Pęknięcia w irańskiej elektrowni atomowej w Bushehr

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

W kwietniu i w maju tego roku doszło do silnych trzęsień ziemi w okolicy jedynej działającej w Iranie elektrowni atomowej. Po zdarzeniach informowano, że budynki przetrwały, ale teraz okazuje się, że zlokalizowano pęknięcia.

 

Według oficjalnych informacji pęknięcia pojawiły się przynajmniej w jednym miejscu, ale mają po kilkanaście metrów. Pojawiły się też informację wskazujące na to, że pęknięcia widać na obudowie reaktora. Teheran nie wypowiada się w tej kwestii, ale inspektorzy Międzynarodowej Agencji wątpią, że wstrząsy o sile 7,7 stopni w skali Richtera, do których doszło w jej okolicy, rzeczywiście nie wywołały żadnych uszkodzeń.

 

Przedstawiciele rosyjskiej firmy uczestniczącej w budowie obiektu również twierdzą, że trzęsienie nie wywołało problemów w pracy elektrowni. Wątpliwości jednak nie biorą się z niczego i tak jak w przypadku Fukushimy właściwy rozmiar problemów może być ukrywany. Pokazuje nam to, że energetyka jądrowa jest obarczona wysokim ryzykiem i tego typu siłownie nie powinny być budowane w rejonach aktywnych sejsmicznie. Niestety dzieje się inaczej a świat ignoruje to zagrożenie zwracając na nie uwagę dopiero, gdy dochodzi do katastrofy na dużą skalę.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Komentarze

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Juszka1980OGL

oczywiście takim elektrowniom

oczywiście takim elektrowniom mówimy nie. przez niewiadomo kogo budowane bez nadzorów bez doświadczenia z reaktorem które nie stosuje się od przeszło 20 lat.
Jak ona ma coś wspólnego z nowoczesnością to wybacz ale my chyba żyjemy w średniowieczu Język

Portret użytkownika pako1205

I tak się szczęśliwie

I tak się szczęśliwie składa,że niedrogo,po starej znajomości,jak dla Nas tylko,mają jedną w drodze wyjątku do odstąpienia.Jest świetna i nigdy,przenigdy nie skazi niczego,a kto wie,może ceny będą francuskie... .Nie wolno dawać wiary w żadne słowa od promotorów energii nuklearnej,to czysty biznes,a nie odłam Greenpeace,chociaż obecnie to pewnie nie pierwszorzędne odniesienie...

Skomentuj