Podczas trzęsienia ziemi niebo nad Meksykiem rozświetliły jasne błyski

Kategorie: 

Źródło: Virales Chile CL/Youtube

Wielu naocznych świadków najsilniejszego od ponad stu lat trzęsienia ziemi w Meksyku donosi o tym, że tuż przed trzęsieniem ujrzano jasne, różnokolorowe błyski na niebie. Zjawisko można zobaczyć na nagraniach, które są dostępne w sieci.

 

Istnieje przypuszczenie, że błyski na niebie miały związek z wytworzeniem się podczas trzęsienia ziemi pola elektrycznego. Kolejna teoria jest taka, że światło powstało w wyniku pocierania się o siebie skał. Póki co brakuje jednak jednoznacznego uzasadnienia. 

 

To nie pierwszy raz, gdy obserwuje się takie zjawisko. Pojawiło się ono między innymi podczas trzęsienia ziemi w Syczuanie w 2008 roku, w Peru w 2007 roku, a także w Chile w 2010 roku. Często występuje ono przed trzęsieniem ziemi lub w jego trakcie. Naukowcy uważają, że rozwikłanie sposobu powstawania tajemniczych błysków może pomóc w prognozowaniu tych kataklizmów.

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)


Komentarze

Portret użytkownika Spooky

A to zwykła burza nie prawa

A to zwykła burza nie prawa wystąpić w podobnym czasie co trzęsienie ziemi? Na siłe się doszukujecie korelacji tam, gdzie ich nie ma.

0
-2

Nie jestem baranem, nie potrzebuje pasterza

Portret użytkownika krzysiek12345

Jasne blyski na niebie, to

Jasne blyski na niebie, to zwykle zwarcie trafo, nawet widac ze w pewnym momencie wylacza sie zasilanie. Nie ma to jak z igly robic widly, no ale czego po takim portalu sie mozna spodziewac. Tylko straszenie kometami, wojna i kupa reklam o powiekszeni czlonka, hahaha.

0
-3
Portret użytkownika magi74

Dziwne to wszystko. Mam

Dziwne to wszystko. Mam wrazenie, ze to jakas proba skupienia uwagi na jednym a odwrocenie uwagi od drugiego. Skoro Angi zaprasza kolejny milion nierobow, nalezy oczy Europy skierowac w tym czasie na cos innego. 

Byc moze to tylko moja wyobraznia ale uwazam, ze zdecydowanie duzo sie wydarzylo

3
0
Portret użytkownika anonim

Odwracanie uwagi jednym na

Odwracanie uwagi jednym na pozór ciekwszym zjawiskiem, od drugiego (praktycznie istotniejszego) jest typową techniką manipulacji. I nie mówie tu o manipulacji jakiś "elit" czy kogo tam chcecie. Tak sie zwyczjnie manipuluje ludzi. Dla przykładu, jesteśmy straszeni Koreą, po to aby nie skupiac się całkowice na przybyszach zza morza. Rzecz prosta i jasna - strach rządzi ludźmi. Ludzie pod wpływem strachu są bardziej ulegli. 

1
0
Portret użytkownika ddam

W dodatku przez 20 lat albo i

W dodatku przez 20 lat albo i więcej wszystko kręci się wokół muzułmanów, zaczeło się w USA przez zamach na WTC, a kończy na Europie :/

0
0

Skomentuj