Paryż - strefa wojny czy strefa mediów?

Kategorie: 

Źródło: własne

Raczej strefa mediów, tak wyglądają na gorąco moje wrażenia po blisko tygodniowym pobycie w Paryżu. Rozpocząłem go w niedzielę, niecałe 48 godzin po zamachach. 

 

Po przyjeździe, na lotnisku (Terminal 1 na CDG) nie przechodziłem żadnej kontroli dokumentów (ani paszportu, ani dowodu osobistego), tak więc szumnie zapowiadane przez francuskich oficjeli zamknięcie granic wydaje się być fikcją. Faktem jest jednak, że na lotnisku we Frankfurcie, samoloty odlatujące do Paryża odprawiane były w asyście uzbrojonej po zęby policji w kamizelkach kuloodpornych (witane zresztą też), a pracownicy lotniska kilkakrotnie powtarzali komunikat, że należy mieć ze sobą ważny dokument tożsamości.

 

Przygnieciony obrazem podawanym przez media, do hotelu w południowej części miasta dostałem się taksówką. Po drodze nie spotkałem żadnych oznak podwyższonego zagrożenia. Raz, na obwodnicy w okolicach zjazdu na Porte Maillot, wyprzedziła nas pędząca na sygnałach limuzyna w asyście policyjnych motocykli i radiowozów.

 

W samym Paryżu panuje, można powiedzieć, coś na kształt smutnej powagi. Nie czuje się paniki, tak chętnie przywoływanej przez media, ale raczej atmosferę ważnej, powszechnej refleksji. Faktem jest jednak, że Francuzi zniknęli z restauracji. O ile zazwyczaj przesiadują w knajpkach masowo, gadając, paląc papierosy, ze szklaneczką piwa czy kieliszkiem wina – tym razem cały ten zgiełk zniknął i tylko gdzieniegdzie widać parę, małą grupkę siedzącą z daleka od okien.

 

Nie ma turystów – zniknęli wszechobecni Japończycy z aparatami, nikt nie ciągnie na dworcach wielkich walizek z lotniczymi naklejkami. Sporadycznie spotyka się kogoś, kto zwiedza. Pełny turystów zazwyczaj przystanek RER C na Orsay, tym razem zastałem wyludniony. Większy ruch był pod oświetloną w Trzech Kolorach wieżą.

 

Bo coś jest na rzeczy. Twitter linii RER B (komunikującej Paryż z lotniskiem CDG i głównymi dworcami: Paris Nord i Les Halles) nadaje z większą lub mniejszą częstotliwością komunikaty o opóźnieniach lub przestojach spowodowanych „podejrzanym pakunkiem”. Widać nerwowość obsługi. A jednak – KOMUNIKACJA PRACUJE BEZ PRZESZKÓD, zarówno pociągi jak i Metro. Blokowane są sporadycznie określone rejony czy stacje, gdy policja przeprowadza jakąś akcję, jak sławna obława w Saint Denis.

 

Obraz Paryża po zamachu różni się zdecydowanie od obrazu kreowanego przez media. To nie strefa wojny, ale raczej strefa zadumy. Miasto zmieniło się, jakby skończyła się bateria albo ktoś przestał nakręcać kluczykiem paryską atmosferę.

 

Coś pękło, ale chyba jeszcze do końca nie wiadomo co. Francuzi na razie nie rozliczają swoich oficjeli z ostatnich wydarzeń, francuskie media pokazują prokuratorów, dowódców jednostek antyterrorystycznych, mówiąc o nich per „bohaterowie”. Chyba zyskują status, jaki mają nowojorscy strażacy po 11 września.

 

Odnoszę jednak wrażenie, że czas rozliczenia błędów nadejdzie niedługo. 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika tormentor

Co tam zegar z "Powrót do

Co tam zegar z "Powrót do przyszłości". Jan Himilsbach mieszkał w latach '67-'88 w Warszawie przy ul.Górnośląskiej 9/11. 9/11! Mówi wam to coś paranoicy!?

0
0
Portret użytkownika Rodak

Rząd   francuski  atakuje

Rząd   francuski  atakuje  własne  społeczeństwo  medialna  nawałnicą  terrorystyczną  oraz  stranem  wyjątkowym  dla  realizacji  swoich  i amerykańskich mrzonek  o NWO  i innych  celów  np.  szerzenie  chaosu  na  świecie, zamiast  szukać  faktycznych  zleceniodawców  zamachów  na  ludnośc  Paryża  zabrał  sie  za  atakowanie  Syrii.
Mówią, że  zamachy  te  były  fałszywą  flaga  zlecona  pośrednio  przez  rzad  francuski  na  polecenie  amerykanskie.

