Papież Franciszek został nazwany heretykiem! Czy schizma w Kościele Katolickim jest już nieunikniona?

Kategorie: 

Źródło: Internet

Jorge Maria Bergoglio zwany papieżem Franciszkiem jest na dobrej drodze do schizmy w Kościele Katolickim. Wszystko przez jego umiłowanie do modernizmu objawione w adhortacji Amoris laetitia. To nie podoba się coraz większej liczbie wiernych. Doszło do tego, że 62 teologów i kapłanów napisało do papieża list w którym oskarżają go wręcz o herezję!

 

To wydarzenie bez precedensu, ostatni raz papieża oskarżano o herezję 700 lat temu. Wtedy również przyczyną był spór teologiczny. Tylko działo się to w czasach gdy funkcjonowali papieże w Rzymie i w Awinionie. W sumie teraz jest podobnie, bo mamy prawdziwego papieża Benedykta XVI, który z niewyjaśnionych powodów abdykował chcąc lub musząc i mamy antypapieża Franciszka, jezuitę o poglądach zbieżnych z tymi prezentowanymi przez urzędników Komisji Europejskiej w Brukseli. 

 

Można nawet odnieść wrażenie, że ten tak zwany papież Franciszek wprost wspiera islamizację Europy zachęcając do przyjmowania większej ilości nielegalnych imigrantów z krajów islamskich. Oczywiście tak jak i cała lewica obudowuje to empatycznymi hasełkami uzasadnianymi chrześcijańską moralnością pomagania słabszym. Nie wiadomo czy to z jego strony głupota czy celowe działanie, ale bez wątpienia to w bezpośredni sposób uderza w religię, którą pan Bergoglio aktualnie kieruje.

Okazało się jednak, że realne problemy, panu Bergoglio przysporzyła jego adhortacja Amoris laetitia. Jeszcze we wrzesniu zeszłego roku kardynałowie: Walter Brandmüller, Raymond Burke, Carlo Caffarra i Joachim Meissner zwrócili się do papieża z prośbą o wyjaśnienie sformułowań zawartych w tym dokumencie. Ich zdaniem są one niejednoznaczne i budzą poważne zaniepokojenie zarówno wśród duchownych, jak i wiernych. Zastrzeżenia są na tyle poważne, że jest mowa o konflikcie między nauczaniem papieża, a tradycją kościelną.

 

Chodziło między innymi o możliwość udzielania sakramentu komunii świętej rozwodnikom nie pozostającym we wstrzemięźliwości seksualnej. Zapytano o skutki takiego dopuszczenia w kontekście rozumienia istoty grzechu i nauczania poprzednich papieży. Kardynałowie zapytali wprost czy to co mówili poprzedni papieże i to od średniowiecza jest już nieaktualne. Nie doczekali się jednak merytorycznej odpowiedzi od pełniącego funkcje papieża argentyńskiego jezuity. Zarzucenie mu herezji jest po prostu konsekwencją tego jak zignorował kardynałów.

Trzeba zaznaczyć, że tym razem tego listu nie poparł żaden kardynał ani nawet biskup, ale kościołem są ludzie więc ich sprzeciw i zarzut herezji jest również czymś bardzo istotnym. Pan Bergoglio nie będzie mógł w nieskończoność unikać odpowiedzi na pytania jakie pojawiły się po adhortacji Amoris laetitia. Oczekiwane jest udzielenie jasnych odpowiedz - TAK/NIE - na zadane pytania o kontrowersyjne kwestie zawarte w tym dokumencie.

 

Papież Franciszek wspominał już w wywiadzie dla niemieckiej prasy, że jest świadomy możliwości schizmy i może zostać zapamiętany jako ten, który do tego dopuścił. Rzekomy papież, który publicznie mówi, że można nie wierzyć w Boga i uznaje każde postępowe szaleństwo, wzbudza coraz więcej oporu wśród wiernych i duchowieństwa.

Postępowy ojciec święty, z szatańskim uśmiechem na twarzy, niszczy tradycje Kościoła. aby zniszczyć chrześcijańską tradycję promując otwarcie homoseksualizm, ateizm i zabraniając otwarcie realizacji jednej z podstawowych wytycznych Jezusa Chrystusa - Idźcie i nauczajcie inne narody. Zdaniem pana Bergoglio nie wolno na przykład tego robić jeśli chce się nawracać na chrześcijaństwo wyznawców Judaizmu. 

 

Dziwaczne postępowe poglądy rzekomego papieża spowodowały też spustoszenie w doktrynie Kościoła. Skutkuje to zupełną konsternacją kościelnych hierarchów, którzy nie wiedzą już co jest grzechem, a co nie jest, według tego dziwacznego lewackiego pseudopapieża. Jorge Bergoglio wciąż szokuje swoimi heretyckimi teoriami stojącymi w sprzeczności z dotychczasowym nauczaniem kościoła.

