Na początku marca bardzo blisko Ziemi przeleci spora asteroida - NASA nie jest pewna jej orbity

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Już 5 marca do Ziemi zbliży się asteroida o nazwie 2013 TX68. Jest to ciało niebieskie przypominające wielkością meteor, który 15 lutego trzy lata temu, eksplodował nad Czelabińskiem. Bliski przelot tej asteroidy został na oficjalnej stronie NASA. Agencja wyklucza zderzenie z Ziemią, ale eksperci przyznają, że trajektoria lotu tej asteroidy pozostaje niepewna.

 

Perygeum, czyli minimalną odległość między asteroidą 2013 TX68 i naszą planetą nie jest łatwe do ustalenia. Astronomowie sugerują tylko,  że obiekt zbliży się w zakresie od zaledwie około 17 tysięcy kilometrów do nawet 14 milionów kilometrów.

Asteroida 2013 TX68 została odkryta 6 października 2013 roku, a dokonano tego w ramach programu badania nieba - Catalina Sky Survey. Do tej pory ustalono, że obiekt ma średnicę większą od meteoru czelabińskiego, która jest szacowana na 30 metrów. W związku z tym gdyby jednak doszło do zderzenia z naszą planetą, jego ewentualny wybuch w atmosferze byłby znacznie potężniejszy.

Jeśli wierzyć specjalistom z NASA Jet Propulsion Laboratory (JPL), w tym roku prawdopodobieństwo kolizji z tą asteroidy jest znikome, ale już 28 września przyszłego roku, wzrośnie do 1 do 260 milionów. Potem 2013 TX68 może zagrozić Ziemi w 2046 i w 2097 roku, ale wtedy podobno prawdopodobieństwa zderzenia będą nawet mniejsze niż za rok.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika xD

Nawet asteroidy omijają

Nawet asteroidy omijają PIĘKNĄ ZIEMIĘ, mam teorię dlaczego... ponieważ są na Niej lUDZIE, a wiadomo gówna się nie rusza bo będzie bardziej smierdziało. Potwierdzono przez nałókofcöf matematycznie.

0
0
Portret użytkownika vagabond

ile to już końców świata

ile to już końców świata przeżyliśmy bo straciłem rachubę w liczeniu,asteroid tez chyba parę tysięcy minęło ziemie odkąd pamiętam i nic się nie stało,NASA wprowadza ogólna dezinformacje i strach w ludziach przygotowując ich za nie długo na wojnę z ufoludkami,wszystko ma swój cel,człowiek wystraszony zgodzi się na wszystko!!!!

0
0
Portret użytkownika Pedroes

Niesamowita ta

Niesamowita ta piosenka...
Chyba sobie kupię całą dyskografię

0
0
Portret użytkownika debaucher

Normalnie te ich

Normalnie te ich popierdywania zaczynają mnie wkurwiać!Co kilka miesięcy ma niby lecieć jakiś kartofel i nie może porządnie przy....pierdolić!Ciekawe ile takich kartofli przeleciało przez ostatnie 2000 lat?
Założycie się,że na Prima Aprilis dalej będziemy tu wystukiwać swoje opinie?

0
0

Każdy ma z tego życia dokładnie tyle,ile SAM sobie weźmie.

Portret użytkownika dfguf  GJ

A ja bym ci radzil żebyś

A ja bym ci radzil żebyś zapomniał o słowie kartofel. Możesz narobić sobie problemów. To może być żle odebrane.

0
0
Portret użytkownika SHIDE8

Podsumowując- cieszcie się

Podsumowując- cieszcie się każdą chwilą bo nie wiadomo co przyniesie następny dzień. Kto ma dobre serce, jest uczciwy nie musi się niczego obawiać;-)

0
0
Portret użytkownika student

"Jeśli wierzyć specjalistom z

"Jeśli wierzyć specjalistom z NASA Jet Propulsion Laboratory (JPL), w tym roku prawdopodobieństwo kolizji z tą asteroidy jest znikome, ale już 28 września przyszłego roku, wzrośnie do 1 do 260 milionów."
1:260000000, tak lepiej zapisać. Gołym okiem widać, że bardziej prawdopodobne jest, że z lapka na którym piszę ten komentarz za 10 sekund wyskoczy stado tyranozaurów, pożre mnie i całą moją rodzinę, wyjdzie na miasto, kupi auto w komisie, pojedzie do Monachium, zapisze się do Bayernu, wygryzie ze składu Lewego i Neuera, po czym wygra Ligę Mistrzów Smile
A mówiąc poważnie, to ŻADNA ze ZNANYCH asteroid nam nie zagraża. Prawdopodobieństwo zderzenia choćby z jedną z nich jest tak znikome, że nie warto o tym mówić. Niebezpieczne obiekty kryją się wśród nadal nieodkrytych - i jak pokazuje praktyka (patrz Czelabińsk), odkrywamy je dopiero jak w nas j**ną.

0
0
Portret użytkownika zyx

1:26 baniek to

1:26 baniek to prawdopodobieństwo tylko dwa razy mniejsze niż wygranie szóstki w totolotka. A zdarza się, że w miesiącu pada kilka szóstek.
Dlatego ja tam bym się chętnie zaszczepił przeciw asteroidom albo przynajmniej zaczął płacić jakiś podatek od asteroid.

0
0
Portret użytkownika bar

Sam sobie odpowiedziales.

Sam sobie odpowiedziales. Miliony ida na badania a w ziemie i tak zaawsze cos walnie. Nawet jakby wiedzieli co gdzie i kiedy to uspakajam my sie o tym niedowiemy przyklad z ostatnich lat fala tsunami na indonezje ewakuowano druzyny pilkarskie z anglii kilku bisnesmenow a reszta mogla zginac

0
0
Portret użytkownika brutal

pamiętam jak tusk wszedł na

pamiętam jak tusk wszedł na wały przeciw powodziowe ,i zagwarantował ludziom że nam powódz nie zagraza ! za dwa dni zalało tereny na których stał ,gdyby w ten czas ludzie prawidłowo go odczytywali unikneliby rozczarowania ,wiec i tu trzeba wziąć poprawke na "szanse" zderzenia z ziemią 

0
0
Portret użytkownika keri

Zawsze na początku marca był

Zawsze na początku marca był Dzień Kobiet Smile
Może niech tak zostanie, byle nie dawać w tym dniu paniom martwych kwiatów, które tracą życie tylko po to, by któraś miała chwilę przyjemności.
 

0
0

Nie odpowiadam na komentarze tych, którzy nie rozumieją co czytają.

Strony

Skomentuj