0
0
Portret użytkownika dziadek ze wsi

Został miesiąc albo dwa. 14

Został miesiąc albo dwa. 14 bm. oficjalnie oddali do użytku ten cholerny most w Kamieniu nad Wisłą.

0
0
Portret użytkownika gib

Dokladnie - tutaj nalezy sie

Dokladnie - tutaj nalezy sie zastanowic, to nie ulega watpliwosci ze bedzie , mnie nurtuje pytanie czy tzn tak mi sie wydaje ze istnieja rozne rzeczywistosci (swiaty alternatywne) gdie tego mostu nigdy nie odbudowali lub nie powstal to wyrocznia - Bog lubi takie lamiglowki.
Wydalismy wyrok na przyszlosc tzn w tej naszej rzeczywistosci.
Lecz nie ma co lakac skoro tak ma byc to bedzie. Wojna w zasadzie juz trwa lecz most musi byc zburzony ponownie by zapetlic kolejny czas wydarzenia.
MEGA

0
0
Portret użytkownika Ktosiek

Zastanawiam sie czego autor

Zastanawiam sie czego autor spodziewal sie ujrzec w Paryżu? Reguularnych starć islamistow z policja i bialymi tubylcami? Wybuchajace bomby na kazdym rogu?.
Żałosne, żądne sensacji podrjscie. To by oznaczalo regulaarną wojne. Tak to moze sie odbywac jak jeszcze pare milionow ich przybedzie i jednoczesnie isis przejmie kontrole nad swiatem arabskim. Na razie beda takie ataki incyddentalne ale czestsze

0
0
Portret użytkownika danielov

Irytuja mnie pytania typu:

Irytuja mnie pytania typu: nie rozumiem co sie dzieje na swiecie , dlaczego ich wpuszczaja bez paszportów itp....Za kazdym razem kiedy prowadze konwersacje staram sie odpowiedziec krótko : Dopóki nie uzmyslowisz sobie ze to wszystko jest sterowane i planowane dzialanie tych którzy rzadza tym swiatem a nie premierów typu Merkelowa czy Tusk - to poprostu nigdy nie zrozumiesz.
 
Nadchodzi wojna pytanie tylko czy bedzie to wojna domowa w Europie czy rozleje sie na caly swiat. Ludzie maja tez juz dosyc i predzej czy pozniej wyjda na ulice i nie beda to pokojowe marsze pod dyktando lewackich skurwy...tylko zacznie sie rozpierdol, jak wyjda ludzie to i wyjda muzulmanie i sie zacznie.....pytanie tylko kiedy bo wyglada na to ze szybciej niz sam sie spodziewalem.

0
0
Portret użytkownika N1KT

Juz nie długo Yablokow jasno

Juz nie długo Yablokow jasno stwierdza że po nasyceniu organizmu syfem radioaktywnym i noszeniu tego syfu przez 5 lat w srodku organizmu wystapią mutacje i rak w organizmie.
Bardzo dużo tego pochłoneliśmy w 2011roku.
W marcu bedzie 5 lat - dlatego robią tę wojnę i nie skończy się ta wojna jak wszystkie poprzednie - to będzie wojna i koniec wszystkiego aż do zatracenia jeśli nie pomoże nam jakaś całkowicie inna cywilizacja w oczyszczeniu środowiska z radiokatywnych izotopów które produkuje caly czas Fukushima (Czarnobyl produkowal tylko przez 10 dni a Fukushima caly czas bez przerwy.)
Skażenie z Fukushimy to około 10 bomb Hiroszimskich na GODZINE !
Pomyśl sobie co jest w atmosferze po 5 latach ! i co jest w jedzeniu i piciu i twoich kościach skoro stront 90 jest bardziej przyswajalny do kosci niż naturalny wapń.
https://www.youtube.com/watch?v=KzSDP5ZWJ4I
http://skroc.pl/8a90a
https://www.youtube.com/results?search_query=piotr+bein+fukushima+1+2+3+4
To że będzie wojna z tego powodu wiedziałem po paru minutach patrząc w roku 2011 na tsunami jak niesie domy w Japonii - TV pokazywala fale i domy ale nie reaktory a to one byly najblizej oceanu narażone na straszliwe dla wszystkich konsekwence Sad
 
Przekaz który otrzymał Leszek Chaciński był prawdziwy i proroczy - szanujcie ziemie i powietrze i wodę bo NIE PRZETRWACIE !
I masz https://www.youtube.com/watch?v=rebrfIJcQuo

