Opozycja w Polsce straszy pisowską inwigilacją internetu, a tymczasem UE planuje szpiegowanie wszystkich w Europie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Polscy europarlamentarzyści ostrzegają, że Unia Europejska planuje powołanie specjalnej instytucji dedykowanej do kontroli przepływu informacji w internecie. Oczywiście wszystko to zostanie wyjaśnione społeczeństwu jako konieczność walki z "pornografią" i "terroryzmem".

 

Internet jest obecnie cenzurowany w bardzo wielu krajach świata. Rządzący w Polsce przekonali się jaka jest siła sieci gdy przegrali ostatnie wybory mimo zmasowanej propagandy telewizyjnej. Ten ostatni bastion wolności jest obecnie największym problemem lewackiej Europy. Tym zabawniej wyglądają protesty polskich lewaków, które odbyły się dzisiaj w kilku miastach w Polsce. Wygrażali oni rządzącym, że nie pozwolą na inwigilację w sieci, ciekawe czy podniosą też sztandary w górę gdy dowiedzą się, że UE planuje wprowadzenie ACTA na sterydach.

 

Trzeba być świadomym, że poziom inwigilacji internetowej stale rośnie i jeśli ktoś się z tym nie zgadza, może tylko przestać używać sieci. Pisząc cokolwiek trzeba się z tym liczyć, że reżim rządzący może próbować ukarać za poglądy. Nie da się przed tym uchronić i zawsze ktoś podsłuchuje i gromadzi to co wpisujemy w sieci. Zresztą proceder inwigilacji kwitnie od lat. Jak wynika z doniesień Edwarda Snowdena, w USA rozkręcono z tego powodu swoisty podsłuchowy przemysł. Wygląda na to, że Unia Europejska postanowiła iść tą samą drogą.

Kto wie czy wprowadzenie internetowej inwigilacji nie zostanie usprawiedliwione właśnie względami bezpieczeństwa po tym gdy europejska lewica wpuściła na nasz kontynent miliony dżihadystów. W obliczu zamachów terrorystycznych wszyscy machną ręką na łamanie zakazu szpiegowania korespondencji w imię wyższego celu, którym jest bezpieczeństwo. Prawda jakie to proste? Wystarczy wywołać kryzys i potem bohatersko z nim walczyć narzucając ludziom zamordyzm w sieci.

Oczywiście już obecnie, niektóre reżimy próbują tworzyć krajowe strefy intranetu z centralnymi serwerami proxy, które stanowią wyjście na świat. Jednak takie filtrowanie może być skuteczne tylko w stosunku do takich użytkowników sieci, którzy nie wiedza co oznacza skrót VPN. Teraz jednak mówimy o czymś nieco innym, bo jest różnicą czy ktoś chce limitować dostęp do konkretnych stron czy też zamierzą gromadzić informacje o tym co oglądamy, co piszemy itd. Właśnie przed taką obligatoryjną kontrolą każdego przestrzega europoseł Michał Marusik, który twierdzi, że Unia Europejska szykuje zamach na wolność w Internecie.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)


Komentarze

Portret użytkownika ggggg

To się w głowie nie mieści

To się w głowie nie mieści będziemy mieć gorzej niż Ukraińcy za Janukowycza. Ukraińcy za Janukowycza protestowali, my mamy gorzej i nikt tyłka nie ruszy. PiS jest najgorszym Rządem wszech czasów, czemu nie wprowadzą chipów rfid żeby kontrolowały nasz stan zdrowia tylko zajmują się tym co nie powinni się zajmować? My mamy najgorzej. Nie dość że w telewizji nie ma czego oglądać to jeszcze internet będą cenzurować, to się w głowie nie mieści!! Nawet Platforma lepiej rządziła, szkoda że nie będą intronizować Chrystusa na króla Polski to będzie całkowita tragedia. PiS jest najgorszym Rządem ze wszystkich. Mamy najgorszy Rząd w dziejach Polski. ZOMO powraca.

0
0
Portret użytkownika Ja

mechanizm wydaje się prosty,

mechanizm wydaje się prosty, najpierw uzależnia się ludzi od technologii, która staje się dominująca w komunikacji i informowaniu, a nastepnie w razie potrzeby jednym kliknięciem blokuje się i namierza ludzi posiadających niewygodne informacje...
 
