Nowe państwa i granice w Europie w 2035 roku - analitycy przewidują rozbiór Polski

Kategorie: 

Postulowana nowa mapa Polski w 2035 roku - źródło: zn.ua

Już chyba nikt nie ma wątpliwości, że następuje wielka redefinicja granic w Europie. Aneksja Krymu przez Rosję jest tego dobrym przykładem, gdy widzimy rozwój wypadków na Ukrainie wcale nie wiadomo, czy wkrótce w skład Rosji nie wejdzie wschodnia i południowa część tego kraju.

 

Oczywiście Kreml realizuje pewien plan. Już w lipcu 2012 roku jedna z rosyjskich gazet (Экспресс газетой) opublikowała plan strategiczny jaki podobno jest realizowany. Przewidywano, że Rosja załączy Krym i Donbas, a także południową część Ukrainy pozbawiając ten kraj dostępu do Morza Czarnego. Wtedy podawano rok 2035 jako ostateczny czas realizacji, ale wygląda na to, że może to się zdarzyć wcześniej.

We wspomnianej gazecie opublikowano ilustrację przedstawiającą jak wyglądać będą granice w 2035 roku. Spore zmiany widać nie tylko po stronie wschodniej kontynentu, ale też na zachodzie. Na przykład Wielka Brytania będzie się składała tylko z Anglii i Walii, secesja Szkocji właśnie następuje.

Poza tym autorzy publikacji widzą sugerują powstanie osobnego kraju, Katalonii i Kraju Basków. Francja nie będzie sobie już w stanie poradzić z napływem arabskich imigrantów i zaczną ich zsyłać do południowo wschodniej części kraju, gdzie może powstać kalifat ze stolicą w Marsylii. Włochy mają się rozpaść na dwie części. Powstanie Liga Północna, prawdopodobnie ze stolica w Mediolanie, której terytorium będzie się rozciągało do południowej granicy Toskanii. Cała reszta pozostanie pod władaniem Rzymu.

Najbardziej dostanie się jak zwykle Polsce. Rzekomy kremlowski plan zakłada, że Rosja ukarze nasz kraj za wyjście z parasola ochronnego Rosji i sprzeniewierzenie się Słowiańszczyźnie. Dojdzie do prawdziwego rozbioru naszego kraju. W artykule pada sugestia, że zyskają na tym też Niemcy, którzy prawdopodobnie już dawno są dogadani z Rosją co do podziału polskiego terytorium.

Nasz kraj ma stracić Śląsk i Pomorze, a Niemcy zyskają nawet Prusy Wschodnie ( dzisiaj Mazury) z Królewcem włącznie. Nie wydaje się to możliwe bez jakiejś umowy typu Ribentrop-Mołotow. Być może ustawa 1066, o stacjonowaniu obcych wojsk na terenie Polski, przeforsowana została jako element tego planu. Zastanawiające jest też odłączenie chełmszczyzny, która miałaby być pod władaniem ukraińskim.

 

Kremlowscy analitycy uważali już w 2012 roku, że tak samo jak Polska ukarana zostanie również Ukraina. Ten proces właściwie już obserwujemy. Prognozowano wtedy, że kraj ten rozpadnie się. Znaczna część zostanie przyłączona do Rosji. U naszych granic ma powstać nowe państwo, Galicja, która będzie bytem niezależnym ze stolicą we Lwowie, nie wyklucza się nawet, że z czasem stanie się ona częścią Polski.

 

Niezbyt dobry los czeka Białoruś, która zostanie zwasalizowana i stanie się terytorium zależnym od Rosji, właściwie już nim jest. Moskiewskie plany nie przewidują suwerenności krajów bałtyckich. Estonia straci region Narva a Łotwa okolicę miasta Daugavpils.

 

Gdy artykuł ten opublikowano w 2012 roku wszystko to brzmiało niedorzecznie, ale teraz, zaledwie w dwa lata później wydarzenia przyspieszyły tak bardzo, że już nie brzmi to tak śmiesznie a mapy wyrysowane rzekomo przez kremlowskich planistów są w trakcie przeobrażeń, które mogą potwierdzić poprawność tych przewidywań.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Blaze

