Komentarze

Portret użytkownika Xystos

.. noo to ma Rosja powód by

.. noo to ma Rosja powód by zaatakowac Polske i wygrac te wojne ovczywiscie Panowie Tusk i Sikorsky wraz z innymi zbieglymi z kraju ministrantami Diabla utworza w Londynie Polski Rzad Emigracyjny,a jakze by inaczej ?

Portret użytkownika heddon

Polscy żołnierze mogą sobie

Polscy żołnierze mogą sobie jechać na manewry tam, gdzie ich zaproszą i żadnego koszernego kacapa z Kremla nie powinno to interesować.
fajny text: jestem Władimir Puitn, dla przyjciół Vlad. dlatego wszyscy mówia na mnie Putin

Portret użytkownika michail

UE tańczy tak, jak USA jej

UE tańczy tak, jak USA jej zagra. Stany chcą wszcząć z Rosją wojnę, oczywiście na nie swoim terenie i propaganda Zachodu narazie odnosi zamierzony skutek. Ukraina jest najważniejszym krajem, który jest niezbędny dla Rosji do zbudowania swojego imperium. Tego właśnie obawia się USA. Dla zainteresowanych polecam http://independenttrader.pl/262,wojna_na_sankcje_cz1.html

Portret użytkownika Pytia

Masz 100 procent racji.

Masz 100 procent racji. Powoli i pocichutku.
1. Formowanie Bośniackiej armii muzułmańskiej i nawoływanie do dżihadu, chcą stworzyć bałkański kalifat.
2.Nie podpisanie umowy pokojowej między Kosovem a Serbią w Brukseli (umowa ta zawierała przyznanie przez Serbię Kosova) to było wczoraj. Serbia nie chce, a Kosovo chce.
3. Zabicie serbskiego policjanta przez albańca w Kuršumlji - jakiś tydzień temu
4. Zaczynają się kłótnie o autonomię i władzę w Vojvodinie.
5. Serbia jako kraj neutralny jest coraz bardziej naciskany i przez wschód i zachód, o obranie strony NATO albo Rosji. Po dziś dzień Serbia sankcji Rosji nie wniosła.
6. NATO chce wcielić Serbię w swoje szeregi ( szczyt bezczelności )
7. W Czarnej Górze prześladują Serbów
8. W Macedonii Albańcy chcą własnej autonomii
Te wszystkie fakty w Polskich ścierwomediach były i są przemilczane.
A powiem wam jeszcze, że w samej Serbii żyje około 1000 Polaków. Polaka w Serbii się szanuje, w oczach Serbów Polacy to dobry i odważny naród.

Portret użytkownika X

tak, to wszystko prawda. Jest

tak, to wszystko prawda.
Jest jeszcze wątek Albański w Grecji i jego ewentualne wsparcie przez Turków - to bardzo ważny wątek.
 
Albańczycy (Avarowie) - od tego słowa pochodzi slowo 'awaria', czyli 'przerwanie ciagłości' lub 'uszkodzenie'.  Oni od dawna są zarzewiem wielu klopotów.  A Bośniacy, Chorwaci i Serbowie niepotrzebnie dali się zwaśnić.
 
Nawiasem slowo "waśnić' pochodzi od ruskiego przeliterowania słowa 'bośnia'.
 
Dlatego wojna wyjdzie z Bałkanow, bo Ruscy nie dadzą się sprowokować, a bałkańcy od pierwszego spojrzenia. I to jest ich klątwa.
 
 
 

Portret użytkownika Krzychu

Dla mnie każdy kto wciaga nas

Dla mnie każdy kto wciaga nas w ta wojne i kazdy kto wspolpracuje z tym planem jest ZDRAJCA Polski . Wyrżneli na ostatnimi laty wiekszosc generalow patriotów, ktorzy nie pusciuli by wojska na rzez i skazali by caly narod na to samo. Dla mnie dazenie do wojny jest to zdrada, mam nadzieje, że kedyś te s...ny za to zaplacą i to bardzo slono!!

Portret użytkownika Franek

Gdyby PUTIN chciał już dawno

Gdyby PUTIN chciał już dawno byłby przy naszej zachodniej granicy. Jak usraelskie pieski go rozwścieczą (co usilnie czynią) walnie kilkoma rakietkami odgórnie i przywali z pancernej pięści. CO GO ZATRZYMA??

Portret użytkownika Krzychu

Dla mnie każdy kto wciaga nas

Dla mnie każdy kto wciaga nas w ta wojne i kazdy kto wspolpracuje z tym planem jest ZDRAJCA Polski . Wyrżneli na ostatnimi laty wiekszosc generalow patriotów, ktorzy nie pusciuli by wojska na rzez i skazali by caly narod na to samo. Dla mnie dazenie do wojny jest to zdrada, mam nadzieje, że kedyś te s...ny za to zaplacą i to bardzo slono!!

Strony

Skomentuj