Odtajnione maile Hillary Clinton ujawniają, że Kadafi został zabity za pomysł złotego dinara

Kategorie: 

Źródło: Internet

Jeden z trzech tysięcy ujawnionych przez Departament Stanu maili ze skrzynki Hillary Clinton zawiera dowody na to, że zachodnie państwa wykorzystały NATO jako narzędzie do wyeliminowania libijskiego lidera, Mu’ammara al-Kadafiego. Zabójstwo nie było spowodowane troską o bezpieczeństwo cywilów, lecz miało udaremnić próbę stworzenia wspartej złotem waluty, która mogłaby zagrozić dominacji zachodnich banków.

 

 

 

E-maile wskazują, że dowodzona przez Francję zbrojna inicjatywa w Libii, była także napędzana pragnieniem zdobycia większych udziałów w libijskiej produkcji ropy oraz miała zapobiec realizacji długoterminowego planu Kadafiego, który zakładał osłabienie pozycji Francji we francuskojęzycznej części Afryki.

 

Mail z kwietnia 2011 roku, wysłany do Hillary Clinton przez jej nieoficjalnego doradcę Sidneya Blumenthala, odkrywa drapieżne zamiary państw zachodnich. Z wiadomości możemy się dowiedzieć, że ówczesny prezydent Francji, Nicolas Sarkozy, dowodził atakiem na Libię, mając w głowie 5 celów:

1) uzyskać libijską ropę,

2) zapewnić francuskie wpływy w regionie,

3) poprawić swoją reputację jako prezydenta kraju,

4) dowieść potęgi francuskich sił zbrojnych,

5) zapobiec wpływom Kadafiego w francuskojęzycznej części Afryki.

E-mail jasno wskazuje, że francuski atak na Libię był przemyślanym posunięciem, nastawionym na zdobycie większej władzy, a nie na humanitarną interwencję, jak zostało to przekazane opinii publicznej. Podczas gdy w mediach relacjonowano, że interwencja zachodnich wojsk jest konieczna, aby ratować ludzkie życia, prawdziwym motorem napędowym był fakt, że Kadafi próbował zapewnić swojemu krajowi ekonomiczną niezależność, co zmniejszyłoby francuskie wpływy w tej części świata.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.9 (10 votes)Komentarze

Portret użytkownika x-man

Przez ta kur..we straciłem

Przez ta kur..we straciłem kontrakt na kilka milionów $$ i sie teraz zastanawiam, czy jej nie założyc sprawy...? W końcu w amerycce wszystko jest mozliwe...

Portret użytkownika marcin74

na tym portalu to tylko

na tym portalu to tylko lewackie ,syjonistyczne itd wy jesteście durni to kasa i tylko kasa oraz wyzysk dlatego nikt na zachodzie nie lubi Kaczyńskiego zagraża  interesom zachodnich firm ,koncernów które na nas sie bogacą , bo Polska to kolonia jedyne co mamy swoje to lasy , kopalnie(choć te ostatnio likwidują przy pomocy zachodnich banków) oraz kilka dobrych polskich ale za to prywatnych firm reszta nie należy do nas , zamiast szukać wrogów wśród mitycznych żydów poszukajmy blisko nas

Portret użytkownika igor

trzeba sprecyzować : le,

trzeba sprecyzować : le,.wackie  żąądy zachodnich paaaństw a dokładnie ci co za nimi stoją

Portret użytkownika xar

Potwierdzam!  Nie

Potwierdzam!  Nie Hitlerowskie Niemcy, a ostoja demokracji -USrael i jej piesek NATO to najwięksi zbrodniarze wszech-czasów. 

Portret użytkownika solo80

Za Hitlerowskimi Niemcami też

Za Hitlerowskimi Niemcami też stali niemieccy Żydzi. Były bojówki syjonistyczne, które gnębiły semitów potem przefarbowali się na SA i SS, a po wojnie z powrotem na cudem ocalałych Żydów. Wszystkie papiery sfabrykowano w trakcie wojny. 