 

Jorge Bergoglio czyni w kościele wielkie spustoszenie i jest na dobrej drodze do kolejnej schizmy. Jego "nauki" są tak niejednoznaczne, że kapłani nie wiedzą już co o tym myśleć. Gdy papież chwali gejów, relatywizuje grzech czy porównuje terrorystów do apostołów Chrystusa, to można tylko otwierać szeroko oczy ze zdumienia. Co będzie dalej? Schizma wisi w powietrzu i albo papież Jezuita wyjaśni co miał na myśli, albo skończy się to rozłamem w Kościele i kryzysem większym od tego jaki wywołał tragiczny w konsekwencjach Sobór watykański II.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.8 (4 votes)


Komentarze

Portret użytkownika Ostatni Sprawiedliwy

Wreszczie jakis papież

Wreszczie jakis papież  zacząl realizować drogę chrześcijaństwa zgodna z dogmatami Biblii to od razu wielka histeria, bo dla wielu stało się to niewygodne Smile Tak bardzo przyzwyczaili sie do olewania swoich własnych dogmatow, wybierajac sobie tylko te, co wygodniejsze, a teraz przeżywają szok Smile No to co - najlepiej usunąć papieża. Szczyt hipokryzji...

0
-4
Portret użytkownika Biały

Witajcie,

Witajcie,

Zadaniem Chrześcijanina nie jest oskarżanie papieża Franciszka o cokolwiek ani nikogo innego ale czuwanie i trwanie w prawdzie i Ewangelii. Jeżeli okazałoby się że jest rzeczywiście fałszywym prorokiem szerzącym idee fałszywego kościoła to każdy Chrześcijanin powinien się za niego modlić i pozostać przy naukach Benedykta XVI czy J.P. II i przy Ewangelii.

Po Janie XXIII miało być tylko 4 papieży w tym jeden (Jan Paweł I) bardzo krótko (był miesiąc). Dla szukających potwierdzenia - objawienie w Garabandal. Stąd wynika że Benedykt XVI jest ostatnim mimo, że jest obecnie Biskupem w bieli.

Papież jest wybrany z woli Boga i wypełniony duchem Św. nie może się mylić. Jeżeli szerzył by fałszywą ewangelię nie należy pójść za nim. Dlatego Ewangelia jest pisana prostym językiem Tak tak, Nie nie aby ludzie nie zbłądzili.

Świat jednak staje sie coraz nowocześniejszy, "oświecenie" wypiera wartości moralne. Dla chcących poczytać rozważania teologiczne o dziwnej sytuacji jaka ma miejsce: 2 papieży obecnie, link tutaj:

https://dzieckonmp.wordpress.com/2014/09/27/przepowiedni-ktore-wskazuja-nadchodzace-problemy-papiestwa/

Za Angelusa pomódlmy się czasem aby przejrzał. Nazywanie Chrześcijaństwa demonicznym jest nieprawdą bo szatan nie niszczyłby swojego dzieła o czym mówi p. Jezus w Ewangelii:

Natomiast uczeni w Piśmie, którzy przyszli z Jerozolimy, mówili: «Ma Belzebuba i przez władcę złych duchów wyrzuca złe duchy». Wtedy przywołał ich do siebie i mówił im w przypowieściach: «Jak może szatan wyrzucać szatana? Jeśli jakieś królestwo wewnętrznie jest skłócone, takie królestwo nie może się ostać. I jeśli dom wewnętrznie jest skłócony, to taki dom nie będzie mógł się ostać. Jeśli więc szatan powstał przeciw sobie i wewnętrznie jest skłócony, to nie może się ostać, lecz koniec z nim. Nie nikt nie może wejść do domu mocarza i sprzęt mu zagrabić, jeśli mocarza wpierw nie zwiąże, i wtedy dom jego ograbi»” (Mk 3, 22 – 27).

Pozdrawiam Was.

2
-3
Portret użytkownika MiamiVibe

,, Papież jest wybrany z woli

,, Papież jest wybrany z woli Boga i wypełniony duchem Św. nie może się mylić. Jeżeli szerzył by fałszywą ewangelię nie należy pójść za nim. Dlatego Ewangelia jest pisana prostym językiem Tak tak, Nie nie aby ludzie nie zbłądzili. "

Ale farmazony Smile Każdy kto potrafi używać własnego rozumu nie pójdzie za żadnym ,,papieżem", mitycznie nieomylnym, nikt nie jest nieomylny, to tylko człowiek, a nie jakiś wybraniec boski Biggrin

Biblia pisana prostym językiem ?? Liczne kody, skrypty, związki frazeologiczne, znaczenia symboliczne, synonimy itd. To mi wygląda na lekturę dla bardziej wtajemniczonych, być może rządzących tym światem...

