Nowy pomysł walki z gotówką - niższy VAT przy transakcjach z RFID

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Ministerstwo Cyfryzacji planuje w Polsce dalszą walkę z gotówką,  którą zapowiedział publicznie wicepremier Mateusz Morawiecki.  Aby tego dokonać planowany jest szereg regulacji prawnych, które mają skłonić Polaków do rezygnacji z gotówki.

 

Zapowiedziano między innymi dowody osobiste z chipem RFID, takim samym jak te znajdujące się w naszych kartach płatniczych. Dodatkowo planuje się wprowadzenie płatności bezgotówkowych w urzędach, bo do tej pory nie było to możliwe.

 

Oprócz tego planuje się ustawowo zobowiązać wszystkie punkty usługowe i handlowe, do wprowadzenia obowiązkowej opcji płatności bezgotówkowych. Będzie to dramat dla małych sklepów, które robią co mogą i unikają takich transakcji, żeby nie płacić bankowych prowizji.

Aby zachęcić do tego konsumentów, planuje się wprowadzenie specjalnej premii w postaci obniżanego o 1 punkt procentowy VAT, czyli towary kupowane za pomocą chipa RFID będą tańsze. Oczywiście dostosowanie systemów informatycznych aby były w stanie sprostać takiemu nowatorskiemu opodatkowaniu, będzie kosztem firm.

 

Na walce z gotówką zyska rząd, który zwiększy kontrolę nad obrotem gospodarczym w celu zwiększenia stopnia grabieży społeczeństwa zwanej podatkami. Pieniądze te są potrzebne socjalistycznemu polskiemu rządowi w realizacji rozdawnictwa ukradzionych w ten sposób pieniędzy.

Jeszcze większym wygranym walki z gotówką będą banki oraz powiązane z nimi korporacje Visa i Mastercard, których obroty znacząco wzrosną. Trudno uwierzyć, że zapędy rządu PiS nie są w jakiś sposób wspomagane przez bankowych lobbystów. Zresztą wspomniany przeciwnik gotówki, wicepremier Morawiecki, sam pochodzi z sektora bankowego, więc może to być najważniejszy lobbysta wspierający niekorzystne dla wolności Polaków zmiany.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (5 votes)


Komentarze

Portret użytkownika Xystos

", planuje się wprowadzenie

", planuje się wprowadzenie specjalnej premii w postaci obniżanego o 1 punkt procentowy VAT,"

..i tu jest blad,zakupy placone gotowka powinny byc drozsze od tych placonych karta !

0
0
Portret użytkownika Xystos

", planuje się wprowadzenie

", planuje się wprowadzenie specjalnej premii w postaci obniżanego o 1 punkt procentowy VAT,"

..i tu jest blad,zakupy placone gotowka powinny byc drozsze od tych placonych karta !

0
0
Portret użytkownika fix

Przepraszam czy to juz tv

Przepraszam czy to juz tv trwam.cenie ja bo tam przynajmniej spokojne filmy leca choc jej nie ogladam.ludzie poprostu robcie co mozecie, aby placic gotowka nie karta i tyle. Korzystajcie z kasjerek nie kas samoobslugowych. Wychodzcie na spacery zeby dotleniac mozg i myslec. I naprawde nie robcie z tego portalu mszy. Nie mam nic do modlacych sie, ale za modlitwa musza isc wasze czyny. Poza tym zawsze mozna sie wymienic usługami.to tez nie wymaga uzycia karty i jest oplacalne. Zazdroszcze ludziom bez wyobrazni im sie chyba zyje lżej.dlatego w najbliszym czasie musze zrobic sobie reset, ktorego nie robilem od 2 lat i z wiernymi przyjaciolmi kulturalnie napic sie jak przystalo, a potem z podniesionym czolem wrocic do moich obowiazkow szczerzac zeby ze szczescia, ze jednak oddycham, podziwiam lasy i rzeki zachody i wschody slonca, motyle oraz maki.a nawet muchy komary je.....ne (no moze bez komarow) 

0
0
Portret użytkownika BigStan

wicepremier Mateusz

wicepremier Mateusz Morawiecki śpiewa z takiego klucza z jakiego leci jego prowadzący bezpiecznik ze WŚI której niebyt jest tylko wyższą formą obecności - proszę zauważyć - PIS jak też POpaprańcy i reszta trzody z wiejskiej to w większości kukiełki - zabrania się im samodzielnie myśleć, za nich myśli odpowiednio zdegenerowana masa wiejska, której smród przewodni nadaje wiadoma gwiazda i warzywo.

