Plastik spożywczy pozbawia ludzi męskości

Kategorie: 

Źródło: R. Habert/Inserm

Bisfenol A jest jednym z najczęściej stosowanych elementów z tworzywa sztucznego i znajduje się zarówno w produktach technicznych i mających styczność z żywnością. Co więcej bisfenol A był stosowany do produkcji butelek dla niemowląt. Ostatnio jednak na stosowanie bisfenolu narzuca się poważne ograniczenia i dziwnie cicho na ten temat w głównych mediach.

 

Amerykanie zarekomendowali nie używanie tego tworzywa w styczności z żywnością a powodem tej odmiany podejścia jest odkrycie negatywnych skutków, jakie ma wywierać w organizmie człowieka. Na przykład, uważa się, że ze względu na jego podobieństwo do kobiecego estrogenu, bisfenol wpływa na układ nerwowy, istnieją na przykład dowody, że zwiększa ryzyko arytmii serca u kobiet.  Nie licząc, oczywiście, różnych efektów nowotworowych. Zresztą większość produktów laboratoryjnych prędzej czy później staje się rakotwórcza.

 

Naukowcy z francuskiego Instytutu INSERM pod kierownictwem Rene Haberta znaleźli inną negatywną cechę bisfenolu A. Okazuje się, że jest zły dla rozwoju jąder. Naukowcy eksperymentowali na zwierzętach laboratoryjnych. Dodawano im bisfenolu A, a następnie, wpływ na ich płodność, produkcję testosteronu i innych hormonów niezbędnych dla rozwoju samych jąder.  Raportu naukowców został opublikowany w czasopiśmie PLoS ONE, efekt zaburzeń płodności obserwowano nawet przy bardzo niskich stężeniach w środowisku, od 2 mg / l  a w tym stężeniu BPA można znaleźć w krwi, moczu lub czy płynie owodniowym zwykłej osoby, która lubi spożywać produkty przechowywane w plastiku z bisfenolu.

 

Znaczenie testosteronu w organizmie mężczyzny jest chyba oczywiste, po prostu zależy od niego i stan jąder i płodność samców. Według badaczy, jeśli kobieta w ciąży będzie długo w kontakcie z bisfenolem, jej syn może posiadać wady związane z zaburzeniami maskulinizacji, takie jak spodziectwa i wnętrostwo.  Nie wspominając już o przyszłej bezpłodności.

 

Naukowcy podkreślają, że szczury i myszy były bardziej odporne na efekt bisfenolu A, który ponownie zwraca uwagę na potrzebę badań naukowych na ten temat na bazie "materiału ludzkiego", zwłaszcza, jeśli mają one bezpośredni związek z męskością. Z drugiej strony naukowcy nie wiedzą jak działa bisfenol oddziałując na jądra, autorzy wspominają tylko o niestandardowym mechanizmie działania.

Gdy czyta się takie opracowania naukowe to włos się jeży na głowie, bo okazuje się, że jesteśmy otoczeni niebezpieczeństwami a zdawałoby się utopijna wizja roztoczona w komedii Juliusza Machulskiego Seksmisja okazuje się może wręcz prorocza. Męskości grożą związki chemiczne przemycane do krwioobiegu w postaci hormonalnie pasionych kurczaków czy też butelek, w których składowana jest żywność i napoje. Zaburzenia płodności grożą nam depopulacją w kolejnych pokoleniach i to zjawisko pojawi się na dużą skalę.

 

Źródła:

http://www.plosone.org/article/info%3Adoi/10.1371/journal.pone.0051579

http://presse-inserm.fr/en/leffet-nefaste-du-bisphenol-a-prouve-experimentalement/6170/

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika b@ba

Trzeba ograniczyć spożycie

Trzeba ograniczyć spożycie plastiku... Jak to możliwe, że ludzie jedzą nałogowo plastikowe torby,a butelki plastikowe rozpuszczają się w mleku dla dzieci... Co za okropieństwo... Światowy problem...

PS: Kto tam mi wycina komentarz?

Portret użytkownika b@ba

trzeba bionesfol A jesc, by

trzeba bionesfol A jesc, by zaszły takie efekty... Rozumiem, że ludzie jedzą nałogowo plastikowe torby i że plastik rozpuszcza się w mleku dla dzieci... Co za okropieństwo...Światowy problem... Trzeba ograniczyć spożycie  plastiku xD

Portret użytkownika Arthur

snajper70m cukierki kupujemy

snajper70m cukierki kupujemy właśnie dla opakowania- ludzie uwielbiają otierać prezenty najlepiej opakowania szeleszczące, błyszczące.
 
K - e - m, tak spisek ludzkości - wprowadzamy substancję do przetwórstwa tworzyw i wybijam ludzkość. Brawo za inteligencje. A płyty azbestowe to wynalazek rosjan by zniszczyć polaków, itd. itd. jak rtęć w szczepionkach.
 