To nie jest mapa rozpadu

To nie jest mapa rozpadu panstw, przynajmniej nie w takim sensie jak my to rozumiemy, poki istnieje unia europejska polskie granice sa nie naruszalne, polska juz zawsze bedzie w takich granicah jakich jest teraz , poniewaz jestesmy czescia federacji europejskiej,natomiast "granice " wytyczynone na mapkach pokazuja cos w rodzaju wplywow lub podzialow spoleczenstw w narodach, pomorze jest juz teraz bardziej z integrowane z europa zachodnia , ale mazowsze,widzial bym bardziej po stronie polski ,slask bedzie identyfikoweal sie bardziej z polska ale bedzie posiadal autonomie, raczej nie jest pod wplywem kultury niemieckiej , Pomorze jest jedynym pro zachodnim i pro niemieckim  regionem w polsce, Chelm istotnie jest bardziej z integrowany z spolecznoscia Ukrainska , znajduja sie tam duze grupy mniejszosciowe tego narodu, i naturalnie wladze tego regionu beda bardziej z integrowane z polityka Ukrainska niz polska, centrum naszego kraju bylo pod administracja polska od tysiacleci i stanowi jedyny autentyczny kawalek naszego panstwa, naturalnie polskosc na tych ziemiach ma tysiacletnia tradycje poniewaz istnial ciglosc administracyjna przerwana tylko zaborami i druga wojna swiatowa.Dojdzie po prostu do rozluznienia wiezi z warszawa ale nie oznacza to ze dojdzie do zmiany fizycznych granic, poki istnieje unia europejska nie jest to mozliwe , w przypadku jej rozpadu Pomorze moglo by byc inkorpowane do niemiec, Slask jest budny i raczej slazacy  stworzyli by swoje wlasne panstwo.

0
0
Portret użytkownika laxim

Wizja artystyczna - raczej

Wizja artystyczna - raczej jak co to V kolumna Putina powinna wymazać Germanie i wpisać Kalifat Turecki, a Rosja straci połowe swego terytorium? To nie jest wizja ale tak będzie - juz teraz USA gra na osłabienie Rosji i Niemiec - a Rosja raczej promuje Chiny, ale jak tam do końća jest to przyszłośc pokaże. NArazie problem maja Niemcy i już słychać, że część landów wschodnich raczej będzie chciała sie oderwać od masońkich lewaków z Berlina

0
0
Portret użytkownika Grzegorz Rzeszow

Czy to znaczy, że Rzeszów ma

Czy to znaczy, że Rzeszów ma znaleść sie "po tamtej złej stronie"? To dla mnie niepokojące. Linia jest niedokładna i nie wiem czy obejmuje Rzeszów czy nie? Jest tak na granicy. 
Wschodnia część Podkarpacia (Przemyśl, Sanok, Lubaczów, Jarosław, może też i po części Przeworsk) - posługuje sie typowo wschodnia wymową. Nie wszyscy oczywiście. Zwlaszcza starsi  - tzw. nalot wschodni w wymowie. 
W Rzeszowie tego nie ma. Jest czysta polszczyzna.
Granice Grodów Czerwieńskich raz obejmowały Rzeszów a raz nie. Granice sie zmieniały.
Ta mapa to dla mnie kolejne chore zapedy ruskich na ziemie nie tylko Polski. Uważam, że wczesniej chińczycy opanuja Europe niz ruscy (pomijam obecna emigrację m.in. Syryjczyków i im podobnych na Europę).
Trzeba bronic naszego kraju w razie zagrożenia (a to głównie zagrożenie ze wschodu).
pozdrawiam
Grzegorz - Rzeszów

0
0
Portret użytkownika Bomber

"Zastanawiające jest też

"Zastanawiające jest też odłączenie chełmszczyzny, która miałaby być pod władaniem ukraińskim", a po chwili: "U naszych granic ma powstać nowe państwo, Galicja, która będzie bytem niezależnym ze stolicą we Lwowie, nie wyklucza się nawet, że z czasem stanie się ona częścią Polski" - tak "planowali", że aż się skompromitowali Smile

0
0
Portret użytkownika Mucha

Polska juz dawno powinna byla

Polska juz dawno powinna byla sie uzbroic w bron jadrowa. Czas skonczyc z potopem. Czas zaczac rzadzic i sie wzmacniac, a nie modlic, chlac, plaszczyc przed innymi i sprzedawc wlasne mienie. Zdrajców narodowych trza za jaja powiesic.