Jeżeli tego ścierwa się fizycznie się nie pozbędziemy - zapakować na barki i odesłać do kraju przodków - z ojczyzny, nadal będzie taki sam smród jaki od 1945 ( gdy wiadome icki przyszły tu wraz w wyzwoleńczą armią towarzyszy doli i niedoli ) ciągnie się po kraju z większą lub mniejszą wonią . . . a smród od 40.000 ścierwa to już coś co powala jak pała zomowca na demonstracji w latach 80 ubiegłego wieku.

4
0
Portret użytkownika Akamai

Gupa Bilderberg to za

Gupa Bilderberg to za przeproszeniem gó*no planuje. To tylko zwykłe pionki. Przekaźniki woli "mędrców" z wyższej półki. 

Bo gdyby przyjąć inną tezę to oznaczałoby, że Radek Zradek i "rodowita Polka" Anne Applebaum decydowaliby o losach świata.

3
0

Poznajcie Prawdę, a ona was uwolni !

 

Portret użytkownika Akamai

W którymś chanellingu

W którymś z chanellingów Plejadanie stwierdzili, że biblijna Bestia to właśnie karta VISA. Oni naprawdę chcą z nas zrobić karty kredytowe. A nasza pasywna postawa tylko im to ułatwia. Dlaczego nie staramy się przeciwstawić garstce ludzi, którzy szykują nam ten zgubny los ?

Odpowiedź jest nader prosta. Bo to relacja ofiara - kat. Cierpimy na syndrom ofiary. Podobnie jak żona bita przez męża, która godzi się na taki los. 

Kim jest ten Morawiecki, by decydował o naszym losie. Bogiem ? Kto dał mu takie prawo ?  Popiera twardą wersję TTIP. Chce wprowadzić obrót bezgotówkowy.

To zwykły zdrajca i sługus NWO !

Mamy możliwość kreowania rzeczywistości myślą. Spróbujmy z tego skorzystać. Ale przede wszystkim przestańmy współpracować z systemem. W takim zakresie w jakim to jeszcze jest możliwe. Nie płaćmy zbliżeniowo w sklepie. Nie wymieniajmy dowodów na nowe. Kupujmy karty pre-paid na bezdomnych. Nie udostepniajmy naszych danych biometrycznych. 

Nie pozwólmy zabrać sobie wolności. Bo żadne pieniądze nie są tego warte.

A przede wszystkim nie dajmy sobie zabrać duszy !

8
0

Poznajcie Prawdę, a ona was uwolni !

 

Portret użytkownika N1KT

Ja to widzę w specyficzny

Ja to widzę w specyficzny sposób w wyobraźni do przodu...

Jeśli ktoś widział np. jak jest w Jeronimo Biedronki - wszędzie bramki, kamery, płoty, stażnicy, alarmy na ruch ciche, kamery ukryte itd. Wszędzie tam ludzie się cały czas boją mimo że nic złego nie zrobili i nie robią. Otóż dokładając każdemu tekiego RFIDa wszystko co by nas otaczało było by czymś właśnie takim jak w Jeronimo - jedna wielka kontrola wszystkiego nie tylko ludzi. Nie masz RFIDa i środków nie otworzysz tych drzwi i tych np. nie wejdziesz do sklepu bo nie masz środków na zakupy, nie otworzą ci się drzwi do właśnego domu bo nie zapłaciłeś za wode, czynsz itd. Telefon cegła bo nie może się uzupełnić z braku środków na RFIDzie. Przekroczyłeś prędkość samochodem to w locie maszynka która to wyłapała zjadła ci RFIDa kupę kasy bez mandatu/zdjęć itd. Nie podoba się rządzącym jakas grupa ludzi - wyłączamy RFIDy im i nie mogą nic kupić ani nigdzie się udać żeby walczyć o przetrwanie... RFID to też rejestracja wszystkiego co kupujesz i gdzie jesteś aktualnie - RFID to przypisany TY - TY JESTEŚ GPS'em - o każdej chwili wiedzą gdzie jesteś i to wszystko zapisuje się w logach tak jak zapis trasy GPS do pliku a robi to wszystko ten wielki komputer w Chinach i USA microsyfa... Jeszcze mógłbym rozwinąć swoją wyobraźnię ale: najbardziej znane misie w Polsce ?  "mi się nie chce".

2
0
Portret użytkownika X

czy mnie pamięć myli, czy

czy mnie pamięć myli, czy może Admin jeszcze niedawno był piewcą PISowskiej wersji demokracji?

Ile tu było peanów, że PIS Polskę zmartwychwstanie...

...a fakt jest taki, że świni od koryta nie odgoni.

