Odkryto drugą Ziemię w sąsiedztwie Układu Słonecznego

Kategorie: 

Wizja artystyczna - źródło: ESO/M. Kornmesser

Stephen Hawking z pewnością będzie zadowolony gdy się dowie, że naukowcy odkryli w naszym najbliższym sąsiedztwie planetę przypominającą Ziemię. Ten brytyjski astrofizyk jest zwolennikiem kolonizacji obcych światów. Tak się składa, że Ross 128 b to planeta skalista, na której mogą istnieć idealne warunki dla powstania i utrzymania życia.

 

"Druga Ziemia", odkryta dzięki instrumentowi naukowemu HARPS, znajduje się 11 lat świetlnych od nas a w skali kosmicznej jest to bardzo niewiele. Co prawda Ross 128 b jest nieco dalej od planety ziemiopodobnej Proxima Centauri b, ale wydaje się najbardziej atrakcyjnym obiektem dla dalszych badań.

Wizja artystyczna - źródło: ESO/M. Kornmesser

Ross 128 b jest około 35% masywniejsza i posiada zbliżone rozmiary do Ziemi. Orbituje wokół czerwonego karła w bliskiej odległości - jeden rok na Ross 128 b trwa około 240 ziemskich godzin. Egzoplaneta przyjmuje około 38% więcej promieniowania niż Ziemia, dlatego przypuszcza się, że warunki na jej powierzchni mogą być umiarkowane, a temperatura może wahać się w przedziale od -60 do 20 stopni Celsjusza.

Naukowcy nie wiedzą jeszcze jakie warunki atmosferyczne panują na "drugiej Ziemi" i to będzie przedmiotem kolejnych badań. Może się okazać, że Ross 128 b jest przyjazna niczym Ziemia, albo skrajnie niebezpieczna jak Wenus. Dzięki przyszłym obserwacjom dowiemy się jakie są szanse na istnienie życia na egzoplanecie Ross 128 b i czy istnieją tam ślady wody w stanie ciekłym.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)


Komentarze

Portret użytkownika n..

Ludzie nie zdają sobie sprawy

Ludzie nie zdają sobie sprawy jak cudowna i niepowtarzalna jest nasza Ziemia, i że innego "domu" tak wspaniałego nigdy i nigdzie nie znajdziemy!
Ziemia jest najcudowniejszym okruchem wszechświata i nie sposób nie podziwiać tej niezmiernej złożoności i piękna ziemskiej przyrody!

Urokliwy kwiat, malownicze krajobrazy, góry, wodospady (oglądajcie zanim kolejne znikną...), barwny ptak, motyl o misternych skrzydłach, niebo (bez oprysków) jarzące się purpurą zachodzącego słońca, czy uśmiech moich ukochanych osób, każda z tych rzeczy ciągle mnie zachwyca!

Szukałem i znalazłem wystarczająco dużo dowodów, by uwierzyć w istnienie Stwórcy!
Wszędzie wokół krzewi się bujnie ŻYCIE w całej swej oszałamiającej różnorodności!
Nigdzie w naturze nie dostrzegam przypadkowej sekwencji zdarzeń, ale wszędzie pomysłowy splot matematycznych i fizycznych praw, a cała przyroda wydaje się piękniejsza, niż jest to rzeczywiście konieczne. Trudno mi się powstrzymać od myśli, że całe to piękno istnieje z uwagi na LUDZI!

W naszym życiu i we wszechświecie uwidacznia się celowość, a wielu rzetelnych naukowców (których nie zaślepia "piniądz") też przyznało, że nie pojawiliśmy się tutaj w wyniku nieukierunkowanych procesów fizycznych lecz za sprawą "Praprzyczyny", "inteligentnego Stwórcy", gdyż rzetelne badania naukowe ukazały Jego pomysłowość, kunszt, prezyzję, i arcymistrzostwo zarówno w najmniejszych cząstkach materii, jak i ogromie kosmosu!
Skoro coś zostało tak „dostrojone”, to istnieje „Stroiciel”, czyli Stwórca, którego poczynania mają określony cel!

W Psalmie 104:24 czytamy: „Jakże liczne są twe dzieła, Jehowo! Wszystkie je uczyniłeś mądrze. Ziemia jest pełna twych tworów"!
Ten majestatyczny Stwórca, Bóg Jehowa z całą pewnością sprawi, że cała Ziemia znów będzie najpiękniejszą perłą wszechświata, a wszyscy jej mieszkańcy będą rzeczywiście szczęśliwi i już nigdy nie będą umierać, bo dla Boga nie istnieją "rzeczy niemożliwe"!

Portret użytkownika KtosTam

Tak, ten Bóg sprawi to za

Tak, ten Bóg sprawi to za około miliard lat. Ziemia aż będzie świecić w swojej cudowności i nie nie będzie możliwości umierania. 

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika n..

A przeczytawszy to Arya,

A przeczytawszy to Arya, jeden z forumowiczów który już od dawna nienawidzi prawdziwego Boga Jehowy, rzekł do niego: "dałbym Ci plusa gdybyś przestał o Nim mówić"! Wtedy o'n.. odpowiadając mu rzekł: " idź precz szatanie!"... (1KronikZnZ 20-11-2017)

Portret użytkownika hegemonia

Jak ujrzałem krzykliwy tytuł

Jak ujrzałem krzykliwy tytuł to pomyślałem wejdę i przeczytam ledwo zacząłem i........ KONIEC . Nie zrażony tym początkowym nie powodzeniem postanowiłem przeczytać komentarze i..... NIE ZAWIODŁEM SIĘ . I po tak owocnej lekturze POSTANWIŁEM co i UCZYNIŁEM dokonać OSOBIŚCIE wpisu NIE DZIĘKUJCIE to był mój obowiązek .                                                                                                                                                                                                                            1.) ECIE-PECIE O WSZECHŚWIECIE WYNALAZKU I KOMECIE .

Portret użytkownika ixi

Człowiek sprawił że Ziemia

Człowiek sprawił że Ziemia wygląda jak organizm zarażony pasożytem, może lepiej będzie jak zostanie na Ziemi.

Portret użytkownika sceptyyk

Masz 68 lat... To teraz

Masz 68 lat... To teraz zajawiłem dlaczego szukasz Plejad w Orionie... Ale jak na swój wiek, to włosy masz silne   :)   Pozdrówka  Smile

Portret użytkownika peterek68

Mialem na mysli teleskop

Mialem na mysli teleskop kiedy pomysle o Twoich plejadach. 68 to swietny wiek na podroze miedzy galaktyczne. Mamy tu starszych specjalistow utytuowanych, rownie kosmicznych.

Portret użytkownika demiczek

Na tej nowej ziemi może

Na tej nowej ziemi może istnieć życie istoty może podobne do nas czy naukowcy to sprawdzili wpychac sie komus na siłe a może nas tam nie będą chcieli tak jak my ni chcemy kosmitów  chyba że już tam byli .z resztą za tydzień napiszą że planeta nie nadaje sie do zamieszkania a co z marsem podejżana cisza.

Portret użytkownika zakaz sklretu w lewo

marsz do podstawówki

marsz do podstawówki analfabeto zanim zaczniesz cokolwiek pisać.

Podejżewam, że z mową też masz podobne problemy więc na wszelki wypadek japy publicznie nie otwieraj

Strony

Skomentuj