Policja zatrzymała Uzbeka, który stał za zamachem w Szwecji

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube/BBC News

Szwedzka policja powiadomiła, że w piątek zatrzymano mężczyznę, który ma związek z wczorajszym zamachem w Sztokholmie. To 39-letni obywatel Uzbekistanu i jest obecnie głównym podejrzanym o porwanie ciężarówki, zabicie 4 osób i zranienie 15 kolejnych.

 

Sprawca ataku został zatrzymany w mieście Marsta, niedaleko Sztokholmu. Był już wcześniej znany policji i w trakcie aresztowania miał się przyznać do zamachu, lecz jego imię i nazwisko nie przedostało się do mediów. Służby wciąż nie są przekonane czy mężczyzna działał samodzielnie.

Ciężarówka została wczoraj skradziona i niedługo potem wykorzystana do ataku na przypadkowych ludzi na deptaku Drottninggatan w centrum szwedzkiej stolicy. Kierowca podobno umyślnie starał się przejeżdzać dzieci. Lokalne media podają, że ośmioro dzieci przebywa obecnie w szpitalu.

 

Dowiadujemy się również, że w opuszczonej przez Uzbeka ciężarówce, która wjechała w centrum handlowe, znajduje się podejrzane urządzenie. Policja obecnie bada pozostawiony na fotelu kierowcy przedmiot. Istnieje możliwość, że mamy do czynienia z bombą.

 

Coraz więcej wskazuje na to, że mamy do czynienia z kolejnym aktem islamskiego terroru. Można podejrzewać, że zamachowiec przybył do Szwecji jako uchodźca, czyli tak jak inni terroryści, którzy w ostatnich latach dokonywali zamachów w Europie Zachodniej.

Szwecja pozostaje obecnie najbardziej zislamizowanym państwem na naszym kontynencie i jednocześnie żyje tam najwięcej terrorystów z tzw. Państwa Islamskiego, lecz to nie skłania władz do refleksji. Oświadczenie szwedzkiego premiera wskazuje, że kwestia przyjmowania uchodźców z Afryki i Bliskiego Wschodu nie ulegnie zmianie.

"Wszyscy czujemy złość ze względu na to co się wydarzyło, ja też odczuwam gniew, ale musimy wykorzystać ten gniew do czegoś konstruktywnego i pójść na przód. Chcemy - i jestem przekonany, że Szwedzi również tego chcą - prowadzić normalne życie. Jesteśmy otwartą, demokratyczną społecznością i taką pozostaniemy" - powiedział premier Stefan Lofven.

W ostatnich tygodniach w Europie cały czas dochodzi do ataków ze strony agresywnych muzułmanów. Zislamizowane państwa, takie jak Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Szwecja czy Rosja, są narażone na kolejne zamachy, podczas gdy mieszkańcy Polski i Węgier, krajów wolnych od islamskiego terroryzmu i potępianych przez Unię Europejską, mogą czuć się bezpieczni.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)


Komentarze

Każdy ma z tego życia dokładnie tyle,ile SAM sobie weźmie.

Portret użytkownika Gorgi

Korwa, jaki Uzbek dokonuje

Korwa, jaki Uzbek dokonuje zamachu terorystycznego, myslalem ze jako inne medium cos przewidujecie a jestescie tylko nedzarzami Slowianskiego pochodzenia.. Pewne fakty trzeba jako dziennikarz przetlumaczyć a nie zrzynać z onetu. Były ataki w Syrii jest odwet. Powiedzcie to korwa w koncu otwarcie a nie sciemniacie tu jakies falszywe flagi. Co nas to obchodzi. My Polacy dbamy o swoja dupe bo świat jest kurewski ale po co klamać.. Polak niestety glupi nie jest.

0
-4
Portret użytkownika Gorgi

Proszę żebyście napisali

Proszę żebyście napisali dlaczego zrobil ten zamach i nie chce odpowiedzi że w imie ideologi Islamu. Prawda jest taka że zrobił to bo USA wyjeba** mu rodzine albo bliskich i to samo było pare dni temu w Rosji. To jest pierdo**ny akt rozpaczy jak i cala ta islamizacja.. Ja bym z tej Syrii spier**** nawet jak cwelem bym byl i polowa z was tez. Teraz pomyslmy kto katem tutaj jest.. To sie nie skonczy. Ale jak Ruscy zatopia ze dwa niszczyciele to moze ropka sie odechce Stanom na jakis czas, moze. Ale i tak powinni to zrobic... Ktos powiedzial ze albo ataki terrorystczne albo wojna dzisiaj wiem lepsza wojna. Kazdy w Polsce powinien to wiedziec. Nie ma wolnosci bez Solidarnosci!

0
-2
Portret użytkownika MiamiVibe

"Wszyscy czujemy złość ze

"Wszyscy czujemy złość ze względu na to co się wydarzyło, ja też odczuwam gniew, ale musimy wykorzystać ten gniew do czegoś konstruktywnego i pójść na przód. Chcemy - i jestem przekonany, że Szwedzi również tego chcą - prowadzić normalne życie. Jesteśmy otwartą, demokratyczną społecznością i taką pozostaniemy" - powiedział premier Stefan Lofven."

Ten sqrwysyn i inni jego pokroju zawsze będą nawoływać do przyjmowania dziczy bo mają ochroniarzy i chronione wille, już nie wspominając o nagrodach na koncie za celowe rozpierprzanie kraju i mordowanie obywateli w celu utworzeniu państwa policyjnego i chipowania ludzi. Tą demokrację to sobie mogą wsadzić w dupę...

5
0
Portret użytkownika Akamai

Pamiętam jak przedstawiano to

Pamiętam jak przedstawiano to wydarzenie w mediach.

Mówiono, że to Polska została tak wyróżniona i doceniona. Nikt nie wspominał nawet słowem o tym, że jeszcze dziewięć innych państw zostało przyjętych do grona niewolników UE.

Taki to sukces Smile

5
-1

Prawda jest jak poezja.

Większość ludzi nienawidzi poezji.

 

Skomentuj