3
0
Portret użytkownika veni, vidi, vici

  Żyję już długo bo całe

  Żyję już długo bo całe życie, więc nawiązując do Twoich wcześniejszych wypowiedzi uważam że jesteś jedną z nielicznych osób jakie spotkałem w życiu, które prosto, bez ogródek i bez kompromisów, potrafiły przyznać się do swoich błędów czy też pomyłek, a wręcz co jest w dzisiejszych czasach niebywałe, przeprosić, co pamiętam z minionych komentarzy. Jest to postawa godna uznania. Zwłaszcza w czasach gdy pewne osoby nie są w stanie przyznać się do błędów: nawołując na przykład do modlitw do Chrystusa ukrzyżowanego, jednocześnie zapominając lub przeoczając fakt iż Jezus Chrystus siedzi po prawicy Boga Ojca Wszechmogącego od blisko dwóch tysięcy lat i aktualnie tam się znajduje. Już nie wisi na krzyżu, swoją śmiercią jak baranek odkupił grzechy ludzi, po czym po trzech dniach zmartwychwstał i wstąpił do nieba. Lub nawołują do tego aby Jan Paweł 2 który rzekomo jest w niebie zstąpił na ziemię do Polski aby ją uratować. Ludzie zmarli teraz śpią aby być wzbudzonymi w czasach ostatecznych, bez względu na to czy jest to JP 2 czy Maria, czy kto inny. Wniebowzięcie Marii to dogmat ustalony przez człowieka Papieża, pozostaje więc pytanie kto decyduje o wniebowzięciu, czy człowiek Papież czy Bóg. Piszę to dlatego, ponieważ są osoby których wypowiedzi świadczą dobitnie że nigdy w życiu nie przeczytały Biblii co nie przeszkadza im w udawaniu ludzi wierzących i pisaniu już może kilkuset komentarzy całkowicie z Biblią sprzecznych. Sam przeczytałem Biblię od deski do deski co daje mi prawo współczuć ludziom którzy Słowo Pańskie interpretują na własne potrzeby po czym świadomie i celowo wprowadzają innych w błąd i robią to już od miesięcy a może nawet lat. Mają oczy lecz nie widzą, mają uszy lecz nie słyszą. Oby kiedyś zobaczyli i usłyszeli. Pozdrawiam. 

1
0
Portret użytkownika XaX

On jest po prostu obiektywny,

On jest po prostu obiektywny, a to słowo z tego co widzę jest ci obce. Jeśli rząd robi coś dobrze to o tym się pisze tak samo jak robi coś źle, bez zamazywania niewygodnych faktów jak to robili twoi idole z PO i lewicy.  Z dwojga złego wolę wersję demokracji wg PiS niż takiej PO czy Nowoczesnej. Oni to by nam dopiero reżim zaprowadzili i zrujnowali kraj. Socjal nie jest nigdy wyjściem, trzeba ułatwić dostęp do godnej pracy ludziom to wtedy nie będzie trzeba dawać im na utrzymanie. 

0
0

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika SONIA

Potem wielki znak się ukazał

Potem wielki znak się ukazał na niebie: 
Niewiasta obleczona w słońce 
i księżyc pod jej stopami, 
a na jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu. 
 A jest brzemienna. 
I woła cierpiąc bóle i męki rodzenia. 

0
0
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Sam "inżynierze" jesteś

Sam "inżynierze" jesteś lucyferianinem, bo wzywasz lucyferiańskie imiona! Bóg nie ma imienia i to wyraźnie ludziom powiedział: "Jestem, który Jestem"...

Przez takich osłów jak ty świat idzie prostą drogąku zagladzie bo lucyfer nie ma oporu!

