Odkryto dwie komety, które zbliżą się do Ziemi

Kategorie: 

Kometa C/2016 U1 Neowise - Foto: Michael Jäger/ Weißenkirchen Austria

Kilka tygodni temu astronomowie odkryli dwa nieznane dotychczas obiekty kosmiczne, które zbliżają się do Ziemi. Oba ciała niebieskie są zaklasyfikowane jako komety i zbliżą się najbardziej naszej planety w połowie stycznia i na koniec lutego.

Pierwszym z odkrytych ciał niebieskich jest kometa C/2016 U1 Neowise, która dociera do najbliższego punktu względem Słońca, do dnia 14 stycznia 2017 roku. Obiekt ten znajdujący się wewnątrz orbity Merkurego.

Drugim obiektem jest odkryta również przez projekt Neowise, kometa C/2016 WF9, która jest bardzo nietypowa ponieważ nie zaobserwowano za nią zwykle ciągniętego przez takie ciała niebieskie obłoku pyłu. Ta kometa znajdzie się znacznie bliżej naszej planety i osiągnie orbitę Ziemi do 25 lutego.

Artystyczne wyobrażenie obiektu kometarnego 2016 WF9 - źródło: NEOWISE

Według astronomów ma nas minąć w odległości 51 milionów kilometrów. Warto zauważyć, że średnica komety 2016 WF9 jest szacowana na około 1 km, zatem jest to kosmiczna skała solidnych rozmiarów. Oba ciała niebieskie odnaleziono w listopadzie tego roku, według przedstawicieli NASA, nie stanowią zagrożenia dla naszej planety.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.7 (3 votes)


Komentarze

Portret użytkownika Xn

Raczej w Ziemię nie trafi.

Raczej w Ziemię nie trafi. Musiałby być na prawdę duży pech, aby świeżo odkryta kometa miała akurat w Ziemię trafić. Prędzej Jowisz ją kiedyś sprzątnie.

0
-1
Portret użytkownika nazwisko i imię

no taaaak..... w styczniu i

no taaaak..... w styczniu i lutym może nam spaść kolejna kometa na głowę..... w marcu i kwietniu kolejna.... w maju i czerwcu kolejna..... w lecie dwie nastepne zesrają się nam na głowę.....po niewidzialnej wizycie komety ISON nikt nie zdoła przekonać mnie, że coś spadnie nam na łeb lub do oceanu...

uwaga jutro kolejny koniec świata !

0
-1
Portret użytkownika Piotr Mijas

czyli wiemy kiedy się zacznie

czyli wiemy kiedy się zacznie szczury żydomasońskie do dzirek a ludzkość wie jak walczyć z kretami w szybiki sarin i po sprawie jakie to proste Bóg wie jak nam pomóc pozbyś się gryzoni a ich wielki plan NWO w pizdu hehehehehehe coby uciekając mycek nie pogubili

2
0
Portret użytkownika dario

Biedne te elity. Najpierw 200

Biedne te elity. Najpierw 200 lat w schronach, a jak wyjdą na powierzchnie to będą się zabijać o każdą kroplę ropy by pojeździć sobie po pustyni. To ja już wolę kometa w łeb. 

1
0
Portret użytkownika ACHILES

Wiara NASA, to tak jak

Wiara NASA, to tak jak wierzyć na wygraną w LOTTO . 

p.s Ale oczywiście oby minęły bezpiecznie Naszą Planetę .

4
-1
Portret użytkownika Antychryst666

W Lotto grałem i czasami też

W Lotto grałem i czasami też gram ale rzadziej.Poniewarz kiedy sprzedalismy sytem lotto Amerykaną wygrane numery są generowane przez system komputerowy,oni wiedzą kto ma wygrać.Dlatego Jasnowidzowie nie mogą przewidzieć wygranych liczb bo wszystko jest ustawione!Oto Cała PRAWDA.

Serbian lottery chief resigns amid drawing scandal-https://www.youtube.com/watch?v=Ls6zq9ibHpY

 

0
0

Konto zablokowane na czas nieokreślony - @MOD

Nie komentuję do czasu zniesienia niesłusznie zablokowanego konta UPAdliny. Przyczyną 3 banów dla UPAdliny, dwu dla Medium oraz dla Anioła Prawdy była e11.

Portret użytkownika Antychryst666

Niestety rozrysowywanie

Niestety rozrysowywanie schematow nic nie pomoże.Kiedys któras Asteroida trafi Jackpota.Chociaż bardzo nad tym ubolewam.Kratery na ziemi o czyms swiadczą.Gdzie byl wtedy wiatrak pewnie nie działał jak zwykle.Tych największych obiektów zmienić orbity się NIE DA.Wystarczy żę nadleci jedna duża od strony Słońca i pozamiatane!

0
0

Konto zablokowane na czas nieokreślony - @MOD

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

nieprawda... Dlaczego

nieprawda... Dlaczego grawitacja np Jowisza wyrzuciła potężny obiekt od siebie zamiast go przyciągnąć? WIeksze obiekty ( od śr. 1/1 000 000 średnicy np Ziemi) ich orbity własnie się zmieniają i naukowcy się dziwują "dziwnymi orbitami asteroid" dążących w okolicy Ziemi...) albo, że "zmieniłaorbitę"... Własnie tak działa ów jak go nazwałem "Wiatrak grawitacyjny". Oczywiście jest to wiatrak przestrzenny nie płaski... Smile Takwiele dużych obiektów przelatuje w okolicy Ziemi  a do nas wpadają tylko małe okruszki.. Przypadek,czy prawo grawitacji we właściwym jej pojęciu?

1
-1
Portret użytkownika keri

Hehe, chachachaaa. Gdybyś Ty

Hehe, chachachaaa. Gdybyś Ty mnie widział odzianą w trawy, jak szłam przez miasto a ludzie się zatrzymywali i mówili: "To pewnie królowa pochodu."

Pewnie, że warto popatrzeć Biggrin

Wezmę Twoją sugestię pod uwagę Biggrin Biggrin Biggrin

0
0

Nie komentuję do czasu zniesienia niesłusznie zablokowanego konta UPAdliny. Przyczyną 3 banów dla UPAdliny, dwu dla Medium oraz dla Anioła Prawdy była e11.

Nie komentuję do czasu zniesienia niesłusznie zablokowanego konta UPAdliny. Przyczyną 3 banów dla UPAdliny, dwu dla Medium oraz dla Anioła Prawdy była e11.

Portret użytkownika Kruczysko

Fajne to a wszystko zaczyna

Fajne to a wszystko zaczyna sie w dzień moich urodzin, obawiam się jednak, że jak zwykle nic z tego :). Po 2012 juz nie dam sie nabrać na takie dyrdymały. 

Pozdrawiam

Kruk

1
-1

Karuzela, karuzela....
Świat sie kręci i...   umiera...

Portret użytkownika wiesiek

Moim skromnym zdaniem

Moim skromnym zdaniem dyrdymały 2012 powstały własnie po to by znieczulić, pańka na ulicach w razie katastrofy i tak nic nie pomoże a elity beda miały czas schować się do ukrytych schronów w które tak wierzą. Nie twierdze że dzień impaktu jest znany ale że wszystko się robi tak na zaś bo można. Przy okazji powiększają się majątki na takich inwestycjach.

2
0

Strony

Skomentuj