Polacy skonstruowali zrobotyzowane pszczoły-drony

Kategorie: 

B-Drone źródło: Internet

Populacja pszczół kurczy się każdego roku, co budzi niepokój na temat konsekwencji, które napotka ludzkość, jeśli te użyteczne owady znikną z powierzchni Ziemi. Dlatego zaczęto szukać możliwych rozwiązań problemu, a w Politechnice Warszawskiej opracowano pszczele roboty zdolne do zapylania roślin.

Pierwsza generacja B-droidów została stworzona już kilka lat temu. Wtedy urządzenia nie potrafiły jeszcze latać i mogły zapylać rośliny jedynie poprzez poruszanie się na kółkach. Obecnie polscy inżynierowie stworzyli coś, co rzeczywiście przypomina owady.

 

Unowocześniona wersja sztucznej pszczoły to niewielki dron, który został specjalnie opracowany do zapylania roślin. Działa niemal nie wymagając zaangażowania operatora, wystarczy jedynie określić obszar, który ma być zapylany, a resztą zajmuje się komputer.


Eksperci zaangażowani w rozwój projektu uważają jednak, że jest w nim jeszcze sporo do dopracowania. Między innymi robotyczne owady wymagają zbyt częstego ładowania, praca do wyczerpania akumulatora trwa jedynie przez kilka minut lotu.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Komentarze

Portret użytkownika nazwisko lub pseudonim

Jeszcze kilka lat i i

Jeszcze kilka lat i i sztuczne ch.e będą potrzebne żeby się rozmnożyć, ale nadal wg mediów i urzędników monsanto i inne bayery będą produkowały "chemię i zdrową żywność dzieki której będziemy mogli wykarmić wszystkie umierające z głodu dzieci".

Ciekawe kiedy to szaleństwo się ztrzyma.

Portret użytkownika śrubka

bezsensu. Zamiast pozbyć się

bezsensu. Zamiast pozbyć się chemii to ludzie wolą zmarnować sobie życie na skonstruowanie robota. Ciekawe co będzie zapylał? Roboty drzewa? Ten świat staje się coraz bardziej obrzydliwy. 

 

Portret użytkownika Jakwszyscy

A dzieci będą jadły ulepek,

A dzieci będą jadły ulepek, zwany sztucznym miodem. (kto jadł ten wie jakie to świństwo, a jak smakuje prawdziwy miód). O pyłku, propolisie, woku pszczelim zapomnimy. Bardzo to na rączkę wielkim firmom farmaceutycznym. I to już karmią nas proszkami pod różnymi postaciami. Gdyby naukowcy tak bardzo chcieli by pszczoły przetrwały. To już dawno byłby problem rozwiązany jak warroza, neonikotyny. Niestety, coraz bardziej mam wrażenie że bardziej kochamy martwe zimne maszyny, niż prawdziwe życie. Jeszcze trochę będziemy żreć sztuczne mięso, bo GMO już wlazło do nas. Minie 20-30 lat, i zacznie się to objawiać jakie cudowne to sztuczne szajstwo jest.

Portret użytkownika Profes

Trzeci sezon Black Mirror -

Trzeci sezon Black Mirror - jest odcinek o pszczołach-dronach. W trzecim sezonie jest też odcinek, który do złudzenia przypomina nowe video Zuckenberga jakiego ma asystenta domowego (AI z głosem Morgana Freemana). Biorąc pod uwagę to, że w sezonie drugim premier UK bzyka świnię (a później sprawa z Cameronem) - coś sporo tych przypadków...

Portret użytkownika sceptyyk

Bdb, że nasze

Bdb, że nasze "wykształciuszki" robią coś z myslą o nas. Pszczólki stoją na granicy istnienia,  gdy ich zabraknie, a my nie  bedziemy na to przygotowani, to  nas też zabraknie...

Portret użytkownika MiamiVibe

No dobra, ale może zamiast

No dobra, ale może zamiast robić roboty-pszczoły, wystarczy przestać zatruwać planetę, by te pszczoły nie ginęły ?? Ludzie to jednak ignoranci i hipokryci...

------------------------

Wszystkie konwenanse, savoir-vivre i nonszalancki bon ton służą do sterowania społeczeństwem, by biło się o pozycje generowane przez najwyższe warstwy. To tylko potyczki o ładną obrożę i łańcuch.

Portret użytkownika Antychryst666

No przecierz nie w dupie.A

No przecierz nie w dupie.A moją wiedze zawdzięczam sobie a nie demonom czy aniołkom.Mogę się nią dzielic ale nie oddam jej nikomu.To lata czytania ksiązek ,obserwowania rzeczywistosci i analizowania faktów.A cyrografu z nikim nie podpisywałem!

Portret użytkownika Anioł Prawdy

Chyba tylko ja ciebie

Chyba tylko ja ciebie rozumiem - otóż myślę że mózg to tylko organ służący za przekaźnik pomiędzy mądrością/pamięcią duszy, a fizycznym ciałem który owe mądrości/pamięć wyraża...

------------------------

Wszystkie konwenanse, savoir-vivre i nonszalancki bon ton służą do sterowania społeczeństwem, by biło się o pozycje generowane przez najwyższe warstwy. To tylko potyczki o ładną obrożę i łańcuch.

Portret użytkownika Medium

I Ty też? Przed laty

I Ty też? Przed laty oglądałam serię filmów, tak, amerykańskich, z których jasno wynikało, że nie mózg, a serce pełni naczelną rolę. Występował taki szczupły, wysoki człowiek o imieniu czy nazwisku na D... 10 pkt dla tego, kto będzie wiedział, o kogo chodzi.

Strony

Skomentuj