Pod zachodnią Antarktydą odkryto ogromne tunele

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Brytyjscy naukowcy odkryli potężne tunele ciągnące się pod szelfem lodowym zachodniej Antarktydy. Niektóre z nich mają nawet kilkaset metrów wysokości.

 

Naukowcy z British Antarctic Survey badali Lodowiec Szelfowy Ronne znajdujący się na zachodzie południowego kontynentu. Badania radarowe oraz zdjęcia satelitarne, ujawniły, że w wielu miejscach zmiany pokrywy lodowej wskazują na obecność podziemnych tuneli wysokości nawet kilkuset metrów.

 

Specjaliści uważają, że tunele musiały zostać wytworzone na skutek topnienia lodowca. Wydrążyła je zapewne woda, która dostała się tym sposobem do oceanu. Eksperci porównują te przepływy do rzek.

 

Teraz najistotniejsze jest ustalenie jak dużo wody dociera tą drogą do oceanu, ale sądząc po obszerności tych podlodowych struktur, należy raczej oczekiwać, że są to spore ilości słodkiej wody. Na duże emisje tego typu wskazują tez wyniki pomiarów zasolenia w Oceanie Antarktycznym.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)


Komentarze

Portret użytkownika P.WALKER

no cóz durza twórca artykółu

no cóz durza twórca artykółu opuscił bardzo to skrócił.na ten temat mogłbym pisac i pisac.admin co tak cienko.temat jest głebszy szerszy i naprawde ciekawy.

Portret użytkownika JKM

Zaraz na portalu "Inne

Zaraz na portalu "Inne medium" - artykuł pt. "KOSMICZNE TUNELE" : ) Chorzy fanatycy...

Portret użytkownika specjalista amator

Zawsze gdy czytam o

Zawsze gdy czytam o antarktydzie przypomina mi się teoria o tajnych powojennych bazach nazistów.

Portret użytkownika Ariel

Nie jest wykluczone :) Z

Nie jest wykluczone Smile
Z wiadomości z okresu IIWW do dzisiaj nie wiadomo co robiły misje niemieckich ubotów na dalekiej Syberii.

Portret użytkownika Pszemson

Przecież naziści musieli się

Przecież naziści musieli się jakoś ukryć po II WŚ - stąd też te tunele. Zapewne te prowadzą do podziemnych (a właściwie podlodowych) miast, gdzie cały czas potomkowie nazistów żyją i planują inwazję...

Skomentuj