Portret użytkownika iko

Wszędzie tam gdzie amerykanie

Wszędzie tam gdzie amerykanie zostawili syf po sobie tworza się komórki terrorystyczne.
Był Saddam nie było terroryzmu w Iraku, był Kadafi ,był spokój w Libii. USA  Kraj w którym najpierw strzelają a potem pytają.Tacy humanitarni .

Portret użytkownika ACHILES

Utracone przywileje

Utracone przywileje

- Zrujnowano  bogaty i cudowny kraj - Tanya Valko*, polska orientalistka i pisarka, autorka kilku popularno-naukowych książek o Libii i powieści o krajach arabskich, w tym bestsellerowej "Arabskiej sagi", nie pozostawia złudzeń. Mówi o "przerażających aktach przemocy".

Valko mieszkała w Libii przez 13 lat, była nauczycielką w polskiej szkole w Trypolisie, wieloletnią asystentką ambasadorów RP. W swoich książkach pisała o zwyczajach i życiu codziennym. Przedstawiała Libię "od kuchni". Dzisiaj zestawia przywileje, jakimi cieszyli się Libijczycy przed rewolucją, a które – jak podkreśla – stracili bezpowrotnie, z obecną sytuacją, w której - jak twierdzi – w kraju "brakuje niejednokrotnie podstawowych produktów".

Wśród przywilejów były m.in. : 1) brak rachunków za prąd i za wodę, które były darmowe dla wszystkich obywateli; 2) brak oprocentowania pożyczek; banki w Libii były państwowe, pożyczki były prawnie zagwarantowane dla wszystkich; 3) dotacje państwowe na mieszkania dla młodych małżeństw; 4) książeczka rodzinna, na którą małżeństwa kupowały za symboliczną kwotę sprzęt gospodarstwa domowego, a wszystkie środki czyszczące i chemiczne były również dotowane; 5) bezpłatna edukacja i opieka zdrowotna; 6) wysokie becikowe i wyprawka dla dziecka za darmo. Valko podkreśla też, że wszystkie produkty dziecięce począwszy od odżywek, mleka w proszku po pampersy były dotowane.

 Libijczycy, którzy chcieli zostać rolnikami, otrzymywali ziemię, budynki gospodarcze, sprzęt, nasiona, żywy inwentarz za darmo. Również przepiękne farmy, w tym te wybudowane przez Poznański Kombinat Budowlany w górach Gharianu i okolicy – wylicza dalej.

- Jeśli Libijczyk potrzebował skomplikowanego zabiegu medycznego, rząd fundował mu wyjazd zagraniczny i w całości pokrywał przelot, leczenie i rekonwalescencję.

- Libijczyk "kupował" samochód, a rząd dopłacał mu połowę ceny auta, zaś osobom pracującym w urzędach państwowych i rządzie fundował auto, a obdarowany musiał tylko zapłacić cło w wysokości 1 proc.  wartości pojazdu

- Cena benzyny w Libii wynosiła 14 centów amerykańskich za jeden litr.

- Kaddafi przeprowadził największy na świecie projekt irygacji, Great Manmade River (Wielka Sztuczna Rzeka) w celu zapewnienia dostaw wody pustynnemu krajowi - kończy Valko.

A jak jest obecnie?

- Przykro to powiedzieć, ale Libia jest dzisiaj jednym z najbardziej niebezpiecznych krajów arabskich – ocenia pisarka w rozmowie z Onetem.

czytaj więcej, to włos CI NA GŁOWIE SAM STANIE, czemu zabito też KADAFIEGO i rozwalono ten Kraj Piękny, NA : 

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/libia-pograzyla-sie-w-anarchii-o-tym-sie-nie-mowi/1tss4

Portret użytkownika Robaczkowa

  Pracowała w polskiej szkole

  Pracowała w polskiej szkole w Trypolisie! Mnie też kiedyś zaproponowano pracę w polskiej szkole w Trypolisie. Teraz po latach widać, jak to dobrze, że nie przyjełam tej oferty! Teoretycznie gdybym podjęła inną decyzję to pewno bym ją poznała osobiście. Ale ten świat jest mały!

Strony

Skomentuj