Proszę o nie podniecanie się kolejnymi sensacjami z gazet, prawdziwych mediów bo te będa zawsze, bo zawsze naukowcy eksperymentują i tworząc coś, a jak to na nas wpływie to zostanie ocenione po czasie. Eksperymentujemy na samych sobie od zawsze. Ktoś nie wierzy, że nie można latać i skacze w przepaść- eksperyment dla tego pokolenia, bo następne znów będzie się buntować i znów potrzeba nam takiego eksperymentatora by śmy na oczy to zrozumieli (to była analogia).
 
Apeluje by ten portal nie stał się deser.pl czy plotek.pl w obszarze nauki.
Podawać informację to jedno, a przezentowanie ich to druga rzecz, szczególnie w odniesieniu do teorii spiskowej świata.
 
Co do tematu wpisu to jedno jest podawanie dożylnie/pokarmowo zwierzętom substancji, a druga rzecz to ew. wyodrębnianie/ekstrachowanie tej substancji z tworzywa w środowisku wodnym. Butelki nie rozkładają się przez setki lat (tworzywo to pochodna ropy i mnóstwa dodatków przetwórczych). Jeśli ta substancja ekstrachuje się to chyba mamy dobry pomysł na badania - degradacja śmieci za pomoca tej substancji w środowisku wodnym. Jak widać można i znaleźć dobrą stronę tej "strasznej nowiny dla naszych jąder".
 
ps. jakoś w Azji rozmnażają się na potęgę, a piją butelkowaną wodę - w porównaniu do nas co pijemy "zdrowszą" wodę z rurociągów.
 

Portret użytkownika ferwor

Liczy się sumaryczna dawka

Liczy się sumaryczna dawka wchłoniętego bisfenolu lub substancji toksycznej, a nie tylko ilość pochodząca z butelek plastikowych. A na pewno ludzie w krajach Azji mająz nim krócej do czynienia i w mniejszej ilości źródeł pochodzenia niż w Europie. W Europie możemy być już drugim lub trzecim pokoleniem skażonym tą toksyną, podczas gdy w Azji jesto pierwsze.
Arthur - polecam ci analityczne myślenie. I mniej zjadliwości w ogłaszaniu swoich braków logicznego rozumowania.

Portret użytkownika Arthur

Obiecam, że popracuje nad

Obiecam, że popracuje nad tym. Jednak czuje niechęć, gdy jakiekolwiek działania ludzkości są przedstawiane jako argumenty do jednej tezy.

Portret użytkownika ZimaTysiąclecia

"Plastik spożywczy pozbawia

"Plastik spożywczy pozbawia ludzi męskości"
Albo pozbawia męskości także kobiety albo kobiety to nie ludzie.
Ciekawe pomysły ma autor tytułu. :/

Portret użytkownika was

Masz rację.Powinno być:

Masz rację.Powinno być: ludzkość albo rodzaj ludzki męskości. Wtedy już nikt się chyba nie zaperzy w małostkowości swej.

Portret użytkownika K - e - m

BYC MOZE TO JAKAS  CELOWA

BYC MOZE TO JAKAS  CELOWA KONSPIRACJA MAJACA NA CELU
OGRANICZENIE POPULACJI SWIATOWEJ, W KTOREJ PRODUKTEM
UBOCZNYM MOZE BYC NIESPODZIEWANA SEKSMISJA....
A AUTORZY TEGO PROJEKTU STANA SIE JEJ PIERWSZYMY OFIARAMI,,,
( oczywiscie spekulujac, ze to mezczyzni stoja za cala ta sprawa )
K-e-m

Portret użytkownika Dorek

A co by zrobił ZUS i co by

A co by zrobił ZUS i co by sie stało z funduszami emerytalnymi gdyby nagle zabrakło młodych ludzi do pracy ? Oni utrzymują się z naszej(młodych i wogóle pracujących) cięzkiej pracy. 

Portret użytkownika gus

nie martw się vincent i

nie martw się vincent i pejsaci zaraz znaleźli by obejście i byłoby zgodnie z prawem, no i oczywiście banki i akcjonariusze w pierwszej kolejności byliby do spłacenia, a reszta? jak w ambergold... no i policja czuwałaby żeby nie było samosądów i rozkradania majątku który nalerzy się wierzycielom pierwszej kategorii.

Portret użytkownika MarekPoznań

Kiedyś wszystko było w

Kiedyś wszystko było w szklanych butelkach i było dobrze. Za duży koszt przerobu stłuczki szklanej i mycia butelek jest tego powodem. O różnicy w smaku już nie ma co pisać - w szklanych butelkach napoje mają lepszy smak.

Portret użytkownika snajper70

Masło na wagę zawijane w

Masło na wagę zawijane w papier-woda w butelkach na wymiane.
Gdzie te matoły od ekologi? Plastik powinien być wycofany jeśli chodzi o wodę i produkty spożywcze.Żeby zjeść  1 cukierka z torebki trzeba odwijać i odwijać garść foli i papierów,czysty idiotyzm.
Bronią idioci jednego drzewa a syf sprzedawany w sklepach nie obchodzi ich w ogóle,jak słyszę słowo EKO to mnie szlak trafia.

Skomentuj