0
0
Portret użytkownika lelek

Odlaczenie chelmszczyzny od

Odlaczenie chelmszczyzny od Polski latwo wytlumaczyc: to taki sam chwyt, jak odebranie Polakom Lwowa przez Stalina - chodzi o napuszczenie na siebie Polakow i Ukraincow. Stwarza sie celowo zarzewie konfliktu i w razie jakichs zawirowan Polacy i Ukraincy zajma sie soba. A gdzie dwoch sie bije, tam trzeci korzysta. Nie ma w tym zadnej wyzszej inteligencji, to poste jak budowa cepa.
Druga sprawa: wiadomo, ze Rosja juz od 200 lat dazy do tego, by zredukowac Polske do rozmiaru Wegier czy Czech - tak terytorialnie jak i ludnosciowo.
Ale mam nadzieje, ze i u nas rysuja takie mapy. Bo rozsadzenie Rosji jest duzo prostsze niz rozwalenie Polski. Oni to wiedza i dlatego sa tacy agresywni. To klasyczna obrona przez atak. Ale jak uczy historia, jeszcze ani jedno "overstrech"owane imperium dlugo nie przetrwalo, hehe.

0
0
Portret użytkownika antyukrol

Ale brednie co ja tu k... na

Ale brednie co ja tu k... na tym portalu robię. zbliżają się wybory nie wybierajcie parti wojny PO-PiS to wszystko wróci do normy!!!!!!!!!!!1

0
0
Portret użytkownika Bart

I co tym różańcem zrobisz?

I co tym różańcem zrobisz? Polskie lenistwo? Trwogo to do Boga? DO ROBOTY!!! SAMO SIĘ NIE OBRONI, NIE ZBUDUJE, NIE NAPRAWI! Bóg ma za Ciebie wszystko zrobić?
 

0
0
Portret użytkownika Mojeimię44

Pierdzielenie Polska będzie

Pierdzielenie Polska będzie Polską! Nikt wojny nie chce więc co się martwicie? Jakby wojna miała być w Europie to już by była! Spokojnie! Po co mysleć o wojnie jak jej nie ma? Nie dajmy się zwariować! Ciepła wojna powinna być ale ciepła tzn. trochę więcej zrozumienia jeden do drugiego i Polska będzie szanowana! Nie dajmy się zwariować.  Taką mapkę to i ja mogę nakreślić! Wiecie! Lepjej zawsze nie dać się sprowokować niż potem wszystkie narody mają płakać! Jak wy sobie wyobrażacie wojnę w Europie? No jak? Atomowa wojna do tego wichry i zamiecie bo przecież jak się rozszaleje to ziemia też się wkurzy i po zabawie a ziemi nie drażnić lepjej oj nie!  Będziemy płakać wszyscy włącznie z Rosją! To samobójstowo nawet dla ziemi a potem sahara albo mars! Super! Odnowimy tak napewno oblicze ziemi! Napewno!

0
0
Portret użytkownika krystyna72

Jak czytam te komentarze to

Jak czytam te komentarze to nie wiem kogo słuchać , przecież Pomorze , Śląsk czy Dolny Śląsk należały kiedys do Niemiec ..... Ale to ze do tego dojdzie to nie jest powiedziane aczkolwiek Polskę każdy jeden prezydent czy minister sprzedają... Niemcy cały czas gadają ze Szczecin , Wrocław , Poznań są ich miastami , znam osobiście Niemca który jest we Wrocławiu urodzony tak zwanym Breslau , czy inna Panią ze Stettin , to Rosja nam zabrała duża cześć Polski po drugiej wojnie światowej , teraz znów chcą to zrobic ? To juz by było szczytem wszystkiego , gdzie w tej sprawie nasi posłowie , ministrowie i pan prezydent ? Oni maja to w dupie , to my Polacy walczymy o swoje Ci co maja wspomagać nasz Kraj to wola siedzieć z dupami w krzesełkach i patrzeć jak Polska upada? Ile juz było rozbiorów Polski i le jeszcze przed nami ! Do czego oni chcą doprowadzić ? Do całkowitego zniknięcia naszego Kraju z mapy Świata? Niech nasi ministrowie i pan prezydent z tym zrobią i nie dopuszczą do rozbioru....jesli są prawdziwymi Polakami.....