0
0
Portret użytkownika Skoti

Czytam to wszystko i sam już

Czytam to wszystko i sam już nie wiem  w co wierzyć, nie byłem , nie wiem , nie znam ...
 To wszystko zaczyna się dziać tak blisko, Ukraina, Krym , Grecja Paryż?(Toż to kolebka
 "multikulti" więc zamach jest wręcz pretensjonalny)  , itp..itd...poszukajcie sobie co 
dzieje się w Syrii
Szukam celu w tym wszystkim bo nie rozumiem ludzi , znaczy my wszyscy którzy wchodzimy 
na takie fora-strony , szukamy prawdy bo nic sie w rzeczywistości nie klei, jesteśmy tymi
 normalnymi, pragnącymi pokoju i dobrobytu na świecie ludźmi - mającymi rodzinę 
, życie, nadzieję na to że nasze dzieci będą żyły długo i szcześliwie , pod czas kiedy
 grubasy na górze wysyłają nas na śmierć w imie swoich podjętych rodem z RTS-a decyzji- 
samemu siędząc  w ciepełku w bezpiecznym miejscu z najbliższą rodziną. Zakłamanie i wyzysk,
 a najgorsze że nic nie dzieje się bez celu więc pytanie kto i dla czego? 
Ameryka? -
 Sami budowali Fukushime i wiedzą że 90 ton radioaktywnego plutonu z połowicznym rozkładem 
pół milina lat sprawi ze północna półkula nie będzie nadawać się do życia za kilka lat
 więc szykują sobie miejsce  na przesiedlenie..
 Z drugjej strony mają Południową Amerykę.
 
Yellowstone - ten sam powód..
 
Bankructwo? Ciężko stwierdzić wydają miliardy na zbrojenia i fikcyjne programy kosmiczne , 
mają złoża i gospodarke w miarę ... 
 
Upadek doara? Ponoć Kadaffi chciał się rozliczać za ropę w złocie czy tam w swoich monetach,
 więc zabili chłopa na masce amerykańskiego czy japońskiego auta
 mimo że nie wcześniej jak mięsiąc  przed swoją śmiercią obściskiwał cię z władnymi tego 
 świata .. a później to już tak poszło...
Żydzi? Smile
 
Rosjanie? 
 
Angole? 
 
Zydzi? czyszczą sobie tern pod swój wielki kraj?
Zauważcie że kraje arabskie fiu fiu trala lala głowa w drugą strone albo pozycja Pinokio szuka truffli może oddali żydom całą północną Afrykę za spokój..
 
Ropka się USA kończy? 09.11 w zamian za największe na świecie złoża Litu w Afganistanie wy.ebali
w centrum NY dwie wypełnione azbestem i ubezpieczone 3 tyg, wczesniej na miliony dolarow 
szpecące wieże po czym bzzz bzzz polecieli i zniszczyli jako kraj Afganistan ,
czerpiąc sobie LIT do woli i mogą się w spokoju zająć e-samochodami
 . Dalej musicie sobie pogrzebac po sieci ktora dala im tym grubasom
 z gory możliwość kontrolowania Nas - Ale jednocześnie stworzyła też pistolet którym mogą sobie strzelić w łeb...
 
 
Ma ktoś ochotę rozwinąć?
 
 
 
  
  
 
 
     
 
 

0
0
Portret użytkownika Prawda boli

Zobacz stary (jakieś 10 lat)

Zobacz stary (jakieś 10 lat) film o NWO (New World Order) i zdziwisz się jak bardzo się to zgadza z tym co się obecnie dzieje :/
PS. Nie pamiętam tytułu tylko treść.

0
0
Portret użytkownika danielov

Prawda boli napisał: Zobacz

[quote=Prawda boli]
Zobacz stary (jakieś 10 lat) film o NWO (New World Order) i zdziwisz się jak bardzo się to zgadza z tym co się obecnie dzieje :/
PS. Nie pamiętam tytułu tylko treść.
[/quote]
dokładnie po co pisac- zagłębic się wystarczy w temat NWO i człowiek sięgnie po rozum do głowy o co tu biega a biega o to że te skurwy...bankierzy, finansiści i reszta tego międzynarodowego żydostwa chce wywolać wojne . Bo żeby zbudowac jeden swiatowy rząd to należy doprowadzić do wielkiej rewolucji. nie da się wprowadzić wielkich zmian na drodze pokojowej. 

0
0
Portret użytkownika jana

Za jakis czas ludzie dojdą do

Za jakis czas ludzie dojdą do wniosku że ,  większość rządów europejskich  - to nic innego jak  V kolumna Islamu .

0
0
Portret użytkownika Rodak

 I  jedni  i  drugie, bo

 I  jedni  i  drugie, bo  obydwa  te  sektory  sa na usługach  propagandy  fałszywej  flagi

0
0

Strony

Skomentuj