 

1
-1
Portret użytkownika dziadek ze wsi

''Nazywanie Chrześcijaństwa

''Nazywanie Chrześcijaństwa demonicznym jest nieprawdą bo szatan nie niszczyłby swojego dzieła o czym mówi p. Jezus w Ewangelii.'' Szacunek. Nic dodać nic ująć. 

Smile

Ten twój Wilber był w poprzednim wcieleniu psem. Każdy znany mi widzący - widzi to samo - specjalnie pojechałem nawet to takich widzących ukrywających się przed szatanami ''w krzakach'' żeby sprawdzić czy widzą to samo co ja. Wychodzi na to, że Wilber to pies - on tylko powtarza to co go szatany wyuczyły.

0
0
Portret użytkownika dziadek ze wsi

Jeśli to prawda, oznacza to,

Jeśli to prawda, oznacza to, że kościół będzie się unowocześniał starymi sprawdzonymi metodami: schizmy + rewolucje = oznaczają cierpienie i stosy trupów baranków bożych zarżniętych tradycyjnie w imię nowoczesnych postępowych idei. (Przykład: Rewolucja Francuska.) Ja się nie dziwie ludziom, którzy oczekują ''końca świata'' - oni czują, że lepszy byle jaki koniec świata od rzeźni owieczek w wykonaniu narodu wybranego przez szatana.

2
0
Portret użytkownika yan

jakiś ból dupy? a kto ciągle

jakiś ból dupy? a kto ciągle bajał, jaki to papcio nieomylny? zapomiało się? azaliż to nie duch święty wybiera Papieża? olejecie wybór Ducha świętego, w trójcy jedynego, współistotnego Ojcu? wszak przez niego wszystko się stało.

2
0
Portret użytkownika 3plabc

Największa beka, że ludzie

Największa beka, że ludzie którzy nigdy nie przeczytali Pisma Świętego... nie czytają na codzień Ewangeli wypowiadają się na temat Chrześcijaństwa, czy Kościoła i to z przekonaniem, że oni by to zrobili lepiej..... a jak czytam artykuły atakujące papieża to zawsze mam wrażenie, że to diabeł szatan belzebub i lucyfer razem wzięci przemawiają przez autora. Bóg chciał, żeby Franciszek sprawował swą posługę i tyle... a jak komuś się wydaje, że Bóg nie ma wpływu na nic co się dzieje na świecie, albo na kluczowe sprawy kościoła to jest idiotom i niech lepiej może zacznie chodzić na jakieś rekolekcje.... może Słowo Boże wywieje tę głupotę i zawiść z przyciasnej główki.

0
0
Portret użytkownika MiamiVibe

Aha... to kim dla Ciebie jest

Aha... to kim dla Ciebie jest ten wielki, nieomylny papież ? Pytam poważnie... bo dla mnie to tylko człowiek, ma takie same wady, przywary, umiera, krwawi itd. jak wszyscy inni, tylko WY katolicy i chrześcijanie zrobiliście z niego boga, albo lepiej bożka i modlicie się do niego i klękacie, choć powinniście to robić przed bożkiem biblijnym, tym waszym najwyższym... Dekalog ! Mówi Ci to coś > 1. Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną Smile A papieża lepiej traktujecie jak waszego boga Smile Nawet to zrypaliście Smile

3
-1
Portret użytkownika Eva11

najwieksza beka ,ze ludzie

najwieksza beka ,ze ludzie ktorzy przeczytali biblie i co niekotrzy znaja ja na pamiec uwazaja sie za chrzescijan !

to juz parodia do kwadratu !

1
-3

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej?

Portret użytkownika Tomek Dolat

Widzisz, problem jest taki,

Widzisz, problem jest taki, że gdyby ludzie CZYTALI Pismo Święte i czytali na codzień Ewangelie to wtedy by widzieli, że cała ta mafia kościelna wraz ze wszystkimi papieżykami i innymi świrami to dzieło samego szatana. Ale nie czytają tylko wierzą tym popaprańcom. I dlatego mamy to, co mamy. Wszyscy odeszli od Boga, bo ich Bóg nawet nie interesuje. 

1
0
Portret użytkownika MiamiVibe

Dziełem diabła, czy tam

Dziełem diabła, czy tam szatana są wszelkie religie i wynikające z nich relikty jak biblie, korany, różańce itd. Religia ma poniżać i krzywdzić człowieka (w ogromnym skrócie), żeby nie wierzył w siebie tylko czekał na mitycznego bożka, który przybędzie niewiadomo kiedy, aby w czasie oczekiwania masy dały się bezkarnie skubać i wyrzynać...