P.S. patrząc na to co sie dzieje w niemczech, oraz innych krajach m.in. w szwecji, szwajcarii, czy francji coraz bardziej jestem przekonany, że cały problem z imigrantami to wyrachowane działania mające na celu wywołanie konfliktów w europie (aż strach sie bać co chcą uzyskać dzięki tym konfliktom), a nie jak się wydawało mi wczesniej. tylko nieodpowiedzialne próby pozyskania jeszcze tańszych pracowników...

0
0

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika achiles

Nie ma co się ekstytować i

Nie ma co się ekstytować i podniecać, ba zarówno PIS I PO, TO TAKIE SAME, DLA NAS POLAKÓW ZŁO, z tą różnicą, że POpaprańcy, to złodzieje, którzy rozkradali nasz kraj, na potęgę, a PISowcy, to w większości uczciwi LUDZIE, lecz są na krótkiej smyczy swego pana zza oceanu szatańskiego, a to nigdy nic nie wróży dobrego, dla NAS POLAKÓW, podobnie jak się o tym przekonał Naród dawny Ukraiński, a obecnie UPADLIŃSKI. TO SĄ DWIE SEKTY POKŁUCONE Z WCZEŚNIEJSZEJ JEDNEJ, KTÓRA W POCZĄTKOWEJ FAZIE SIEDZIAŁA ZA OKRĄGŁYM STOŁEM RAZEM. 

0
0
Portret użytkownika Angelus

Opozycja powinna ulec

Opozycja powinna ulec delegalizacji i być postawiona przed Sądem za zdradę interesu narodowego. A za to tylko tylko jeden wyrok:kara śmierci.

0
0
Portret użytkownika wyzdro

Poziom inwigilacji w sieci

Poziom inwigilacji w sieci jest już maksymalny i nie można go zwiększyć.Obecnie instnieje śetki instytucji zbieracjące infornacje na temat każdego użytkownika internetu - każdy z nas ma już grubą kartotekę w każdej z tych instytucji.Z drugiej strony są techniki aby komunikować się lub nawet robić zakupy online i nikt będzie w stanie tego kontrolować .
 

0
0
Portret użytkownika wyzdro

Firmy raklamowe ! Nie

Firmy raklamowe ! Nie zauważyłeś że reklamy na stronach internetowych są wybierane specjalnie dla ciebie po analizie twojej kartoteki wiedzą czego ostatnio sszujałeś w necie i jakie są twoje zainteresowania.

0
0
Portret użytkownika 777

W przyszłym tygodniu rosyjski

W przyszłym tygodniu rosyjski parlament po raz pierwszy zajmie się rozpatrzeniem projektu tzw. ustawy „o propagandzie homoseksualizmu”.  Przedstawiciele rosyjskich „tęczowych” nazywają go „najważniejszym aktem prawnym, który mocno uderzy w środowiska LGBT po przyjęciu ustawy z 2013 o propagowaniu homoseksualizmu”. Pomysł ustawy ostro uderzającej w środowiska LGBT zrodził się w październiku 2015 r. Jest autorstwa dwóch posłów Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej. Rosyjscy dziennikarze nie znają – przynajmniej na razie – zbyt wielu szczegółów dotyczących nowej ustawy. Wiadomo natomiast, że przewiduje ona surowe kary (nie tylko finansowe) za publiczne przyznanie się do tzw. nietradycyjnych orientacji seksualnych. – Gdy w październiku dotarło do nas, że parlament w nowym roku ma zająć się tą ustawą byłam przekonana, że będzie to jeden z setek bezsensownych, wręcz śmiesznych projektów, które szybciej niż myślimy trafi do kosza. Ale stało się inaczej i mamy do czynienie z pierwszym jego czytaniem – mówi Polina Andrianowa z homoseksualnej organizacji „Coming-out” z Sankt Petersburga. Natomiast deputowany Iwan Nikitczuk „prosto z mostu” oświadczył, że ustawa ta „raz na zawsze uniemożliwi chorym i nienormalnym ludziom mieć jakikolwiek wpływ na innych – tak jak dzieje się na Zachodzie”. Rosyjscy przedstawiciele LGBT obawiają się praktycznych efektów ustawy dla homo-środowiska w Rosji. Jako przykład przytaczają ustawę o „propagowaniu homoseksualizmu wśród nieletnich”, która służy – ich zdaniem - jako przykrywka do szerokiego spektrum działań skierowanych przeciwko „tęczowym”.: http://www.pch24.pl/rosyjscy-komunisci-proponuja-ustawe-uderzajaca-w-teczowa-propagande,40739,i.html#ixzz3y9OM2Crz

0
0
Portret użytkownika Angelus

Brawo Rosja!!!  Brawo

Brawo Rosja!!!  Brawo Putin!!!
 Zboków przenmiść na margines społeczeństwa i surowo karać za ich ekshibiniconizm!!!