2
-4
Portret użytkownika SONIA

Niebawem, już wkrótce,

Niebawem, już wkrótce, otworzę nagle Moją Świątynię w Niebiosach i odsłoniętymi oczami ujrzysz tam jakby tajemne objawienie: miriady Aniołów, Tronów, Panowań i Potęg, Mocy. Wszyscy upadają na twarz wokół
Arki Przymierza.
Potem Tchnienie muśnie twoje oblicze i Potęgi Niebios zadrżą. Po błyskawicach nastąpi huk grzmotu. "Wtedy nastąpi okres ucisku, jakiego nie było, odkąd narody powstały aż do chwili obecnej" (Dn 12,1), bo pozwolę twej duszy dostrzec wszystkie wydarzenia twojego życia: odsłonię je jedno po drugim. Ku przerażeniu swej duszy uświadomisz sobie, w jakim stopniu twoje grzechy spowodowały popłynięcie niewinnej krwi dusz-ofiar. Wtedy każę twej duszy zobaczyć i uświadomić sobie, w jakim stopniu nigdy nie wypełniałeś Mojego Prawa. Jak zwój, który się rozwija, otworzę Arkę Przymierza i uświadomię ci twój brak szacunku wobec Prawa.Jeśli będziesz jeszcze żył i stał na własnych nogach, oczy twej duszy zobaczą olśniewające Światło, jakby migotanie niezliczonych, drogocennych kamieni, jakby ognie kryształowych diamentów. Światło tak czyste i tak olśniewające, że – chociaż w milczeniu otaczają je miriady aniołów – nie zobaczysz ich w pełni, gdyż to Światło ukryje ich jak złoty pył. Twoja dusza dostrzeże tylko ich sylwetki, nie widząc ich twarzy. Wtedy w tym oślepiającym Świetle twoja dusza ujrzy to, co w ułamku sekundy widziała niegdyś, w samym momencie stworzenia... 
Zobaczą:
Tego, który jako pierwszy wziął was w Swoje Ręce,
Oczy, które jako pierwsze was ujrzały.
Zobaczą:
Ręce Tego, Który ukształtował was i pobłogosławił...
Zobaczą:
Najbardziej Czułego Ojca, waszego Stwórcę,
przyobleczonego w przerażającą wspaniałość,
Pierwszego i Ostatniego,
Tego, który jest, który był i który ma przyjść,
Wszechmogącego, Alfę i Omegę:
Władcę.
Gdy oszołomiony odzyskasz świadomość, twoje oczy będą sparaliżowane strachem, widząc Moje Oczy, które będą jak dwa Płomienie Ognia. Wtedy twoje serce ponownie ujrzy swe grzechy i zostanie ogarnięte wyrzutami sumienia. W ogromnym ucisku i wielkiej agonii będziesz cierpiał z powodu twego braku szacunku dla Prawa, zdając sobie sprawę, w jakim stopniu znieważałeś ustawicznie Moje Święte Imię i jak Mnie odrzucałeś, Mnie, twojego Ojca... W przerażeniu zadrżysz i wzdrygniesz się, gdy zobaczysz samego siebie, jakby rozpadającego się trupa, pożeranego przez robaki i sępy.A jeśli jeszcze utrzymasz się na nogach, to pokażę ci, czym twoja dusza – Moja Świątynia i Moja Siedziba – żywiła się przez wszystkie lata życia. Ku twemu wielkiemu przerażeniu zobaczysz, że – zamiast Mojej Ustawicznej Ofiary – kochałeś Żmiję i że, w najgłębszej sferze swojej duszy, wzniosłeś Ohydę Spustoszenia, o której mówi prorok Daniel: 
Bluźnierstwo. Bluźnierstwo, które zrywa wszystkie więzy niebiańskie łączące cię ze Mną, twoim Bogiem; które tworzy przepaść między tobą a Mną, twoim Bogiem. Gdy nadejdzie ten Dzień, łuski z twoich oczu opadną, abyś ujrzał, jak bardzo jesteś nagi i jak twoje wnętrze podobne jest do wysuszonej krainy... Nieszczęsne stworzenie, twój bunt i wypieranie się Najświętszej Trójcy uczyniły z ciebie buntownika, odstępcę i prześladowcę Mojego Słowa. Twoje skargi i jęki jedynie ty sam usłyszysz. Powiadam ci: będziesz lamentował i płakał, lecz tylko twoje własne uszy usłyszą twe skargi. Ja mogę tylko sądzić, jak Mi zostało nakazane sądzić, a Mój sąd będzie sprawiedliwy. Jak było za czasów Noego, tak będzie wtedy, gdy otworzę Niebiosa i ukażę wam Arkę Przymierza. "Albowiem jak w czasie przed potopem jedli i pili, żenili się i za mąż wydawali aż do dnia, kiedy Noe wszedł do arki, i nie spostrzegli się, aż przyszedł potop i pochłonął wszystkich, tak również będzie z przyjściem Syna Człowieczego". 
Powiadam wam, gdyby ten czas nie został skrócony, dzięki wstawiennictwu waszej Najświętszej Matki, świętych męczenników i dzięki morzom krwi przelanej na ziemi, od Sprawiedliwego Abla aż do krwi wszystkich Moich proroków, nikt z was by nie ocalał!
Ja, wasz Bóg, posyłam anioła za aniołem, aby głosił, że Mój Czas Miłosierdzia dobiega końca i że Czas Mojego Królestwa na ziemi jest w zasięgu ręki. Posyłam wam Moich aniołów, aby świadczyli o Mojej Miłości "wśród tych, którzy żyją na ziemi, wśród każdego narodu, szczepu, języka i ludu". Posyłam ich wam jako apostołów ostatnich dni, by głosili, że: "Królestwo na tym świecie stanie się jak Moje Królestwo w górze i że Mój Duch będzie królował na wieki wieków!" wśród was. Na tę pustynię posyłam wam Moje sługi - proroków, aby wołali:
"Ulęknijcie się Mnie i oddajcie Mi chwałę,
bo godzina sądu Mojego nadeszła." 

0
0

Strony

Skomentuj