Państwo Islamskie zagroziło wejściem do Watykanu

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Watykan od dawna znajduje się na celowniku tzw. Państwa Islamskiego. Dżihadyści wielokrotnie grozili, że wkroczą do tego niewielkiego miasta-państwa w Rzymie i zorganizują zamachy. Zapowiadali również zamordowanie obecnego papieża Franciszka. W najnowszym materiale propagandowym islamiści ponowili swoje groźby.

 

Na Filipinach wciąż trwa walka pomiędzy siłami zbrojnymi a ISIS, które kontroluje część miasta Marawi na wyspie Mindanao. W nagraniu pokazano walki na terenie miasta oraz kościół katolicki. Terroryści zniszczyli w nim krzyż - symbol chrześcijaństwa, posąg Marii z Nazaretu oraz podarli zdjęcia papieża Franciszka. Zapowiedzieli, że przyjdą do Rzymu a "religia krzyża" zostanie zniszczona.

Tymczasem Christoph Graf, szef tzw. Gwardii Szwajcarskiej, najmniejszej na świecie formacji zbrojnej pełniącej rolę straży przybocznej papieża stwierdził, że zamachy organizowane w Rzymie przez ISIS pozostają kwestią czasu. Watykan podobno od dawna jest przygotowany na islamskie ataki terrorystyczne a w przeszłości udaremniono zamach na życie papieża. [link]

 

Pamiętajmy, że bojownicy Państwa Islamskiego wyraźnie zapowiadali, iż przybędą do Europy jako uchodźcy i będą zabijać niewiernych. Groźby te były jednak bagatelizowane a sam papież wzywał wszystkie państwa europejskie, aby przyjmowały do siebie islamskich imigrantów nawet kosztem bezpieczeństwa narodowego. W ten sposób dochodzimy do wniosku, że papież Franciszek jest kompletnie nieświadomy zagrożenia, albo zwyczajnie odgrywa swoją rolę w islamizacji Europy.

 

Źródła:

http://www.catholicherald.co.uk/news/2017/08/25/isis-threatens-pope-francis-in-new-video/

http://www.newsweek.com/popes-swiss-guards-say-only-matter-time-isis-attacks-rome-vatican-...

Ocena: 

5
Średnio: 4.8 (5 votes)
Komentarze

Portret użytkownika keri

Chachachaaaa, właśnie o tym

Chachachaaaa, właśnie o tym jest ten artykuł Biggrin

"Państwo islamskie zagroziło wejściem do watykanu" to w tłumaczeniu na nasze brzmi "huragan chce przetransportować aligatory".

Portret użytkownika Adrem

No to byłby z nich jakiś

No to byłby z nich jakiś pożytek wreszcie.

Zapach siarki stamtąd tak jedzie, aż w całej Europie czuć.

Ale przypuszczam,ze niestety, bo    " k...a  ku...e łba nie urwie"

Nie ma takiej opcji.

Portret użytkownika 44

to mogłoby być najlepsze

to mogłoby być najlepsze rozwiazanie dla świata cywilizacji łacińskiej...... bo tam już niemiłosiernie wali czosnkiem

Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi

Si vis pacem, para bellum (łac.)

Portret użytkownika Prawda boli

FAKE NEWS WARNING!!!

FAKE NEWS WARNING!!!

Najnowsze przedstwione w tym komentarzu dane są PONAD ROK STARE, z czego można łatwo wyciągnąć wniosek że nowe dane nie pasują do założeń.

PS. Jeśli chodzi o grzyby to już od czasu katastrofy w Czarnobylu ich jedzenie jest czystą głupotą. Wyjątkiem są grzyby uprawowe z pomieszczeń z filtrowanym powietrzem. Są one jednak znacznie droższe.

Portret użytkownika nel35

Oni nie mają takich

Oni nie mają takich przemyśleń. Każda kobieta na drodze jest do zgwałcenia a każdy niewierny do ścięcia.

Portret użytkownika CzarnyOlo

No nie ma za co. Ja już swoje

No nie ma za co. Ja już swoje przeżyłem, jestem przed 40. Gdybym tylko mógł oddał bym tak jak wielu innych ludzi resztę życia żeby moje dziecko mogło żyć zdrowe, 

i szczęśliwe, i tego chciałbym też dla wszystkich innych istot na tym padole żeby miały normalną szansę. Jeśli jest tak jak na filmach skażenie będzie się tylko bardziej zwiękształo i kumulowało.

Ciężko znosić własną bezsilność wobec całego syfu zalewającego ten świat

z którego ten ma najgorszy potencjał.

Wprawia w smutek dojmujący brak rekleksji otoczenia ale to pewnie przez pranie mózgu połączone z wyparciem czy jakoś tak. Tego nie ma.

 

Portret użytkownika Gazior

Jak przyjdą do niego to niech

Jak przyjdą do niego to niech sie jeszcze im wypnie, bo tak zachęcał do tolerancji wobec islamistów. Widać przepowiednie pomału się wypełniają, mam nadzieję że kwestia Polski też się sprawdzi (mamy nie oberwać, przynajmniej za bardzo). Przy okazji wpadłem na genialny pomysł. Odpady radioaktywne powinno się zwozić do Mekki i innych świętych miejsc dla nich. Niech sobie pielgrzymują dla zdrowia i wiary.

Strony

Skomentuj