0
0
Portret użytkownika Zenek :)

"Oczywiście już obecnie,

"Oczywiście już obecnie, niektóre reżimy próbują tworzyć krajowe strefy intranetu z centralnymi serwerami proxy, które stanowią wyjście na świat."

--równie dobrze takie projekty mogą być właśnie PRÓBĄ OCHRONY własnych obywateli i przed podsłuchami nazistowskich służb specjalnych jak i przez ichnim sabotażem bo łatwiej jest skontrolować atak idący przez kilka punktów dostępowych do wewnętrznej ogólnopaństwowej sieci niż się bawić z każdym łączem u każdego providera....

W routerach, switchach i innym e-badziewiu TEŻ SĄ WSZYTE KONIE TROJAŃSKIE czekające na odpowiedni "PAKIET DANYCH".... by się spalić dezorganizując sieć danego państwa...... Ciekawe czy ktokolwiek na to zwraca uwagę. ;p

0
0
Portret użytkownika Waldorfus

Reklama bardzo potrzebnej

Reklama bardzo potrzebnej chmury

– niczym mgły...
To znaczy że na każdym wejściu/wyjściu z operatora do abonenta będzie musiał być podpięty serwer proxy. A to oznacza ni mniej ni więcej, że będą mogli zablokować każdą stronę internetową jaka będzie im przeszkadzać: np. – w tej – islamizacji Europy. A sieć VPN? – chyba wiedzą czym jest i na jakiej zasadzie funkcjonuje.

Gdyby tak przy tym, jeszcze społeczeństwo było choć odrobinę świadome technicznie. Jednak selektywnie kształcąca edukacja, się do czegoś przydała. W Satanach ludzie ładowali już sobie smartfony w kuchenkach mikrofalowych; po zaktualizowaniu oprogramowania. A to była reklama aktualizacji: – Aktualizacja jest nam niezmiernie potrzebna, to jest nasze bezpieczeństwo!

Aktualizacja w Windowsie często służy do wprowadzania wielu nowych, potrzebnych firmie „Microsoft”, a niepotrzebnych nam – elementów w systemie. Ludzie się potem, dziwią że co jakiś czas, muszą formatować sobie dysk; uważają to nawet już za coś normalnego; nie zdają sobie sprawy, że dają się wkręcić w coś co im szkodzi.
 

0
0

Egzystencja Minerwa: Ziemio! – tyle razy do ciebie wracałam... Kiedyś, na pewno znowu się spotkamy – powiedziała gdy odchodziło Spełnienie Ziemia.

Portret użytkownika Odważniak

Nie ma nic fajniejszego, nic

Nie ma nic fajniejszego, nic gorszego człowiek nie wymyślił, jak aktualizacje windowsa po pol godziny, raz w tygodniu, kiedy akurat chcesz zrobic szybki przelew, albo zamknąć system. $&@&$&@&$$$ mać. Apple robi to samo i co aktualizacja jest mniej funkcjonalnie, wolniej i gorzej, tekstu na starym ipadzie teraz nie mogę zaznaczyć, literki poprawić, bo zanim się wyceluje to szybciej skasować i od nowa napisać, a było dobrze, to mi się aktualizacji zachciało.. Specjalnie to robią, żeby człowieka zdenerwować, zniechęcić? Zamiast robic coś konstruktywnego, nic, tylko aktualizuję, czekam i ustawiam z powrotem te "cuda" techniki, szukam, bo wszystko zmieniają, chcą "polepszyć". Windows 10 jednakże bije wszystko na głowę. Robi sam i mimo, że się odkliknie wszystko co automatyczne, to po aktualizacji mam wrażenie, że nawet opcje wygaszacza mi [email protected]!$?&@?$; mać zmienia. Odkąd mam to @$8?$ zamiast 7 nic nie robię, tylko ustawiam ustawienia. dawniej się ustawiło raz i z rok pochodziło przy odpowiednim działaniu, teraz ma robić sam, to robi za dużo. Ktoś ma również takie wrażenia? Zamiast prostszy, to chcący po swojemu, jak osioł. Na siłę jeszcze by chcieli mi wiadomości i reklamy wciskać, wszędzie tylko pokusa dekoncentracji mruga...