0
0
Portret użytkownika niezarejestrowana

Śląsk i Pomorze, należały do

Śląsk i Pomorze, należały do Niemiec... owszem, bo zostały zagarnięte Polsce. Poczytaj kobieto co nieco historii. Cytat z Wikipedii: "Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski. Obok Krakowa oraz Sandomierza zaliczony został do jednej z trzech głównych stolic Królestwa Polskiego."
Jak czytam takie bzdury, ze polskie miasta należały do Niemiec czy Rosji, to aż mi się krew gotuje.
Co do reszty, że Polska jest rozkradana zgadzam się w 100%.
Ale w bajki, że nastanie rozbiór nie wierzę, raczej Polska poszerzy swoje wpływy. Nie mam na myśli powiększania granic, ale zjednoczenie państw słowiańskich by w głównej mierze przeciwstawić się Rosji.
Tyle w tym temacie.

0
0
Portret użytkownika studendtsp24

RFN nie istnieje od 20 lat.

RFN nie istnieje od 20 lat. Na Śląsku mieszkają głównie Polacy. Możliwe byłoby też utworzenie Śląska jako suwerenne państwo. Poza tym obowiązuje układ nienaruszalności granic przez Polskę i Niemcy, więc w ogóle nie byłoby można zorganizować takiego plebiscytu, choć nie zabrania tego Konstytucja RP.

0
0
Portret użytkownika Realista1

Gdyby w chwili obecnej

Gdyby w chwili obecnej przeprowadzono plebiscyt nad zmianą przynależności dowolnego terytorium Rzeczypospolitej Polski do Republiki Federalnej Niemiec, wyniki mogły by się okazać szokujące. A prawie pewnym jest, że dolny i górny Śląsk zagłosował by za odłączeniem...

0
0
Portret użytkownika mack

Po pierwsze - RFN nie

Po pierwsze - RFN nie istnieje już od ponad 20 lat, po drugie - nawet gdyby cały Śląsk zagłosował za odłączeniem, nie jest powiedziane, że chciałby się z kilmkolwiek połączyć Smile
 

0
0
Portret użytkownika Chyba nie...

mack napisał: Po pierwsze -

[quote=mack]
Po pierwsze - RFN nie istnieje już od ponad 20 lat, po drugie - nawet gdyby cały Śląsk zagłosował za odłączeniem, nie jest powiedziane, że chciałby się z kilmkolwiek połączyć Smile
 
[/quote]
 
RFN istnieje, nie istnieje tylko NRD mózgu. xD Republika Federalna Niemiec -> Niemcy, Rzeczpospolita Polska -> Polska

0
0
Portret użytkownika Annie

Co proszę?! Mieszkam na

Co proszę?! Mieszkam na Śląsku od urodzenia (chociaż nikt z mojej rodziny stąd nie pochodzi, jak wielu Polaków osiedliliśmy się tutaj za pracą) i nigdy w życiu nie zagłosowałabym za przyłączeniem do Niemiec! Czuję się Polką, Słowianką. Mało tego, wszyscy rdzenni Ślązacy, jakich znam nie mają zamiaru odłączać się od Polski, a na pomysł ten reagują śmiechem. Pozdrawiam i mam nadzieję, że podobnych głupot nie będę już nigdy czytać.

0
0
Portret użytkownika Słusznie

Proszę Panią ma pani

Proszę Panią ma pani całkowitą rację i to prawda że tak jest w województwie śląskim. Te komentaze pisze też mniejszoś niemiecka,której ciągle się śni taki scenariusz :odłączania i przyłączania wowojewództw zachodnich do Polski.
Członkowie RAŚ też potrafią głupoty wypisywać!

0
0
Portret użytkownika Sajgoniarz

Rdzenii? Chyba sobie kpisz.

Rdzenii? Chyba sobie kpisz. Gdy byłem mały dośc się nasłuchałem o caracie. Widać ze Ci twoi rdzenni ślązacy gówno wiedzą o Śląsku. Prawda jest taka że niestety większośc ślązaków to ludność napływowa, góra 2 pokolenia wstecz. Mieszkam na Śląsku Cieszyńskim i większośc osób starszej daty traktuje Polskę jako najeżdźcę. Prawda jest taka droga Annie że Warszawa żeruje na bogactwach Śląska. Gdyby Śląsk się odłączył, to Polska miałaby powaażne problemy energetyczne. Nie wiem czy się orientujesz ale na granicy ma powstać Centrum Handlowe, którego właśicielem nie będzie Cieszyn, tylko Warszawa, bo tak sobie zarzyczyli zasrani biurokraci, którzy zniczyli wszystkie zakłady jakie były w moim regionie. Więc skoro wiesz tyle ile wiesz na temat Śląska to się nawet nie wypowiadaj. 