2
-1
Portret użytkownika mroczny76

Belzebub i Lucyfer też maja

Belzebub i Lucyfer też maja wpływ na to co sie dzieje na Świecie i w KK chyba że twierdzisz iż cały syf tego Swiata tez pochodzi od Boga

1
0
Portret użytkownika inzynier magister

Jan Paweł to święty kościoła

Jan Paweł to święty kościoła i z pewnością jest wielkim papieżem ! To co się dziej zostało przepowiedziane w Fatimie ! W Fatimie Maryja Dziewica przepowiedziała te rzeczy a wizji było dwóch papieży !!!

2
-5

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

To co robił JP2 w Asyżu,

To co robił JP2 w Asyżu, wynikało z jego wiedzy, iż wszystkie te religie i wyznania pochodzą od jednej Istoty... Szatana, jego duchowego przewodnika...

Chrześcijaństwo niczym od innych religii sie nie odróżnia. Źródło jego pochodzenia jest takie same...Demoniczne!

6
-3
Portret użytkownika We

Czytając artykuł nie mogę

Czytając artykuł nie mogę oprzeć się wrażeniu, że autor tekstu najchętniej widziałby kościół, w jego poglądach i doktrynie, z epoki średniowiecza.

1
-1
Portret użytkownika Oberwator

Widzę, że autor tekstu nie

Widzę, że autor tekstu nie rozumie pojęcia - reformacja. Szkoda, bo dzięki temu kościół ma szansę przetrwania.

Czytając komentarze pod tekstem mam nieodparte warażenie, że wieszość wypowiadających się to osoby zamkinięte na zmiany...

1
-2
Portret użytkownika MiamiVibe

Ja nie jestem zamknięty na

Ja nie jestem zamknięty na zmiany Smile A najlepszą zmianą dla tego zdegenerowanego, satanistycznego molocha jakim jest kk, byłaby delegalizacja i wyrzucenie na śmietnik historii oraz kara za lata nierządu, kradzieży, morderstw i najzwyklejszego plugastwa jakim raczy niewinnych i zmanipulowanych ludzi.

4
-1
Portret użytkownika Tomek Dolat

@Turkraw,

@Turkraw,

 

pytasz się a co zamiast KK proponujesz? Trochę to śmieszne pytanie. Niczym nie różni się od tego gdybym islamiście uświadomił jakim syfem jest jego religia, a on mi na to odpowiedział: A zo zamiast islamu proponujesz?

 

Widzisz, jeśli ktoś szuka Boga to robi wszystko, żeby Go znaleźć samemu, nikt tego nie zrobi za ciebie. Jeśli widzisz kłamstwo, hipokryzję, wywyższanie mamony w KK to po prostu z niego odchodzisz, bo szukasz Boga. Jeśli rezygnujesz z trucizn, czytaj. dzisiejszej żywności korporacyjnej sprzedawanej w supermarketach, bo chcesz być zdrowy, to chyba nie będziesz się pytał sarkastycznie: A co zamiast GMO i innego syfu proponujesz? Po prostu będziesz szukał zdrowej żywności, robił wszystko aby zniwelować te trucizny, które dzisiaj są wszędzie i powszechnie stosowane, bo żyjemy w świecie rządzonym przez psychopatów, którzy uczynili z tego społeczeństwa stada psychopatów, niezdolne myśleć, czuć czy reagować na niesprawiedliwość. 

3
-1
Portret użytkownika Turkraw

Hej,

Hej,

Prawisz jak współczesna głowa KK Smile "Jeśli ktoś szuka Boga to robi wszystko, żeby go znaleźć samemu...". 

Co do sedna - ja znalazłem Go w KK i to dusza mnie tam zaprowadziła. Zdaję sobie sprawę, że i tutaj są "czarne owce", ale Chrystus też wybrał Judasza aby pokazać nam, że KK nie będzie wolny od zdrady, fałszu obłudy. Mnie też zdarza się czasami być podłym, chociaż jestem katolikiem.

Ale trzeba walczyć!

Moje pytanie było przekorne, ponieważ ludzkość wszystko przerabiała a KK trwa.

pozdrawiam,

0
0
Portret użytkownika Turkraw

Witaj Obserwatorze,

Witaj Obserwatorze,

Z jedną z Twoich tez nie mogę się zgodzić. Reformację już mieliśmy w Kościele i z jej skutki widać do dzisiaj. Jeśli dobrze obserwujesz to zauważysz, że uleganie duchowi świata niszczy Kościół

Co do drugiej Twojej obserwacji to może z niej wynikać, że większość wypowiadających się jest katolikami. I całe szczęście, że są zamknięte na zmiany, bo to jest istota Kościoła. Zamknięcie się na wartości sprzeczne z własnymi nie jest wadą, jest zaletą!

Pozdrawiam,

0
0

Strony

Skomentuj