Ale wciąż mam nadzieję, że innych przestanie kiedyś interesować moja osoba, bo ja tylko chcę sobie żyć po cichutku i podziwiać ptaszki i chmurki.. Oby w przyszłości każdy zadbał o swoje, miłe dla innych myśli, zamiast próbować kontrolować czyjeś.

0
0
Portret użytkownika John Moll

Nikomu nie polecam Windowsa

Nikomu nie polecam Windowsa 10. To jest największe gówno jakie mogli stworzyć. Jeśli sytuacja mnie do tego zmusi to kiedyś przesiądę się na stare systemy, np. XP albo 2000, lub na Linuxa. Jeśli chodzi o te cholerne automatyczne aktualizacje to polecam pogrzebać w ustawieniach i je wyłączyć. Ja tak zrobiłem.

0
0
Portret użytkownika Waldorfus

Jeżeli masz starszy komputer,

Jeżeli masz starszy komputer, to 2000 lub XP Tobie ruszą. Gorsza sprawa z tymi którzy kupili sobie komputery z już pre-instalowanymi – Windows 8 lub – co gorsza – Windows 10. Na tych komputerach są już marne szanse że „pójdzie” coś takiego jak XP lub 2000. Chodzi o dostępność kompatybilnych ze starszymi systemami – np. Windows XP i 2000 – sterowników, a w przypadku Linuksa – jądra – które obsłużyły by nowszy sprzęt: chodzi o całą jego architekturę, nie tylko kartę graficzną, czy dźwiękową. Tak ten system ekonomiczny świata jest cwanie zorganizowany, że wszystko musi do siebie pasować, i byle było jak najnowsze; byle byś wydał jak najwięcej pieniędzy.

Dalej odnośnie sprzętu i systemu: Podobnie jest z Linuksem który dla najnowszego sprzętu musi mieć odpowiednie, pasujące do niego, moduły w swoim jądrze.  Zaletą Linuksa jest na pewno to, że jest on absolutnie odporny na 99.99 wirusów jakie zostały napisana na Ziemi. Wadą? Odwieczny problem z obsługą drukarek i innych urządzeń podpinanych do komputera przez USB – np. kart TV: nie ma do nich sterowników. Można to obejść przez zainstalowanie sobie pod Linuksem, maszyny wirtualnej, a potem na niej, np. Windowsa XP – firma Microsoft  rozkłada w takiej sytuacji ręce – Windowsa nie musi wtedy być widać w nawet sieci (służy przecież tylko do obsługi niektórych programów i sprzętu który nie zadziała pod Linuksem). Takie rozwiązanie lepiej zadziała z kolei na nowszych komputerach – wyposażonych w wirtualizację sprzętową. Masz w takiej sytuacji uruchomione (działające) dwa systemy jednocześnie, na jednym komputerze.

Jeżeli chodzi o uniezależnienie się od systemu – korporacji, koncernów, to tylko wolne, pisane przez niezależnych twórców, oprogramowanie non-profit (całkowicie darmowe); włącznie z kompatybilnym z Windowsem, pakietem biurowym OpenOffice który powstał właśnie na systemie Linux – którego sobie chwalę. To oprogramowanie jest pisane właśnie po to, aby ukrócić faszystowskie praktyki korporacji związanych NWO. Z Linux króluje m.in. w Rosji, Chinach, Korei Północnej, i innych państwach które odcinają się od NWO.
 

0
0

Egzystencja Minerwa: Ziemio! – tyle razy do ciebie wracałam... Kiedyś, na pewno znowu się spotkamy – powiedziała gdy odchodziło Spełnienie Ziemia.

Portret użytkownika John Moll

Jeśli opanuję w dobrym

Jeśli opanuję w dobrym stopniu umiejętność programowania, rozpocznę prace nad własnym systemem, choć wiem że będzie to trudne i czasochłonne. Ale z pewnością będzie warto. Jeśli kiedyś do tego dojdzie, zaprezentuję go tu na ZnZ, ale nic nie obiecuję.

0
0
Portret użytkownika Bucefał

A kim wy jestescie zeby Was

A kim wy jestescie zeby Was podsluchiwac? Przestepcami? Macie cos na sumieniu? Spokojnie. Teraz podsluchuja nieoficjalnie a beda oficjalnie.