0
0

Portret użytkownika jojestela

Sajgoniarz mylisz się

Sajgoniarz mylisz się odnośnie naszej malej ojczyzny. Sląsk Cieszynski ma niewiele wspólnego z górnym śląskiem. Z histori wiadomo ze sląsk to wrocław, sląsk cieszyński był księstwem cieszynskim a górny śląsk to już póżniejszy twór. Racja ludzie tutajnie przepadają za napływowymi ale nie uważają Polski za najeźdźcętu ludzie walczyli i ginęli za Polskę!! Jednak patrzyl krytycznie na Polskie obczyczaje gdzie "za rzeką Białą jak opisuje jeden z kronikarzy (imienia ni epamietam) znajdował się inny świat. Ludzie żyli inaczej mieszkali azem ze swoimi zwierzetami dzielac miejsce do spania" nie wiem czy dobrze zavytowałem ale sens został rzekazany. Jeśli wogole kogos tak uważają to chba rędzej Czechy które ukradły nam dość spore tereny. Pozniejsza histoia to już zabory gdzie Cieszyn leżał w Cesarstwie Austriowęgierskim  a klkanasci e kilometrow dalej był już zabór Pruski (stąd lokalne podziały). I tutaj prośba zanim zechcesz co komuś wykludzić to się zorientuj czy masz racje a nie wciskaj ludziom ciemnoty. Pozdrawiam

0
0
Portret użytkownika wojciech77

Zgadza się. Widziałem w

Zgadza się. Widziałem w internecie taki sondaż w którym było pytanie o przyłączeniu Śląska, Wielkopolski, Pomorza i Mazur do Republiki Federalnej Niemiec co oczywiście wiązało by się z przyjęciem obywatelstwa Niemieckiego i praw oraz obowiązków z tym związanych. I wiecie jaki był wynik ... 70% odpowiedzi było za oderwaniem tych terenów od Polski i włączeniem do Niemiec !!!

0
0
Portret użytkownika Rud

Bzdura. Od urodzenia mieszkam

Bzdura. Od urodzenia mieszkam we Wrocławiu i większość ludzi, jakich znam (w tym i ja) czuje niechęć do Niemców, więc gdzie tu z przyłączaniem się do nich. Nie ma żadnych związków między nimi, a nami, po prostu kiedyś te ziemie do nich należały, ale mieszkali tu Niemcy. Nie wiem, jak wygląda sytuacja na Górnym Śląsku, ale tu na Dolnym ludność pochodzi głównie z terenów 'okołolwowskich', po przesiedleniach. Reszta zjeżdża się ciągle z całej Polski, więc jest tu naprawdę niezła mieszanka Polaków. Nie czcimy i nie wzdychamy do Niemców.

0
0
Portret użytkownika nel35

Biorąc pod uwagę fakt, że

Biorąc pod uwagę fakt, że wielu rodakom jest obojętne, komu będą "służyć", do tego ta piąta kolumna wewnątrz kraju, to wszystko jest możliwe.

0
0
Portret użytkownika Anwi

Pierdoły. Chiny czekają aż

Pierdoły.
Chiny czekają aż Rosja naprawdę rozpocznie jakiś konflikt zbrojny, a gdy osłabnie zagarnią cząstkę ich terenów.
Nie jest to moje zdanie, a znów jakiś fakt jakiegoś naukowca. 

I myślę, że jest on bliższy prawdzie niż ten śmieszny podział Polski przedstawiony na tej śmiesznej mapie.
 

0
0
Portret użytkownika greani11

wlasnie dobrze ze pokazuje

wlasnie dobrze ze pokazuje sie takie rzeczy dla tych co tak bardzo kochaja rosyjskiego dyktatora  i zawsze nich pamietaja ze nie tylko polska moze czegos sie domagac  bo sa tez kraje ktore moga to samo powiedziec polsce wiec ja na takich miejscu trzymalbym dupke zacisnieta i nie klepal za duzo öbo moze byc gorzej jak jest i tyle na ktemat nareszcie ktos moze takim wytlumaczyc .i bedziecie mieli polske jak ja naprawde podziela  nic nei zostanie moszze tylko waszea kupa na srodkuz drogi.

0
0

Zanim cokolwiek napiszesz  na temat unii najpierw dowiedz sie czegos o niej jesli nic nie wiesz lepiej nie pisz.!

Strony

Skomentuj