0
0
Portret użytkownika ariel

W pewnym momencie przepisze

W pewnym momencie przepisze się słownik i każdy kto nie zgadza się z oficjalną linią będzie miał już na sumieniu.
Oczywiście zawsze można iść drogą, nie wiem, nie widziałem, nie słyszałem i mieć nadzieję, liczyć na łut szczęścia, że nie potrąci cię syn posła czy sędziego, że podpisując umowę z bankiem zostanie ona dotrzymana, że idąc do sądu itd itd

0
0
Portret użytkownika Alien1974

To kolejna manipulacja,

To kolejna manipulacja, ponieważ ludzi za pomocą elektroniki podsluchuje się odkąd Markoni czy Tesla wymyślił radio, a może jeszcze wcześniej, a w ogóle podsłuchuje i podgląda od bardzo dawna. Gdy weszła telefonia komórkowa i internet zaczęła się globalna inwigilacja i z każdym rokiem bardziej wyrafinowana. Odgrzewane kotlety typu AKTA to tylko zasłona dymna dla rządzących. Jakbyście byli rządzącymi tym światem to byście wiedzieli, że władza zawsze musi trzymać rękę na pulsie, w końcu rewolucji w stylu francuskim to oni nie chcą, choć tak bardzo ją gloryfikują. A parodii z wolności w stylu Solidarności z Polski tym bardziej, no drugi raz taki kit by mógł nie przejść. Do następnego poczytania.

0
0
Portret użytkownika tomopl

Im wieksze cisnienie tym

Im wieksze cisnienie tym wiekszy bedzie gniew - przeciez jestesmy ludzmi a nie niewolnikami z urodzenia.
Niech cisna! wiecej wiecej!
 
Poki lichwa rzad panstwem jak np Polska nic sie nie zmieni.  Tu nalezy szukac przyczyny reszta to bajki
 

0
0
Portret użytkownika brutal

Czyli będą nas podsłuchiwać

Czyli będą nas podsłuchiwać tak ? to znaczy że juz nie będziemy mogli pisać tych wszystkich brzydkich słów ? no dobrze to ja się zaraz wyloguje tak. Ale pozdrawiać można ? a jak komus dam plusika to będą wiedzieli że to ja ?Matko bosko co to sie staneło z tym internetem teraz . 

0
0
Portret użytkownika Rycerstwo Polskie

Zobaczcie cio się dzieje w

Zobaczcie cio się dzieje w Niemczech. Zero negatywnych wpisów o ciapatych (od razu ban), usuwanie negatywnych wpisów na facebooku (u nas też!), usuwanie prawdy na youtube, ostatnio jakaś dziwna awaria tweetera (pewnie coś kombinowali). Internet jest już pod kontrolą! Zawdzięczajcie to taki ludziom jak zuckerberg (no i makreli na 1 miejscu). W prasie germańsko-polskiej (bardziej germańsko) za mocny wpis na temat polityki imigracyjnej Niemiec (której już większość społeczeństwa ma dosyć) masz bana (pewnie na zawsze). Decyzje w PE na temat migracji są (raczej nie ma) cały czas odwlekane. Podobno najbliższe spotkanie w tej sprawie jest planowane na za 4 tygodnie! Łapciuchy nie wiedzą tak na prawdę co zrobić, bo władca UE (makrela) cały czas trwa w jakimś demonicznym obłąkaniu. Ludzie przyszykujcie się dobrze, bo wiosną przyjdzie nam się zmierzyć z chaosem. Miej nas Panie w opiece!!! My jesteśmy niezniszczalni, pokazała to historia! Nie dajmy się ogłupiać! Z tego co widzę to tylko Polska ze swoimi wartościami,cywilizacją, kulturą, wiarą i tożsamością narodową i słowiańską jest w stanie obronić Europę przez podstępnym najazdem dżihadu. Historia lubi się powtarzać!

0
0
Portret użytkownika nel35

Problem w tym, że tzw. Europa

Problem w tym, że tzw. Europa broni się rękami i nogami przed tą"obroną". Przykładem te dwie nawiedzone deputowane z PE, które podczas debaty nad stanem naszego kraju były tak bardzo zaniepokojone poziomem demokracji i praworządnosci w Polsce.

0
0

Strony

Skomentuj